برگزیده های پرشین تولز

تا به حال کسی "حجامت" کرده ؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
· سیر تاریخی و علمی حجامت در تمدن بشری
· تحقيقات جديد حجامت در آلمان
· بادكش درمانى Cupping therapy
· Case Report گزارش بیماری از درمان با طب اسلامي و حجامت
· حجامت در حليه المتقين
· نقش حجامت در تقویت سیستم ایمنی بدن
· اصولى كه بايد قبل، بعد و حين حجامت رعايت شود
http://www.iranhealers.com/modules.php?name=Content&pa=list_pages_categories&cid=5

والا منم شنيدم انجمن حجامت آمريكا(همچين چيزايي) داريم و خيلي هم طرفدار داره ....نميدونم اگه اين كار ماله ماقبل تاريخ و غير بهداشتي و احمقانه و بدون پايه علميه اونا ديگه چرا دنبالشو گرفتن و ادامه ميدن اين كاراي زشتو!!!:blink:

پری

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
20
حجامت اگر با اصول جدید که خیلی پیشرفته ست انجام بشه خیلی هم برای بدن مفیده کی میگه کار زشتیه؟!!!!!

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
دوست من صورتش پر جوش بود ... حجامت کرد همش ول شد. ...
چیزی نیست ... سه تا تیغ میندازه پشت گردنت ... :cool:

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
حجامت اگر با اصول جدید که خیلی پیشرفته ست انجام بشه خیلی هم برای بدن مفیده کی میگه کار زشتیه؟!!!!!

کسی نگفته برای بدن مضره یا زشته!
فقط شما اگه ممکنه یک دونه (فقط یک دونه) مزیت منطقی حجامت رو نسبت به خون دادن با یه سرنگ به من بگید.
در ضمن حواستون باشه که من تحصیلات مرتبط با این مساله دارم، بنابراین لطفا حرف های بی معنی و غیرعلمی نزنید.

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
!! منم صبحا خیلیییییییی سختمه پاشم!! یعنی واقعا برم دکتر؟؟:(

نه خوب . ولی اگه کلی بی حالی و رنگ و روت پریدست و دستات همیشه مثل دستای من یخه و هزار تا مرض دیگه مثل من داری یه سر به دکتر بزن .:D

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
والا تا اونجایی که من میدونم خونی رو که حین حجامت میگیرن از یه نقاط مخصوصیه.

تا حالا خونی که در اثر حجامت گرفته شده رو دیدید؟ و با خون معمولی مقایسه کردید؟!

رنگ خون بعد از حجامت واقعا سیاهه و کاملا مشخصه که خون چرک هست ولی خونی که حین خون دادن گرفته میشه کاملا زلال ئه.

دوستانی هم که میگن این روش واسه قبل از تاریخ و این حرفا بهتره بدونن که خیلی از علومی که الان تو پزشکی رواج داره منشا شون به هزاران سال قبل برمیگرده.
خیلی از ما درباره ی سینوهه میدونیم. پزشک مخصوص فرعون. اون موقع سینوهه عمل روی مغز انجام میداده!! جمجمه رو میشکسته و مغز رو عمل میکرده و دوباره جمجمه رو با مواد خاصی میپوشونده! این یعنی ابتدایی ترین روش ولی الان بعد از هزاران سال متوجه شدن که اون روش سینوهه یکی از بهترین روشهای درمان بوده.

پس قدیمی بودن یه روش دلیلی بر منسوخ بودنش نمیشه.
تنها موردی که باید رعایت بشه اینه که اون روش به شکل امروزی تر و بهداشتی تری انجام بشه.

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
والا تا اونجایی که من میدونم خونی رو که حین حجامت میگیرن از یه نقاط مخصوصیه.

تا حالا خونی که در اثر حجامت گرفته شده رو دیدید؟ و با خون معمولی مقایسه کردید؟!

رنگ خون بعد از حجامت واقعا سیاهه و کاملا مشخصه که خون چرک هست ولی خونی که حین خون دادن گرفته میشه کاملا زلال ئه.

دوستانی هم که میگن این روش واسه قبل از تاریخ و این حرفا بهتره بدونن که خیلی از علومی که الان تو پزشکی رواج داره منشا شون به هزاران سال قبل برمیگرده.
خیلی از ما درباره ی سینوهه میدونیم. پزشک مخصوص فرعون. اون موقع سینوهه عمل روی مغز انجام میداده!! جمجمه رو میشکسته و مغز رو عمل میکرده و دوباره جمجمه رو با مواد خاصی میپوشونده! این یعنی ابتدایی ترین روش ولی الان بعد از هزاران سال متوجه شدن که اون روش سینوهه یکی از بهترین روشهای درمان بوده.

تنها موردی که باید رعایت بشه اینه که اون روش به شکل امروزی تر و بهداشتی تری انجام بشه.
عزيزم. mahi58 كه گفت حجامتي كه عامه مد نظر دارن روشي كاملاً غيرعلميه! از طرفي حجامتي علمي وجود داره كه پزشك انجام ميده و با اوني كه بقال سر كوچمون انجام ميده صد البته فرق فوكوله! و بنام علمي فلبتومي (خون وريدي گرفتن) است كه به تشخيص و توسط پزشك و در شرايط بيماريهاي خاص خوني انجام ميشه.

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
تابحال تحقیق مستندی انجام شده که برتری حجامت نسبت به خون دادن رو اثبات کنه ؟

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
عزيزم. mahi58 كه گفت حجامتي كه عامه مد نظر دارن روشي كاملاً غيرعلميه! از طرفي حجامتي علمي وجود داره كه پزشك انجام ميده و با اوني كه بقال سر كوچمون انجام ميده صد البته فرق فوكوله! و بنام علمي فلبتومي (خون وريدي گرفتن) است كه به تشخيص و توسط پزشك و در شرايط بيماريهاي خاص خوني انجام ميشه.

تنها موردی که باید رعایت بشه اینه که اون روش به شکل امروزی تر و بهداشتی تری انجام بشه
دقیقا حرف شما رو قبول دارم و تو قسمت آخر حرفام هم بهش اشاره کرده بودم.
منم نمیگم هر کی از راه رسیده میتونه اینکار رو انجام بده.
بنظر منم باید زیر نظر پزشک و با رعایت یه سری اصول انجام بشه.
ولی نظر کلی من اینه که حجامت یه عمل پزشکی منسوخ نیست و هنوز میشه بعنوان یه روش علمی ازش استفاده کرد.

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
مرسی
http://www.kaboodrahang.blogfa.com/post-16.aspx

3- با اهداي خون، گردش خون بهتر انجام مي شود و خون اهدا شده هم مورد استفاده قرار مي گيرد، در حالي كه خون حجامت دور ريخته مي شود؟ آيا خون وريد(اهدا شده) با خون حجامت تفاوتي دارد؟

در طرحي پژوهشي كه در بيمارستان لقمان حكيم تهران انجام شد، فاكتورهاي بيوشيمي موجود در خون وريدي(خون اهدا شده) را با خون حجامت، هم زمان مقايسه کرديم كه تفاوت هاي فاحشي مشاهده گرديد. طوري كه فقط ميزان كلسترول خون حجامت، 5/2 برابر بيشتر از خون وريد بود، بنابراين براي كاهش ميزان كلسترول خون، انجام حجامت بسيار مفيد است.

هم زمان سم موجود در خون حجامت را با سم خون وريدي مقايسه كرديم كه دريافتيم سم موجود در خون حجامت 23 برابر سم خون وريدي بود كه با توجه به فراواني مسموميت هاي غذايي، شيميايي، آلرژيك و تنفسي كه بر اثر پراكندگي سرب و آلاينده هاي ديگر در محيط هاي صنعتي و عمومي و شهرهاي بزرگ وجود دارد، حجامت براي مقابله با اين تهديدات جاني كافي است.
خوب این اگر درست باشه می تونه حجامت رو از نظر علمی توجیه کنه

charshakh.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
قبول دارم کار واقعا مسخره ای هست. ولی خب خودم شاهد بهبود یکی از اطرافیانم بودم. این بنده خدا حساسیت پوستی داره هروقت هجامت میکنه تا یک مدتی حالش خیلی خوبه. ولی کم کم دوباره مثل قبل میشه.
در کل روش مسخره ای هست نمیدونم چرا انجام میشه. من که حاظر به این کار نیستم واقعا.
99 درصدش تلقينه :)

---
توی مطب درکترها با بالاترین سطح بهداشت و توسط خود پزشک انجام میشه .
کلی هم بهداشتیه !
نگو اين حرفو !
ببخشيد ، اين دكتري كه ميگي !!! يه چيزي رو سرش نداره ؟ (بفهمين ديگه نفهم بازي در نيارين :D)
آخه يه خورده فكر كنيد ! با عقل خودتون درست در مياد ؟
وزير بهداشت احمدي نژاد هم ردش كرده ! ولي باز فتوا ... !
پايه علمي كه نداره هيچ !
من قول ميدم ضرر هم داره !
اون دكتر هايي هم كه دارن اين كار رو ميگن ، احتمالا از دكترهايي هستند كه اينجور نسخه مي نويسند :
1. صبح ها 10 تا ذ**ر فلان
2. شب ساعت 11 *** فلان
و ... ! (بعضي جا ها سانسور شد :D)

charshakh.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اين موسسه حجامت ، دفترشو من ديدم ! اگه بدونين كيا ميرن توش تحقيقات انجام ميدن از اين حرفا نمي زنيد :))

charshakh.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
!! منم صبحا خیلیییییییی سختمه پاشم!! یعنی واقعا برم دکتر؟؟
باورت نشه .... ! چيزي جز ضرر برات نداره :)) !
---
راستي پيرمرد ، بعد از اين كه باز اول حجامت كردي فهميدي هپاتيت داري :) ؟
:D

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
99 درصدش تلقينه :)

---

نگو اين حرفو !
ببخشيد ، اين دكتري كه ميگي !!! يه چيزي رو سرش نداره ؟ (بفهمين ديگه نفهم بازي در نيارين :D)
آخه يه خورده فكر كنيد ! با عقل خودتون درست در مياد ؟
وزير بهداشت احمدي نژاد هم ردش كرده ! ولي باز فتوا ... !
پايه علمي كه نداره هيچ !
من قول ميدم ضرر هم داره !
اون دكتر هايي هم كه دارن اين كار رو ميگن ، احتمالا از دكترهايي هستند كه اينجور نسخه مي نويسند :
1. صبح ها 10 تا ذ**ر فلان
2. شب ساعت 11 *** فلان
و ... ! (بعضي جا ها سانسور شد :D)

:blink:
میشه یکمی در لحن حرف زدنتون تجدید نظر کنید؟!

charshakh.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بفهمين ديگه ! من تو ايران دارم زندگي مي كنم :)) از اين حرفا نبايد بزنم !

میشه یکمی در لحن حرف زدنتون تجدید نظر کنید؟!
ببخشيد منو !
آدم لجش ميگيره گاهي اوقات از بعضي از ندونم كار هاي بعضيها !

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
خرافات محض! باید به حال اونهایی که به جای خون دادن میرن خونشون رو میریزند دور تاسف خورد.

بالا