برگزیده های پرشین تولز

تا نفس باقی است غلط بنویسیم !!!!

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بالاخره جریان چیه؟!
غلط میگیرین یا غلط می نویسین؟!!!!!!!!

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نوشته حضرت شاملو با عنوان "تا نفس ...." بدستم رسيد و هنوز چندان جلو نرفته بودم که ياد ترجمه ی
از او افتادم که با کمال رضايت از خويش عنوان داستان کوتاه نويسنده ی بنامی را تغير داده بود چرا که
بنظر ايشان آن عنوان اله بود و بله (check for spelling). حقيقت امر اين است که شهرت بعضی از افراد
و عظمت آثارشان نبايد ديگران را از ديدن اشتباهات آنان باز دارد.

لازم نيست که بگويم چقدر نسل من مديون نيما و اخوان و سپهری و فروغ و شاملو و ... ميباشد، ولی
اينکه نويسنده ای بنا به ذوق و سليقه خود بخواهد اين چنين به ديگران ايراد بگيرد از طريق مروت و منطق
بدور است، حتی اگر نامش نهند شاملو.

روزی که آن وزير ارشاد در اطلا عات ستونی داشت و برداشت کتاب نويسنده محترم پارسی پور را به
اصطلاح نقد ادبی کرد کسی بلند نشد بگويد آقای محترم دوست داری اونجوری بنويسی همّت کن و
داستانی بنويس ولی کار ديگران را لگد مالی نکن _تنها_ به صرف اينکه سليقه شما با سليقه نويسنده
فرق دارد!

جناب شاملو هم از اين دست کردار ها و گفته ها کم ندارد و شايد بزرگی نام ايشون باعث شد که تا حدّی بعضی از
ملاحظات را فراموش کنند و هرچه را که دوست داشتند بی پروا بگويند و البته اينجا و اونجا اشتباهات
فاحشی هم مرتکب شده اند که متأسفانه کمتر بدان ها پر داخته ميشود (از جانب دوستداران سبک ب شخص ايشان).

نوشته شاملو را در خصوص حافظ دکتر خانلری نديده بودم، تا چندی پيش، جای تأسف دارد که الگوی ادبی و شعر
نسل معاصر اين چنين يک طرفه با قاضی ميرود و هر چه که ميخواهد ميبرد و ميدوزد تازه راجع کی؟ دکتر خانلری که
سعه دانش و آزاد انديشی شان نادر است (نخير، بنده کارهای ايشان هم با همان ملاک ميسنجم که
کارهای شاملو را، و از جانب داری اين استاد و اون شاعر و فلان نويسنده پر هيز ميکنم ولی سعی ميکنم
جنبه تعادل و بی طرفی را نگاه دارم.)

ميدانم که عزيزان زيادی اينجا بسيار به ايشان ارادت دارند ولی ما که نميخواهيم اشتباهات دهه های گذشته را تکرار کنيم!

ma_christian

Registered User
لایک‌ها
2
يادش به خير من سوم دبيرستان داشتيم

صحیح
ما سوم دبیرستان داشتیم
من سوم دبیرستان داشتم

Unknown Zoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
و یا میتونی لحجه خودت را با لحجه اصلی تست کنی

لهجه

3772.gif

Unknown Zoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب بله ! مصلما کارت فیزیکی خیلی با مجازی فرق داره !

مسلما

این غلط رو مسلما اگه بگم مال کی بوده 100*100 بن میشم. پس نمیگم مال کی بوده تا بن نشم.:D

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3

Dariux

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292

مسلما

این غلط رو مسلما اگه بگم مال کی بوده 100*100 بن میشم. پس نمیگم مال کی بوده تا بن نشم.:D

نه بابا! واسه چی بن بشی؟ مگه طرف لولو خُرخُره ست؟ :D

http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1059387&postcount=11

:lol: :p

وای وای وای!
viannen_56.gif
اسمشو نگیا!
mail1.gif

مطمئن باشید که بن نمی شوید . شایان جان خودش از دوستداران این حرکت است . من ایمان دارم . :happy: :happy:

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
خوشم می یاد که یاشار از همه جا باخبره و به همه جا هم سر می زنه .

من جاهایی در فروم است که تا امروز ( به جرات می توانم بگوبم ) که اصلا باز هم نکرده ام . نه تخصصی در آن زمینه ها داشته ام و نه در حوزه علاقه مندی های من بوده . اما می بینم که آن مکان ها را یاشار می بینه و سر میزنه . جون میده برای مدیر کلی

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
نوشته شاملو را در خصوص حافظ دکتر خانلری نديده بودم، تا چندی پيش، جای تأسف دارد که الگوی ادبی و شعر
نسل معاصر اين چنين يک طرفه با قاضی ميرود و هر چه که ميخواهد ميبرد و ميدوزد تازه راجع کی؟ دکتر خانلری که
سعه دانش و آزاد انديشی شان نادر است (نخير، بنده کارهای ايشان هم با همان ملاک ميسنجم که
کارهای شاملو را، و از جانب داری اين استاد و اون شاعر و فلان نويسنده پر هيز ميکنم ولی سعی ميکنم

ميدانم که عزيزان زيادی اينجا بسيار به ايشان ارادت دارند ولی ما که نميخواهيم اشتباهات دهه های گذشته را تکرار کنيم!

سلام کاکو جان

من هم با این اعتقاد شما موافق هستم . قرار نیست از کسی بت بسازیم و حتی اشکالاتش را هم نبینیم .

خیلی خوبه که اگر موردی به نظرت می رسه حتما در تاپیک شاملو مطرح کنی و با هم در موردش گفتگو نماییم .

خیلی وقته یه گپ دوستانه و البته حسابی با بچه های فروم نزدم . :)

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
اولا كه اين جور پستهارو به سورت پست خصوسي بديد

2 تا اشتباه فاحش در یک جمله .
باید این نهضت سواد آموزی را در پی تی اجباری کنیم .

به صورت خصوصی

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فردریک سوسر، مشهور به بلزساندرار نویسنده و شاعر معاثر فرانسوی سوییسی اصل، در 1887 در لاشودوفون بدنیا آمد و در 1961 در پاریس چشم از جهان فرو بست. صفر های متعدد به نقاط مختلف دنیا کرد و به مشاغل گوناگون پرداخت. در جنگ بین الملل اول در یک لژیون خارجی به خدمت سربازی در آمد و یک بازویش را در جنگ از دسط داد.

(طلا، بلزساندرار، ترجمه محمد قاضی، 1370 خورشیدی)

Unknown Zoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
2 تا اشتباه فاحش در یک جمله .
باید این نهضت سواد آموزی را در پی تی اجباری کنیم .

به صورت خصوصی

خوشم می یاد که یاشار از همه جا باخبره و به همه جا هم سر می زنه .
جون میده برای مدیر کلی

100*100

مطمئن باشید که بن نمی شوید . شایان جان خودش از دوستداران این حرکت است . من ایمان دارم . :happy: :happy:

خدا رو شکر و ممنون ، خطر رفع شد.:happy:

ببخشید قلط کردم اشتباه کردم.

غلط

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
نوشته حضرت شاملو با عنوان "تا نفس ...." بدستم رسيد و هنوز چندان جلو نرفته بودم که ياد ترجمه ی
از او افتادم که با کمال رضايت از خويش عنوان داستان کوتاه نويسنده ی بنامی را تغير داده بود چرا که
بنظر ايشان آن عنوان اله بود و بله (check for spelling). حقيقت امر اين است که شهرت بعضی از افراد
و عظمت آثارشان نبايد ديگران را از ديدن اشتباهات آنان باز دارد.

لازم نيست که بگويم چقدر نسل من مديون نيما و اخوان و سپهری و فروغ و شاملو و ... ميباشد، ولی
اينکه نويسنده ای بنا به ذوق و سليقه خود بخواهد اين چنين به ديگران ايراد بگيرد از طريق مروت و منطق
بدور است، حتی اگر نامش نهند شاملو.

روزی که آن وزير ارشاد در اطلا عات ستونی داشت و برداشت کتاب نويسنده محترم پارسی پور را به
اصطلاح نقد ادبی کرد کسی بلند نشد بگويد آقای محترم دوست داری اونجوری بنويسی همّت کن و
داستانی بنويس ولی کار ديگران را لگد مالی نکن _تنها_ به صرف اينکه سليقه شما با سليقه نويسنده
فرق دارد!

جناب شاملو هم از اين دست کردار ها و گفته ها کم ندارد و شايد بزرگی نام ايشون باعث شد که تا حدّی بعضی از
ملاحظات را فراموش کنند و هرچه را که دوست داشتند بی پروا بگويند و البته اينجا و اونجا اشتباهات
فاحشی هم مرتکب شده اند که متأسفانه کمتر بدان ها پر داخته ميشود (از جانب دوستداران سبک ب شخص ايشان).

دوست عزیز

ابتدا از توجه شما و این پست شما تشکر میکنم.

تا جایی که من میدانم شاملو آدمی نبود که خودش را عقل کل بداند و از دیگران انتقاد کند . آن مقاله که این تاپیک عنوانش را از آن وام میگیرد هم صرفا یک انتقاد بود به وضعیت غلطهای املایی و صد البته نه از جایگاه یک کسی که خودش را خیلی بالاتر از بقیه میداند .

اساسا بنده با هرگونه تعصبی مخالفم ، چه روی شاملو و چه روی هر کس دیگر ... حتی اگر خود شاملو هم غلط املایی داشته باشد من اینجا آن را مینویسم !!!

در مورد نوشته شاملو در مورد دکتر خانلری ممنون میشوم اگر لینک آن را برای مشاهده و بحث در پستتان بگذارید .

ضمنا میتوانیم این بحث را در تاپیک احمد شاملو ادامه دهیم.:) :) :)

بالا