برگزیده های پرشین تولز

تجارت مرزی

آیا توان این رو میبینین در خودتون که تغیر بزرگی تو زندگیتون ایجاد کنید؟

• بله

Votes: 22 73.3%
  • خیر

Votes: 8 26.7%

• Total voters
    30
  • This poll will close: .

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853

نمیشه. من از یک رفتارهایی بدم میاد. دست خودم نیست :p ... یکی از اون رفتارها اینه که کسی با تعریف بیخودی و اغراق و دروغ در مورد کاری، دیگری رو تشویق به انجام اون کار و انداختن خودش توی هچل بکنه.

اگر این کار با هدف چنگ زدن به سرمایه اون شخص باشه اصلا قابل بخشش نیست بجان کوشا :p

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
رفقای من رفتن اربیل میگن این حرفا همش فیلمه که شرکتای اینتر نشنال اونجان و فلا ن وفلان و فلان و هزار بلف دیگه همش تبلیغاتیه ! تجارت و اینا هم همش الکیه میگن حواستون باشه پولتونو به این جور شیادا ندید الانم زیاد شدن و گرنه تو اربیل اه ندارن با ناله سودا کنن

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
میری به این مهندس میگی تاجر مغزش رو خر گاز نگرفته بیاد از مبادی رسمی صادرات کنه عراق!!
هم به شما باج بده
هم پول چایی
هم مالیات
هم گمرک
هم دنگ و فنگ دامپزشکی
آخرش هم نصف بارش تلف بشه
نصفش هم گم و گور بشه!!!
من هم شب وقت کردم چند تا لینک اینترنتی میزارم...
شما
به حرف این مهندسهایی خود خوانده زیاد گوش نده
این حرفها برا جایی که مرز درست درمون داشته باشه.
قوانین درست درمون و.............
خدا رو شکر ما همه چیزمون به همه چیزمون میخوره......
خواستید بیشتر توضیح بدم؟
کی بره بگه
صبح خیر
شما خوبی

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
رفقای من رفتن اربیل میگن این حرفا همش فیلمه که شرکتای اینتر نشنال اونجان و فلا ن وفلان و فلان و هزار بلف دیگه همش تبلیغاتیه ! تجارت و اینا هم همش الکیه میگن حواستون باشه پولتونو به این جور شیادا ندید الانم زیاد شدن و گرنه تو اربیل اه ندارن با ناله سودا کنن

بیابون برهوته :D. طرف یه تیکه بیابون رو نشون میده میگه بیاین اینجا شاپینگ سنتر بزنید. میگی مالکیتش چجوریه ؟ میگه کسی کاریتون نداره بیاین بزنید :D میگی امنیتش چجوریه ؟ میگه 3 نفر قبلی رو کشتن و اموالشون رو غارت کردن،اما شما بیاین بزنید. بارزانی از پای منقل مواظبتونه :D... میگی شما چی میذارید وسط ؟ میگه این سیبیلمو :p.... شرکت اینترنشنال جرئت نداره پاشو بذاره اونجا. مناقصه های بغداد رو میگیرن میدن شرکتهای ایرانی انجام بدن...کردستان که جای خود داره

greenliving

Registered User
لایک‌ها
265
پول طلاش رو بده به خودم دیگه نمیام پی تی :D

اگر اینجا آزادی بیان داشت من یچیزهایی میگفتم که واقعا نون و آب بشه برای چند تا جوونی که دنبال کار واقعی میگردن..... اما لازمه حرف خوب زدن اینه که اول اجازه بدن حرف بزنی :D...

این آقا اومده اینجا میگه من فلان چیز رو خریدم بردم عراق ... گفتم سلام کاک.... گفت سلام بذار دستتو ببوسم :D ... بعد گفتم اینو چند میخری ؟... گفت من از اولش خر به دنیا اومدم... 3 برابر قیمت ایران ازت میخرم... گفتم نه پنج برابر بخر ... گفت باشه ! پولتو برات حواله کنم لندن یا همینجا تقدیمت کنم. یه دخترم دارم ببر به کنیزی :D... هیچی دیگه پول رو گرفتم و راه افتادم به سمت ایران. مسیر هم که از چیرینگ کراس امن تر و از دل اکراد پاک تر :p

حالا اگر من بگم همینا از تاجر ایرانی که پشتش به دولت هم گرم بود، برنج و حبوبات و شکر برده بودن، پولشو خورده بودن سرشو هم بریده بودن ... متهم میشم به توهین به قومیتها ... کلک هایی که میزنن، دروغ هایی که میگن ، تقلب هایی که میکنن رو بگم میشم دشمن ملت ایران :D

آقایون، علما ! اصل اول تجارت شفاف بودن و بی تعارف بودنه. با قربون صدقه رفتن نمیشه کاری کرد. با تعریف بیخودی از هم پول بدست نمیاد. با اینکه ما چه ملت بزرگی هستیم، استعداد ما رو هیچکی نداره، امریکاییها در حسرت میوه ما هستن، ما رو گنج نشستیم ... کسی پول به من و شما نمیده....

چیزی به نام تغییر بزرگ در زندگی که در عنوان تاپیک هست، با ایده های بچگانه و خیالبافی بدست نمیاد

بله آزادی بیان خیلی خوبه
اما تا وقتی که به دیگرات ستاره و برچسپ نزنی،بهشون توهین نکنی،دروغ نگی یا کسی رو به
خاطر قومیت ،عقاید و مذهبش و شهری بودن یا روستایی بودنش مسخره نکنی!!
نمیشه وارد یک بحثس بشی
همه رو متهم کنی که دزد و کلاه بردار و .... هستند
خیلی بی وجودی اگر این حرفت رو ثابت نکنی هرچی تو مغز خودت میگذره به اسم این و اون نزن:
این آقا اومده اینجا میگه من فلان چیز رو خریدم بردم عراق ... گفتم سلام کاک.... گفت سلام بذار دستتو ببوسم :D ... بعد گفتم اینو چند میخری ؟... گفت من از اولش خر به دنیا اومدم... 3 برابر قیمت ایران ازت میخرم... گفتم نه پنج برابر بخر ... گفت باشه ! پولتو برات حواله کنم لندن یا همینجا تقدیمت کنم. یه دخترم دارم ببر به کنیزی :D... هیچی دیگه پول رو گرفتم و راه افتادم به سمت ایران. مسیر هم که از چیرینگ کراس امن تر و از دل اکراد پاک تر

شما نه تنها نمیتونی به من انگ بزنی و متهمم کنی بلکه در اون حد و اندازه هم نیستی
نه از لحاظ سواد و نه درک اجتماعی
چون هنوز که هنوزه بلد نیستی با مردم چطور صحبت کنی!!
البته تقصیری نداری این آفت جامعه الان ما شده خود دکتر پنداری و همه چیز دون بودن
آقای دکتر قلابی"

قبلا هم گفتم اگر کسی سرش کلاه میره از نا آگاهی خودش بوده
کلاهش رو سفت نگرفته
حتی اگر راست هم بگی همه انگشتهای دست یکی نمیشن که
مگر تو تهران شیاد و کلاه بردار نداریم؟
یا نسبت به شهرهای دیگه کمتر داریم؟

شما چون خودت صاف و صادق نیستی
همه رو
ذزد و کلاه بردار میبینی
در ضمن این مولتی یوزر بودن شما هم عجیب داستانیه
یکدفهه و یهویی و الکی چقدر طرفدار پیدا کردی تو این تاپیک!!

barool

Registered User
لایک‌ها
2,863
بیابون برهوته :D. طرف یه تیکه بیابون رو نشون میده میگه بیاین اینجا شاپینگ سنتر بزنید. میگی مالکیتش چجوریه ؟ میگه کسی کاریتون نداره بیاین بزنید :D میگی امنیتش چجوریه ؟ میگه 3 نفر قبلی رو کشتن و اموالشون رو غارت کردن،اما شما بیاین بزنید. بارزانی از پای منقل مواظبتونه :D... میگی شما چی میذارید وسط ؟ میگه این سیبیلمو :p
تو فیسبوک اخبار نوشته بود 6 تا تجزیه طلبو اعدام کردن .منم کامنت دادم اقا خوب کردن اینا باشن امنیت تو کشور نیست! چشمتون روز بد نبینه هنوز هنوزه دارم تهدید میشم از جانب برادران !
اخه تجارت با هم چین ادم هایی عقلانیه ؟ یهو بدون فکر کردن و دلیل عصبانی میشن و فورا تهدیدت میکنن به مرگ !

greenliving

Registered User
لایک‌ها
265
کی بره بگه
صبح خیر
شما خوبی

شرمنده دوست عزیز
این اصطلاح یک جور نشون دادن اینه که طرف حرفش مشکل داشته است
مثلا میگیم میری به رییس جمهور میگی فلانی گفت:..........
کلا یک چیزی بود محلی یادم نبود جاش اینجا نیست.

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
تو فیسبوک اخبار نوشته بود 6 تا تجزیه طلبو اعدام کردن .منم کامنت دادم اقا خوب کردن اینا باشن امنیت تو کشور نیست! چشمتون روز بد نبینه هنوز هنوزه دارم تهدید میشم از جانب برادران !
اخه تجارت با هم چین ادم هایی عقلانیه ؟ یهو بدون فکر کردن و دلیل عصبانی میشن و فورا تهدیدت میکنن به مرگ !

من توی پست اولم توی تاپیک همین رو گفتم. جایی که گردن کلفتی و وحشیگری براشون افتخاره و امنیت وجود نداره، جای تجارت کردن نیست... برای تجارت مرزی با جمهوریهای شوروی سابق خیلی بهتر میشه کار کرد. محصولات غذایی مثل گوشت رو به عمان و امارات خیلی راحت تر میشه فروخت. رابطه با عراق فقط در حد swap محصولات نفتی برای دولت خوبه نه اشخاص... حتی خرید معمولی از بانه هم دیگه طرفدار نداره.

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
من توی پست اولم توی تاپیک همین رو گفتم. جایی که گردن کلفتی و وحشیگری براشون افتخاره و امنیت وجود نداره، جای تجارت کردن نیست... برای تجارت مرزی با جمهوریهای شوروی سابق خیلی بهتر میشه کار کرد. محصولات غذایی مثل گوشت رو به عمان و امارات خیلی راحت تر میشه فروخت. رابطه با عراق فقط در حد swap محصولات نفتی برای دولت خوبه نه اشخاص... حتی خرید معمولی از بانه هم دیگه طرفدار نداره.
دوستان من دوستان من(با صدای یوارسیف بخونید) با اون دماغهاتون میدونید قضیه چیه؟
قضیه اینه هممون مخصوصا استارتر و افتک با اون دماغش حرفامون یکیه ولی راه هامون فرق داره موضوع این تایپیک اختلاف قیمت در نقاط مختلف و استارتر تایپیک خوبی راه انداخته مثلا استارتر میگه میشه اونور مرز هم تو کردستان عراق تجارت کرد این دروغ نیست ولی کار هر کس هم نیست که بره اونور و مشتری پیدا کنه و جنس و تحویل بده پولشو بگیر بزرگترین دغدغه واسه تجارت سمت عراق امنیت جانی حتی قبل اومدن داعش عکسهایی ک از بابک زنجانی پخش شده بود ک داشتن با عراق تجارت میکردن همشون رو مسلح نشون میداد همراهانش هم مامورهای امنیتی بودن ک نقش مهمی در سال 88 در.....داشتن پس میبینیم کار هرکس نیست حالاچون نمیشه باید بی خیال شد نه راه های دیگه شهرهای دیگه مثلا از خودم مثال میزنم اختلاف قیمت برنج درجه یک هاشمی گیلان با غرب ایران تقریبا 4 هزار تومن تو هر کیلو منم خواستم سود کنم رفتم برنج بازار مرکزی خرم آباد سوال کردم همه زدن تو سرمال قیمت برنج اینجا 6 تومن بود اونجا گفتم بت میدم 6500 من باید بار بزنم پول استهلاک و کوفت و زهر مار بدم واسه کیلو 500 اینجا نباید کل غرب ایران رو بگم آدم نیستن بلکه بهتر خودم مستقیم بفروشم یا بدم فامیل نزدیکم واسم بفروشه ب قول ی بزرگی یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت زود باشین باهم دوز باشید با اون دماغاتون:D

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
درسته دوستان اختلاف نظرهایی دارند ولی خواهشن از حد نوازش های دوستانه خارج نشه. دی:
هرکدوم از نقطه نظر متفاوت به مساله نگاه میکنند و مسلما نه همه گفته های یه نفر درسته و نه کاملا غلط. همینقدر که دوستان لطف میکنند و تجربیات خودشون رو با بقیه شِير مي كنند عاليه حالا حتما لازم نيست كه از اين تجربه صرفا براي تجارت با عراق استفاده كرد. بعضی وقت ها یه ایده است که میشه بعدها در کارهای دیگه ازش استفاده کرد.
بزارید تاپیک بدون تشنج و بحث های بیهوده جلو بره.

Sent from my iPhone using Tapatalk

greenliving

Registered User
لایک‌ها
265
اول از دوستان عزیز و بزرگواران عذر خواهی میکنم که بحث به انحراف رفت
فقط نکته آخر و دیگه ادامه نمیدم
و اونهم برا کسانی که این شخصیت دکتر نما رو نمیشناسند
این موجود بقدری بیشخصیت و بی ادب هست
که تو پیام خصوصی انواع بی ادبی ها و عقده های درونیش رو به نمایش گذاشته
و
چون شایسته و اخلاقی نیست که حرفهاش رو اینجا نمایش بدم ازش میگذرم
این رو هم گفتم بدونید که اگر حرفهای چنین شخصیتی طلا هم باشه از نظر من اندازه:general502: ارزش نداره.

رفقا لازمه بحث منطقی اینه که با دلایل و مدارک حرف زد گفتن اینکه فلان جا سرت کلاه میزاران چون سیبیلشون کلفته
یک جور حرف پوچ و بی معنیه
البته اینجا هم برا من نیست که بگم امثال افتک بیان اینجا حرف بزنن یا نزنن
که چنین حقی هم ندارم اما
توهین به اقوام و قومیتها به خاطر زبان،لهجه،و طرز پوشش رو هیچ انسان ازاده ایی نمیپذیره.
موضوع اینه که من اینجا هیچ نفع شخصی ندارم یعنی نه اینکه نتونم
اما با توجه به تجربه ایی که تو یکی از انجمنها داشتم و لوازم نظامی امریکایی میفروختم فهمیدم
مسائل مالی دوستی ها و اعتمادها رو تحت الشاع قرار میده.
الان دوستان میان دردلهاشون رو تو پیام خصوصی مطرح میکنن یا راهنمایی میخوان
اگر بیام از اعتمادشون سو استفاده کنم کار غیر انسانیه!!
حتی الان از بچه های پی تی هست که تا حدی راهنماییش کردمم که با شهرهای مرزی مراوده داره
اما
وقتی میاد میگه پیش فلانی ضامن من شو واقعا نمیتونم . شاید اگر جنس خودم بود بدون چک میدادمش
اما واقعا باید حق داد به هرکسی تو این زمانه تا جانب احتیاط رو رعایت کنه.
الان هم میگم من هیچ نفع شخصی اینجا ندارم نه اینکه نتونم اما همین که با دوستان اینجا
دور همی بحث کنیم اختلاط کنیم و چیزی ازشون یاد بگیرم برام کافیه/

pzs

Registered User
لایک‌ها
72
برای اینکه تاپیک به حالت قبل بازگرده من چنتا سوال میکنم.
1- هزینه رفت و برگشت و اقامت یکی دو روزه به اقلیم چقدره و آیا نیاز به مدارک خاصی داره؟؟
2-آیا قیمت ها تو اقلیم بالاتر هستش یا قسمت عرب نشین ؟؟
3-درباره قرار داد نوشتن هم توضیح بدین لطفا

با تشکر

a162

Registered User
لایک‌ها
291
جناب افتک ایشون کرد نیستن و همشهری ما و زنجانی هستن
لااقل این اشتباهتو قبول کن و بگو اشتباه کردی که فکر کردی کرده و به خاطر این تفکر اشتباهت باهاش بحث کردی. این از این
در ضمن به شخصه در بارار دیدم کسی تاجره که بتونه با هر کسی معامله کنه
شاید کسی پولدار ببینه دست و پاش بلرزه و سریع فریب بخوره
شاید کسی زن خوشگل ببینه دست و پاش بلرزه و سریع فریب بخوره
شاید یکی وقتی کرد ببینه دست و پاش بلرزه و سریع فریب بخوره
اما همه مثل هم نیستن
ادمی هست زن زیبا می بینه جنس رو ارزون میده ادمی هم هست بالعکس هم لاس میزنه و هم گرونتر میده و طرف مقابل رو طوری مجبور می کنه بیشتر و بالاتر هم بخره
هم حرف شما درسته و هم حرف ایشون
هر کسی از ظن خود شد یار من....
در ضمن تجارت در مرز حتما دردسر و خطر داره و کسی منکرش نیست
بار از زنجان می فرستی تهران هزارتا مکافات داره...
فقط نگو بچه شمرونی و ما بچه دهات

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
جناب افتک ایشون کرد نیستن و همشهری ما و زنجانی هستن
لااقل این اشتباهتو قبول کن و بگو اشتباه کردی که فکر کردی کرده و به خاطر این تفکر اشتباهت باهاش بحث کردی.

میتونم بپرسم شما از کجا میدونی ایشون کرد نیستن ؟:p. اینجا نگو. در پ.خ بگو :D...

در هر صورت من اون مطلبی که باید میگفتم گفتم و ادامه این بحث نه برای من فایده ای داره نه برای بچه های اینجا..... دلیل پست و بحث کردن من، کرد بودن کسی نبود... کما اینکه گفتم عرب های عراق هم قابل اعتماد نیستن..... وقتی میخوای یکی رو راهنمایی کنی باید حساب شده حرف بزنی و از همه مهمتر راست !! بگی. داستان تخیلی تعریف کردن و دیگران رو توی هچل انداختن، هنر نیست.... توی همین پی تی اگر به تاپیکها دقت کرده باشی، هرکی میخواد زندگی مردمو از این رو به اون رو بکنه و 100 تا جوون رو سر کار بذاره، خودش هشتش گرو نهشه:D........... ثروتمند بودن افتخار نیست، فقیر بودن هم ننگ و عار نیست.... اما من باید در حد تواناییم حرف بزنم.... اگر من الان به شما بگم که یک راهی به شما یاد میدم که مایکروسافت تاسیس کنی، و چند تا راه حل ابتدایی هم بگم ... شما و مهندس های کامپیوتر به من می خندین.... اما یه بچه ممکنه حرف منو باور کنه و بره کارهایی که گفتم انجام بده ( با تمام هزینه هاش)

پس اولا من باید در حدی که انجام دادم و دیدم و بلدم ( نه شنیده و داستان توی قوه خونه) حرف بزنم ... ثانیا اگر من توصیه اولو رعایت نکردم - که 99 درصد ما رعایت نمیکنیم:D- شما که خبر داری من دارم چرت میگم نباید ساکت بشینی...

این حرفی که میزنم اصلا ربطی به استارتر تاپیک نداره ، متاسفانه چندین نفر در پی تی هستن که سن و سالی ازشون گذشته و خودشون در تجارت به جایی نرسیدن یا سرشون کلاه رفته و به شدت چشمشون دنبال صنار سی شاهی پول بچه های پی تیه... خیلی تابلو - تابلو از دید من :D- میان خودشون رو در موضوعی حرفه ای نشون میدن و دون می پاشن و بعدش در پ.خ و... . مواردش رو دیدیم و خواهیم دید.... من به اون چند نفر عرض میکنم :D بجان کوشا این کار خیلی زشته. آخه مگه 4 تا جوون چقدر پول دارن ! دنبال پول باباشون هم که باشید، باباشون از شما زرنگتره :p

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
در ضمن به شخصه در بارار دیدم کسی تاجره که بتونه با هر کسی معامله کنه

من به شخصه در بازار دیدم فقط افراد کلاهبردار می تونن با هر کسی معامله کنن

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
من تا به حال نرفتم
با تاجر ها و کاسب های اون طرف هم کار نکردم
و حرف شما رو قبول دارم
ولی فقط یه نمونه
رو که فکر کنم همه خبر دارن کنسرت خواننده های فارسی خون لس آنجلسی بود که فیلمش هم هنوز هست که نتونستن امنیت یه کنسرت معمولی رو تامین کنن
حالا دوستانی که تجارت رو آکادمیک یا کتابی یاد گرفتن چطوری میتونن امنیت خودشون یا سرمایشون رو تامین کنن
مگر اینکه یه رگ و ریشه ای اونجا داشته باشن و راه و چاه بیزنسی اون منطقه رو بلد باشن...

Kelisa39

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
رفیق گلم شاید علت اینکه شما تو گار گوجه نزدی مشکلات بازار بوده.اما
درس اول تو واسطه گری اینه که پولی از خودت وسط نذاری!!
چطور؟
شما مقداری پول تو جیب مبارک گذاشتی بری بوشهر خرید کنی درسته
این بزرگتریین اشتباه شما بوده واطه گری اسمش روشه یعنی وسط کار شمایین.
حالا بحث بازار شکمی جات مخصوصا میوه جات پیچیده است
اما یک مثال براتون بزنم
هندوانه چند سالی که تو استان زنجان زیاد کشت میشه
و تو مقطعی بازارش بشدت میساد پایین
یعنی کشاورز به چک بلند مدت یا به شرط فروش میده به غرفه دار
حالا من آدم میشناسم
رفته کردستان عراق تابستونی رفته میوه فروش رو پیدا کرده
سلام آقای میوه فروش خوبی؟
خوبی ؟ من خوبم تو خوبی؟ خدا رو شکر
هندونه دارم میخواهی؟
آره چند؟
0 15 دینار
نه د100 دنیار بدی میخوام
باشه 120 دینار نه حرف تو نه حرف من
باشه 2 تا تریلی بفرست
تحویل کجا؟
تحویل سر مرز باشماق
قرارداد بنویسیم؟
باشه بریم دفتر(صرافی)
طبق این قرارداد رسمی بین آقای کاک ........ و حسین علی ده بالا فلان تن هندونه معامله شد
تحویل مرز باشماق با بندهای فلان و فلان شرایط فلان.............
مبلغ مورد معامله طبق این قرارداد در دفتر (صرافی) آقای کاک اخوان در شهر مریوان
بعد تحویل بار به رابط طبق این قرارداد توسط صرافی آقای اخوان به حسین علی تحویل میشود.

صحنه بعدی روستایی در زنجان
سلام کل علی خوبی خدا قوت هندونه بازارش چطوره؟
خرابه عمو جون
حسین علی: آره حالا میگن ارزونتر هم میشه
روستایی: بد بخت شدیم رفت پول کود و سم هم در نیومد
حسین علی:
عمو اگر میخوایی من هندونه هات ر یک جوری میفروشم
خدا عمرت بده حسین علی چند حالا
والا چی بگم کیلو x قیمت
اون هم ده روزه(مثالا یک ماهه یا هرچی)

همونطور که میبینی حسین علی قصه ما اصلا پولی نداشت که وسط بزاره
تازه پول کشاورز رو هم اگر کامل بده خیلی مرده
واسطه گری فرمول کلیش اینه که پول خودت رو بازی ندی
یعنی سوخت نداره پولت اما........................
////////////////////////////////////////////////////////////////////
فرصت رو من و شما میسازیم
باید شما بری بگردی
اون مثال آذری گفتم هرکی بیشتر بگرده بیشتر یاد میگیره..............
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
سود 2 برابر بله کمه
شما باید توقعت اندازه کاری که میکنی باشه
مثال تولید کننده چاقو میسازه 1000 تومن رو.زی 50 تا
براش میمونه دونه ایی 200 تومن میشه 10 تومن سود(مثالا)
مغازه دار چاقو میفروشه دونه ایی 3000 تومن
روزی 5 تا میفروشه
حالا شما که اون وسطی چاقو رو گرفتی از تولید کننده مدتی هزار تومن
اوردی دادی به مغازه دارها 1500 تومن
اما بحثش اینجاست که شما چند صد تا چاقو پخش کردی
نه پول بیمه کارگر دادی نه آب نه برق
از اون طرف نه پول اجاره مغازه نه فروشنده
سود اصلی رو کی کرده وسط
شما(واسطه)
حالا شاید فکر کنی فلان قدر سود کردی
اما در حقیقت چندین و چند برابر سود کردی چون هزینه ایی نداشتی تا سر شکن بشه رو سودت
سود واسطه گری خالصه
و دوبرابر سود واسطه گری برابر 10 برابر سسود مغازه و تک فروشیه
تا توش نباشی سخته فهمیدن فلسفه این نوع خرید و فروش و کاسبی/
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
الان تو سنه و بانه و دو سه تا شهر کردستان پرورش بوقلمون داریم که
شدید تولید میکنن ذو همه هم پول دارن
اما موضوع اینه که عرضه از تقاضا کمتره
در ضمن همه که مثل من نیستند بیان دونسته هاشون رو عمومی کنن
من هم چون کسب و کارم این نیست اینجا رو کردم تیریبون وگرنه خودم از همه بدترم.خخخخخخخ
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
یمت هر کیلو زنده قاپان(یعنی حیوان زنده رو ترازو کیلویی)
بوقلمون تو سلیمانیه بسته به نر یا ماده بودن بوقلمون بین 12 تا 15 هزار دیناره
که تو فصلهای تابستون که توریست زیاد میاد
یا
ماه رمضون به 20 تا هم میرسه!!
باورش کمی سخته
حالا هر بوقلمون چند کیلو هست؟
تو دهاتهای شمال چنده کیلویی؟
پیدا کن پرتغال فروش رو
تا من برم برگردم
فعلن با اجازه رفقا"
درود من بچه شمالم،بوقلمون زنده قپان کیلویی 15 چوب،دینار 27 ریال،بزن تو ماشین حساب ببین چقدر میشه استاد!!

captain_malaki

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
584
والا جناب ملکی عزیز برا این موضوعی که شما مطرح کردید میشه چندین صفحه حرف نوشت.....
همونطور که خودتون میدونید شهر ما درسته از لحاظ اخلاقیات و امنیت جزو برترین ها در کشوره
اما
از لحاظ صنعت عقبیم(نسبت به بعضی شهرها مثل قزوین)
حالا پیشنهاد هایی که بنده به شما بدم نمیتونه برای شما اغوا کننده و ارضا کننده باشه
شما مثلا کامیونت و ماشینهات هرکدوم فلان قدر کنتور میندازه
و
سرت شلوغه وقت نمیکنی یک کاری رو از صفر شروع کنی
و چون احتیاج هم نداری سور نمیچسپی به اون کار و ایده مورد نظر(حالا منظورم شما عزیزم نیستی کلی گفتم)
زنجان خوبیش اینه کوریدور هست
یعنی وسط افتادیم!!
مثالا شما میتونی لاستیک کامیون و ....... اروپایی و امریکایی نیم دار وارد کنی
سود وحشتناکی داره!!
خودت که مغازه داشته باشی بینهایته!!
اما پخشش هم کنی بازم نجومیه سودش..
حالا خیلی ایده ها هست اما!!!!!!!!!!!!1
تو این کارمون دست زیاد شده و سر و کله زدن با این جور آدمها که به حق خودشنون قانع نیستن خیلی سخته ! تو این کارمون شریک هستیم و وقت برا کار دیگه هم دارم
ایده ها چی هستند ؟
من تو گمرک هم آشنا دارم و اوکی هست کارای گمرکی اگه ایده خوبی داشته باشین ممنون میشم راهنماییم کنید ! اوج جوونیمونه الان باید تلاش کنیم که تو پیری عذاب نکشیم

بالا