برگزیده های پرشین تولز

تبدیل دیتا بیس accsess به sql

siyahi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عرض سلام و خسته نباشید.
دوستان این کد هایی هست که من برای ارتباط با اکسس استفده کردم​

کد:
<%
curDir = Server.MapPath("database.mdb")
Set Conn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
Conn.Open "DBQ=" & curDir & ";Driver={Microsoft Access Driver (*.mdb)};DriverId=25;FIL=MS Access;"
Set rs=Server.CreateObject("ADODB.Recordset")
SQLstr = "select * from user where us  = '" & us & "' and pass = '" & pass & "' "
rs.Open Sqlstr,Conn
%>

حالا میخوام با"sql" ارتباطش بدم
لطفا رهانمایی کنین چه جوری میشه​

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
شما باید از یک connection strings مربوط به sql server استفاده کنید . یعنی این قسمت از کد را
کد:
Conn.Open "DBQ=" & curDir & ";Driver={Microsoft Access Driver (*.mdb)};DriverId=25;FIL=MS Access;"

را به این شکل تغییر دهید (اگر برای کانکت شدن به sql server باید از user , password استفاده کنید )

کد:
Conn.Open "DBQ=" & curDir & ";Driver={SQL Server};Server=myServerAddress;Database=myDataBase;Uid=myUsername;Pwd=myPassword;"

یا به این حالت (اگر برای کانکت شدن به sql server نیازی به user password ندارید و در حالت windows authentication قرار دارد )
کد:
Conn.Open "DBQ=" & curDir & "Driver={SQL Server};Server=myServerAddress;Database=myDataBase;Trusted_Connection=Yes;"

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
سوال در خصوص نوع کانکشن با دیتابیس هست یا تبدیل جنس دیتابیس ها؟

amir_3d_mad

Registered User
لایک‌ها
0
خب دوستان ، من نمیدونم چرا این تاپیک غیر فعال باقی مونده ! :)
ولی من خودم هم یه همچین سوالی داشتم ! تقریبا نزدیک به این !
من میخوام از بانک اطلاعاتی اکسس اون فیلدهایی که با بانک اطلاعاتی SQL Server ام برابرند ، داده ها خود به خود وارد SQL شوند !
یعنی میخوام یه فایل اکسس به برنامه یا صفحه وب بدم ، بعد اون برنامه خودش اطلاعات رو از اکسس وارد SQL کنه !
آیا یه همچین برنامه ای وجود داره یا اصلا این کار رو میشه با صفحات وب انجام داد ؟

siyahi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزیز من جوابمو گرفتم
همون چیزیه که دوست خوبم alireza sh لطف کرده گفته
و سوال من در مورد کدها بوده
در مورد سوالamir_3d_mad فکر می کنم (البته با اجازه بزرگتر ها ) بشه و باید دو تا کانکشن نوشت یکی به اکسس وصل بشه و دیگری به sql البته من که تا حالا این کارو انجام ندادم .

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خب دوستان ، من نمیدونم چرا این تاپیک غیر فعال باقی مونده ! :)
ولی من خودم هم یه همچین سوالی داشتم ! تقریبا نزدیک به این !
من میخوام از بانک اطلاعاتی اکسس اون فیلدهایی که با بانک اطلاعاتی SQL Server ام برابرند ، داده ها خود به خود وارد SQL شوند !
یعنی میخوام یه فایل اکسس به برنامه یا صفحه وب بدم ، بعد اون برنامه خودش اطلاعات رو از اکسس وارد SQL کنه !
آیا یه همچین برنامه ای وجود داره یا اصلا این کار رو میشه با صفحات وب انجام داد ؟

دوست عزیز اگه منظور شما اینه که می خوای همه محتوای درون یک فایل اکسس (mdb) رو به درون به فایل SQL یعنی mdf منتقل کنی که براحتی می تونی از درون SQL Server و از طریق import فایل اکسس رو انتخاب کنی و درون یک فایل mdf بریزی .
اما اگر می خوای در وب سایتت صفحه ای رکورد به رکورد از دیتابیس اکسس بخونه و چنانچه شروط خاصی برقرار باشه اونها رو درون دیتابیس SQL Server اضافه کنه که کاری نداره . شما براحتی با کانکشن استرینگ مناسب به اکسس متصل می شی و رکورد رو می خونی . توی کدهای ASP.NET بررسیش می کنی و نهایتا از طریق یک کانکشن استرینگ جدید به دیتابیس SQL اضافه می کنی .
اگر غیر این دو حالت هست توضیح بده تا بررسی کنیم .

amir_3d_mad

Registered User
لایک‌ها
0
خب amin_lili عزیز خیلی ممنون از راهنماییهاتون .
درسته هر دو روش پیشنهادی شما کاملا عملی هستش .
حتی من با صفحه وب این کار رو انجام دادم وهمان طور که SYAHI عزیز گفتند از دو تا کانکشن استرینگ استفاده کردم و کاملا هم جواب داد !
شاید سوالمو باید اینطور مطرح میکردم که از بانک اطلاعاتی ACCESS ، اطلاعات تحت شرایط خاص و به صورت اتوماتیک وارد SQL بشه !
ولی من نمیخوام واسه اینکار SQL SERVER رو باز کنم . میخوام با یه Windows Application ساده اینکار انجام بشه !
فقط تسلط کافی به VB.NET ندارم . واسه همین نمیتونم کدش رو بنویسم .
اگه یه برنامه آماده واسه اینکار سراغ دارید ، لطفا معرفی کنید .
مرسی .

بالا