برگزیده های پرشین تولز

تحصيل در خارج از كشور

s666sss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام....
لطفا اگر كسي در مورد تحصيل در خارج از كشور اطلاعاتي داره... منو راهنمائي كنه....

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
من در مورد امارات و مالزي اطلاعات دارم.اگه ميخواي بگو!

oon_sare_donya

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد استرالیا هم اگر میخوای بگو.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
كجا باشه؟ در چه رشته اي؟ بعد اينكه آيا مي توني از كشور خارج بشي؟ چقدر بودجه داري براي اينكار؟

s666sss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ترجيحا در رشته مهندسي it حالا در استرالیا... اوکراین..مالزی...اطلاعات بدهید یا حتی ارمنستان.... از کشور هم میتوانم خارج بشوم... بودجه هر چی کمتر بهتر.....

Queen_of_hearts

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
به نقل از s666sss :
ترجيحا در رشته مهندسي it حالا در استرالیا... اوکراین..مالزی...اطلاعات بدهید یا حتی ارمنستان.... از کشور هم میتوانم خارج بشوم... بودجه هر چی کمتر بهتر.....

اگه مى خواى من كه امسال دارم مى رم, با خودم مى برمت! ;) ولى جدى فكر مى كنم كار سختى باشه! اگه ليسانس داستى و خوايتى ادامه بدى مى تونستم راهنماييت كنم ولى اينطورى مشكله!

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از s666sss :
نه اينطوري نمي شه بعد از اينكه فهميدي مي توني از كشور خارج بشي و هزينه هم زياد مشكلي نداري بهتره بري استراليا يا كانادا كشورهايي آسيايي به خصوص كشورهاي خليج فارس امارات و اينها بيخالش شو....
حالا از اينها گذشته آخرين مدرك تحصلي چه داري و وضيعت زبان انگليسي در چه حد هستش؟

NADIA KHANOOM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من خیلی دلم میخواهد در مورد استرالیا اطلاعات داشته باشم .چون قصد مهاجرت به اونجا رو دارم و استرالیا چجور کشوریه؟ مردمش خوبند؟ اوضاع زندگی در اونجا چه جوریه؟ کار میشه پیدا کرد یا نه ؟
خواهش میکنم هر کس در این مورد اطلاعاتی داره به آدرس زیر برام بفرسته:
[email protected]

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اولاً که برای لیسانس راحت می تونی پذیرش بگیری ولی اصلاً به درد نمی خوره چون هیچ کمک هزینه ای به دانشجوهای لیسانس تعلق نمی گیره ( معمولاً همه جا اینجوریه) پس باید به فکر فوق و دکترا باشی.
چیزهایی که لازمه یکی معدل ، نمره زبان معمولاً TOEFL در حدود 550 به بالا یا IELTS از 6.5 به بالا، اگر برای دانشگاه های امریکا بخوای اقدام کنی که اکثراً GRE هم می خوان، توصیه نامه از اساتید هم باید داشته باشی ( معمولاً 3 تا) ...اینها چیزهای کلی ایه. ولی چیزهای دیگه ای که خیلی خیلی کمک می کنه مخصوصاً به گرفتن بورس، داشتن مقاله ، توصیه توسط یکی از اساتید دانشگاه مقصد، نمره های خیلی خوب زبان و رزومه قوی ایه. در مورد استرالیا هم باید بگم تا جایی که من می دونم اکثراً هزینه ها بر عهده خود دانشجو است و خیلی سخت بورس می دن. ( جدای از اینکه استرالیا به ایرانی ها کلاً سخت ویزا می ده) :rolleyes: باز هم اگر جزئیات بیشتر راجع به دانشگاه های کانادا یا امریکا می خوای، بگو...

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
واسه کانادا من میتونم کمکت کنم

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ببینم با این وضعیت میشه برای ادامه تحصیل رفت آمریکا یا کانادا
لیسانس یا فوق مکانیک
زبان انگلیسی خوب
وضعیت مادی متوسط

در ضمن ببینم اگر ادم فامیلی مثل دایی یا عمو داشته باشه می تونه بهش کمک بکنه یا نه. در ضمن بورس های دانشگاهی ( دانشگاه های مقصد ) فقط به دانشجوهای خودشون تعلق میگره یا از کشور های دیگه هم بورس می کنند :f34r:

xoew

Registered User
لایک‌ها
5
براي دكترا كسي ميتونه كمك كنه ، من فوق معماريم يه ترم ديگه تموم ميشه TOEFl هم فكر نكم مشكلي باشه ، كجا برم خوبه ؟!!
كسي اطلاعاتي داره :)

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
ببین
با این شرایط که داری
اگه از نظر فنی به اصطلاح مخ باشی میتونی روش 85% حساب کنی

در ضمن یک فامیل با وضعیت مالی مناسب خیلی خیلی زیاد میتونه کمکت کنه
راستی
من فرانسه رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم
از نظر علمی و بازار کار خیلی ضعیفه
ببینم با این وضعیت میشه برای ادامه تحصیل رفت آمریکا یا کانادا

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از xoew :
براي دكترا كسي ميتونه كمك كنه ، من فوق معماريم يه ترم ديگه تموم ميشه TOEFl هم فكر نكم مشكلي باشه ، كجا برم خوبه ؟!!
كسي اطلاعاتي داره :)
کانادا اگه بتونی از همه بهتره
راستی برای تافل چی و چه روشی رو پیشنهاد می کنی؟؟/

athar

Registered User
لایک‌ها
8
از نظر من اینکه آدم بخواد با دیپلم یا فوق دیپلم بره خارج از کشور تحصیل کنه به هیچ وجه فایده نداره. بهترین توشه سفرتون داشتن لیسانس هست. من خودم یه بورسیه معادل 7500 دلار از یکی از کالج های کانادا داشتم. مدرکی که بعد از این دوره به من تعلق میگیره معادل فوق دیپلم در ایران است. هزینه کالج هم برای مدت دو سال که کل دوره رو شامل میشه 15000 دلار کانادا هست که البته با کمک بورسیه ای که داشتم نصف هزینه رو باید میدادم. هزینه زندگی در کانادا هم مثل ایران هست و در صورتی که مایل باشین کالج مخارج مسکن و خوراک شما رو تامین کنه هزینه ای تقریبا معادل 15.000 دلار کانادا باید برای دو سال خرج کنین. بعلاوه دسترسی به اینترنت پر سرعت رایگان و هزینه ایاب و ذهاب بین مسکنی که کالج در اختیار شما قرار میده و خود کالج.
توی این مدت بطور رسمی در هیچ جای کانادا نمیتونین مشغول به کار بشین مگر در کارگاه های خصوصی یا خود کالج.
در مورد گرفتن ویزا هم 95% هیچ مشکلی نخواهید داشت و نماینده کالجی که شما رو بورس میکنه در ایران میتونه مثل یک وکیل امور مهاجرت مقدمات سفر شما رو که مهمترین اون ویزا هست رو براتون جور کنه. معمولا هم در قبال انجام این کار حدود 1 میلیون تومان از شما دریافت میکنه.
اما بهترین چیز زندگی در کانادا هست که واقعا لذت بخشه.
اما پیشنهاد آخر من این هست که با لیسانس یا بالاتر به کانادا یا کلا هر کالجی سفر کنین.
اما اگه هدفتون از این کار فقط زندگی در کانادا هست همین الان دست به کار بشین.
موفق باشید

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
کانادا اگه بتونی از همه بهتره
راستی برای تافل چی و چه روشی رو پیشنهاد می کنی؟؟/

من البته تهران نیستم ولی شنیدم که کلاسهای آريانپور از بقیه بهتره ، کتاب هم فکر می کنم ،کتابهای Barrons و Longman از بقیه بهتر باشن

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ch_hamid123 :
من البته تهران نیستم ولی شنیدم که کلاسهای آريانپور از بقیه بهتره ، کتاب هم فکر می کنم ،کتابهای Barrons و Longman از بقیه بهتر باشن
البته تافل های داخلی و دانشگاهای داخلی منظورمه
بارونز و لانگمن هم دارم ولی! تو تربیت مدرس و دانشگاه تهران امتحان تافلشون زیاد شبیه اون کتابا نبود:blink:

akooo

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از athar :
از نظر من اینکه آدم بخواد با دیپلم یا فوق دیپلم بره خارج از کشور تحصیل کنه به هیچ وجه فایده نداره. بهترین توشه سفرتون داشتن لیسانس هست. من خودم یه بورسیه معادل 7500 دلار از یکی از کالج های کانادا داشتم. مدرکی که بعد از این دوره به من تعلق میگیره معادل فوق دیپلم در ایران است. هزینه کالج هم برای مدت دو سال که کل دوره رو شامل میشه 15000 دلار کانادا هست که البته با کمک بورسیه ای که داشتم نصف هزینه رو باید میدادم. هزینه زندگی در کانادا هم مثل ایران هست و در صورتی که مایل باشین کالج مخارج مسکن و خوراک شما رو تامین کنه هزینه ای تقریبا معادل 15.000 دلار کانادا باید برای دو سال خرج کنین. بعلاوه دسترسی به اینترنت پر سرعت رایگان و هزینه ایاب و ذهاب بین مسکنی که کالج در اختیار شما قرار میده و خود کالج.
توی این مدت بطور رسمی در هیچ جای کانادا نمیتونین مشغول به کار بشین مگر در کارگاه های خصوصی یا خود کالج.
در مورد گرفتن ویزا هم 95% هیچ مشکلی نخواهید داشت و نماینده کالجی که شما رو بورس میکنه در ایران میتونه مثل یک وکیل امور مهاجرت مقدمات سفر شما رو که مهمترین اون ویزا هست رو براتون جور کنه. معمولا هم در قبال انجام این کار حدود 1 میلیون تومان از شما دریافت میکنه.
اما بهترین چیز زندگی در کانادا هست که واقعا لذت بخشه.
اما پیشنهاد آخر من این هست که با لیسانس یا بالاتر به کانادا یا کلا هر کالجی سفر کنین.
اما اگه هدفتون از این کار فقط زندگی در کانادا هست همین الان دست به کار بشین.
موفق باشید

فكر كنم كه الان ديگه اين پست رو فراموش كرديد :f34r:
lush:

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
اول اینکه بهترین دانشگاه برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاهای کشور مالزی هستن چون :
1- هزینه زندگی و دانشگاه پایینه(300 دلار در ماه)
2-مدرکش معتبره
3- راحت ویزا میده
4- برای فوق احتمال بورس 70 و برای دکتری احتمال بورس 90 درصده
و برای لیسانس هم فقط هند چون با ماهی 200 هزار تومن هم میشه حال کرد

و در مورد تافل 90 روز قبل از رقتنتون برید یک کلاس نیمه خصوصی تافل(به مدت 90 روز) روزی 3 ساعت . بعد از اون برید تافل با نمره خیلی بالا بگیرید ودر کشور مقصد اصلا مشکل زبان نخواهید داشت

بالا