برگزیده های پرشین تولز

تجربه هایی که ممکنه به درد دیگران بخوره رو اینجا بگو

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,186

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
سعی کنید همیشه پول نقد به تعداد زیاد همراه خودتون داشته باشید..
بعضی از این زباله گرد ها از اون طیفی نیستن که گدایی کنن یا از کسی پول بخوان.. دیگه خودتون با توجه تجربه شخصی میتونید بشناسیدشون دیگه..
سعی کنید پول نقد همراهتون داشته باشید و اگر از این نیازمندان دیدید بهشون کمک کنید..
این قشر چون پول از کسی پول مطالبه نمیکنن و رو نمیزنن خیلی نیازمند تر هستن ..وقتی خودمون خودسر بهشون کمک میکنیم جدا از رقم پول خیلی دلگرم و خرسند میشن..
یه بار یه خانوم مسنی رو دیدم تو زباله ها سرک میکشید.. مقداری پول بیشتر از توان مالیم با توجه به درآمدم بهش کمک کردم..گفتم سگ تو زندگی و خوشبختی فردام برینه اگه من این صحنه رو دیده باشم و از کنارش گذشته باشم..دیگه اون زندگی بدرد چی میخوره؟!! بنده خدا وقتی بهش پولو تقدیم کردم نگاه متحیر و خرسندی داشت.. انگار که دنیا بهش رو کرده بود... : ( !!!
خودمم بعد از مدت ها حس کردم هنوز زنده م.. و میشه دوباره زنده بود و زنده موند...

پ ن : اون قشر از تاکسی ها و پیک ها و رفتگر ها هم که حس میکنید اهل زبون بازی و تیغ زدن نیستن هم مشمول این پیشنهاد هم میشن..

این خیلی خوب بود، این حس تجربه ناب انسان بودن نباید از دست بره (حس زندگی و زنده بودن و انسان بودن)

منم تجربیات و احوال خودم را توی این سه تا پست نوشتم قبلا:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,186
اگه 100-150 تا تب همزمان باز میکنید این افزونه رو نصب کنید میشه تعداد تب‌ها رو محدود کرد. روی اپرا هم نصب میشه
اولی تعداد کل تب (چند تا پنجره میتونه باز باشه)
دومی تعداد تب داخل یک پنجره
مشاهده پیوست 1264109
یه افزونه باید بسازن/ یا پیدا کنیم که تا قبل از زمان مراجعه , اصلا تب رو بارگزاری نکنه...

پ ن : لامصب چه میکنی تو نت.. 100 تا تب همزمان... cpu core i9 هم گیج میشه تو مدیریتشون.....
از علم فنگ شویی چینی کمک بگیر.. خلاصه ش این میشه که تا حد امکان همه چیز باید به شدت ساده و مرتب و ترجیحا کم باشه... (تا میتونی عادت کن تب اضافی رو ببندی)
چیزی که جدیدا تو سال های اخیر , ux و ui سمتش رفته..

فایل های ضمیمه

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    54.4 KB · نمایش ها: 12
Last edited:

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
پ ن : لامصب چه میکنی تو نت.. 100 تا تب همزمان... cpu core i9 هم گیج میشه تو مدیریتشون.....
یک روز عادی برنامه نویس ها
284.gif

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,186
یک روز عادی برنامه نویس ها
284.gif
حواسم نبود.. آره.. برای یه دشواری باگ یابی الف بایی که خودم گیر میکنم تو php کلی تب باز میکنم..بخصوص اکثرا هم تاپیک فروم های خارجی هستن.. :دی

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,822
تو یکی از تاپیکا درمورد سوختن هارد دوبین مدار بسته صحبت کرده بودم

اینی که میخوام بگم تجربه نیست ، بیشتر تلنگره . که خب مطمئنن خیلی از شما ها هم ممکنه تو دامش افتاده باشید ، ولی گفتنش اینجا خالی از لطف نیست

هارد سوخته بود ، مطمئن بودم.تو منوی دستگاه Dvr شناسایی نمیشد. و دیگه خب هارد رو با PC چک نکرده بودم که سالمه یا نه ، چون وقتی رو دستگاه بود ، کار نمیکرد و کاملا خاموش بود.

رفتم تو بحر دستگاه DVR ، آقا برد اصلی دستگاه رو شخم زدم . دونه دونه قطعات ریز و درشت رو چک کردم. خازن ، ترانزیستور ، رگولاتور ها و و و ... که خب چرا هارد رو سوزونده. یا به هر دلیل چرا هارد رو نمیشناسه و روشن نمیشه
بعد از 2 ساعت کنکاش ِ مو به مو ،
یهو پدرم که هیچ تخصصی نداره تو الکترونیک ، بهم گفت : علی از دوشاخه برق اش نیست ؟ یه لبخند زدم و تو دلم گفتم ، حاجی ما رو گرفتیا .ولی باز با این حال ، دوشاخه دستگاه رو چک کردم ، دیدم شـُل شده. دوشاخه رو درآوردم و دوباره جا زدم ، همه چیز اوکی شد. آخه مگه میشه ؟؟ بله میشه . دوشاخه ، جریان برق رو به اندازه کافی عبور نمیداده و فقط خوده دستگاه رو میتونسته هندل کنه. زورش به روشن کردن هارد نمیرسیده انگاری : /
حالا تجربه ای که تو دل داستان بود چیه ؟ بعضی وقتا واقعا خیلی لازم نیست به مسائل ، تخصصی و ریشه ای و فلسفی نگاه کنیم.این یه غفلت محسوب میشه که در دام ش میوفتیم

نخواستم برم بالا منبر ، بهر حال شما ها همگی صاحب تجربه و جهان بینی هستید
لیکن

تو زندگی هم اینطوری هست گاهی ؛ لازم نیست خیلی پیچیده اش کنی داستانو ،
ساده تر از این حرفاست : )

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,186
تو یکی از تاپیکا درمورد سوختن هارد دوبین مدار بسته صحبت کرده بودم

اینی که میخوام بگم تجربه نیست ، بیشتر تلنگره . که خب مطمئنن خیلی از شما ها هم ممکنه تو دامش افتاده باشید ، ولی گفتنش اینجا خالی از لطف نیست

هارد سوخته بود ، مطمئن بودم.تو منوی دستگاه Dvr شناسایی نمیشد. و دیگه خب هارد رو با PC چک نکرده بودم که سالمه یا نه ، چون وقتی رو دستگاه بود ، کار نمیکرد و کاملا خاموش بود.

رفتم تو بحر دستگاه DVR ، آقا برد اصلی دستگاه رو شخم زدم . دونه دونه قطعات ریز و درشت رو چک کردم. خازن ، ترانزیستور ، رگولاتور ها و و و ... که خب چرا هارد رو سوزونده. یا به هر دلیل چرا هارد رو نمیشناسه و روشن نمیشه
بعد از 2 ساعت کنکاش ِ مو به مو ،
یهو پدرم که هیچ تخصصی نداره تو الکترونیک ، بهم گفت : علی از دوشاخه برق اش نیست ؟ یه لبخند زدم و تو دلم گفتم ، حاجی ما رو گرفتیا .ولی باز با این حال ، دوشاخه دستگاه رو چک کردم ، دیدم شـُل شده. دوشاخه رو درآوردم و دوباره جا زدم ، همه چیز اوکی شد. آخه مگه میشه ؟؟ بله میشه . دوشاخه ، جریان برق رو به اندازه کافی عبور نمیداده و فقط خوده دستگاه رو میتونسته هندل کنه. زورش به روشن کردن هارد نمیرسیده انگاری : /
حالا تجربه ای که تو دل داستان بود چیه ؟ بعضی وقتا واقعا خیلی لازم نیست به مسائل ، تخصصی و ریشه ای و فلسفی نگاه کنیم.این یه غفلت محسوب میشه که در دام ش میوفتیم

نخواستم برم بالا منبر ، بهر حال شما ها همگی صاحب تجربه و جهان بینی هستید
لیکن

تو زندگی هم اینطوری هست گاهی ؛ لازم نیست خیلی پیچیده اش کنی داستانو ،
ساده تر از این حرفاست : )
مگه خود dvr چقدر آمپر میکشه , و از برق شهری برق لازم داره , که اتصال ضعیف باید عدم عملکرد صحیحش شد؟
در مورد الکترونیک من به اندازه شما تجربه و شناخت ندارم..ولی فکر میکنم از همون ابتدای کار و منبع تغذیه اگه برق کافی به مدار نرسه مدار توی همون مراحل اولیه ش اصلا راه نمیوفته..چه برسه به چندین مسیر و مراحل جلوتر!!

پ ن :
اینم تجربه جالب من در مورد مساله برقی..
283.gif

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,822
مگه خود dvr چقدر آمپر میکشه , و از برق شهری برق لازم داره , که اتصال ضعیف باید عدم عملکرد صحیحش شد؟
در مورد الکترونیک من به اندازه شما تجربه و شناخت ندارم..ولی فکر میکنم از همون ابتدای کار و منبع تغذیه اگه برق کافی به مدار نرسه مدار توی همون مراحل اولیه ش اصلا راه نمیوفته..چه برسه به چندین مسیر و مراحل جلوتر!!

پ ن :
اینم تجربه جالب من در مورد مساله برقی..
283.gif

کمی خنده داره ولی گویا بخاطر همین چیز ساده ، مدار دچار افت جریان شده بوده و نمیتونسته هارد رو درایو کنه. جواب دیگه ای براش ندارم.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,995

1. سازمانی با نرخ بالای خروج و جابجایی کارکنان، سازمانیه که نمیدونه دقیقاً چه نیرویی نیاز داره، کارکنانش امنیت و ثبات شغلی ندارن و فرهنگ درستی برای حفظ نیروهای خوب وجود نداره.

2. سازمانی که فقط ظاهر خوبی از خودش رو نمایش میده، سازمانیه که فقط توی فضای مجازی اسم در کرده و به واسطه تبلیغاتش جذاب به نظر میاد ولی وقتی واردش میشید با شرایط کاری نامطلوبی مواجه میشید که حتی امکانات رفاهی و احتیاجات اولیه کارکنان رو فراهم نکرده.

3. شرکتی با فرهنگ سازمانی ضعیف در کل، حقوق طبیعی کارمندان رو زیر پا میذاره و جو حاکم، جو سالمی نیست. این مورد از طریق مصاحبه‌های حضوری و بازدیدهای میدانی از شرکت، قابل تشخیصه.

4. شرکتی که هدف مشخص و برنامه‌های بلندمدت نداره، شرکتیه که پرسنل کم‌تجربه، از راهنمایی‌ها و هدایت کارکنان باتجربه برخوردار نیستن و این باعث عدم پیشرفت افراد در اون سازمان میشه.

5. شرکتی که فقط به کارکنان رده‌بالا اهمیت میده، برای افراد تازه‌کار، اعتماد و ارزش قائل نیست و کارهای کم‌اهمیت و ابتدایی رو به اون‌ها میسپاره و طبیعتاً امکان پیشرفت برای همه به طور یکسان فراهم نیست.

6. سازمانی که برای آموزش پرسنل جدید سرمایه‌گذاری نمیکنه، از کارکنان انتظار داره که از همون ابتدای کار، به همه چیز تسلط داشته باشن و مثل افراد قدیمی با بازدهی بالا کار کنن.

7. در سازمان‌ راکد فرصت پیشرفت حرفه‌ای وجود نداره.

8. سازمان‌ بدقول، مدام وعده‌های توخالی به کارکنان میده و برای عمل کردن به وعده‌هایی مثل افزایش حقوق، تضمین امنیت شغلی، ارتقای سطح فرهنگی سازمان، ایجاد امکانات رفاهی بیشتر و ...، مدام امروز و فردا میکنه و کارکنانش رو دلسرد و ناامید نگه میداره.
شناسایی این سازمان‌ها راحته. این سازمان‌ها موقع استخدام به شما فرصت‌های جالب و هیجان‌انگیزی پیشنهاد میدن که به نظر نمیاد با درآمد و واقعیت‌های موجود در سازمان هم‌خونی داشته باشه.

9. سازمانی که اطلاعات زیادی به شما نمیده، به اصطلاح شرکت روح هست. یعنی شما رو با چارت سازمانی، نحوه محاسبه پاداش، کارکنان کنونی، اساس‌نامه و .. آشنا نمیکنه.

10. شرکتی که مصاحبه‌های گروهی برگزار میکنه، عملاً داره میگه من وقت زیادی ندارم صرف شما کنم و شما ارزشش رو ندارید که به طور مجزا به مصاحبه‌های حرفه‌ای و اختصاصی دعوت بشید.

خلاصه اینکه نباید چشم و گوش بسته به کار کردن در هر سازمانی با هر شرایطی راضی بشیم!

اگر مثلاً شرکتی برای یه موقعیت شغلی، حقوق خوبی پرداخت میکنه ولی فرهنگ سازمانی درستی نداره یا به نظر نمیاد که بشه همراه باهاش رشد و پیشرفت کرد، اصلاً نباید سمتش برید چون ممکنه آینده شغلی و حرفه‌ایتون رو به خطر بندازید.

کافیه که قبل از ارسال رزومه و دعوت شدن به مصاحبه، درباره شرکت مورد نظر حسابی در شبکه‌های اجتماعی تحقیق کنیم و هنگام مصاحبه از تک تک برخوردهایی که با افراد اون سازمان داریم، بازخورد بگیریم و حتی از کارکنان فعلی یا سابقش درباره شرایط شرکت پرس‌وجو کنیم.

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
چند تا نصحیت
واسه هیچکس مفتی وقت نذارید(99.99999999999 درصد مواقع چیزی بهتون نمیرسه)
اگر یکار کردید واسه طرف تا برنگردوند سراغ کار دوم نرید واسش
رفاقتی و بدون حساب کاری نکنید واسه کسی که گدا صفته
با انسان های گدا صفت رفیق نشید(کسی که هیچی برنمیگردونه یا اگرم چیزی بهتون بده بی ارزش و بدرد نخوره نسبت به کار هایی که شما براش کردید)
اگر کاری رو واسه کسی کردید و تشکر نکرد جادرجا بلاکش کنید و حذفش کنید از کل زندگیتون مهم نیست که قبلا تشکر میکرده یا چیز دیگه ای فقط حذفش کنید

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
چند تا نصحیت
واسه هیچکس مفتی وقت نذارید(99.99999999999 درصد مواقع چیزی بهتون نمیرسه)
اگر یکار کردید واسه طرف تا برنگردوند سراغ کار دوم نرید واسش
رفاقتی و بدون حساب کاری نکنید واسه کسی که گدا صفته
با انسان های گدا صفت رفیق نشید(کسی که هیچی برنمیگردونه یا اگرم چیزی بهتون بده بی ارزش و بدرد نخوره نسبت به کار هایی که شما براش کردید)
اگر کاری رو واسه کسی کردید و تشکر نکرد جادرجا بلاکش کنید و حذفش کنید از کل زندگیتون مهم نیست که قبلا تشکر میکرده یا چیز دیگه ای فقط حذفش کنید
چه قدر شما تندی!؟ معلومه حسابی زخم خوردی! صبور باش اصلا گاهی آدم یک کاری برای کسی انجام میده فقط برای دل خودش.....

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند

متاسفانه نباید با همه افراد یه جور بود، اکثرا جنبه ندارن. هر چقدر سطح پایین تر باشن این خودش رو زودتر و با شدت بیشتری نشون میده ...

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,186
مرسوله یی رو اگه پست میکنید..
ارزش مرسوله رو بیش از اون چیزی که هست بزنید..
مثلا ۵۰۰ تومن میارزه..بنویسید یک میلیون تومن..
پول بیمه ش هم به همون اندازه میره بالا..
ولی کلا اندازه ۳-۴ هزار تومن شاید فرقش میشه..
بجاش اگه مرسوله گم شد پولشو خواستن بدن.. و بگن ۱۰۰٪پولشو نمیدیم و ۸۰٪ میدیم و این دبه بازی ها..
شما یک قدم جلوتر باشید بهتره..

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,822
خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند

متاسفانه نباید با همه افراد یه جور بود، اکثرا جنبه ندارن. هر چقدر سطح پایین تر باشن این خودش رو زودتر و با شدت بیشتری نشون میده ...
niz.gif

بگو کیه اون چاهکش ؟ تو گونی بیارمش ؟

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
تشریف می برید ساندویچی حتما ساندویچ مغز و زبان بزنید بر بدن! سوسیس کالباس و این همبرگرهای آشغال شرکتی را ازش پرهیز کنید. فقط مغز و زبان و یا برگر مرغ با قارچ و پنیر.

پیتزا هم چیکن یا سبزیجات یا رست بیف! خلاصه معلوم باشه داخلش چیه!

کبابی هم میری اگه نامطمئن هست فقط چنجه و برگ و یا جوجه بزن و از کوبیده اش پرهیز کن.

پ.ن: ساندویچی ای که ساندویچ مغز و زبانِ تازه نداشته باشد ساندویچی نیست! امام داود (ع)

amirradan26

Registered User
لایک‌ها
1,481
تشریف می برید ساندویچی حتما ساندویچ مغز و زبان بزنید بر بدن! سوسیس کالباس و این همبرگرهای آشغال شرکتی را ازش پرهیز کنید. فقط مغز و زبان و یا برگر مرغ با قارچ و پنیر.

پیتزا هم چیکن یا سبزیجات یا رست بیف! خلاصه معلوم باشه داخلش چیه!

کبابی هم میری اگه نامطمئن هست فقط چنجه و برگ و یا جوجه بزن و از کوبیده اش پرهیز کن.

پ.ن: ساندویچی ای که ساندویچ مغز و زبانِ تازه نداشته باشد ساندویچی نیست! امام داود (ع)
مغز خر رو میتونی تشخیص بدی شما ؟
2jd3kg6_th.gif

thumb_Mahfel-202113020630969581632583429.3537.jpg

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
رستوران صحرایی و البته لاکچری ما:ROFLMAO: دیروز با پدرم رفتیم کارگاه (خارج از شهر) اینقدر باد و بارون میامد که خودمون دست به کار شدیم و یک میز و صندلی داخل انباری گذشتیم و با آرامش ناهار را زدیم به بدن! مخلوط کنسرو ماهی و تخم مرغ....

1.jpg

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806

بالا