برگزیده های پرشین تولز

تجربه ی کار در عمان

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
http://www.iranoman.com/content/67
ثبت شرکت همچین الکی نیست خرید ویزا بهتره ک اونم دردسرای خاص خودشو داره,مثلا ب خود بنده کسی رو معرفی نمیکنن ایرانیای نامرد مقیم اونجا

hadi zk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
خیلی ممن.ن میشیم که از نظرات شما بهرمند بشیم وبیشتربدونیم باتشکر
سلام من انتهایی سال 1391 تا ابتدایی 1393 انجا کار کردم برای شرکت طلوع انرژی ایران زیر نظر اقایی امیر فیاضی (اول کار عالی وسط کار بد اخرسر با جیب خالی برگشتیم)من تو نزدیک به 2 سال اقامت خودم از هیچ عمانی و غیر عمانی(اخه انجا همه جور ادم هست از اروپایی تا افریقایی و غیر....هندی و بنگالی که دیگه نگو)بدی ندیدم همه ادم های خوبی بودن وعضیت رفا کارگر عالی کمپ های کار مسقط و صلالحه زندگی کردم بهترین خاطرات کاریم از ان دارنه به کارگر خیلی خوب بها میدن یه مثل ساده تو کمپ مسقط برای کارگرهای هر قوم و نژادی یه سری اتاق بازی و تلوزیون بود هیچ کس حق شستشویی لباس نداشت چه لباس زیر چه لباس کار همه میبردیم لباسشویی کمپ تحویل میدادیم اتو شده تحویل میدادن...من تو کار نصب کانال هواساز فرودگاه سطان قابوس و فرودگاه صلالحه کار کردم شهر خیلی زیبای دارن همه چیز نو و با نظم نه خبری از اشغال هست نه خبر از دزدی..همه چیز جای خودش داره کلی دیسگو و کلوپ شبانه داره بهترین نمایندگی ها دنیای از ایداس گرفته تا زارا بهترین فروشگاه های دنیا مگ دنات کی اف سی مثل فلافلی های ما تو هر محله شعبه داره بهترین ماشین های دنیا با بهترین موتورها دنیا سوار میشن...ساحل که میری چه ساحل پولی چه ساحل مجانی خبر از اشغال بی فرهنگی سر صدا بی خودی نیست...تاکسی ها همه دربست هستن ولی یه سری ون تاکسی تویی یه سری از جاها هست...رفا برای مردم عمان مثل اینکه تو همین حال پاشی بری یه لیوان اب ورداری بخوری برای عمانی انقدری سخته...در کل از جون ادم تا شیر مرغ تو فروشگاه ها هست...زبان اکثر فرشندها وقتی غیر عرب میبین یا بعضی وقت ها حتی عرب انگلیسیه پست باید یاد بگیری بری...در کل دنبال کارگر خوب و سخت کوش و صادق هستن به شرط اینکه یا عربی حرفبزن یا ایرانی...قیمت کارگر ساده هندی و پاکستانی و بنگالی در حال حاضر(چون تو عمان رفیق ایرانی غیر ایرانی زیاد دارم)120 ریال عمانی حال شاید بگی ریال عمان چن؟؟ریال عمان 2/6 دهم دلار امریکا یعنی دو دلار و شیشصد سنت امریکا بدی یه ریال عمان بهت میدن....شرجی و گرما عمان خیلی زیاده عمانی ها تابستان 7 صبح کارگر میبرن سرکار تا 11 تعطیل میشه تا 4 بعدظهر 4 تا 7 دوباره کار میکنی(این قانون کارگر ساختمانی عمان تویی تابستانه)تو ماه رمضان فقط لازم فرم مسلمان بودن پر کنی دیگه راحت میشی صبح 7 میای تا 11 میری خونه تا فردا(حال حتم یه سری میان میگن مگه همه جا عمان یه قانون داره؟؟؟اره داداش تو عمان اگر یه خونه ویلایی بسازی شرکت هیل اینترنشال(یه شرکت امریکایی)میاد نظرت میکنه بری فرودگاه سطان قابوس بسازی باز هیل اینترنشال میاد پس حداقل قانون ساختمان یکیه)...اکثر جرم ها تو عمان برای خارجی حکم اخراج داره مثل رد شدن از چراغ قرمز.دعوا.دزدی.مزاحمت برای دیگران.....حتی سرکار ما از یک متر نیم میرفتیم بالا کار کنم باید کمر بند دو قلابه می بستیم یکی از بچه نبسته بود دیدن اخراج کردن...اگر رفتی با شرکت ایرانی نرو داری یه سفر برو عمان(اگر تخصص داری) زبان بلد هستی...ان وقت خوشبخت میشی من خانم حاضر نیست بیاد یا رفته بودم...اهان این یادم رفت بگم عمان در حال حاضر به هیچکس تابعیت نمیده...ولی ویزا کار تا 5 ساله برای شرکت یا کارفرما معتبر میزنه...شرایط گرفتن ویزا کار سخته کلی ازمایش داره(این دوست قناد که گفته بود رفته عمان کامل نوشته)ولی بعد گرفتن ویزا کارت که شبیه همان کارت ملی هوشمند ماست حتی میتوانی حساب بانکی و عابر بانک به نام خودت بگیری میتوانی ماشین بخری میتوانی ماشین اجاره کنی...حتی وقت برگشت از عمان یا ورد به عمان لازم نیست بری تو صف پاسپورت فرودگاه یه سری در برقی هست که ان کارت ها میکشی(مثل عابر بانک)به یکی از انگشت ها دست نام میبره(روی صفحه نشان میده)شما انگشت درست بگذاری اسم میگه به خوش امد یا خداحافظ میگه(حال میان میگن مگه فیلمه)....چند تا اتوبان تو مسقط هست که محدودیت سرعت نداره....هتل خوب زیادی داره از هتل حیاط که میگفتن خالی شاخه و خیلی خیلی گرانه و هتل هیلتون همه شهرها شعبه داره...جای بی نظر میخوای باید بری صلاحه (این بگم انجاهم قبر شهید ایرانی هست دم همه شیر بچه ها حق گرم)داستان شهید ایرانی برمیگرده به کمک نظامی شاه به عمان...حرف زیاده ولی این دیگه کلام اخر من شنیدی تو دنیا امریکای ها هر گندی میزن دولت ایرانی سفیر سوسیس میخواد؟؟حال عمان دقیق برعکس این تو امریکا داره هرکاری میکنیم سفیر عمان تو امریکا میخوان...ایرانی ها خوبی رفتن عمان انها مارو دوستدارن ولی اگر کسی رفت نپرسه دین شما چیه؟؟؟چه جور مسلمانی هستی؟؟انها دین دارن ولی با کسی کاری ندارن حجاب برای زن خودش داره ولی بی حاجب کاری نداره فروش مشرب نداره(ولی تو کلوپ و دیسگو و بار هتل ازاده) تو ساحل شنا تو یه سری جاها ازاده هر جا لخت نشی که برخورد میکن..با کسی کار نداشته باش با همه دوست باش ولی هیچ وقت ازش نپرس دین شما چیه؟؟بابات کجاست....ببخشید غلط املایی دارم

hadi zk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ب
@el digo درود. داداش با ویزای توریستی یک ماهه بشه رفت عمان از اونجا در صورت پیدا کردن کار میشه توسط کارفرما ویزا رو به ویزای کاری تبدیل کرد ؟ یا باید برگشت ایران و بعد ویزای کاری گرفت ؟
سلام بابت ویزا کار باید از کشور از سفارت عمان اقدام اولیه شروع بشه

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
توضیحات اقا هادی خیلی کامل و صحیح بود
دستت درد نکنه

ahmadpax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
شرکت ما در عمان است و اگر شخصی تمایل دراد در عمان سرمایه بگذارد و کسب و کاری راه اندازی کند ما در خدمتیم بهترین راهنمایی و کمک میتونیم انجام بدیم

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
سلام
شرکت ما در عمان است و اگر شخصی تمایل دراد در عمان سرمایه بگذارد و کسب و کاری راه اندازی کند ما در خدمتیم بهترین راهنمایی و کمک میتونیم انجام بدیم
برای خرید ویزا میتونید کمک کنید?

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
ویزا برای چه میخواهید برای راه اندازی کسب و کار ؟
نه برای اینکه بتونم اونجا کار کنم,با ویزای کار بیام و اونجا کار پیدا کنم و مشغول کار بشم,خیلی ها رو دیدم توی عمان میگفتن 10000 درهم دادن ویزا خریدن

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
روالش اینطوره فرض کنیدشما عمانی هستید یا شرکت دارید اونجا هزار ریال از من میگیری و برای من درخواست ویزا میدید,300 ریالش رو هزینه ی درخواست و صدور میکنید و الباقی برای خودتون هست,بعد از اومدن من به عمان شما رضایت نامه میدید تا بتونم جای دیگه ای بجز برای شما کار کنم

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
اخبار داغ :
آگهی جذب دختران ایرانی توسط ایرلاین عربی

در آگهی یک ایرلاین عربی از دختران متقاضی خواسته شده با ارسال تصاویر فاقد حجاب و به صورت تمام رنگی، در کنار سایر مدارک هویتی، از طریق دفتر تهران این ایرلاین یا ایمیل اعلام شده، درخواست خود را ارسال کنند.

http://www.bartarinha.ir/fa/news/561162/

ب نظر من کسی شرایطش رو داره اقدام کنه

pegu206

Registered User
لایک‌ها
867
ممنون از استارتر و سایر دوستان بابت اطلاعات خوبشون.
از کجا میشه بفهمیم چه تخصص هایی اونجا بازار کارش بهتره؟
دونستن زبان عربی تا چه حد مهمه برای کارفرما ؟

ب نظر من کسی شرایطش رو داره اقدام کنه
سلام برادر ممنون ازوقتی که میزاری. شما نتونستی دوباره بری ؟
اگه با ویزای توریستی بریم شانس پیدا کردن کار و مصاحبه با کارفرما هست ؟ یا باید از طریق شرکت های واسطه اقدام کنیم؟

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
ممنون از استارتر و سایر دوستان بابت اطلاعات خوبشون.
از کجا میشه بفهمیم چه تخصص هایی اونجا بازار کارش بهتره؟
دونستن زبان عربی تا چه حد مهمه برای کارفرما ؟

سلام برادر ممنون ازوقتی که میزاری. شما نتونستی دوباره بری ؟
اگه با ویزای توریستی بریم شانس پیدا کردن کار و مصاحبه با کارفرما هست ؟ یا باید از طریق شرکت های واسطه اقدام کنیم؟
من تا دوسال نمیتونستم از زمان اولین ورودم درخواست ویزای کار بدم چون ویزام کنسل شده بود و این قانونشونه الان البته این دوسال تموم شده اما یه سری مسایل شخصی اجازه نمیده ب فکر کار خارج از کشور باشم

بهزاد صالحی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز el digo من به تازگی ویزای کار عمان گرفتم و برای کار گچ کاری (کناف) میخوام به عمان برم و ساکن شیراز هستم.
مبخواستم بدونم برخورد مردم عمان با ایرانی ها به چه صورت و چون از چندتا از دوستام شنیدم که عمانی ها ادامای کلاه برداری هستن .ممنون میشم راه نمایی کنین

ashkanshirani

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,102
جهت اخذ ویزا تجاری و کاری و ثبت شرکت در کشور عمان به سایت ما مراجعه کنید .
http://irnoman.com/

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
سلام دوست عزیز el digo من به تازگی ویزای کار عمان گرفتم و برای کار گچ کاری (کناف) میخوام به عمان برم و ساکن شیراز هستم.
مبخواستم بدونم برخورد مردم عمان با ایرانی ها به چه صورت و چون از چندتا از دوستام شنیدم که عمانی ها ادامای کلاه برداری هستن .ممنون میشم راه نمایی کنین
اگر اونجا ادم عوضی وجود داشته باشه به احتمال ۹۵ درصد ایرانیه
ما ک چوب هموطنا رو خوردیم یه نمونش یه عوضی بود مهمون همسایه ی ما بود اومده بود اونجا نونوایی بزنه نمیدونم ننشو ... یا باباشو کشته بودیم از یکی دزدی شده بود این ب پلیس امار ماها رو داده بود،میرفت مودمو خاموش میکرد ما از نت همسایه استفاده نکنیم پیش صاحبکارمون بد مارو میگفت،از ایرانی خیلی پا خوردیم ولی عمانی بد ندیدم
کفیل ما بیشتر از صاحبکار هموطنمون هوای مارو داشت

el digo

Registered User
لایک‌ها
176
دوستان این روزا با بالا رفتن تب مهاجرت (خودمم دچارشم) خیلیا بمن پی ام میدن توی تلگرام و ازونجایی ک سوالات همه تکراری هست و منم این روزا اصلا وقت ندارم متاسفانه نمیشه جواب بدم اما اینجا مینویسم،البته قبلا هم گفتم ولی مث اینکه دوستان از کل تاپیک فقط ایدی تلگراممو میبینن
۹۹ درصد سوالات اینه ک چطوری برم؟
دوستان عزیز الان تمام جاها همینطوریه ک برای شما باید از طرف کارفرمایی ک ب مهارت و تخصص شما نیاز داره باید ب دولت عمان درخواست ویزای کار بده و دولت موافقت کنه و شما بری اونجا
حالا چطوری اون کارفرما رو پیدا کنید؟
من خودم سری قبل با سرچ گوگل کار پیدا کردم و ان شالله سه ماه دیگه هم ک قراره بریم بازم از گوگل کار پیدا کردم اینطوری ک سرچ میکنم ( استخدام قناد در عمان )
روش دیگش کاریابی های بین المللی هست مثلا الان یه کاریابی میشناسم ک جوشکار،مکانیک،پرستار،دکتر،تراشکار و چندین مورد دیگه کار داره و بعد ثبت نام میرید تو نوبت معرفی
روش دیگه اینه هزینه کنید یکماه برید عمان اونجا خودتون شخصا ب کارفرماها مراجعه کنید رزومه بدید و برای همکاری توافق کنید
یه سری دوستان میان میپرسن من مثلا دکترای ابیاری گیاهان دریایی دارم برام کار پیدا میشه؟
حقیقتا من سه ساله اونجا نیستم و اونجا هم ک بودم قنادی بودم توی شهری ب نام صحم ک مث ورامین میمونه پس اطلاعی ندارم اما اینو میدونم بازار کار بسیار بکری داره،نیروی متخصص شدیدا کم دارن
در اخر دوستان مثل همیشه و بقیه جا ک ایرانی جماعت اونجا رو ب گند کشیدن عمانم داره اینطوری میشه حواستون باشه،من ب یکی زنگ زدم میگه حقوق ۱۵۰ تا میدیم گفتم من سه سال پیش ۲۳۵ ریال میگرفتم،طرف ایرانی بود متاسفانه ایرانیا فقط دنبال سو استفاده ان،همین الان یه قناد میشناسم اونجا ماهی ۴۰۰ ریال حقوق میگیره

بالا