برگزیده های پرشین تولز

تایپک مرجع:رتبه بندی و امتیازگیری

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
باسمه تعالی
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان.
قصد بنده بر این هست که این تایپک را به عنوان یک تایپک مرجع در مورد گوشی تلفن همراه ،پایه ریزی کنیم.اما چگونه؟
به این ترتیب که از دوستانی که تجربه استفاده از گوشی را دارند دعوت میشه که در اینجا به گوشی ای که تجربه کردند امتیاز بدهند.
تا هم امتیازات واقعی باشند و هم بی تجربه ها از این تجربه حد اکثر استفاده را ببرند.

به این جدول پیش فرض دقت کنید:
(دیماه 84) Title: SATpt D000i
================================================== ====================================
=|-- آنتن دهی(6) --|-- کیفیت صدا(4) --|-- کیفیت تصویر(4) --|-- سیستم نرم افزاری(5) --|-- کیفیت شارژ(3) --|-- طراحی(9) --|-- امکانات جانبی(4) --|=
============================================== ========================================
=|------- 5.0 --------|-------- 2.5 --------|--------- 3.0 ---------|------------- 5.0 ------------|---------- 2.0 --------|------ 7.5 -----|---------- 3.0 ---------|=
================================================ ======================================
************************************************** *****************************************************************
************************************************** *****************************************************************
================================================== ====================================
============|--جمع امتیازات---|-----رتبه کلی------|---مدل گوشی---|-----رنج قیمت----|---کیفیت کلی نسبت به قیمت------|===========
================================================= =====================================
============|--- 28.0/35.0 ---|-- خوب(80.0%) --|---- اسمارت -----|------- سین ------|---------------- عالی ----------------|===========
================================================= =====================================

توضیحات لازم: این گوشی تا 1 Gb از حافظه پشتیبانی می کنه و....
-------------------------------------------------------------------پایان جدول---------------------------------------------------------------

ما با ارایه این جدول پیش فرض از شما عزیزان می خواهیم که پست جدیدی باز کنید و عنوان آن را گوشی مورد نظر به همراه تاریخ
همان روز قرار دهید همچنانکه در بالا میبینید. سپس جدول بالا را در پست خود قرار دهید و به جای مقادیر پیش فرض مقدار مورد نظر
خود را قرا بدید. اما توضیحات مربوط به هر یک از مؤلفه ها:
مراد از آنتن دهی که کاملا معلومه.
کیفیت صدا =: شفافیت صدای مکالمه، کیفیت پخش موسیقی، بلندی صدای زنگ و...
کیفیت تصویر =: کیفیت تصویر شامل کیفیت عکس،کیفیت فیلم،کیفیت و ابعاد صفحه تصویر و...
سیستم نرم افزاری =: سیستم منوبندی(UI)، نرم افزارهای نصب شده، Phone Book، Massaging، Organizer، بازی ها، قابلیت نصب نرم افزارها و ...
طراحی =: کیفیت ساخت بدنه، ابعاد، زیبایی، کارایی صفحه کلید و...
امکانات جانبی =: شامل بلوتوث ،اینفرارد، WLAN، پورت USB ,TV و رادیو وقدرت ویبره و...
کیفیت شارز =: شامل عمر باتری بدون شارژ مجدد، مدت زمان لازم برای شارژ مجدد، امکان شارژ از USB و...
اعداد کنار مولفه ها=: مراد از این اعداد حداکثر امتیاز است و حداقل در تمام موارد 0.5 هست.
جمع امتیازات =: عدد اول مثل 28 در بالا جمع امتیازاتی است که گوشی گرفته و عدد دوم مثل 35 جمع حد اکثر امتیازات است واین عدد مثل عدد اول ثابت نیست زیرا بعض از گوشی ها ممکن است فاقد بعض مولفه ها باشند یا بعض مولفه ها مثل آنتن دهی به طور کامل تجربه نشده باشند. که در این صورت مقذار را 0.0 قرار دهید.
رتبه کلی=:با تقسیم امتیاز کسب شده بر حداکثر امتیازات رتبه کلی گوشی به دست می آید.به این شکل: عالی(100-90%) ،خوب(90-75%)، متوسط(75-50%)، ضعیف(50-0%)
مدل گوشی =: اینکه گوشی معمولی یا اسمارت هست
رنج قیمت =: الف(تا 150،000)، جیم(275-150)، دال(375-275)، سین(450-375)، میم(650-450)، نون(650 به بالا)
کیفیت کلی نسبت به قیمت=: چون امتیازاتی که داده می شود نباید با توجه به قیمت باشد لذا امتیاز این قسمت با رتبه کلی متفاوت است.
توضیحات لازم=:سعی کنید اولا توضیحات لازمه را درج کنید، ثانیا این توضیخات بیشتر از دو یا سه خط نشود.

اما نکاتی که امتیاز دهندگان باید توجه کنند:

ابتدا نکاتی را که در قسمت های بالا توضیح داده شد را حتما درنظر بگیرید که عبارتند از:
1-مدل گوشی و برند آن را به طور کامل همراه با تاریخ در بخش عنوان پست بنویسید.
1-امتیازها را با توجه به قیمت ندهید بلکه با توجه به بهترین گوشی موجود یا بهترین حالت ممکن امتیاز دهید.
2-امتیاز بخشهایی را که به طور کامل تجربه نکرده اید یا مطمین نیستید 0.0 بگذارید.
اما دیگر اینکه:
تمام قسمتها را با دقت پر کنید و قالب بندی جدول را به هم نزنید.یه کمی دقت و حوصله لازم داره.

اما چگونگی استفاده دیگران:
کاربران محترم می توانند با جستجو در این تایپک تا حد زیادی به دلخواه خود برسند، به عنوان نمونه چند مثال ذکر می کنم:
1- با جستجوی کلمه ای مثل عالی می توانید از گوشی های با کیفیت مطلع شوید.
2- با جستجوی کلمه ای مثل سین می توانید از گوشی هایی که در رنج قیمت 375 تا 400 هزار تومان هستند. مطلع شوید.
3- با جستجو مدل گوشی خاصی در عنوان پست ها می توانید از نظریات دیگران در رابطه با این گوشی مطلع شوید
و....

در پایان:
اولا با توجه به اینکه بنده شخصا اطلاعات زیادی در مورد گوشی تلفن همراه ندارم که شاید از اولین نگاه هم فهمیده بشه،لذا می دونم که این طرح نقایص زیادی داره و به همین علت از دوستان با تجربه و با سابقه می خوام که تا تاریخ 84/11/5 پیشنهادات خود را در مورد شیوه امتیاز دهی و مولفه های آن همینجا پست کنند تا قبل از شروع، نقایص برطرف بشه.
پس تا قبل از 5 بهمن کسی برای امتیاز دادن پست نزنه.
توجه: به علت استقبال کم!!! شما عزیزان این مهلت تا 8 بهمن یعنی شنبه تمدید شد.
ثانیا در صورت استقبال عزیزان از این تایپک سعی میشه که تایپک جدیدی با عنوان نتایج ماهیانه این تایپک بزنیم و گوشی های برتر را در آنجا معرفی کنیم.

با تشکر از همکاری عزیزان در طراحی این تایپک،خصوصا مدیریت بخش موبایل(تلفن همراه).و با تشکر از همکاری پیشاپیش عزیزان.

کد جدول به صورت کامل وپیش فرض: (برای ایجاد پست جدید حتما از این کد استفاده کنید)
HTML:
=|-- آنتن دهی(6) --|-- کیفیت صدا(4) --|-- کیفیت تصویر(4) --|-- سیستم نرم افزاری(5) --|-- کیفیت شارژ(3) --|-- طراحی(9) --|-- امکانات جانبی(4) --|=
============================================== ========================================
=|------- 0.0 --------|-------- 0.0 --------|--------- 0.0 ---------|------------- 0.0 ------------|---------- 0.0 --------|------ 0.0 -----|---------- 0.0 ---------|=
================================================ ======================================
***************************برای راهنمایی،آشنایی وآگاهی بیشتر [URL="http://http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=523926"]اینجا[/URL] را کلیک کنید********************************************
==========|-- جمع امتیازات ---|------ رتبه کلی -------|--- مدل گوشی ---|----- رنج قیمت ----|--- کیفیت کلی نسبت به قیمت ------|========
==========|---- 00.0/35.0 ----|-- متوسط(50.0%) --|----- اسمارت -----|-------- الف --------|------------------ خوب -----------------|========

[COLOR="Red"]توضیحات لازم:[/COLOR]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
بنظر من در فاکتورها باید تغییری اساسی ایجاد بشه

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از tintin :
بنظر من در فاکتورها باید تغییری اساسی ایجاد بشه

با سلام و با تشکر از توجه شما.
خوب فاکتور های مورد نظر تون را ذکر میکردید تا استفاده کنیم.

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
خیلی زمان بره ! هرکسی چنین وقتی نمیذاره

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Reza364 :
خیلی زمان بره ! هرکسی چنین وقتی نمیذاره
راست میگه آقا رضا .
اصلا نمیشه با 5 تا فاکتور گفت بهترین گوشی چیه
شما سری به سایت GSMArena بزنید تا بهتر متوجه بشین

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از tintin :
راست میگه آقا رضا .
اصلا نمیشه با 5 تا فاکتور گفت بهترین گوشی چیه
شما سری به سایت GSMArena بزنید تا بهتر متوجه بشین

به سایتی که گفتین سر زدم.اتفاقا آنجا سه فاکتور بیشتر نداشت:
طراحی،خصوصیات و عملکرد!!!
منظور من هم تا حدودی همین بوده بهترین گوشی به نظر کاربران ،نه به نظر کارشناسان.البته به شما بر نخوره ها!!! شما که استادین.:D

اما این که گفتین زمان بره،منظورتون چیه؟ اگر منظورتون کپی این جدول و تغییر اعداد و حروفشه که انصافا زمانی نمیبره.که فکر می کنم همین زدن پست جدید برای امتیاز دادن منظور آقا رضا باشه. اگر هم چیز دیگه است که واضح تر بگین.​

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام مجدد.
بذارید سوال را یه جور دیگه مطرح کنم.
این بخشی از پیغام من برای مدیر بخش موبایل، آقای xPlod هستش:
بنده برای راهنمایی برای خرید یک گوشی خوب تو این فروم زیاد گشتم
ولی راستش را بخواین خیلی گیج شدم.
به خاطر چند دلیل:
1- تعداد تایپک ها و عناوین موجوده خیلی زیاده
2-یک تایپک مرجع وجود نداره
3-تدابیر خوبی در تایپکها اندیشیده نشده تا تازه واردها بتونن از طریق جستجو به مطلب دلخواه خود برسند
...
همه اینها دست به دست هم داده تا هر کس از راه میرسه یک تایپک جدید و احیانا تکراری باز کنه و روز به روز مشکلات را بیشتر کنه.که خود شما بیشتر در جریان مشکلات هستید.

لذا در همین راستا بنده یک طرحی برای ایجاد یک تایپک جدید دارم که حد اقل برای بخش راهنمایی برای خرید گوشی مناسبه.
به این ترتیب که موضوع تایپک را امتیاز دهی قرار میدیم.و از کسانیکه تجربه استفاده از گوشی دارند (تا مانع از نظرهای باد هوایی بشیم)خواسته میشه که با ذکر نام ومدل گوشی به گوشی مزبور امتیاز دهند که شیوه امتیاز دهی را همان اول تایپک مفصل توضیح میدیم

در ادامه اون سه نقطه، در بیشتر اوقات شخص سوال کننده به هر آنچه که میخواد نمیرسه به چند دلیل:
1-خود شخص تمام جوانب سوالش را به دلیل بی تجربه گی مطرح نمی کنه.
2-پاسخ عزیزان اغلب اوقلت بربده بریده و تا حدی مبهم است.
3- به دلیل اینکه برخی از عزیزان تعصب روی برند یا مدل خاصی دارند،برخی مواقع پاسخ ها کارشناسی نیست
...

حالا دوستان زحمت بکشند و برای رفع این مشکلات طرحی ارایه بدهبد.​

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
خب ظاهرن اون آدم بده که همه تقصیرها به خاطر بدقولی به گردن اونه منم :D

حالا من هم نظرم رو می گم، ببینیم که آخرسر چیزی از بین این نظرات در میاد یا نه.
با کلیت قضیه که شدیدن موافقم، اما بحث درباره ی نحوه ی امتیاز دهی ـه.من فکر می کنم به علت اینکه پارامترهایی که باید در نظر گرفته بشن یه مقدار زیاده عملن رتبه بندی بر اساس اون ها یه مقدار گیج کننده می شه. زیاد وارد جزئیاتش نمی شم، فعلن نظرم رو میگم تا بعدن روش صحبت کنیم. نظر من اینه:
امتیازات در سه دسته ی کلی طبقه بندی بشن:
1- طراحی
2- امکانات
3- کارایی
همانند سایت دوست و برادر GSMArena، اما با این تفاوت که پارامترهای امتیازدهی کاملن مشخص و نمایانه و به هرکدوم از این فاکتور ها امتیاز مشخصی تعلق میگیره. فرضن با این مشخصات:

طراحی:
=====
کیفیت ساخت بدنه، ابعاد، زیبایی، کارایی صفحه کلید،

امکانات(سخت افزار داخلی):
================
کیفیت صفحه نمایش، ابعاد صفحه نمایش، بلندی صدای زنگ، قدرت ویبره، کیفیت دوربین، حافظه داخلی، حافظه ی خارجی، کیفیت پخش موسیقی، بلوتوث، irDA، WLAN و ...

کارایی:
====
آنتن دهی ، دوام باتری، سیستم منوبندی(UI)، نرم افزارهای نصب شده، Phone Book، Massaging، Organizer، بازی ها، قابلیت نصب نرم افزارها و ...

از جمع امتیازهای داده شده در هر گروه، امتیاز مشخص اون رده معلوم میشه. نیازی به امتیاز کلی نیست و بهتره که در هر رده ی قیمتی این دسته بندی صورت بگیره و گوشی های برتر بر اساس امتیازاتی که از این سه دسته ی کلی به دست آوردن رده بندی بشن.با سایر مشخصاتی رو که جناب SATpt فرمودند رو هم کاملن هم نظرم.

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
حرفهای استاد عزیزم xPlod تایید میشه
جناب SATpt منظورم از زمان بر اینه که اگر ما بخوایم همه ی گوشیهای موجود رو رده بندی کنیم و بعدم میانگین بگیریم
خیلی طول میکشه . قبول دارین ؟
راستی مثلا اون فاکتورها ( پارامترها ) یی که از نظر من در امتیاز گوشی تاثیر خاصی نداشتند مثلا یکیش پشتیبانی از
زبان فارسی بود .
در کل امتیاز دادن بر اساس این 3 مورد با توجه به توضیحات جناب xPlod خیلی بهتره
یعنی برای امتیاز دادن در بخش طراحی هر یوزر نظر خودشو در این موارد :
کیفیت ساخت بدنه، ابعاد، زیبایی، کارایی صفحه کلید و ...
بیان کنه و به همون ترتیب در 3 بخش دیگر با توجه به موارد زیر مجموعه اش
موفق باشید

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
امتیازات در سه دسته ی کلی طبقه بندی بشن:
1- طراحی
2- امکانات
3-کارایی
آقایون من هم قبول دارم لحاظ کردن تمامی فاکتورها کار سختیه.
ولی گذاشتن سه فاکتور برای امتیاز دهی هم چندتا مشکل داره.
1-برای شخصی که امتیاز را میده در نظر گرفتن 11 فاکتور همزمان مثلا در مورد امکانات، و امتیاز دادن براساس نقاط قوت و ضعف گوشی کار بسیار سخت تریه.
2-با این کار عملا برای کاربران ،مطلب مفیدی ارایه نکرده ایم.زیرا شخصی که می خواد از این نظرات وامتیازات استفاده کنه. نمیدونه که مثلا وقتی گوشی از 10 امتیاز در مورد امکانات 7 گرفته اون 3 نمره را به خاطر کرامیک از 11 فاکتور نگرفته.

لذا می گم بهترین کار تقسیم هر یک از این 3 فاکتور به دو یا سه فاکتور جزیی تر و مهمتره مثل:آنتن دهی ،کیفیت صدا و کیفیت تصویر که انصافا فاکتور های مناسبتری هستند. البته همانطور که قبلا گفتم قبول دارم از فاکتور های بالا بعضیاش اضافی هستند. مثل همون پشتیبانی از فارسی.و... حالا شما نظرتون را درمورد این 9-6 فاکتور بگین.

اما در مورد اینکه می گید رتبه کلی را حذف کنیم. ببینید من در این مورد قبلا فکر کردم و دیدم که اگر شخص بخواد با توجه به قیمت امتیاز بده به مشکل بر می خوریم. چرا؟
1- امتیاز دهی در این صورت بیشتر سلیقه ای میشه ، چون معیار مشخص و ثابتی نداره.
2- ممکنه شخصی که می خواد امتیاز بده اطلاعات کافی را در مورد گوشی های هم رده گوشی خودش نداشته باشه و امتیازش را صرف نظر از گوشی های هم رده بده که این تاثیر منفی در امتیازات داره.
3- اصلا ما چه جوری می تونیم برای هر رده قیمتی پست جداگانه ای بذاریم.بیشتر توضیح بدین.

در پایان از همکاری عزیزان متشکرم. و اطمینان دارم که اگر این تایپک فعال بشه و باشه .نتایج بسیار مطلوبی را خواهد داشت.​

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
خب شاید بهتر باشه منظورم رو این طوری بگم:
هر کدوم از اون سه دسته ی کلی از یه سری پارامترها تشکیل شدن که امتیاز مشخصی دارند و جمع اون ها امتیاز اون دسته رو تشکیل میده. می تونه سیستم امتیاز دهی کاملن وارد جزئیات بشه و ریز امتیازها هم مشخص باشه،

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
آقای مدیر،اصلا یه سوال.
به نظر شما تقسیم امتیازات بین این سه فاکتور کار صحیحی است. بدون احتساب دوستی و برادری با سایت GSMArena
به نظر من که امکانات مهمتر از کارایی و کارایی مهمتر از طراحی است(البته با توجه به فاکتور هایی که شما در ذیل هر یک توضیح دادید.)

می تونه سیستم امتیاز دهی کاملن وارد جزئیات بشه و ریز امتیازها هم مشخص باشه
منظورتون یقینا این نیست که کاربر بشینه و به تک تک جزییات ولو در زیر مجموعه سه فاکتور دیگر، امتیاز بده. این که همون لحاظ کردن تمام فاکتورها میشه.

دیگه اینکه به نظر من دعوای ما بیشتر لفظی است.آقا نظر من تا اینجا در مورد فاکتورها اینه.
آنتن دهی ،کیفیت صدا، کیفیت تصویر، طراحی، کیفیت شارژ ،امکانات جانبی.
بیشتر جزییاتی را که شما بهش اشاره کردید را میشه در این عناوین بالا جا داد می مونه:
نرم افزارهای نصب شده، Phone Book، Massaging، Organizer، بازی ها، قابلیت نصب نرم افزارها و ...
اگر برای اینها هم بشه یک عنوان جامع پیدا کرد،به نظر من تمومه.

در پایان به این نکته اشاره کنم. چون هدف اصلی بنده از ایجاد این تایپک راهنمایی اشخاص تازه وارد و بی تجربه،مثل خودم هست.لذا نظرم اینه که ملاک گوشی خوب به نظر این افراد نه اونقدر کلی است مثل داشتن امکانات خوب. و نه آنقدر جزیی است مثل بازی ها. بلکه بین و بین است یه چیزایی مثل:آنتن دهی خوب،کیفیت صدای خوب،کیفیت تصویر خوب، طراحی خوب،امکانات جانبی خوب و کیفیت شارژ خوب :lol: قبول ندارین.;)

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
خب منم نظرم رو گفتم دیگه، حالا انصافه شما این طوری دعوام کنی؟ :D

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از xPlod :
خب منم نظرم رو گفتم دیگه، حالا انصافه شما این طوری دعوام کنی؟ :D
ما کی باشیم که بخوایم شما را دعوا کنیم. ای مدیر انجمن ،ای مدیر موبایل ،ای xPlod :p
ولی باز هم نظر نهایی را نگفتین.
عنوان فاکتور هفتم را چی بذارم؟ فاکتور هشتم نمیخواد؟
با تشکر مجدد،حتما نظر نهاییتون را بنویسید.

عزیزان دقت کنید،پست جدید برای امتیاز دادن از شنبه 8 بهمن ماه.

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
عزيزان چرا امتياز نمي دهيد؟
امتحانش مجانيه!!:eek:

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
آخه کم لطفی تا چه حد؟!!!
وارد برج اسفند شدیم ولی هنوز دریغ از یک پست ،مثل اینکه علی مونده و حوضش:eek:
با تمام این حرفها ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است.​

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
راستش بعید میدونم این روش پیشنهای شما هیچ نتیجه ای در بر داشته باشه . کسی اینجوری گوشی انتخاب نمیکنه

ضمن اینکه یک چیزهایی مثل قیمت و کیفیت گوشی هر چند وقت یکبار کلا عوض میشه .

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از DariushAgah :
راستش بعید میدونم این روش پیشنهای شما هیچ نتیجه ای در بر داشته باشه . کسی اینجوری گوشی انتخاب نمیکنه

ضمن اینکه یک چیزهایی مثل قیمت و کیفیت گوشی هر چند وقت یکبار کلا عوض میشه .

یه بار هم قبلا گفتم، امتحانش مجانیه!!!
آقا شما پستت را بزن، نتیجه دادنش با من.اصلا اگر نتیجه نداد من غرامت میدم:eek:
میگم آقای مدیر چهارتا از پستهای شما کم کنن بذارن رو پستهای من.غیر از اینه:lol:

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
باسمه تعالی
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان.
قصد بنده بر این هست که این تایپک را به عنوان یک تایپک مرجع در مورد گوشی تلفن همراه ،پایه ریزی کنیم.اما چگونه؟
به این ترتیب که از دوستانی که تجربه استفاده از گوشی را دارند دعوت میشه که در اینجا به گوشی ای که تجربه کردند امتیاز بدهند.
تا هم امتیازات واقعی باشند و هم بی تجربه ها از این تجربه حد اکثر استفاده را ببرند.

به این جدول پیش فرض دقت کنید:
(دیماه 84) Title: SATpt D000i
=|------- 5.0 --------|-------- 2.5 --------|--------- 3.0 ---------|------------- 5.0 ------------|---------- 2.0 --------|------ 7.5 -----|---------- 3.0 ---------|=
============|--جمع امتیازات---|-----رتبه کلی------|---مدل گوشی---|-----رنج قیمت----|---کیفیت کلی نسبت به قیمت------|===========
============|--- 28.0/35.0 ---|-- خوب(80.0%) --|---- اسمارت -----|------- سین ------|---------------- عالی ----------------|===========

توضیحات لازم: این گوشی تا 1 Gb از حافظه پشتیبانی می کنه و....
-------------------------------------------------------------------پایان جدول---------------------------------------------------------------

ما با ارایه این جدول پیش فرض از شما عزیزان می خواهیم که پست جدیدی باز کنید و عنوان آن را گوشی مورد نظر به همراه تاریخ
همان روز قرار دهید همچنانکه در بالا میبینید. سپس جدول بالا را در پست خود قرار دهید و به جای مقادیر پیش فرض مقدار مورد نظر
خود را قرا بدید. اما توضیحات مربوط به هر یک از مؤلفه ها:
مراد از آنتن دهی که کاملا معلومه.
کیفیت صدا =: شفافیت صدای مکالمه، کیفیت پخش موسیقی، بلندی صدای زنگ و...
کیفیت تصویر =: کیفیت تصویر شامل کیفیت عکس،کیفیت فیلم،کیفیت و ابعاد صفحه تصویر و...
سیستم نرم افزاری =: سیستم منوبندی(UI)، نرم افزارهای نصب شده، Phone Book، Massaging، Organizer، بازی ها، قابلیت نصب نرم افزارها و ...
طراحی =: کیفیت ساخت بدنه، ابعاد، زیبایی، کارایی صفحه کلید و...
امکانات جانبی =: شامل بلوتوث ،اینفرارد، WLAN، پورت USB ,TV و رادیو وقدرت ویبره و...
کیفیت شارز =: شامل عمر باتری بدون شارژ مجدد، مدت زمان لازم برای شارژ مجدد، امکان شارژ از USB و...
اعداد کنار مولفه ها=: مراد از این اعداد حداکثر امتیاز است و حداقل در تمام موارد 0.5 هست.
جمع امتیازات =: عدد اول مثل 28 در بالا جمع امتیازاتی است که گوشی گرفته و عدد دوم مثل 35 جمع حد اکثر امتیازات است واین عدد مثل عدد اول ثابت نیست زیرا بعض از گوشی ها ممکن است فاقد بعض مولفه ها باشند یا بعض مولفه ها مثل آنتن دهی به طور کامل تجربه نشده باشند. که در این صورت مقذار را 0.0 قرار دهید.
رتبه کلی=:با تقسیم امتیاز کسب شده بر حداکثر امتیازات رتبه کلی گوشی به دست می آید.به این شکل: عالی(100-90%) ،خوب(90-75%)، متوسط(75-50%)، ضعیف(50-0%)
مدل گوشی =: اینکه گوشی معمولی یا اسمارت هست
رنج قیمت =: الف(تا 150،000)، جیم(275-150)، دال(375-275)، سین(450-375)، میم(650-450)، نون(650 به بالا)
کیفیت کلی نسبت به قیمت=: چون امتیازاتی که داده می شود نباید با توجه به قیمت باشد لذا امتیاز این قسمت با رتبه کلی متفاوت است.
توضیحات لازم=:سعی کنید اولا توضیحات لازمه را درج کنید، ثانیا این توضیخات بیشتر از دو یا سه خط نشود.

اما نکاتی که امتیاز دهندگان باید توجه کنند:

ابتدا نکاتی را که در قسمت های بالا توضیح داده شد را حتما درنظر بگیرید که عبارتند از:
1-مدل گوشی و برند آن را به طور کامل همراه با تاریخ در بخش عنوان پست بنویسید.
1-امتیازها را با توجه به قیمت ندهید بلکه با توجه به بهترین گوشی موجود یا بهترین حالت ممکن امتیاز دهید.
2-امتیاز بخشهایی را که به طور کامل تجربه نکرده اید یا مطمین نیستید 0.0 بگذارید.
اما دیگر اینکه:
تمام قسمتها را با دقت پر کنید و قالب بندی جدول را به هم نزنید.یه کمی دقت و حوصله لازم داره.

اما چگونگی استفاده دیگران:
کاربران محترم می توانند با جستجو در این تایپک تا حد زیادی به دلخواه خود برسند، به عنوان نمونه چند مثال ذکر می کنم:
1- با جستجوی کلمه ای مثل عالی می توانید از گوشی های با کیفیت مطلع شوید.
2- با جستجوی کلمه ای مثل سین می توانید از گوشی هایی که در رنج قیمت 375 تا 400 هزار تومان هستند. مطلع شوید.
3- با جستجو مدل گوشی خاصی در عنوان پست ها می توانید از نظریات دیگران در رابطه با این گوشی مطلع شوید
و....

در پایان:
اولا با توجه به اینکه بنده شخصا اطلاعات زیادی در مورد گوشی تلفن همراه ندارم که شاید از اولین نگاه هم فهمیده بشه،لذا می دونم که این طرح نقایص زیادی داره و به همین علت از دوستان با تجربه و با سابقه می خوام که تا تاریخ 84/11/5 پیشنهادات خود را در مورد شیوه امتیاز دهی و مولفه های آن همینجا پست کنند تا قبل از شروع، نقایص برطرف بشه.
پس تا قبل از 5 بهمن کسی برای امتیاز دادن پست نزنه.
توجه: به علت استقبال کم!!! شما عزیزان این مهلت تا 8 بهمن یعنی شنبه تمدید شد.
ثانیا در صورت استقبال عزیزان از این تایپک سعی میشه که تایپک جدیدی با عنوان نتایج ماهیانه این تایپک بزنیم و گوشی های برتر را در آنجا معرفی کنیم.

با تشکر از همکاری عزیزان در طراحی این تایپک،خصوصا مدیریت بخش موبایل(تلفن همراه).و با تشکر از همکاری پیشاپیش عزیزان.

کد جدول به صورت کامل وپیش فرض: (برای ایجاد پست جدید حتما از این کد استفاده کنید)
HTML:
=|------- 0.0 --------|-------- 0.0 --------|--------- 0.0 ---------|------------- 0.0 ------------|---------- 0.0 --------|------ 0.0 -----|---------- 0.0 ---------|=
***************************برای راهنمایی،آشنایی وآگاهی بیشتر [URL="http://http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=523926"]اینجا[/URL] را کلیک کنید********************************************
==========|-- جمع امتیازات ---|------ رتبه کلی -------|--- مدل گوشی ---|----- رنج قیمت ----|--- کیفیت کلی نسبت به قیمت ------|========
==========|---- 00.0/35.0 ----|-- متوسط(50.0%) --|----- اسمارت -----|-------- الف --------|------------------ خوب -----------------|========

[COLOR="Red"]توضیحات لازم:[/COLOR]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
=|------- 3.5 --------|-------- 2 --------|--------- 2 ---------|------------- 3.5 ------------|---------- 2 --------|------ 5 -----|---------- 3 ---------|=
***************************برای راهنمایی،آشنایی وآگاهی بیشتر اینجا را کلیک کنید********************************************
==========|---- 21.0/35.0 ----|-- متوسط(60.0%) --|----- اسمارت -----|-------- جیم --------|------------------ خوب -----------------|========

توضیحات لازم:

بالا