برگزیده های پرشین تولز

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

jafar_tavakolia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من دارم مامبو رو فارسی می کنم.
حالا در بخش تبدیل تاریخ میلادی به شمسی مشکل گیر کردم. می شه دوستان بهم کمک کنند.
و هرکی هرچیزی در این زمینه می دونه بهم بگه تا بتونمزودتر اینکار رو انجام بدم.
با تشکر

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از jafar_tavakolia :
حالا در بخش تبدیل تاریخ میلادی به شمسی مشکل گیر کردم. می شه دوستان بهم کمک کنند.
با تشکر
jdf ميلاد !
گوگلش کن !

jafar_tavakolia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میشه بیشتر توضیح بدید. :blush:
من هیچی متوجه نشدم.
یکم تخصصی توضیح می دید. که باید از کجا چی رو بردارم. کجا بذارم. یا چی رو کجا بنویسم.
ممنونم

FireFly

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
از تابع JDF که توسط آقای میلاد راستیان نوشته شده استفاده کنید : http://www.farsiprojects.com/projects/JDF
و اما در مورد نحوه تبدیل .. اول تو Core اسکریپت یا Function ها باید دنبال تابعی که تاریخ رو ایجاد می کنه بگردید... بعد با استفاده از تابع jdate اون به شمسی تبدیل کنید. مسلمه که تو هر اسکریپت یه قلق و راه کاری داره .. اینو دیگه نمیشه توضیح داد...
مثال کلی اینطوریه
مثلا شما می دونید که تو فایل function.php تاریخ تولید میشه ..
بعد فایل jdf.php رو تو همون پوشه منتقل می یکنید ... و خط زیر رو اضافه می کنید بعد از <?php
PHP:
require_once"jdf.php";
خوب حالا محلی که تاریخ میلادی تولید میشه مثلا اینطوری است :
PHP:
date( 'l j F Y', $Test['iTime'] );
حالا باید شما به این صورت تغییر بدیش :
PHP:
jdate( 'l j F Y', $Test['iTime'] );
بالا یه مثال کلی زدم .. همیشه اینطور نیست.

mamalionline

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از jafar_tavakolia :
با تشکر
مامبو رو میخوای فارسی کنی ؟
فکر کنم قبل" فارسی شده !!!

mambolearn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mamalionline :
مامبو رو میخوای فارسی کنی ؟
فکر کنم قبل" فارسی شده !!!

درسته .. مامبو توسط تیم مامبولرن فارسی شده و در حال حاضر اکثر سایتها از این ورژن استفاده میکنند .

یا علی
فیروزمندان

jafar_tavakolia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله سلام آقای فیروزمند .
بله دوستامن توی مامبولرن هستم ولی آخه اونجا ( جسارت نشه به آقای مامبو لردن و همه دوستاشون ) من می خوام چیز یاد بگیرم ولی اون جا به خاطر اینکه مردم ایران خیلی طرف دار کپی رایت هستن. این دوستانم مجبور شدن کدهاشونرو کد کنن و خوب :( :( :( :( :( :( :( :(
بچه هایی مثل منم دیگه این طرف ها نباید بازی کنن! و باید برن خونشون درساشون رو بخونن
چون سواد ندارن باید چی کار کنن!

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه سوال . آیا تمام سیستم های تبدیل محتوا رو میشه با این کدی که دیدن شمسی کرد ؟ با فقط واسه مامبو هست ؟

r3001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بسم الله الرّحمن الرّحيم

معرّفی یک نرم افزار پی اچ پی مفید و کاربردی برای تبدیل تاریخ و زمان

تاريخ هجري شمسي به عنوان يکي از دقيق ترين تاريخ ها ، براي استفاده در سايت هاي فارسي بسيار مناسب است. امّا متاسّفانه با توجّه به ميلادي بودن تاريخ سرور سايت ها ، دسترسي به تاريخ هجري شمسي با مشکلاتي همراه است. يکي از اين مشکلات ، عدم دسترسي به يک نرم افزار رايگان مبدّل تاريخ به هجري شمسي است که از دقّت بالايي نيز برخوردار باشد.
يکي از بهترين نرم افزارهاي رايگان در اين زمينه ، نرم افزار تقويم جلالي بود که سال ها قبل به زبان پي اچ پي نوشته شد و هم اکنون در اکثر سايت ها استفاده مي شود. امّا با گذشت زمان ، عيوب بسيار زيادي از آن نرم افزار قديمي ، آشکار شد. افراد زيادي اقدام به اصلاح فايل نرم افزار نمودند و نسخه هاي گوناگوني از آن منتشر شد که هر کدام با مشکلات و خطاهايي همراه بود.
پس از گذشت سال ها از ساخت نرم افزار قديمي تبديل تاريخ ، در راستاي پيشرفت کشور و توسعه ي فناوري اطّلاعات ، نياز به انتشار يک نرم افزار مشابه با دقّت و امکانات بيشتر ، به شدّت احساس مي شد. تا اين که سايت http://jdf.scr.ir در روز 22 بهمن 1389 ، اقدام به انتشار يک نرم افزار جديد ، مشابه با نرم افزار قديمي نمود و اوّلين نسخه ي آن را در امتداد نسخه ي قديمي ، نسخه ي 2.00 قرار داد.
اين نرم افزار جديد ، به دليل همنام بودن نام فايل و توابع آن با نرم افزار قديمي ، اين قابليت را دارد که به راحتي جايگزين فايل قديمي در سايت ها شود و مشکلي در سايت ايجاد نکند.
همچنين امکانات بسيار زيادي به نرم افزار جديد اضافه شد ، مثلاً قابليت محاسبه و نمايش : نام روز و ماه و سال به حروف _ نام باستاني برج ها _ نام حيواني سال ها _ تعداد روز و درصد گذشته و باقيمانده از سال _ نام و شماره ي فصل _ و امکانات بسيار زياد ديگري که مناسب با تاريخ هجري شمسي و زبان شيرين فارسي می باشد.
در اين نرم افزار ، پارامترهاي جديد زيادي اضافه شد تا بتوان عملکرد توابع را به صورت دقیق کنترل کرد و خروجي دلخواه را دريافت نمود. مثلاً قابليت تعيين زبان اعداد ، منطقه ي زماني و حتّي نوع خروجي بعضي توابع که به صورت آرايه باشد يا يک متن دلخواه.
توابع نيز به صورت کامل ، بازنويسي و اصلاح شدند. حجم نرم افزار جديد تا حدّ زيادي کاهش يافت و در مقابل ، سرعت و دقّت آن چندين برابر شد.
اين نرم افزار با داشتن ويژگي هايي همچون متن باز و رايگان بودن ، راه جديدي را براي استفاده از تاريخ هجري شمسي در فضاي مجازي باز کرد. افتخار مي کنيم که اکنون شاهد استفاده از تاريخ بسيار دقيق هجري شمسي در وب سايت ها هستيم و ديگر اجباري براي استفاده از تاريخ ميلادي وجود ندارد. انشاءالله در آينده ي نزديک بتوانيم با ابداع سيستم عامل ها ، زبان هاي برنامه نويسي و نرم افزار هاي بومي به دست خودمان ، کاملاً خودکفا و بي نياز از فناوري هاي غير بومي شويم. آن زمان نزديک است ، آنقدر نزديک که حتّي نمي توانيد تصوّرش را بکنيد.
نرم افزار جديد را هم اکنون مي توان از طريق سايت رسمي اين نرم افزار به نشاني http://jdf.scr.ir دريافت نمود. براي استفاده کنندگان از اين نرم افزار ، يک مجموعه ي کامل آموزشي ، ايجاد شده و در سايت http://jdf.scr.ir موجود است. همچنين اين سايت ، اقدام به جمع آوري نظرات و پيشنهادات شما براي ارتقاي بيشتر نرم افزار نموده و شما مي توانيد با گزارش اشکالات نرم افزار ، در اصلاح نسخه ي بعدي آن ، کمک کنيد. در اين سايت ، از تمامي ايده هاي مفيد و کاربردي ، حمايت مي شود.
با عضويت در خبرنامه ي سايت http://jdf.scr.ir به محض انشار نسخه ي جديدتري از اين نرم افزار ، مطّلع خواهيد شد.
اين سايت در زمينه ي گسترش استفاده از تاريخ دقيق هجري شمسي ، فقط به وب سايت ها اکتفا نکرده و اقدام به ايجاد تابع مجازي jdate براي وبلاگ ها نموده است. از اين پس ، طرّاحان قالب وبلاگ ها و وبلاگ نويسان قادر خواهند بود به صورت مجازي و بدون نياز به فضاي آپلود فايل نرم افزار ، از تابع jdate به صورت دلخواه ، خروجي مورد نظر خود را دريافت کرده و در صفحات وبلاگ خود استفاده نمایند.

براي کسب اطّلاعات بيشتر ، مي توانيد به سايت http://jdf.scr.ir مراجعه فرماييد و از آخرين اخبار مربوطه ، مطّلع شويد.

بالا