برگزیده های پرشین تولز

تجربیات خرید از فروشگاه های اینترنتی ایران و به اشتراک گذاری آن

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,548
بزارین یه تاپیک جامع داشته باشیم درباره تجریه خرید از فروشگاه های اینترنتی
از چه فروشگاه هایی خرید کردیم؟ چی خریدیم، تجربه خریدمون چطور بوده؟ مثبت یا منفی
قصد خرید از یه فروشگاه رو داریم و می خوایم از تجربیات خرید بقیه بهره ببریم.
توی این تاپیک درباره این چیزها بحث کنیم

توی ایمالز و ریویو گوگل و... میشه نظرات درباره یک فروشگاه رو خوند اما گاهی نظرات توسط پرسنل همون فروشگاه نوشته شده. مثلا توی صفحه ایمالزِ یک فروشگاه، کلا 10-12 نظر بود اما نصفشون توی 1 روز درج شده بود و همه شون نظرات مثبت. چی رو می رسونه؟

--------------------------------------------

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,548
در مورد گیجی کالا بیشترمون خرید داشتیم می دونیم چطوریه، تجربه خوب و بد زیادی داشتیم، درباره بقیه فروشگاه ها صحبت کنیم.

فروشگاه هایی های که خودم ازشون خرید داشتم

تکنولایف technolife.ir
تا یکی دو سال پیش 2-3 تا خرید ازش داشتم ( خرید تلفن همراه) بجز اینکه زمان ارسال طولانی تر شد، مورد خاصی نداشته

--
بهینه پردازش bprshop.com
5-6 سال پیش چند تا لپ تاپ (برای مغازه) ازش خریدیم پارسال هم برای یکی از بستگان لپ تاپ گرفتیم، اونم یعضی وقتا زمان ارسال چند روز طولانی تر شد.

--
شهر فافا fafait.net
سال 88 چند تا قطعه ازش سفارش دادم، مصادف شده بود با اعتراضای اون موقع، گفتن نمی تونن کالاها رو با پست بفرستن (پست چیزی نمی فرسته)، پیشنهاد دادن با اتوبوس شیراز بفرستن، برم ترمینال، اونجا تحویل بگیرم
چند سال پیش هم یه لپ تاپ ازش خریدم، یه تو رفتگی توی قاب A داشت، چون قیمتش خوب بود از ارجاع صرف نظر کردم. باید 2 میلیون اضافه تر میدادم تا یه لپ تاپ در حد اون بگیرم.
3-4 تا سفارش دیگه هم داشتم که یکیشون برای یکی از آشناها بوده در مورد اون اطلاع ندارم چطور بوده، بقیه موردی نداشتن

Last edited:

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
مالتینا دفتر کارش 2تاکوچه بالاتر از محل قبلی ما بود :) یعنی هنوزم هست .یه خونه ویلایی که توش پره از مرغ و خروس و سگ و..یارو حیوون بازـه . 4تا دلال و واسطه ن که هرچی هم میارن از دوبی و ترکیه ست . درگیر رخ و ویترین این سایت ها نشید در واقعیت چیزه دیگری ند. یه خونه ویلایی بزرگ ـه که . یک هزارم مساحت ش تبدیل شده به 2تا اتاق50متری که مثلا دفتر کاره ! 4نفر نشستن پشت لپتاپ و وسلام. از این خبرا نیست جنس شما با ابزار ها و ربات های هوشمند یه جا دپو بشه بعد براتون ارسال کننن. همه چی سیکیم خیاری ست :))

خونه هم تازه بالا کشیدن با سناریو سازی آی بصیجم و خانواده شهیدم و ننه من غریبم . صاحب ویلاهم مرده و پسرش هم آمریکاست اصلا دستش به جایی بند نیست. مالتینا رو باید بری از نزدیک ببینی یه وضعی ست اصن 🤭 🤭 🤭 :ROFLMAO: :ROFLMAO: آخر هفته ها ویلا تبدیل به پارتی و سانفرانسیسکو میشد :دی

کلا مافیا ن .مخصوصا مافیا نظرات و کامنت و.... همونجور که تمامی اصناف در بازار مافیا خودشون رو دارن . اینا هم دکون های دیجیتالی هستن فقط. دله دزدی که دیگه مجازی و غیر مجازی نداره

من که کلا 2بار تو زندگی م از این سایتا خرید داشتم و ترجیح میدم دیگه نداشته باشم .

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,225
تاپبک ش رو داشتیم توی پاتوق..
کلی پست هم هست توش..

مترجم

Registered User
لایک‌ها
930
من از دیجی کولا! زیاد خرید داشتم در حدی که شهرستان گیر افتاده بودم خیلی چیزها از دیجی خریدم...یکبار کارم به شکایت ازشون کشید و ازون مدیر غول هاشون کلی عذر خواست..
سیستم عودت شون همانطور که اطلاع داریم معطلی برگشت پول داره ....
به عنوان فروشنده هم ثبت نام کردم دیدم خیلی تعرفه زیادی می گیرند...
این چند ماهه هم که صحبت وصل بودنشون به سازمانی خاص بوده و هست...

از دیجیک هم سال ها پیش ادوات جانبی زیاد می گرفتم تا اینکه امسال چند بار امتحانشون کردم و دیدم گرون-فروش شدند و حتی تقلبی-فروش ...

از
فافا هم چند سال پیش چندتا کالا گرفتم و راضی بودم ولی اخیرا چند کالا که نیاز داشتم قیمت هاش مثل قبل کف نبود و صرفه خرید برای من نداشت، حالا شاید اون کالاها اینطور بوده....

از ickala هم در زمینه قطعات الکترونیک جنس می گرفتم که جدیدا دیدم خیلی دولا پهنا حساب می کنند و صرفا اگر 1% چیزی پیدا نکنم ازشون خرید می کنم...

از
esam هم برخی کالاهایی که نوشون خیلی گرون بودند و تونستم دست دوم تمیز خوب بگیرم هرچند در فروش خیلی تعرفه بالایی دارند و نمیدونم به کجا وصل هستند کسی کاری به کارشون نداره....

در سایت
دیوار هم چندتا قطعه فروختم ولی اکثر کسانی که تماس می گیرند یا دلال هستد یا بزخر و اعصاب پولادین می خواد و من ندارم....به عنوان خریدار هم یکی دوبار پای خرید رفتم که یا جنس مشکل دار بود یا طرف گوشیش از قصد خاموش کرده بود و مارو الکی به آدرس کشانده بود...پشتیبانی شون هم واقعا مزخزف هست...طرف راحت داره کلاهبرداری می کنه هیچ برخوردی نمی کنند وقتی هم قطعی بشه شمارو ارجاع به دادگاه میدن و سلب مسئولیت می کنند...

در پرشین-تولز هم اول ها...که عضو شده بودم فکر می کردم رفاقتی و ...هست خاطرات بد و خوب کنارهم دارم و یجورایی کمک کرد نسبت به دیگران آن خوشبینی که داشتم را کنار بگذارم...

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
من از فروشگاه ایسل (ecell) یه گوشی آیفون 13 برای خودم خریدم. نه میگم خوبه، نه میگم بده. قطعا انتخاب اولم دیجی کالاست.

تجربیات من به شرح زیره:

1) تو تارنماشون (وبسیاتشون) به تک سیم کارت بودن آیفونی که خریدم اشاره نشده بود.

2) مثل اکثر فروشگاه های اینترنتی دیگه که سرویس حمل و نقل ندارند، مجبور شدم به اداره پست مراجعه کنم و همین کلی از وقتم رو گرفت (چون میخواستم گوشی زودتر به دستم برسه و بنابر دلایلی نمی تونستم اونقدر صبر کنم تا مامور پست گوشی رو درب خونم بیاره).

3) به دفتر کاریشون هم بنابر علتی مراجعه کردم. نه خیلی گرم تحویلم گرفتند نه خیلی سرد باهام برخورد کردند. بیشتر رفتارشون طوری بود که از حضورم در مرکزشون ناراحت بودند اما بروز نمی دادند.

4) تنها دلیلی که باعث شد گوشی رو از این فروشگاه بگیرم قیمت کمترشون از دیجی کالا و اعتبار بیشترشون نسبت به بقیه فروشگاه های اینترنتی بود.

در کل بد نبود.

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,594
در قسمت بازارچه پرشین تولز و لیون فروش داشتم. زیاد راضی نبودم... :)

مالتینا دفتر کارش 2تاکوچه بالاتر از محل قبلی ما بود :) یعنی هنوزم هست .یه خونه ویلایی که توش پره از مرغ و خروس و سگ و..یارو حیوون بازـه . 4تا دلال و واسطه ن که هرچی هم میارن از دوبی و ترکیه ست . درگیر رخ و ویترین این سایت ها نشید در واقعیت چیزه دیگری ند. یه خونه ویلایی بزرگ ـه که . یک هزارم مساحت ش تبدیل شده به 2تا اتاق50متری که مثلا دفتر کاره ! 4نفر نشستن پشت لپتاپ و وسلام. از این خبرا نیست جنس شما با ابزار ها و ربات های هوشمند یه جا دپو بشه بعد براتون ارسال کننن. همه چی سیکیم خیاری ست :))
این مالتینا اوایل که اومده بود خیلیها ازش ناراضی بودن. فکر میکنم چون مشخصن نمیگفت جنس شما رو از خارج میخریم و یک یا چند ماه طول میکشه به دستتون برسه. طرف پول میداد جنس میخرید میومد توی گمرک گیر میکرد و ...

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,548
توی انتخاب سنتر می خواستم تلویزیون بخرم، نقدش روتوی ایمالز و گوگل دیدم، گفته بودن کالای دست دو تحویل میدن، پشیمون شدم به پشتیبان آنلاین شون هم اونطوری گفتم

مقداد آی تی هم دیدم هزینه ارسال زده 250 هزار تومن و انگار تا باربری هم هزینه جداگانه داشت منصرف شدم از همون گیجی کالا سفارش دادم.
اوجا هم توی همین یک روز یکی از فروشنده ها قیمت رو 100 تومن آورد پایین تر، بعد قیمتش رو مثل قبل کرد، فروشنده ای هم که من ازش خرید کرده بودم اول 50 هزار تومن کم کرد بعد 110 تومن برد روش

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,548
از آداک شاپ خرید داشتین؟ بازخورداش توی گوگل ریویو و ایمالز خوب نیست.
یا از سبیت cebit.ir توی ایمالز نظرات بد نداره اما اینماد 2 تا شکایت پاسخ داده نشده

Last edited:
بالا