برگزیده های پرشین تولز

تبلیغ در گوگل توسط شرکت برتینا - خوب یا بد؟

Amin_e

Registered User
لایک‌ها
0
1270279905.png

سلام. بنده می خواستم توی گوگل تبلیغ بدم و با شرکت برتینا با این یا این آدرس آشنا شدم.
از دوستانی که در این باره تجربه دارند می خواستم سوال کنم آیا این شرکت برای اجرای تبلیغات بنده در گوگل مناسب است؟ و اینکه کدوم شرکت رو برای انجام این تبلیغات پیشنهاد می کنید؟

این نکته رو هم عرض کنم که تمایل دارم فعلا 50.000 تومان هزینه کنم. تبلیغات هم توی نتایج جست و جو نمایش داده بشه.

Last edited:

ahmaad313

Registered User
لایک‌ها
4
1270279905.png

سلام. بنده می خواستم توی گوگل تبلیغ بدم و با شرکت برتینا با این یا این آدرش آشنا شدم.
از دوستانی که در این باره تجربه دارند می خواستم سوال کنم آیا این شرکت برای اجرای تبلیغات بنده در گوگل مناسب است؟ و اینکه کدوم شرکت رو برای انجام این تبلیغات پیشنهاد می کنید؟

این نکته رو هم عرض کنم که تمایل دارم فعلا 50.000 تومان هزینه کنم. تبلیغات هم توی نتایج جست و جو نمایش داده بشه.

من تا الان تجربه شو ندارم
اما برای کار جدیدم نیاز دارم

این جور شرکتها معمولا نزدیک 30 درصد پولو به عنوان کارمزد میگیرن

یعنی 50 تومن شما میشه حدود 35 تومن

در صورتی که اگه خودت تبلیغو بزاری
همون 50 تومن در میاد

اما 2 تا نکته داره
یکی استفاده از آی پی اختصاصی (چیز پی ان
یکی هم اگه خوب استفاده نکنی خرجت بیشتر میشه

این جور که پیداست این شرکت از بقیه مطمئن تر هست

بخش اکانت اختصصاصی شو هم بخون

(البته امیدوارم مسول این سایت ناراحت نشه چون تو همین فروم هست)
سایت
http://www.pcfa.ir
راهنمای خوبی هست
پ.ن: من دوست دارم خودم مدیریت کنم!

Amin_e

Registered User
لایک‌ها
0
من اولش مثل شما فکر می کردم و حتی داشتم پول میدادم به یکی از دوستام که PayPal داره که واسم خرید کنه. بعد خود دوستم کنسل کرد، گفت این کار نکن! می گفت واسه یکی از دوستان این کارو کرده بود نتیجه اصلا خوبی نمی داد و معتقد بود که اون شرکت هایی که این کار رو انجام میدن یه کار های خاصی بار آنالیز کردن کلمات کلیدی‌ت استفاده می کنند.

واسه همین من ترسیدم! آیا چنین چیزی درسته؟

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
من اولش مثل شما فکر می کردم و حتی داشتم پول میدادم به یکی از دوستام که PayPal داره که واسم خرید کنه. بعد خود دوستم کنسل کرد، گفت این کار نکن! می گفت واسه یکی از دوستان این کارو کرده بود نتیجه اصلا خوبی نمی داد و معتقد بود که اون شرکت هایی که این کار رو انجام میدن یه کار های خاصی بار آنالیز کردن کلمات کلیدی‌ت استفاده می کنند.

واسه همین من ترسیدم! آیا چنین چیزی درسته؟
از لحاظ آناليز بله
يه سري افراد هستند كه واقعا كارشون تبليغ توي گوگله و به چم و خم كار واردن و يه سري ها هم اداي وارد بودن رو در ميارن
يه نفر بودش توي همين پرشين تولز به نام smartchin ، معلوم بودش كارش اينه و وارده
شما يه تحقيق كن بعد بده يكي برات بزاره

rezah2009

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یه چند ماهی باهاشون کار کردم، کارشون درسته، قیمتاشون هم بد نیست. اما باید به توصیه هاشون عمل کنی.

Amin_e

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من یه چند ماهی باهاشون کار کردم، کارشون درسته، قیمتاشون هم بد نیست. اما باید به توصیه هاشون عمل کنی.

باشه ممنون.
تنیجه گیری: پلن 40900 تومنی شون رو سفارش میدم. ممنون از تمامی دوستانی که منو راهنمایی کردن ;)

amk

Registered User
لایک‌ها
9
بذاريد اينم من بگم:
تاپيك ايشون رو خوندم به نظر ميرسه تو كارشون وارد باشن شما هم بعد از اينكه سرويس گرفتي يه فيدبك بذار اينجا....
موفق باشي....

Amin_e

Registered User
لایک‌ها
0

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
من قبلا ادورز دادم دلم میخواست فقط توی نتایج گوگل نمایش داده بشه اما متاسفانه از جاهای دیگر هم کاربر میومد مثل سایتهایی که ادسنس قرار دادن،
نتیجه این میشد که 50 درصد از جاهایی میومدن که نمیخواستم مثل مراکش و آرژانتین و اسپانیا...
من اگر کسی کارش خوب باشه و این مشکل رو بتونه حل کنه باهاش کار میکنم

rezah2009

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من قبلا ادورز دادم دلم میخواست فقط توی نتایج گوگل نمایش داده بشه اما متاسفانه از جاهای دیگر هم کاربر میومد مثل سایتهایی که ادسنس قرار دادن،
نتیجه این میشد که 50 درصد از جاهایی میومدن که نمیخواستم مثل مراکش و آرژانتین و اسپانیا...
من اگر کسی کارش خوب باشه و این مشکل رو بتونه حل کنه باهاش کار میکنم

حتما خودت خواستی، من یادم میاد اون موقع گفتن اگه بخوام فعال می کنند و اگه نخوام فعال نمی کنند

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
والا من خودم ادس رو فعال کردم تنظیمی در این رابطه ندیدم...

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
والا من خودم ادس رو فعال کردم تنظیمی در این رابطه ندیدم...
من قصد نداشتم در این تاپیک حرفی بزنم چون اگه تاریخ عضویتم رو دیده باشید به نسبت از کاربران قدیمی این فروم هستم و فعالیت من در این بخش چندان جنبه تجاری نداره. اما لازم دیدم یه توضیح مختصری در این زمینه بدم:
احتمالا شما از طریق شرکت ما ( برتینا ) تبلیغ در گوگل انجام نداده اید و خودتان مستقیما این کار را انجام داده اید.
بطور کل تمامی تبلیغات از طریق برتینا فقط در قسمت جستجوی گوگل انجام می شود و تنظیم نمایش در سایت های دیگر فقط با درخواست مشتری فعال می شود که بطور کل ما تبلیغ در سایتهای دیگر را به هیچکدام از مشتریان توصیه نمی کنیم. به هر حال شما در صورتی که خودتان دارای اکانت گوگل می باشد برای اینکه تبلیغ شما فقط در جستجوی گوگل (Google Search) انجام پذیر و در سایتهای دیگر (Google Network) پخش نشود شما باید در تنظیمات Campaign خود فقط گزینه Google Search را انتخاب نمایید و گزینه های دیگر را انتخاب ننمایید

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
من تا الان تجربه شو ندارم
اما برای کار جدیدم نیاز دارم

این جور شرکتها معمولا نزدیک 30 درصد پولو به عنوان کارمزد میگیرن

یعنی 50 تومن شما میشه حدود 35 تومن

در صورتی که اگه خودت تبلیغو بزاری
همون 50 تومن در میاد

اما 2 تا نکته داره
یکی استفاده از آی پی اختصاصی (چیز پی ان
یکی هم اگه خوب استفاده نکنی خرجت بیشتر میشه

این جور که پیداست این شرکت از بقیه مطمئن تر هست

بخش اکانت اختصصاصی شو هم بخون

(البته امیدوارم مسول این سایت ناراحت نشه چون تو همین فروم هست)
سایت
http://www.pcfa.ir
راهنمای خوبی هست
پ.ن: من دوست دارم خودم مدیریت کنم!

در رابطه با قیمت و هزینه نیز یک مورد رو باید عرض کنم که مفیده
بطور کل در شرکت برتینا و یا تمامی شرکتهایی که واقعا گواهی گوگل دارند( نه اونهایی که به دروغ اعلام می کنند گواهی دارند) یک سیاست اساس وجود دارد
ROI = Return of Investment
به این معنی که در اینکار شما هزینه نمی کنید و سرمایه گذاری می کنید پس باید سرمایه شما بازگردانده شود.
مثلا در صورتی که شما مبلغ 100 هزار تومن در این تبلیغ هزینه (سرمایه گذاری)کردید شما باید حداقل 120 هزار تومن سود فروش داشته باشید تا مثلا 20% بازگشت سرمایه برای شما ایجاد شده باشد.
پس با این سیاست دیگر مهم نیست که شرکت چند درصد را به عنوان کارمزد کسر می کند(10 درصد ، 30 درصد یا 50 درصد)
شما هنگامی که مثلا 50 هزار تومان هزینه کردید باید حداقل 70 هزار تومان سود فروش داشته باشید و در صورتی که به این میزان سود فروش دست نیابید پس بازگشت سرمایه شما خوب نبوده و باید مججددا تبلیغ شما بهینه سازی شود این بهینه سازی شامل تغییر کلمات کلیدی، متن تبلیغ ، صفحه سایت شما و حتی کیفیت و قیمت محصولات و خدمات شما می گردد.
در آخر توجه داشته باشید که بازگشت سرمایه به میزان 20 درصد عدد بسیار ناچیزی می باشد و در صورتی که تبلیغ شما خوب بهینه شده باشد بازگشت سرمایه به طور متوسط بین 50 تا 500 درصد می باشد.
یعنی اگر شما 200 هزارتومان هزینه تبلیغ نمودید در صورت بهیه سازی خوب حداقل باید 300 تومان سود کرده باشید

ذکر این نکته نیز جالب می باشد که در حال حاضر متوسط بودجه تبلیغاتی خود شرکت برتینا در گوگل بیش از 100 دلار می باشد (بیش از 3000 دلار در ماه) پس حتما بازگشت سرمایه خوبی برای شرکت به همراه داشته است که در طول 12 ماه گذشته این بودجه را پیوسته افزایش داده است.

Last edited:

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
یک داستان نمادین از تبلیغ در گوگل:
شما تولید کننده و فروشنده یک نوع عروسک تزیینی می باشید. یک فروشگاه اینترنتی برای خود ایجاد کرده اید و قصد دارید این عروسک ها را در آنجا بفروش برسانید.
اولین موردی که شما از آن خوشحال هستید هزینه پایین فروشگاه اینترنتی شما می باشد زیرا فروشگاه شما هزینه هایی مانند کرایه ماهانه،حقوق فروشنده،مالیات،آب و برق.
خب اما یک مشکل وجود دارد، مراجعان سایت شما کم می باشند و یا مراجعان شما قصد خرید ندارند و شما به دنبال کاربرانی می گردید که مشتریان بلقوه محسوب می شوند به این صورت که قبلا احساس نیاز و تمایل به محصول شما در آنها بوجود آمده است و در صورتی که محصول شما را پیدا کنند به احتمال زیاد آن را خریداری می کنند اما متاسفانه هنوز راه خوبی پیدا نکرده اید که محصول خود را به مشتری که به دنبال آن می گردد عرضه نمایید.
(این که انتظار داشته باشید همه مراجعانی که به دنبال محصول شما می گردند حتما آنرا خریداری نمایند چندان منصفانه نیست چون ممکن است محصول شما با صلیقه آنها مطابق نباشد و یا قیمت شما برای آنها کم و یا زیاد باشد و بسیاری موارد دیگر ولی مهم این است که درصد بیشتری از مراجعان به فروشگاه شما اقدام به خرید نمایند)
یکی از دوستان شما تبلیغ در گوگل را به شما پیشنهاد می دهد و می گوید که خودش از این روش تبلیغاتی استفاده می نماید و درحال نتیجه گرفتن است
شما تصمیم می گیرید برای شروع با 130.000 تومان هزینه اقدام نمایید
پس با یک شرکت متخصص و با تجربه که از طرف گوگل نیز تایید شده است تماس می گیرید و تبلیغ خود را به آنها ارائه می دهید.
تبلیغ شما با موفقیت شروع به نمایش می کند و شما شروع به فروش محصول خود می نمایید. پس از مدتی بودجه شما به پایان می رسد و شما می خواهید مجددا اقدام به تبلیغ نمایید اما قبل از تمدید تبلیغ خود با یک محاسبه مختصر میزان سود و زیان خود را برآورد می نمایید

قیمت فروش عروسک به مشتری: 5000 تومان
هزینه تولید عروسک: 3500 تومان
مجموع تمامی هزینه های جاری: 500 تومان
سود متوسط به ازای فروش هر عروسک: 1000 تومان
مجموع تعداد عروسک فروش رفته در دوره تبلیغ: 200 عدد
مجموع درآمد کسب شده: 200 ضرب در 5000 تومان = 1.000.000 تومان
سود ناخالص فروش : 200 ضرب در 1000 تومان = 200.000 تومان
هزینه تبلیغ در گوگل: 130.000 تومان
سود خالص شما: 200.000 تومان منهای 130.000تومان= 70.000 تومان
بازگشت سرمایه(ROI) تبلیغ: 200.000/130.000 = 153 درصد

با این محاسبات معمول می شود که تبلیغ شما موفق بوده است زیرا بازگشت سرمایه آن 153 درصد بوده است
یعنی که شما با 130.000 تومان 1.000.000 تومان فروش کرده اید و 200.000 هزار تومان سود برده اید.
خب شما حالا با خیال راحت با 200.000 تومان خود مجددا اقدام به تبلیغ در گوگل می نمایید زیرا با فرض اینکه مجددا همان 153 در صود را سود کب کنید پس این بار سود شما حدود 300.000 تومان خواهد بود.

حالا این سوال پی میاید که شرکت معتبر و با تجربه تبلیغ در گوگل چرا باید تلاش کند تا درصد سود شما افزایش یابد؟
جواب این است که اگر دقت کرده باشید شما در مرحله دوم تبلیغ خود به جای 130 هزار تومن 200 هزار تومن هزینه کرده اید و شرکت معتبر نیز بسیار خوشحال خواهد بود زیرا اگر 30 درصد مبلیغ پرداختی شما را به عنوان کارمزد برداشته باشد تا بحال 110 هزار تومان از دو تبلیغ شما سود کسب کرده است که عدد بسیار خوبی می باشد. پس شرکت معتبر تمامی تلاش خود را می کند تا تبلیغ شما موفق شود زیرا موفقیت و سود شما یعنی افزایش هزینه تبیلغ شما و افزایش هزینه شما یعنی افزایش سود شرکت معتبر.

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
برای بنده یه موردی پیش اومد بابت کاری که تو امضام هست خواستم تبلیغ کنم ! پیش هر شرکتی رفتم یه قیمتی داد برام !
ولی این شرکت قیمت نداد و گفت برای شما و کارتون به صرفه و بازده مناسب نیست !

فقط خواستم تشکری کرده باشم بابت راهنمایی خوبشون

ebrahim2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام :( :( :( :(
بنده 2 دوره با شرکت برتینا کار کردم ( گوگل)

دور اول رضایت بخش نبود و گفتم شاید دور دوم کار کنم شاید وضعیت بهتر بشه
ولی این سری بهتر نشد هیچ بدتر هم شد

خواستم بگم اصلا از سرویس های این سایت (برتینا) راضی نبودم

و اگه بخوام دوباره تبلیغات گوگل کنم در انتخابم بیشتر دقت می کنم

بالا