برگزیده های پرشین تولز

تجربه ی کار در عمان

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
اواسط ماه رمضون امسال بود یه اگهی استخدام قناد دیدم برای عمان،بعد از تماس و قرار و هماهنگی قرار شد بریم و شروع به کار کنیم،خیلی گشتم دنبال کسی که بتونه از اونجا اطلاعاتی بهم بده،توی گوگل و اینترنت ک چیزی پیدا نکردم به سفارت ایران در مسقط ایمیل زدم جوابم رو ندادن و نمایندگی امور خارجه در مشهد هم فقط گفت کشور خوبیه و قرارداد کارتون رو ببرید سفارت مهر بزنه حتما،گذشت و ما رفتیم و اتفاقات خوبی نیفتاد و ۷۰ روزه برگشتیم همونجا هم بودم تصمیم گرفتم تاپیک بزنم و اطلاعاتم رو منتقل کنم تا سر کس دیگه ای کلاه نره
مشکل از اونجا شروع میشه ک فردی ک اگهی داده بود شرایطی رو برای ما عنوان کرد مثل حقوق ۲۳۵ ریالی،تعطیلی جمعه ها با حقوق،دو روز در ماه مرخصی با حقوق،پاداش اخر سال معادل یک ماه حقوق،افزایش حقوق بعد از شش ماه،مسکن و غذای رایگان،بلیط رفت و برگشت رایگان و مرخصی ده روزه پایان سال و تقبل هزینه ی های ویزا،خب اینا صحبت شد و ما پاسو دادیم برای گرفتن ویزا و قرار شد ابن اقا قرارداد رو تایپ کنه و بده مدیر مجموعه امضا کنه و بفرسته برای ما تا ما هم امضا کنیم،بعد یه مدت گفت بیاین تهران قبل از پرواز امضا میکنیم،توی فرودگاه گفت باید بریم اونجا امضا کنیم! رفتیم اونجا و تا پایان مدت اقامتمون قراردادی ب امضا نرسید.
مساله ای ک حالا مهمه اینه ک اگ قراردادی هم امضا میشد بی اعتبار بود.
اول از همه به همه ی دوستان توصیه میکنم بدون دانستن زبان اون کشور یا انگلیسی خیلی براتون سخت خواهد بود و با یک ادم کرولال فرقی نخواهید داشت پس یادگیری زبانو بزارید توی برنامه
طبق قوانین کشور عمان شما به محض ورود و خوردن مهر ویزا توی پاسپورت حق کار ندارید و باید برای بطاقه مقیم(کارت اقامت) اقدام کنید،چند تا تست پزشکی داره مثل عکس از ریه ها،ازمایش خون،ادار و مدفوع،انگشت نگاری میشید و امضای الکترونیکی ازتون میگیرن ک اون امضا برای عقد عمل استفاده میشه حالا عقد عمل چیه؟ همون قرارداد کاره ک بدون استثنا تمام کارفرماها مبلغ حقوق شما رو ۶۰ ریال و بدون هیچ مزیت دیگه ای ثبت میکنن و اگر شما هر توافق دیگه ای کرده باشید فقط این عقد عمل معتبره مگر اینکه قبل از امضای این عقد عمل کارفرما رو ببرید سفارت اونحا قرارداد امضا(حضور دو طرف الزامیه) و مهر بشه در غیر این صورت کارفرما میتونه هر بلایی سرتون بیاره،البته خیلی ایرانی اونجا مشغول کارن و بدون مشکل متاسفانه ما چوب یک هموطن!!! رو خوردیم وگرنه خود عمانیا اکثریت ادمای خیلی گلی بودن. توی هفتاد روزی ک اونجا بودم اطلاعات خیلی زیادی کسب کردم چون نیتم این بود برای همیشه اونجا بمونم اگر دوستان از تاپیک استقبال کردن و سوالی داشتن در خدمت هستم و بیشتر توضیح میدم

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
برای شروع کار باید به کجا مراجعه کرد؟چه تخصص هایی لازم دارند؟

فرستاده شده از IdeaTab S6000-Hِ من با Tapatalk

samsung2222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
خیلی ممن.ن میشیم که از نظرات شما بهرمند بشیم وبیشتربدونیم باتشکر

asadaga

Registered User
لایک‌ها
274
سلام
لطفا در مورد و ضعیت مسکن - خوراک و پوشاک - آب و هوا - فرهنگ و رفتار مردم - ارزش قایل شدن برای خارجی ها - هزینه های روزمره زندگی توضیح بدید.

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
اواسط ماه رمضون امسال بود یه اگهی استخدام قناد دیدم برای عمان،بعد از تماس و قرار و هماهنگی قرار شد بریم و شروع به کار کنیم،خیلی گشتم دنبال کسی که بتونه از اونجا اطلاعاتی بهم بده،توی گوگل و اینترنت ک چیزی پیدا نکردم به سفارت ایران در مسقط ایمیل زدم جوابم رو ندادن و نمایندگی امور خارجه در مشهد هم فقط گفت کشور خوبیه و قرارداد کارتون رو ببرید سفارت مهر بزنه حتما،گذشت و ما رفتیم و اتفاقات خوبی نیفتاد و ۷۰ روزه برگشتیم همونجا هم بودم تصمیم گرفتم تاپیک بزنم و اطلاعاتم رو منتقل کنم تا سر کس دیگه ای کلاه نره
مشکل از اونجا شروع میشه ک فردی ک اگهی داده بود شرایطی رو برای ما عنوان کرد مثل حقوق ۲۳۵ ریالی،تعطیلی جمعه ها با حقوق،دو روز در ماه مرخصی با حقوق،پاداش اخر سال معادل یک ماه حقوق،افزایش حقوق بعد از شش ماه،مسکن و غذای رایگان،بلیط رفت و برگشت رایگان و مرخصی ده روزه پایان سال و تقبل هزینه ی های ویزا،خب اینا صحبت شد و ما پاسو دادیم برای گرفتن ویزا و قرار شد ابن اقا قرارداد رو تایپ کنه و بده مدیر مجموعه امضا کنه و بفرسته برای ما تا ما هم امضا کنیم،بعد یه مدت گفت بیاین تهران قبل از پرواز امضا میکنیم،توی فرودگاه گفت باید بریم اونجا امضا کنیم! رفتیم اونجا و تا پایان مدت اقامتمون قراردادی ب امضا نرسید.
اول از همه به همه ی دوستان توصیه میکنم بدون دانستن زبان اون کشور یا انگلیسی خیلی براتون سخت خواهد بود و با یک ادم کرولال فرقی نخواهید داشت پس یادگیری زبانو بزارید توی برنامه
طبق قوانین کشور عمان شما به محض ورود و خوردن مهر ویزا توی پاسپورت حق کار ندارید و باید برای بطاقه مقیم(کارت اقامت) اقدام کنید،چند تا تست پزشکی داره مثل عکس از ریه ها،ازمایش خون،ادار و مدفوع،انگشت نگاری میشید و امضای الکترونیکی ازتون میگیرن ک اون امضا برای عقد عمل استفاده میشه حالا عقد عمل چیه؟ همون قرارداد کاره ک بدون استثنا تمام کارفرماها مبلغ حقوق شما رو ۶۰ ریال و بدون هیچ مزیت دیگه ای ثبت میکنن و اگر شما هر توافق دیگه ای کرده باشید فقط این عقد عمل معتبره مگر اینکه قبل از امضای این عقد عمل کارفرما رو ببرید سفارت اونحا قرارداد امضا(حضور دو طرف الزامیه) و مهر بشه در غیر این صورت کارفرما میتونه هر بلایی سرتون بیاره،البته خیلی ایرانی اونجا مشغول کارن و بدون مشکل متاسفانه ما چوب یک هموطن!!! رو خوردیم وگرنه خود عمانیا اکثریت ادمای خیلی گلی بودن. توی هفتاد روزی ک اونجا بودم اطلاعات خیلی زیادی کسب کردم چون نیتم این بود برای همیشه اونجا بمونم اگر دوستان از تاپیک استقبال کردن و سوالی داشتن در خدمت هستم و بیشتر توضیح میدم

از نظر فرهنگی کشورشون در چه سطحی بود ؟ برخوردشون با شما چطور بود ؟

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
سلام و بابت تاخیر عذرخواهم
برای پیدا کردن کار من خیلی کم دیدم کاریابی ها موردی داشته باشن به چند نفر دیگه هم ک توصیه کردم این بود ک یه سفر توریستی یکماهه برن و اونحا با توجه به تخصصشون به دنبال کار بگردن،کشوریه ک حتی پزشکاش و مهندساش هم خارجی بودن و مثه ایران ما نیست مهاجرین فقط بتونن عملگی کنن،در مورد فرهنگ باید بگم قبلا شخصا خیلی تعصب داشتم و از اعراب کشورای حاشیه خلیج فارس خوشم نمیومد اما واقعا حداقل در مورد اعراب عمان نظرم عوض شد خیلی مردم خونگرم و مهربون و مبادی ادابی بودن،البته ادم بد همه جا هست اما همیشه میگم اینجا توی ایران خوبها اقلیت هستن اما اونجا بدها اقلیت بودن،در مورد اب و هوا زمستان های معتدل و خنکی داره و تابستان های شدیدا گرم و هوای شدیدا شرجی ک البته عادت میکنید و یکم ک بگذره اصلا متوجه رطوبت هوا نمیشید،وضعیت در امد نسبت ب شغل متفاوته کمترین حقوق ها رو بنگلادشیها میگرفتن ک البته طبق صحبتی ک باهاشون کردم همون کمترین حقوق پنج برابر حقوقشون توی کشور خودشونه و از 110 ریال شروع میشه ب بالا من ایرانی دیدم ماهی 1200 ریال میگرفت و مدیریت یه لاستیک فروشی رو بر عهده داشت اما میانگین برای تخصص های معمول مثه قناد و اشپز و مکانیک و غیره حدود سیصد ریال هست بسته ب اینکه مسکن و خوراک رو تامین کنن یا خیر،در مورد پوشاک همه جیز پیدا میشه از مارکای معتبر و برند تا کفش یک ریالی ک یکماهی براتون کار میکنه،قیمت غذا تفریبا یک و نیم تا دو برابر ایرانه اما اونجا حتی تخم مرغاشونم مزه ی دیگه ای داره (از نظر کیفیت منظورمه) اجاره ها بسته ب شهر متفاوته اما توی شهری ک ما بودیم ب نام صحم از 50 ریال ماهانه ب بالا خونه پیدا میشد و اونجا بدون پول پیش هست،برخوردشون خیلی خوب بود،توی سلام کردن همیشه دست پیش رو میگرفتن،من اداره پلیس،بانک،هایپرا،خدمات کامپیوتری و الکتریکی و ارایشگاه رفتم برخوردشون بعضی وقتا واقعا روحمو شاد میکرد برعکس اینجا ک اعتماد بنفس ادمو از بین میبرن،واقعا اگر دوباره شرایط فراهم بشه باز هم میرم اما اینبار با اگاهی و محکم کاری،بازم سوالی بود در خدمتم

ارسال شده از HUAWEI MT7-L09 با استفاده از تپاتالک 2

only_flight

Registered User
لایک‌ها
595
@el digo درود. داداش با ویزای توریستی یک ماهه بشه رفت عمان از اونجا در صورت پیدا کردن کار میشه توسط کارفرما ویزا رو به ویزای کاری تبدیل کرد ؟ یا باید برگشت ایران و بعد ویزای کاری گرفت ؟

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
سلام،حقیقتا در این مورد اطلاعی ندارم،اما ویزای توریستی عمان ده میلیون وثیقه و ۴۵۰ ت هزینه ویزا و دو میلیون پول بلیط هواپیما میخواد،اکثرا میرن امارات و اونجا ویزای کار رو بین ده تا پونزده میلیون میخرن،خرید یعنی اینکه به یه تبعه ی عمان پول میدید براتون ویزا میگیره،نفعشون براشون اینه ک اون ویزا ۳۰۰ ریال خرج برمیداره براشون یعنی حدود سه تومن،اونجا بودم با چندتا ایرانی ک اشنا شدم در این مورد سوال کردم و اینارو بهم گفتن،ویزای کار هم دوساله اس

Sent from my D6502 using Tapatalk 2

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
نه ایرانی نیست
داستان اینه ک شاه خدابیامرز برای در دست گرفتن پادشاهی کمکش کرده و یه شورش رو با اعزام نیروی نظامی دفع کرده

chukar

Registered User
لایک‌ها
51
ایرانی ها باید به عنوان نانوا وارد عمان بشن...این بهترین متد است

aaraa

Registered User
لایک‌ها
14
صاحب تاپیک عزیز چ کار خوبی کردی اطلاعات دادید من هم با اجازتون حدود 6 ماه عمان تفریحی کاری بودم خوب بود دقیقا همینای ک دوست عزیزم فرمود درسته سوالی بود میتونید رو من هم حساب کنید

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,685
عمان کدوم جهنمیه؟ بار سومه اسمشو میشنوم

.:kamran:.

Registered User
لایک‌ها
95
هر ریال عمان چنده ؟ امکانش هست که پول پس انداز کرد ؟ مخارج بالا هست ؟

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
بستگی ب خودت داره میتونی اگ بخوای
ما پنج شش نفر بودیم کل پولمونو اوردیم ایران البته یه مبلغ خیلی کمیشو خرج ضروریاتمون کردیم
ما هزینه های مسکن و خوراکمون با کارفرما بود و برای اکثر کسایی ک اونجا خارجی بودن هم همینطور بود
هر ریال حدود نه هزار تومنه
مخارج خیلی بالا نیست یکم گرونتره نسبت ب ایران

neda_khz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
آیا شما ایمیل یا راه ارتباطی دیگری دارید تا بتوانیم اطلاعات بیشتری ازتون بگیریم؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

بالا