برگزیده های پرشین تولز

تا به حال کسی "حجامت" کرده ؟

navid69

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,633
این رو میگم دیگه...نگو ندیدl که ناامیدم میکنی:D

xnrvtf5j4hxy6t1m7bes.jpg

ندیدم نامید نشو:lol:
شایدی حافظه یاری نمیکنه:D

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
آره دوستان داشتم میگفتم
یه نوع دیگش هست سر دولو تیغ میزنن که بسیار فواید داره و شفای بسیاری از بیماری هاست و روایات بسیاری در این زمینه داریم

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422
آره دوستان داشتم میگفتم
یه نوع دیگش هست سر دولو تیغ میزنن که بسیار فواید داره و شفای بسیاری از بیماری هاست و روایات بسیاری در این زمینه داریم

مثل اینکه هوس کردی یه سفر بری جزیره(منظورمو که گرفتی؟)

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
این یک سنت بدوی هست که از تازیان به ما رسیده ، خرافه از سر و روی این عمل می بارد ! انسان های فرهیخته هیچ وقت این کارو نمی کنند و بقیه شعرها که می گه :D

این همه آدم امتحان کردن جواب داده من تعجب میکنم که شما بر چه اساسی همچین حرفی میزنید؟! فقط به دلیل اینکه به قول شما از تازیان به ما رسیده؟! :blink:

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
ماشالا هر تاپیکی رو قبلا سینا زده....عــــجـــــب عــــجـــــب عــــجـــــب عــــجـــــب عــــجـــــب :D:blink:

بحث رو هم لطفا تو همون تاپیک ادامه بدید
چون هم تعداد پستهاش بیشتره هم نظرسنجی داره و هم عکس
این تاپیک هم قدیمیه و استارترش هم به رحمت ایزدی پیوسته :D

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
این همه آدم امتحان کردن جواب داده من تعجب میکنم که شما بر چه اساسی همچین حرفی میزنید؟! فقط به دلیل اینکه به قول شما از تازیان به ما رسیده؟! :blink:

این حرکت من شبیه سازی یه بنده خدا بود ، زحمت نکشه اینجا رو هم به گه بکشه !

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
من حجامت کردم
بدترین بلایی بود که سر پوست خودم آوردم
از اون تاریخ به بعد اگه جوش بزنم جاش روی پوست صورتم می مونه و قدرت ترمیم ازش گرفته شده

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
من حجامت کردم
بدترین بلایی بود که سر پوست خودم آوردم
از اون تاریخ به بعد اگه جوش بزنم جاش روی پوست صورتم می مونه و قدرت ترمیم ازش گرفته شده

مشکل این هست ، پیش هرکس که تابلو زده عمل حجمات رو انجام می دید

انجمن حجامت ایران زیر نظر دکتر ساویلو ( اگه اشتباه نکنم ) برید ، خیلی ها رو اصلا قبول نمی کنه
خیلی زمان ها رو اصلا انجام نمی ده و ...

dashmojtaba6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من در مورد حجامت خیلی دوست دارم حقیقتو بدونم چون خون بدنم هم انگار کثیف شده و اگر این چیزایی که میگن درست باشه حاضرم یه جای خوب حجامت کنم :
اینطور که طرفداران این عمل میگن حجامت باعث میشه خون کثیف بدن خارج بشه برعکس انتقال خون که از دست گرفته میشه حجامت از کمر و جایی که خون کثیف تری هست گرفته میشه یا از سینه یا از پیشانی که میگن دردناک ترین حجامته
ولی من دودلم دوستان یکی که واقعاً تو ریزه کاریها هست و بیطرفانه بیاد منو کمک کنه چند وقت پیش نزدیک بود هنوز نرسیده به سی سال سکته کنم که به خیر گذشت ! :(

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
من در مورد حجامت خیلی دوست دارم حقیقتو بدونم چون خون بدنم هم انگار کثیف شده و اگر این چیزایی که میگن درست باشه حاضرم یه جای خوب حجامت کنم :
اینطور که طرفداران این عمل میگن حجامت باعث میشه خون کثیف بدن خارج بشه برعکس انتقال خون که از دست گرفته میشه حجامت از کمر و جایی که خون کثیف تری هست گرفته میشه یا از سینه یا از پیشانی که میگن دردناک ترین حجامته
ولی من دودلم دوستان یکی که واقعاً تو ریزه کاریها هست و بیطرفانه بیاد منو کمک کنه چند وقت پیش نزدیک بود هنوز نرسیده به سی سال سکته کنم که به خیر گذشت ! :(

اینکه شما احساس می کنید خونتون کثیف هست اشتباه هست ، مگر شما دکتر هستید ؟ یا بیماری خاصی دارید ؟
در ضمن واژه کثیفی معمولا به رقیق بودن خون ... به کار می ره در عام
در ضمن باید پیش شخص متخصص برید ، چون پیش هر کسی برید می گه پیراهنو بزن بالا تا تیغ رو بزنم ، ولی متخصص هر کسی رو قبول نمی کنه و کلی سوال می کنه و جواب می گیره و بعد تصمیم می گیره

dashmojtaba6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اینکه شما احساس می کنید خونتون کثیف هست اشتباه هست ، مگر شما دکتر هستید ؟ یا بیماری خاصی دارید ؟
در ضمن واژه کثیفی معمولا به رقیق بودن خون ... به کار می ره در عام
در ضمن باید پیش شخص متخصص برید ، چون پیش هر کسی برید می گه پیراهنو بزن بالا تا تیغ رو بزنم ، ولی متخصص هر کسی رو قبول نمی کنه و کلی سوال می کنه و جواب می گیره و بعد تصمیم می گیره
خب چه متخصصی ؟ متخصص حجامت هم هست خیلی هم بهداشتی و علمی کارشونو میکنن مجوزو مدرکم دارن حتی تو خارج هم بعضیاشون مطب دارن

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
خب چه متخصصی ؟ متخصص حجامت هم هست خیلی هم بهداشتی و علمی کارشونو میکنن مجوزو مدرکم دارن حتی تو خارج هم بعضیاشون مطب دارن

براتون آدرسش رو فردا می گیرم می زارم

dashmojtaba6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
چند سال پیش وزارت بهداشت می خواست حجامت را مطلقا ممنوع کند ، اما ملایان فریاد وااس.. سر دادند و نگذاشتند

که این ممنوعیت انجام گیرد !

حجامت حتی اگر درشرایط استریل هم انجام شود از نظر منابع اکادمیک پزشکی ، کاری بسیار مضر و خطرناک است!

:hmm:
میشه چندتا از ضرراتشو بگی ؟

بالا