برگزیده های پرشین تولز

تجارت آنلاین

vela

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
خب تا الان جواب سوالاتم رو تا حدودی گرفتم.
_ببینید با همه مخارج شما فرمودین که 10 تا 60 درصد روی هر گردش سرمایه جای سود داره.
_میزان سرمایه بسیار متفاوته.
_نیاز به فرد دیگه ای نیست و خودم میتونم مستقل عمل کنم.

درک من از کار:
ما میریم از یه سری شرکت ها که عمده فروشی میکنن. جنس ها رو عمده خریداری میکنیم! بعد لازم نیست جنس ها رو کلا به جای مطمعنی مثلا انبار بفرستیم. جنس ها دست عمده فروش میمونه.
ما برای خورده فروشی جنسا تبلیغ میکنیم. مثلا روی اینترنت. سایت میزنیم یا به قول شما ای بی و ... تبلیغ میکنیم و سفارش های تکی میگیریم.
بعد که سفارش گرفتیم. به عمده فروشمون دستور میدیم. یه دونه به این آدرس و ... بفرسته, یه دونه به اون آدرس و ...
و عمده فروش کارها رو میکنه! در ضمن تمام کار های پستی و ... با عمده فروشه و ما سفارشات و مشخصات و مهم تر از همه پولو میگیریم و به عمده فروش دستور میدیم که بفرسته.
حالا یه سوال:
از کجا بفهمم یه نفر مثلا از سودان سفارش داده هزینه های پست و گمرکیش چقدر میشه که من پیش پیش از طرف بگیرم و سفارشو بفرستم؟

خوب اکثر این سایت ها یه قسمتی دارن که هزینه ها حمل ونقل با پست های مختلف رو پیش بینی میکنن و به شما همه هزینه ها رو میگن
در مورد گمرک هم شما باید تو سایت DHL یا سایت های مربوط به هر کشور پرس و جو کنید.
در مورد یه سری از این کشور ها هم من میدونم کافیه تو همین تاپیک بپرسید

vela

Registered User
لایک‌ها
4
راستی دریافت پول و ... از مشتری همه پای خودمونه؟ اینجاش یه مقدار مشکله که یه ایرانی از یه غیر ایرانی پول بگیره!
خلاصه پی پل و ... میشه ولی اصلا امنیت نداره برای ایرانی جماعت!
البته مشکلی نیست ولی فروش من به یه سری کشور ها محدود تر میشه.

در این مورد هم من میتونم کمک کنم , ولی هزینه هاش ثابت نیست و بستگی به قیمت صرافی ها داره

vela

Registered User
لایک‌ها
4
خوب بچه ها براي مشكل گمرك و ماليات و اينا من مي تونم جنسي كه خريداري شده رو به قيمت نزديك به مفت به راحتي از دوبي به ايران بيارم . دوبي فكر كنم از نظر مالياتي معاف باشه . نه ؟

اينجوري فكر كنم بتونيم جنسي كه تشخيص مي ديم قيمتش تو ايران و حتي خود دوبي كمتره و مشتري خوبي هم داره رو مثلا از علي بابا :)p) بخريم و بفرستيم دوبي . از اونجا هم وارد ايران كنيم و اينجا خورده فروشي كنيم .

اينجوري دوبله ميشه سود برد : 1 - درآمد پورسانت فروش . چون رسما اين جنسا رو به خودمون يه بار فروختيم ( از علي بابا به دوبي) 2 - درآمد از خورده فروشي كالا مثلا از طريق اينترنت كه فكر كنم بخاطر قيمت هاي بالاي بازار سنتي ايران خيلي خوب باشه .

با احتساب تا 60% سود از طريق پورسانت عمده فروشي و تفاوت قيمت تو ايران ميشه بالاي 100 % از اين طريق درآمد داشت .

و فكر كنم خيلي جنسا رو هم ميشه ساپورت كرد . از كيف و كفش و لباس گرفته تا قطعات كوچك الكترونيكي مثل mp3 و mp4 player و مموري و فلش و ... هزار تا چيز ديگه كه من خبر ندارم .

نظرتون چيه ؟ شدنيه ؟
آقايون ولا و اميرباحال و احسان ... بيشتر منظورم شماست . ميشه كاري راه انداخت ؟

دوبی از نظر مایات معاف هست ولی شما باید یه آدرس اونجا داشته باشید که به اونجا بره چنسا
از نظر اوردن دوبی به ایران اگه رو قاچاقجی ها فکر میکنی , ریسک کار خیلی میره بالا

در مورد سودش که حق با شماست در مورد رنج محصولات هم یه چیز های گیر میاد که تک هست و به عقل هیچ کی نمیرسه!!
نمونش همین موبایل چینی های TV دار , من پارسال اینا رو اینجا میفروختم!

من خودم هم پایه یه کار تیمی خوب هستم.;)

vela

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
خوب من روی جنسایی که باید عمده خرید و خورده فروخت بحث دارم ولی فعلا خیلی فاصله داریم تا به اونجا برسیم.
من اصلا با قوانین گمرکی آشنایی ندارم که بتونم در مورد گمرکش نظر بدم. ولی اگه بتونیم جنس رو از دوبی بدون مالیات و گمرکی و ... وارد کنیم که خیلی عالی میشه. بهترین بازار برای ما همین بازار ایرانه.
ولی خب به مصائبش فکر کردین؟
بدبختی یکی دوتا نیست!
جنس رو باید عده خرید مثلا نفری 15000 دلار بزاریم و جنس x رو بخریم.حالا این جنس ایکس باید بیاد دوبی یا مناطق آزاد ایران!
بعد از مناطق آزاد باید وارد کشور بشه؟!
خب همه اینا مستلزم کار فیزیکی هم هست. اینطوری دیگه آنلاین باقی نمیمونه.
در ضمن شما میگی صد در صد سود میبریم روی یه گردش مالی. ممکنه همین گردش مالی به صورت میانگین سه ماه طول بکشه. ولی اگه یه جنس رو فرضا از همین سایت به امریکایی ها به صورت خورده بفروشی. با سود چهل درصد. توی این سه ماه. سه بار گردش مالی داشته باشی و بخری و بفروشی.
پس جمع سودت بیشتره. مهمتر از سود هم کارت خیلی کم تره و درد سر هاش.
اگه من اشتباه میکنم لطفا بیشتر توضیح بدین.
حرف شما در مورد کار فیزیکی درسته , ولی اگه یه تیم خوب باشه و کارها درست تقسیم شه میشه رو زمان 1 ماه حساب کرد.
در مورد فروش اینترنتی من تجربه دارم , شما هزینه های مخفیش رو نمیبینید!
اگه بخوایید تو سایت هایی مثل ای بی و ... فروشگاه بزنید که هزینه ماهیانه فروشگاه رو+ هزینه اکانت بیزینس پی پل کنید!
اگه هم سایت شخصی باشه که هکر ها امان نمیدن و باید کلی هریته امنیت کنید + هرینه یه شرکت مثل CCBill برای پرداخت ها
تاره پیدا کردن مشتری هم راحت نیست , در کل زحمت زیاد داره تا هم جا بیافتید واسه مشتری ها هم تجربه پیدا کنید.

vela

Registered User
لایک‌ها
4
الان این سایتی که معرفی کردین یکی از همون علی بابا هاست؟
ما باید به عضویت این سایت ها در بیایم یا در هر بار خرید بگیم چی کار کنه؟
نه
این یه سایت عمده فروش معروف ِ

یه سری سایت بهتر به زودی معرفی میکنم , بهتره عضو باشید!

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
خیلی ممنون از توضیحاتتون.
واقعا جالبه. در ضمن من بیشتر روی بحث آنلاینش بودم ولی شما که تجربه دارین و اینطوری میفرمایید من قبول میکنم و سعی میکنم بیشتر تحقیق کنم.
روی فروشگاهمون جنس رو میفروشیم. چقدر مگه هزینه داره؟
در ضمن حالا در مورد سرمایه چی؟ چقدر؟
مثلا قراره من و شما و بچه های همین تاپیک بیایم قلکامونو بشکونیم :) پولامونو بزاریم رو هم و این کارو انجام بدیم. مثلا همگی صد هزار دلار بزاریم و روی یه جنس کار کنیم.
خب چه دانشی باید داشته باشیم؟
ممکنه یه وقت ما این پولو بزاریم و جنس رو وارد کنیم و هنوز نفروخته قیمتا بکشه پایین؟

EhsanETS

Registered User
لایک‌ها
1
خوب بچه ها براي مشكل گمرك و ماليات و اينا من مي تونم جنسي كه خريداري شده رو به قيمت نزديك به مفت به راحتي از دوبي به ايران بيارم . دوبي فكر كنم از نظر مالياتي معاف باشه . نه ؟

اينجوري فكر كنم بتونيم جنسي كه تشخيص مي ديم قيمتش تو ايران و حتي خود دوبي كمتره و مشتري خوبي هم داره رو مثلا از علي بابا :)p) بخريم و بفرستيم دوبي . از اونجا هم وارد ايران كنيم و اينجا خورده فروشي كنيم .

اينجوري دوبله ميشه سود برد : 1 - درآمد پورسانت فروش . چون رسما اين جنسا رو به خودمون يه بار فروختيم ( از علي بابا به دوبي) 2 - درآمد از خورده فروشي كالا مثلا از طريق اينترنت كه فكر كنم بخاطر قيمت هاي بالاي بازار سنتي ايران خيلي خوب باشه .

با احتساب تا 60% سود از طريق پورسانت عمده فروشي و تفاوت قيمت تو ايران ميشه بالاي 100 % از اين طريق درآمد داشت .

و فكر كنم خيلي جنسا رو هم ميشه ساپورت كرد . از كيف و كفش و لباس گرفته تا قطعات كوچك الكترونيكي مثل mp3 و mp4 player و مموري و فلش و ... هزار تا چيز ديگه كه من خبر ندارم .

نظرتون چيه ؟ شدنيه ؟
آقايون ولا و اميرباحال و احسان ... بيشتر منظورم شماست . ميشه كاري راه انداخت ؟
والا من خودم به فکر یه همچین کاری هستم، اگه همکار باشه که دیگه چه بهتر...
منم به حرفهای ولا موافقم، اگه قرار به قاچاق باشه که خیلی ریسکش بالاس... نمی شه به این راحتی ها حتی براش برنامه ریزی کرد
حالا لطف کنین و بگین چه قدر سرمایه باید برای یه شروع خوب داشت؟ (منظورم از خوب سود خوبه که بشه بیشتر پیشرفت کرد)

EhsanETS

Registered User
لایک‌ها
1
راستی من می خوام از طریق یه فروشگاه اینترنتی بفروشم (چیزی که فکر کنم اکثرا تو همین فکرن) یه توضیح نسبتا کامل از جریان کار می دین؟ ( با دو نوع محصول متفاوت از نظر مثلا قیمت خیلی خوب می شه)
راستی این رو هم منتظرم ;)

vela

Registered User
لایک‌ها
4
اول شما بگید که فروشگاهتون قرار فارسی باشه یا خارجی؟!

در زمینه سرمایه واسه کار هم بستگی داره اگر مثلا بخوای وارد بحث لپ تاپ شی سود خیلی خوبی داره ولی سرمایه بالایی هم میخواد.
یا مثلا لوازم جانبی مبایل , لپ تاپ, کنسول های بازی .... شاید ظاهرا به نظر نیاد ولی با توجه به سرمایه کمی که نیاز داره سود خوبی داره.
یا در زمینه ساعت و ...

در ضمن من محمد هستم

EhsanETS

Registered User
لایک‌ها
1
در ضمن من محمد هستم
از بس گفتیم ولا خسته شدی ;)
فروشگاه قراره به چند زبان (فارسی، انگلیسی، آلمانی، عربی) باشه با قابلیت پرداخت توسط کارت های اعتباری بین المللی.
در زمینه سرمایه واسه کار هم بستگی داره اگر مثلا بخوای وارد بحث لپ تاپ شی سود خیلی خوبی داره ولی سرمایه بالایی هم میخواد.
یا مثلا لوازم جانبی مبایل , لپ تاپ, کنسول های بازی .... شاید ظاهرا به نظر نیاد ولی با توجه به سرمایه کمی که نیاز داره سود خوبی داره.
یا در زمینه ساعت و ...
من گفتم که
راستی من می خوام از طریق یه فروشگاه اینترنتی بفروشم (چیزی که فکر کنم اکثرا تو همین فکرن) یه توضیح نسبتا کامل از جریان کار می دین؟ ( با دو نوع محصول متفاوت از نظر مثلا قیمت خیلی خوب می شه)
اگر مثلا بخوای وارد بحث لپ تاپ شی سود خیلی خوبی داره ولی سرمایه بالایی هم میخواد
من یکی از آشنا هام تو زمینه واردات نوت بوک کار می کرد و به فروشگاه ها می فروخت(کارش بیشتر رو Dell بود) اما سود خوبی نکرد و جمش کرد، حالا این مورد ریسکش بالاس.
اما لوازم جانبی رو تا اونجا که می دونم خیلی سود داره اما مغازه ها اکثرا از جاهایی مثل علاالدین می خرن و اونا هم از علی بابا. حالا با در نظر گرفتن این موضوع آیا ما می تونیم به صورت آن لاین(!) وارد این بازار بشیم و سود خوبی کنیم؟

EhsanETS

Registered User
لایک‌ها
1
راستی یادم رفت
ممکنه زبان های فرانسوی، روسی، پرتغالی، ایتالیایی و اسپانیولی رو بهش اضافه کرد

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
1- دوبی از نظر مایات معاف هست ولی شما باید یه آدرس اونجا داشته باشید که به اونجا بره

2 -از نظر اوردن دوبی به ایران اگه رو قاچاقجی ها فکر میکنی , ریسک کار خیلی میره بالا

3 - در مورد سودش که حق با شماست در مورد رنج محصولات هم یه چیز های گیر میاد که تک هست و به عقل هیچ کی نمیرسه!!
نمونش همین موبایل چینی های TV دار , من پارسال اینا رو اینجا میفروختم!

4 - من خودم هم پایه یه کار تیمی خوب هستم.;)

درود محمد خان

1 - آدرس ثابت دارم . چند تا مي خواي ؟ :cool:

2 - قاچاقي ريسك داره اما كم ريسك ترين مدلاشو دارم . مسافر هم دارم كه دائم در رفت و آمده . كسي هم هست كه اومدنش رو سالم تضمين مي كنه . آخرشم اگه نخواستيم ، خوب قانوني مياريم مالياتش رو ميديم . بازهم كلي سود داره

3- خوب ، اين همون نكته ي جالبشه كه كساني مثل شما كه سابقه شو دارين مي تونين كمك كنين . يه كالاهايي هم با وجود شناخته شدن كلي مشتري داره چون مد شده . مثل مموري و امي پي 4 پلير

4 - من يكي هم همه جوره پايه ام . خوشحالم از ابراز تمايلتون :happy:

1 - من اصلا با قوانین گمرکی آشنایی ندارم که بتونم در مورد گمرکش نظر بدم. ولی اگه بتونیم جنس رو از دوبی بدون مالیات و گمرکی و ... وارد کنیم که خیلی عالی میشه. بهترین بازار برای ما همین بازار ایرانه.

2 - جنس رو باید عده خرید مثلا نفری 15000 دلار بزاریم و جنس x رو بخریم.حالا این جنس ایکس باید بیاد دوبی یا مناطق آزاد ایران!
بعد از مناطق آزاد باید وارد کشور بشه؟!

3 - خب همه اینا مستلزم کار فیزیکی هم هست. اینطوری دیگه آنلاین باقی نمیمونه.

4 - در ضمن شما میگی صد در صد سود میبریم روی یه گردش مالی. ممکنه همین گردش مالی به صورت میانگین سه ماه طول بکشه. ولی اگه یه جنس رو فرضا از همین سایت به امریکایی ها به صورت خورده بفروشی. با سود چهل درصد. توی این سه ماه. سه بار گردش مالی داشته باشی و بخری و بفروشی.

درود امير جان

1 - پاسخ دوم من به محمد رو اون بالا يه بار ديگه بخون . ببين چطوره

2 - فكر نكنم انقدر هزينه و سرمايه لازم باشه . مگه قراره چند هزار تا جنس بخريم . ميشه با كم هم شروع كرد . اصلا حداقل ميزان خريد چقدره ؟ كسي مي دونه ؟

3- همه چيز كه ديگه آنلاين نميشه . مثلا حمل توسط پست هم فيزيكيه ;)
منظورم از آنلاين خريد آنلاين ( بدون اينكه بريم چين ) و فروش آنلاين ( از طريق فروشگاهامون ) است

4 - درست ميگي . البته زمانش كمتره .
خوب من نمي تونم تو خارج بفروشم . اصولا برنامه ام تجارت آنلاين تو ايرانه . براي شما فكر كنم كه تواناييشو دارين حرفتون منطقيه . اگر چه بازار ايران رو نبايد با آمريكا مقايسه كرد . اونور همه چيز پيدا ميشه اما اينجا چي ؟ مزخرفم بياريم سه سوته فروختيمش. اونم با سود بالاتر نسبت به فروش تو آمريكا يا اروپا

1 - والا من خودم به فکر یه همچین کاری هستم، اگه همکار باشه که دیگه چه بهتر...

2 - منم به حرفهای ولا موافقم، اگه قرار به قاچاق باشه که خیلی ریسکش بالاس... نمی شه به این راحتی ها حتی براش برنامه ریزی کرد

3 - حالا لطف کنین و بگین چه قدر سرمایه باید برای یه شروع خوب داشت؟ (منظورم از خوب سود خوبه که بشه بیشتر پیشرفت کرد)

سلام احسان جان

1 - من هم خوشحال شدم كه كسي با نظراتي مثل خودم پيدا شده . همكاري با شما رو قطعي مي دونم ، چه تو اين پروژه و چه ( اگر نشد ) تو پروژه هاي ديگه كه در نظر دارم و براتون خواهم گفت . البته مطمئنا شما هم يه برنامه هايي دارين . نه ؟ ;)

2 - شما هم يه بار ديگه پاسخ دومم به محمد رو بخونين . نظرتون رو بگين .

3 - والا منم از سرمايه چيزي نمي دونم . بايد ببينيم حداقل ميزان خريد چقدره . چه كالايي سود داره و اصولا مي خواهيم رو چه مدل كالايي و به چه ميزان مانور بديم.

منتظر نظراتتون هستم . بدرود

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
اصلا يه چيز ديگه .

چرا لقمه رو دور سرمون بچرخونيم ؟ نميشه از مشتري تو ايران سفارش بگيريم بعد خودمون براش به ( علي بابا ! ) سفارش بديم كه كالا بصورت تكي و با پست dhl مستقيما بياد به آدرس مشتري ؟

بعضي بچه ها دارن تو بازارچه همين كار رو مي كنن و براي بچه ها از آمريكا سفارش مي گيرن و كالا ميارن . پست و گمرك هم 99 % كاري ندارن .

اينكه ديگه از چينه . ( راستي محمد جان ، اين فروشنده ها فقط تو چين هستن ؟ )

نظرتون چيه ؟ ميشه يا نه ؟

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
اصلا يه چيز ديگه .

چرا لقمه رو دور سرمون بچرخونيم ؟ نميشه از مشتري تو ايران سفارش بگيريم بعد خودمون براش به ( علي بابا ! ) سفارش بديم كه كالا بصورت تكي و با پست dhl مستقيما بياد به آدرس مشتري ؟

بعضي بچه ها دارن تو بازارچه همين كار رو مي كنن و براي بچه ها از آمريكا سفارش مي گيرن و كالا ميارن . پست و گمرك هم 99 % كاري ندارن .

سلام به همه
اگه اینطوری بشه خیلی خوبه!
محمد جان اینطوری میشه؟؟؟ یعنی سفارش از مشتری توی ایران بگیریم بعد به صورت تکی براش مستقیم از شرکتی که میخریم بفرستیم و هیچ کس هم برای بسته پستی درد سر نداشته باشه که پول و ...؟؟؟
اگه اینطوری باشه که خیلی خوبه.
فعلا خدانگهدار

vela

Registered User
لایک‌ها
4
راستی یادم رفت
ممکنه زبان های فرانسوی، روسی، پرتغالی، ایتالیایی و اسپانیولی رو بهش اضافه کرد

خوب برای راه اندازی فروشگاه 2 حالت هست یا رو دامنه خودتون باشید با روی سایت هایی مثل ایبی:
در حالت اول به غیر از هزینه هاست و دومین و طراحی که متغییر هست باید حدود 100 تا 500 دلار هم (بستگی به خودتون داره) برای امنیت هزینه کنید و همون طور که گفتم باید یه هرینه هم برای شرکت billing کنار بزارید که مثلا منصف ترینشون CCbill هست که ماهی 7% میگگیره و خدماتش اینه که پرداخت هایی که با کردیت کارت تو سایت شما میشه میره به حساب CCbill و ماهیانه به صورت چک بانکی به نام شما به آدرسی که بدید میفرسته.
و در ضمن اگه بخوایید با پی پل هم کار کنید باید برای اکانت بیزنس یه هزینه ای بدید که نمیدونم چه قدر هست.
برای زبان های دیگه هم که باید پول ترجمه بدید .
ولی اگه بازار سایتتون ایران باشه خیلی از هزینه های بالا رو ندارید!

حالت دوم سایت هایی هستند که به شما ساب دومین و هاست میدن و پرتال فروشگاه روشون نصب هست و برای billing هم از همکانات همون سایت باید استفاده کنی و دز ازا ماهیانه یه مبلغی میگیرند که متغییر هست.

vela

Registered User
لایک‌ها
4
اصلا يه چيز ديگه .

نه من خودم سر این قضیه بد ضرر دادم!
DHL تو ایران تنها کشوری که جنس رو به گمرک تحویل میده!!
شعارش اینه از در تا در یعنی میان دم در تحویل میگیرن , دم در مقضد تحویل میدن! :lol: لووول تو ایران این شعارشون بی معنی ِ , باید گمرکش رو پرداخت کنید چه 1 دونه چه یه کانتینر
ولی یه راهی هست : با DHL بیاد کیش , تو کیش به همه نوع جنس 5%گمرک میخوره از اونجا میشه اروم اروم وارد کرد
یا یه فروشگاه اونجا زد اصلا!!

در مورد جنس ها هم من تجربم رو در اختیارتون میزارم , مثلا مبایل و لوازم جانبیش یا همون پلیرها(MP3/MP4/Ipod/...( بهترین سود رو دارند
در کل تاپیک برای راهنمایی و کار هست;)

-----
فروشنده ها از همه جا هستند ولی من بهترین های چین رو از روی تجربه پیدا کردم تقریبا
اگر فروشنده از کشور خاصی میخوایید بگید تا بهتون معرفی کنم

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
با پی پل هزینه میشه 2.4% تا 3.4 % که اینش مهم نیست. مهم اینه که پی پل کلی درد سر داره!
که دوستان شاید آشنا نباشن. به همین دلیل فروش با پی پل رو زیاد مد نظر قرار ندید.
همون سیستم های دیگه خیلی بهترن.
در ضمن منم پایه شراکت هستم. ا لطفا بگید که چقدر سرمایه لازمه برای شراکت؟
چه جور کارهایی از دست ما برمیاد؟
در ضمن خیلی ممنون از تاپیکی که زدین.

vela

Registered User
لایک‌ها
4
با پی پل هزینه میشه 2.4% تا 3.4 % که اینش مهم نیست. مهم اینه که پی پل کلی درد سر داره!
که دوستان شاید آشنا نباشن. به همین دلیل فروش با پی پل رو زیاد مد نظر قرار ندید.
همون سیستم های دیگه خیلی بهترن.
در ضمن خیلی ممنون از تاپیکی که زدین.

شراکت خیلی بحث جدی ایه , همین طوری نمیشه اومد گفت نفری X قدر بزاریم وسط بریم تو کار! باید با کسایی که تو این قضیه جدی هستند , یه جلسه معارفه اول بزاریم و آشنایی و تفسیم مسئولیت کنیم بعد تو جلسات بعد بیزنس پلان و اهداف رو مشخص کنیم و همه عوامل رو بررسی کنیم , بازار یابی کنیم ببینیم چه جنسایی بازار خوبی داره و خواهد داشت , فروشنده مناسب رو پیدا کنیم , خریدار های احتمالی رو با محصولمون قبل از اینکه برسه ایران آشنا کنیم و بهش فرصت بدیم تا روش فکر کنه, در مورد گمرک بررسی کنیم , شاید برای ترخیص نیاز به ثبت شرکت داشته باشیم و .....

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
شراکت خیلی بحث جدی ایه , همین طوری نمیشه اومد گفت نفری X قدر بزاریم وسط بریم تو کار! باید با کسایی که تو این قضیه جدی هستند , یه جلسه معارفه اول بزاریم و آشنایی و تفسیم مسئولیت کنیم بعد تو جلسات بعد بیزنس پلان و اهداف رو مشخص کنیم و همه عوامل رو بررسی کنیم , بازار یابی کنیم ببینیم چه جنسایی بازار خوبی داره و خواهد داشت , فروشنده مناسب رو پیدا کنیم , خریدار های احتمالی رو با محصولمون قبل از اینکه برسه ایران آشنا کنیم و بهش فرصت بدیم تا روش فکر کنه, در مورد گمرک بررسی کنیم , شاید برای ترخیص نیاز به ثبت شرکت داشته باشیم و .....

سلام دوستان
خب منم بیشتر قصدم سوال کردن بود که شما لطف کردین جواب دادین البته به غیر از بعضی موارد مثلا به نظر شما حداقل و به طور متوسط چقدر سرمایه نیازه. چقدر هزینه (زمانی و ...)؟
خیلی ممنون

EhsanETS

Registered User
لایک‌ها
1
سلام احسان جان

1 - من هم خوشحال شدم كه كسي با نظراتي مثل خودم پيدا شده . همكاري با شما رو قطعي مي دونم ، چه تو اين پروژه و چه ( اگر نشد ) تو پروژه هاي ديگه كه در نظر دارم و براتون خواهم گفت . البته مطمئنا شما هم يه برنامه هايي دارين . نه ؟

2 - شما هم يه بار ديگه پاسخ دومم به محمد رو بخونين . نظرتون رو بگين .

3 - والا منم از سرمايه چيزي نمي دونم . بايد ببينيم حداقل ميزان خريد چقدره . چه كالايي سود داره و اصولا مي خواهيم رو چه مدل كالايي و به چه ميزان مانور بديم.
سلام
راستش منم از همکاری با شما خیلی خوشحال می شم. بله کلی هم طرح مد نظر دارم
اصلا يه چيز ديگه .

اتفاقا منم تقریبا همچین چیزی مد نظرمه، یعنی ما محصولات رو معرفی کنیم تو فروشگاه، بعد هر چه قدر که خریداری شد از علی بابا بگیریم و تحویل بدیم.
خوب برای راه اندازی فروشگاه 2 حالت هست یا رو دامنه خودتون باشید با روی سایت هایی مثل ایبی:
در حالت اول به غیر از هزینه هاست و دومین و طراحی که متغییر هست باید حدود 100 تا 500 دلار هم (بستگی به خودتون داره) برای امنیت هزینه کنید و همون طور که گفتم باید یه هرینه هم برای شرکت billing کنار بزارید که مثلا منصف ترینشون CCbill هست که ماهی 7% میگگیره و خدماتش اینه که پرداخت هایی که با کردیت کارت تو سایت شما میشه میره به حساب CCbill و ماهیانه به صورت چک بانکی به نام شما به آدرسی که بدید میفرسته.
و در ضمن اگه بخوایید با پی پل هم کار کنید باید برای اکانت بیزنس یه هزینه ای بدید که نمیدونم چه قدر هست.
برای زبان های دیگه هم که باید پول ترجمه بدید .
ولی اگه بازار سایتتون ایران باشه خیلی از هزینه های بالا رو ندارید!

حالت دوم سایت هایی هستند که به شما ساب دومین و هاست میدن و پرتال فروشگاه روشون نصب هست و برای billing هم از همکانات همون سایت باید استفاده کنی و دز ازا ماهیانه یه مبلغی میگیرند که متغییر هست.
اتفاقا من فکر می کنم که فروشگاه برای خارجی ها بشه سود بیشتری داره، به خصوص تو لباس و کیف و کفش و ... یکی از دلایلش اینه که اونجا هزینه ها بالاس، دومیش هم اینه که فروشگاه اینترنتی اونجا ها بیشتر جا افتاده
در رابطه با هزینه هایی که گفتین که برای ایران نداره کاملا موافقم
در مورد ترجمه و راه اندازی سایت، خیر، من خودم این کار رو انجام می دم و تقریبا هزینه دیگه ای نیاز نیست. اما فکر کنم که خودمون راه بندازیم بهتر باشه و اگر قرار به سود خوب باشه، گه اشکالی داره که هزینه کنیم؟ اتفاقا به نظرم این جوری باعث می شه با دلسوزی بیشتری کار کنیم ;) من که اینطورم :D
برای شراکت هم من پایم اما به قول امیر باحال جان :

بالا