برگزیده های پرشین تولز

تجربه عملی عکاسی آنالوگ من.

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ قدیمی. رل فیلم "آگفا فیستا ۲۰۰" بود. عکس حدود ساعت ۶ بعد از ظهر گرفته شده. خورشید دم دمای رفتنش بود, ولی هنوز کاملا نرفته بود. هنوز نور خورشید بصورت مورب تو آسمون میتابد. واسه همون هم ساختمون آخری دو تا طبقه بالایی ش رنگ زرده. همینطور شاخه های بالایی درخت تو دست راست. قسمت راست پایین آب کمی دو رنگ در اومده. دلیلشو دقیقا نمیدونم. احتمالا بخاطر اینکه عکس پانوراما گرفته شده این اتفاق افتاده.

SPUIBRUG PANORAMA POSTEN 1300 PXL.jpg

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
Nikon F/Nikon 24mm f2.8 Pre-AI/400TX/Orange filter/Rodinal 1&100/60 min Dev
یه عکس آنالوگ سیاه سفید. فیلتر نارنجی انداختم رو لنز. همچنین زمان ظهور ۶۰ دقیقه بود.
قسمت راست پایین عکس یه تیکه تار افتاده فکر کنم برگ بوده که جلوی لنز رو گرفته.

IMG_20200622_0017 POSTEN 1300PXL.jpg

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
Nikon F/Nikon 24mm f2.8 Pre-AI/400TX/Orange filter/Rodinal 1&100/60 min Dev
یه عکس آنالوگ سیاه سفید. فیلتر نارنجی انداختم رو لنز. همچنین زمان ظهور ۶۰ دقیقه بود.

این ساختمون قبلا سازمان تصفیه آب بود. اون موقع من نزدیک مرکز شهر زندگی میکردم نزدیک این ساختمون. الان خیلی وقته از این محل رفتم دیگه نمیدونم. عکس رو با لنز ۲۴ میلیمتر گرفتم از پایین خودم اینطوری گرفتم دوست داشتم ساختمون کج و کوله بیوفته تو عکس.

IMG_20200622_0020 POSTEN 1300PXL.jpg

yaser_jab

Registered User
لایک‌ها
231
درود بر شما
چرا من این همه توی پی تی بودم اینا رو ندیدم همه رو از اول باید بخونم و ببینم

من ظهور عکس انالوگ انچام دادم خیلی کار سختیه عکسی ظهور کردم ندارم متاسفانه
با دستگاه آگراندیسمان
بسیار عالی
من دوربین انالوگ و دیجیتال دارم
انالوکم دوربین lubitel 2 هست که دیگه فیلمش رو پیدا نکردم

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
درود بر شما
چرا من این همه توی پی تی بودم اینا رو ندیدم همه رو از اول باید بخونم و ببینم

من ظهور عکس انالوگ انچام دادم خیلی کار سختیه عکسی ظهور کردم ندارم متاسفانه
با دستگاه آگراندیسمان
بسیار عالی
من دوربین انالوگ و دیجیتال دارم
انالوکم دوربین lubitel 2 هست که دیگه فیلمش رو پیدا نکردم
درود بر شما. و سپاس از لطف تون.
خوش بحال تون که شانس این رو داشتید که به دستگاه آگراندیسمان کار کنید. من هنوز چنین شانسی نداشته ام. البته دارم اش ولی باید اول سرویس بشه با بتونم باهاش کار کنم.

دوربین تون هم بدک نیست. دوربین خوبیه. اینها فرمت ۶ در ۶ هستند. فیلمش هم پیدا میشه. دوست داشتی بگو یه حلقه فیلم برات از اینجا با پست برات بفرستم باهاش عکس بنداز با پست بفرست اینجا برای من برات ظاهر میکنم نشونت میدم چه عکس هایی انداختی. دوست داشتی حتما اطلاع بده این کار رو بکنیم.

این عکس با دوربین یاشیکا من انداخته شده. یاشیکا من هم دقیقا مثل دوربین لوبیتل تو از این دو چشمی هاست فرمت ۶ در ۶, این دوربین یااشیکا من که باهاش این عکس رو انداختم دقیقا مشابه دوربین شماست. البته هم یاشیکا من (که باهاش این عکس رو انداختم) و هم لوبیتل شما هر دو لنزشون حرفه نیست. یعنی برای کار جدی بدرد نخوره ولی خوب برای سرگرمی خوبه. ببخش روراست یگم منظوری ندارم. بعنوان یه عکس نمیتونم دروغ بگم. امیدوارم اشتباه برداشت نشه.

این عکس رو با حلقه فیلم پورترا ۱۶۰ گرفتم

IMG_20200419_0010 POSTEN.jpg

این هم عکس یاشیکا من. دقیقا مثل مال شما ۱۲۰ میلیمتری است ۶ در ۶. یااشیکا من و دوربین شما بهتره که با دیاف ۸ یا بالاتر باهاش کار بشه برای کیفیت عکس خوب.
تا اونجا که شنیدم شرکت یاشیکا بعد ها توسط یه شرکت هنگ کنگی خریداری شد و شروع کرد به ادامه تولید دوربین های عکاسی
DSC09112 POSTEN.jpg

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
Nikon F/400TX/Rodinal 1&50/ISO 200
یه عکس آنالوگ. من یه سری از عکس های آنالوگ سیاه سفیم رو با داروی ظهور "رودینال" ظاهر کردم که اشتباه کردم, واسه اینکه کیفیت عکس ها اصلا خوب در نیومدن. این داروی ظهور تا ایزو ۱۰۰ خوب جواب میده, بالاتر از اون عکس ها رو خراب میکنه. منم دیر فهمیدم. حالا دیگه قطع کردم با این داروی ظهور و یه داروی خوب دیگه خریدم که تو راهه. منظور یه سری از عکس های آنالوگ سیاه سفید که پست کردم مشکلات احتمالی که دارن بخاطر اون میتونه باشه. یکیش مثل این عکس با ایزو ۲۰۰ گرفته شده ولی فضای عکس خیلی سنگین شده. با یه داروی دیگه ای مثل داروی "دی ۷۶" کلا یه فضای دیگه بهت میده.
عکس تو شنبه بازار گرفته شده, بعد از بازار در حال تمیز کردن محل بودن.

IMG_20200712_0018 POSTEN 1500PXL.jpg

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
Nikon F90/color plus 200/C41
یه عکس آنالوگ. این دوربین نیکون اف ۹۰ یکی از بهترین دوربین های دنیاست. یعنی انقدر که من این دوربین رو دوست دارم هیچ کدوم از دوربین های دیگه ام رو دوست ندارم. این دوربین خیلی با عشقه. یعنی هر وقت بخوام برم مسافرت راه دور این دوربین رو برمیدارم با یه مشت حلقه فیلم یعنی دیگه تکمیل تکمیلم هیچ چی احتیاج ندارم. من از حدود ۳/۵ سال پیش شروع کردم به یادگیری عکاسی آنالوگ. اولین دوربین آنالوگ که خریدم نیکون اف ۸۰۱ بود. دومین نیکون اف ۶۵ بود و سومین دوربین آنالوگی که خریدم این اف ۹۰ بود.
من تو کار با دوربین خیلی سختگیرم و دوربین بایستی دقیقا کاری رو بکنه که من میخوام. و اگه اون دوربین این کار رو نکنه اون دوربین رو میشکنم خوردش میکنم. ولی این دوربین روی منو کم کرده. یعنی انقدر که به این دوربین اعتماد دارم چشممو میبندم و فقط لنز رو میچرخونم و عکسمو میگیرم و ۱۰۰% مطمئن هستم که این دوربین کار خودشو به نحو احسان انجام میده. با هیچ دوربین دیگه ای این احساس رو ندارم حتی با بهترین و جدیدترین دوربین های دیجیتال امروزی. این دوربین لامصب یه چیز دیگه است.

برای گرفتن این عکس محدودیت زاویه لنز داشتم ولی اجازه ندادم که این مهدودیت جلوی منو بگیره و بدون سه پایه پانوراما گرفتم. دوستان اصلا مهم نیست چه دوربین یا لنزی دستتونه. اجازه ندین محدودیت ها جلوی خلاقیت تونو بگیره. اجازه ندین بدون مبارزان تسلیم محدودیت ها بشین. هر وقت به محدودیت خوردین سعی کنید راهی پیدا کنید اون رو دور بزنید و یه راه حلی واسش پیدا کنید. عکاسی یعنی این. خود عکس اصلا مهم نیست. چه عکسی میندازید؟ آیا عکس تون زشته یا زیبا؟ کیفیت چیه؟ اصلا مهم نیست. مهم شما هستید. مهم اینه که سعی کنید با کمترین امکانات با مشکلات بجنگید و همینطوری راحت خودتونو تسلیم مشکلات و محدودیت ها و کمبود های احتمالی نکنید. و یادتون باشه همیشه محدودیت ها و مشکلات کمک میکنه به رشد شما و کمک میکنه که شما ها خلاقیت ها و استعداد های نهفته تونو کشف کرده و یاد بگیرید اونها رو استفاده کنید. یکی از دلایلی که من عکاسی آنالوگ میکنم همینه. من حتی از این دوربین های آنالوگ جعبه ای دارم که مال حدود ۸۰ سال پیشه و فقط یه سرعت شاتر و یه اندازه دیاف داره ولی با او هم عکس انداختم که اون رو هم خواهم گذاشت. و دلیل اینکه این کار رو میکنم اینه که هر چی که در درون خودم دارم بکشم بیرون و یاد بگیرم ازشون استفاده کنم. واسه اینکه نمیخوام وابسته به ماشین باشم. ماشین باید وابسته به من باشه. کاری که دروبین میگن من انجام نمیدم. بر عکس دوربین بایستی کاری رو که من میگم دقیقا انجام بده.

این همون ساختمونه سیاه سفیده که گفتم قبلا سازمان آب بوده. از قسمت پهلوی ساختمون این عکس رو گرفتم.

IMG_20200712_0082-84 PANORAMA 1300PXL.jpg

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
Nikon F90/color plus 200/C41

همون ساختمون سازمان آب از یه زاویه متفاوت.
عکس ها رو بزرگ میگیرم که اگه کسی خواست دقیقتر نگاه کنه مشکلی پیش نیاد.

IMG_20200712_0087 POSTEN 1500PXL.jpg

yaser_jab

Registered User
لایک‌ها
231
Nikon F/400TX/Rodinal 1&50/ISO 200
یه عکس آنالوگ. من یه سری از عکس های آنالوگ سیاه سفیم رو با داروی ظهور "رودینال" ظاهر کردم که اشتباه کردم, واسه اینکه کیفیت عکس ها اصلا خوب در نیومدن. این داروی ظهور تا ایزو ۱۰۰ خوب جواب میده, بالاتر از اون عکس ها رو خراب میکنه. منم دیر فهمیدم. حالا دیگه قطع کردم با این داروی ظهور و یه داروی خوب دیگه خریدم که تو راهه. منظور یه سری از عکس های آنالوگ سیاه سفید که پست کردم مشکلات احتمالی که دارن بخاطر اون میتونه باشه. یکیش مثل این عکس با ایزو ۲۰۰ گرفته شده ولی فضای عکس خیلی سنگین شده. با یه داروی دیگه ای مثل داروی "دی ۷۶" کلا یه فضای دیگه بهت میده.
عکس تو شنبه بازار گرفته شده, بعد از بازار در حال تمیز کردن محل بودن.

مشاهده پیوست 1234461
درود بر شما
لوبیتل هم ماله پدرم بوده من زیاد باهاش عکاسی نکردم در حد 4-5بار اما به نظر خودم شارپنس خوبی دارد
شاید باورتون نشه من تو عمرم به عکاسی فکر نمیکردم بیشتر دنبال دیجیتال بودم
اما چند بار دوربین و عکاسی اومد سراغم یعنی یه اتفاقهای دسته به دست هم میداد منو سر راه عکاسی بذاره حتی چند بار عکاسی مستند کردم :|
چندین سال قبل
ماده ثبوت ظهور و دستگاه آگراندیسمان اتاق تاریک هم قضیه داشت تو یک کارگاه پیش اومد که یه عکس رو ظاهر کنیم دیگه خودتون استادین
من چند تا دوربین SLR خریدم بعد اون اتفاقات که مدام عکاسی میومد سمتم
اولین 350D کنان داشتم ( حیلی عکس گرفتم باهاش)
و بعد 7D , 700D البته با دوربینه های دیگه هم عکسای کردم منتهی برای بنده نبوده
مطالب شما اگر از اول مرور بشه از دانشگاه هم مفید تر هست
ممنونم از مطالب و وقتی که میذارید

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
درود بر شما
لوبیتل هم ماله پدرم بوده من زیاد باهاش عکاسی نکردم در حد 4-5بار اما به نظر خودم شارپنس خوبی دارد
شاید باورتون نشه من تو عمرم به عکاسی فکر نمیکردم بیشتر دنبال دیجیتال بودم
اما چند بار دوربین و عکاسی اومد سراغم یعنی یه اتفاقهای دسته به دست هم میداد منو سر راه عکاسی بذاره حتی چند بار عکاسی مستند کردم :|
چندین سال قبل
ماده ثبوت ظهور و دستگاه آگراندیسمان اتاق تاریک هم قضیه داشت تو یک کارگاه پیش اومد که یه عکس رو ظاهر کنیم دیگه خودتون استادین
من چند تا دوربین SLR خریدم بعد اون اتفاقات که مدام عکاسی میومد سمتم
اولین 350D کنان داشتم ( حیلی عکس گرفتم باهاش)
و بعد 7D , 700D البته با دوربینه های دیگه هم عکسای کردم منتهی برای بنده نبوده
مطالب شما اگر از اول مرور بشه از دانشگاه هم مفید تر هست
ممنونم از مطالب و وقتی که میذارید
درود مجدد.
سلامت باشید عزیز. زنده باشید ناقابل بود.
شاپنس این دوربین بدک نیست. البته پرفکت هم نیست ولی قابل قبوله, یعنی در حد یاشیکا منه. و اگه کارتونو خوب انجام بدین میتونید یه عکسی تو مایه های این عکس من بندازید. من فقط یه حلقه فیلم با این یاشیکا انداختم برای اینکه دوربین رو تست کنم. اتفاقا کار با این دوربین خیلی راحته. من تنها چیزی که خوشم نیومد این بود که لنزش رو نمیشه عوض کرد و باید با یه لنز بسازی. من شخصا با این نوع دوربین ها مشکل دارم. اگه با این موضوع مشکلی نداشته باشید یکی از بهترین دوربین های دنیاست. من به جرات میتونم بگم که میتونم با این دوربین با سرعت شاتر ۱/۱۵ ثانیه عکس بندازم و عکس ۱۰۰% شارپ باشه. حتی میتونم شرط ببندم عکس بندازم با سرعت شاتر ۱/۸ ثانیه و عکس هیچ مشکلی با شارپنس نداشته باشه. این حرف رو از روی تجربه میگم. این دوربین قلق داره قلقشو بدونید یه دوربین بی نظیره تو زمینه مهار لرزش دوربین هنگام عکاسی.

این دوربین یه کیف داره که اون کیف یه بند داره که میتونی بندازی گردنت. وقتی این کار رو میکنی انگار این دوربین رو روی یه سه پایه گذاشتی. و در این حالت دوربین تنها حرکتی که احتمالا میتونه انجام بده به طرف چپ یا راسته که با یه فشار کوجولو از بالا میتونی این حرکت رو هم به صفر برسونی. تنها کاری که باید بکنی اینه که در همون حال که از بالا به شیشه فاکوس نگاه میکنی تا فاکوس بگیری دوربین رو کمی از بالا به طرف پایین فشار بدی, با این کار دوربین کاملا ثابت میشه بدون کوجکترین لرزش یا حرکتی. این کار رو با یاشیکا خودم انجام دادم بخاطر اون میگم. شاتر این دوربین ها هم (چون آینه ندارند) هیچ لرزشی ندارن. هیچ لرزشی. یه فیلتر نارنجی خوب بنداز روی این دوربین عکس های سیاه سفیدی بهت خواهد داد که دهن دنیا باز بمونه. البته فیلتر اش باید شیشه باشه و اصل و با چند لایه محافظ.

یکی دیگه از نکات منفی این دوربین اینه که باید با فاکوس دستی این نوع دوربین ها تجربه داشته باشی و چشمت بتونه فاکوس کامل رو تشخیص بده. گاهی روی شیشه فاکوس فکر میکنی تو فاکوس کامل هستی ولی در عمل نیستی. یا میدان فاکوست خیلی کوجیکه , یا سوژه ات بیرون از میدان فاکوس افتاده.
و برای اینکه این گونه مشکلات رو دور بزنی باید یکی دو ماه تمرین سخت بکنی. به همین خاطر امکان داره ۵ و ۶ رل فیلم کاملا شارپ در نیان. من چون تجربه تا فاکوس مانوئل دارم تونستم تو همین اولین بار با یاشیکا خودم عکس های قابل قبولی بندازم.
شبتون خوش
اینم یکی دیگه از عکس همه که با یاشیکا انداختم.

همچنین برای اشتباه احتمالی املایی, کیبرد فارسی ندارم واسه همون گاهی اشتباهات املایی تو متن هام هست. من بایستی اول تو یه برنامه تایپ فارسی زبان فارسی رو به لاتین تایپ کنم و سپس این متن به فارسی با فونت فارسی تبدیل میشه. که این کار محدودیت های خاص خودشو داره.

IMG_20200419_0006 POSTEN.jpg

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
Nikon F90/Nikon 16-35mm f4G/HP5/D76

عکس دیروز آمستردام گرفته شده. امروز صبح ظاهر کردم. داروی دی ۷۶ سفارش داده بودم دیروز رسید امروز دروستش کمی با عجله درست کردم. همچنین بایستی میرفتم سوپرمارکت آب مقطر میگرفتم برای درست کردن دارو تنبلی کردم همون آب شیر آب رو استفاده کردم واسه همون عکس کمی لکه افتاده. روی زمین لکه های بزرگ قابل رویته. این گروه گیاه خوار هستند تو میدون "دام" جمع شده بودن تا گیاه خواری رو تبلیغ بکنند. یه اشتباهی که کردم فیلم ایزو ۴۰۰ بود رو ایزو ۱۰۰ عکس ها رو گرفتم. عادت بد منه همیشه گند میزنم به عکس ها. نمدونم چرا. از ایزو بالا بدم میاد.

IMG_20210418_0010 POSTEN 1500PXL.jpg

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
دیروز آمستردام.
معمولا این قایق های توریست ها پر هستند توریست ها رو اینور اونور میبرن. بخاطر کرنا این بدبخت ها همه ورشکست شدن. تو هلند بخاطر کورونا خیلی از تجارت ها ورشکست شدن, مخصوصا اغذیه فروشی ها شرکت های توریستی.

IMG_20210418_0001 POSTEN 1500PXL.jpg

m558

Registered User
لایک‌ها
1,487
درود
این سبک و نوع عکاسی
هزینه و وقت بر است
از این راه کسب درآمد هم میکنید؟

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
Nikon F90/400TX/ ISO 100/D76

این عکس زمستونی رو حدود یک ماه پیش گرفتم. یه دفعه زد برف اومد منم یه هوایی دیم دوربین رو برداشتم و خوشبختانه خونه فیلم بود تونستم دو حلقه فیلم عکس زمستونی آنالوگ بندازم. همونطور که گفتم این دوربین آنالوگ اف ۹۰ خداست. بی نظیره. یه روز سرد بود. خیلی سرد بود و نمیتونستم دستکش دستم کنم بخاطر اینکه بایستی میتونستم دکمه های دوربین رو استفاده کنم. دستام یخ زده بودن. از دوربین و لنز هم خیلی میترسیدم که برف نشینه روش. مشمبا کشیده بودم روشون یه چیز خنده داری شده بود, ولی خوب دوربین و لنز محافظت میکرد. قبلا از این لباس های زمستونی دوربین داشتم ازم دزدیدن دیگه ندارم واسه همون خودم یه چیزی از خودم سمبل کرده بودم که دوربین و لنز خیس نشه. یه روز عالی بود و زیبا. ولی انگشت های دستام کلا یخ زده بودن و نمیتونستم تنظیمات دوربین رو عوض کنم. مخصوصا عوض کردن حلقه فیلم پدرمو در آورد. ولی خیلی لذت داشت.

IMG_20210418_0086 POSTEN 1500PXL.jpg

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
درود
این سبک و نوع عکاسی
هزینه و وقت بر است
از این راه کسب درآمد هم میکنید؟
درود بر شما.
نه عزیز من فقط برای سرگرمی این نوع عکاسی رو انجام میدم.

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
پریروز آمستردام.
این داروی ظهور دی ۷۶ یکی از بهترین های بازاره. با این داروی ظهور اگه کارتو خوب انجام بدی عکس های فوق العاده عالی بهت میده. یه نصیحت دوستانه و برادرانه به کسانی که میخوان عکاسی بکنند در سطح عالی و جدی. اگه ۱۰۰۰ دلار دارید برای خریدن دوربین عکاسی ۹۰۰ د لارشو بدین به یه لنز عالی که به اهداف عکاسی تون میخوره و فقط ۱۰۰ دولاارشو بزارید برای خریدن یه دوربین عکاسی. اگه قصد دارد ۲۰۰۰ دلار هزینه عکاسی بکنید ۱۵۰۰ دلار شو بزارید کنار برای یه لنز عالی و ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلارشو بزارید کنار برای یه دوربین و ۲۰۰ دولارشو نگه دارید برای یه سه پایه و احتمالا یه فیلتر خوب یا یه دستگاه کنترل از راه دور و این جور چیزا.
این دوربینی که این عکس رو باهاش انداختم رو خریدم ۲۰ ارو. لنز روش رو خریدم ۱۲۰۰ اورو. این لنز نو که اومد به بازار ۱۳۵۰ ارو پولش بود حدودا. بعد از چند ماه که قیمتش کمی اومد پایین من خریدم. چیزی که میخوام بگم پولی که به لنز دادم شصت برابر بیشتره. و این کار رو کاملا آگاهانه انجام داده ام. این لنز رو خریدم گذاشتم کنار, و هر وقت که بخوام یه بادی بخرم نگاه میکنم بادی باشه که به این لنز بخوره. و تمام سیستمی که تا حالا جمع کرده ام اینطوریه. یعنی اول یه سری ست کامل لنز خریدم و از اون ببعد بادی های ارزون قیمتی که به این لنز میخورن رو پیدا میکنم و میندازم روی این لنز و باهاشون عکاسی میکنم. و الان با این ست لنز هام تا آخر بیمه هستم و هر وقت دوربین هام ایرادی پیدا بکنند کافیه یه بادی کهنه دیگه پیدا کنم که به این لنز بخوره و حدودا در راستای اهداف من باشه.

IMG_20210418_0054 POSTEN 1500PXL.jpg

بالا