برگزیده های پرشین تولز

تحصيل در خارج از كشور

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
هند و اوکراین و مالزی رو از سرتون بیرون کنید مگر فقط بخواهید عطش مدرک گرفتن اونم از هر نوعی اش باشه رو جبران کنید.
اینا کشورهای دارای رنکینگ بالا نیستند اگرچه یکی دو رشته از دانشگاههایی مثل پوتراجا یا حیدرآباد گویا رشته های نسبتا با ارزشی هستند.

برای کسی که الان میخواد اقدام کنه من پیشنهاد میکنم که دنبال IELTs باشه و TOEFL رو فراموش کنید که جدا داره منسوخ میشه و سخت زیر بارش میرن - یکی از دلایلی که امتحان تافل هم داره از سال جدید مدلش عوض میشه همینه ...

امریکای شمالی و استرالیا و اروپا اصلا قابل مقایسه نیستند .استرالیا اگرچه کشور پیشرفته ای هست ولی زندگی لذت بخشی در انتظارتون نیست + بازار کار متخصص توش ضعیفه. ولی انصافا دانشگاههای بسیار خوبی داره و اغلبشون با دانشگاههای انگلستان در ارتباط قوی هستند و امکان جابه جایی دانشجو به اروپا رو میدن...
خب اصولا مرگ بر امریکا - ولی هیج جای دنیا امریکای شمالی نمیشه ... بازار نسبتا پر رونق تر کار - رفاه و امنیت اجتماعی و خیل عظیمی از هموطنان + دانشگاهها و کالجهای معتبر...

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
اولا خودت اقدام کن چون هیچ شرکتی توی ایران منصف نیست. 99.9 درصدشون دزدن و هیچ کاری نمیکنن نمونش iran-inida

برای فوق هم من اینا رو معرفی میکنم: ناتینگهام - UPM - MMU

اگه میخوای بیای MMU من میتونم کاراتو ردیف کنم چون اونجام ولی برای بقیش پیشنهاد میکنم online اقدام کنی

ReD3ath++

کاربر فعال
لایک‌ها
7
هزینه ها هم به صورت متوسط و حدودی برای استرالیا و نیوزلند برای تحصیل حدود سالی 18000 دلار استرالیا و برای زندگی بین 12000 تا 16000 دلار استرالیا است. ( بسته به عوامل متعدد!!! )

برای انگلستان این رقمها بسیار بالاتر است و تقریبا در هر دو مورد 2 یا 3 برابر است ( انگلیس به درد بورسیه ها میخوره فقط! )

در مورد امریکای شمالی کسی آمار هزینه متوسط داره رو کنه لطفا !

akooo

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از ReD3ath++ :
هزینه ها هم به صورت متوسط و حدودی برای استرالیا و نیوزلند برای تحصیل حدود سالی 18000 دلار استرالیا و برای زندگی بین 12000 تا 16000 دلار استرالیا است. ( بسته به عوامل متعدد!!! )

برای انگلستان این رقمها بسیار بالاتر است و تقریبا در هر دو مورد 2 یا 3 برابر است ( انگلیس به درد بورسیه ها میخوره فقط! )

در مورد امریکای شمالی کسی آمار هزینه متوسط داره رو کنه لطفا !

اي بابا دلت خوشه-من اگه حدود 30 هزار دلار كانادا داشتم كه واسه اقامت اقدام مي كردم :eek:

ReD3ath++

کاربر فعال
لایک‌ها
7
آره داش آکو ... می فهمم ... ما ایرانیهای خوشبخت همیشه باید به جیبمون نگاه کنیم ... طبیعتا هزینه تحصیل تو کشورهای بالادست رو همه نمیتونن بپردازند وگرنه همه بچه ها دوست دارند و همه هم استعداد و لیاقتی در اون حد دارند...

به هر حال هر جا که تحصیل میکنی امیدوارم آینده درخشانی در انتظارت باشه ...

akooo

Registered User
لایک‌ها
0
ببخشيدفكر كنم دوبار تايپ كردم مجبور شدم ويرايش كنم :blush:

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
ايول دمت گرم.آب در كوزه و ما.... :happy:
خيلي باحالي خوشحال ميشم كه بتونم از راهنمائيهاتون استفاده كنم :)
راستي MMU فوق ليسانس كامپيوتر هم داره؟
آره عزیز MMU تا دکترا داره

در ضمن خواستی اقدام کنی اصلا از دزدهایی مثل iran india اقدام نکن

راهنمایی خواستی در خدمتم

yahoo ID: fotocopyy

pink

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از akooo :
فكر كنم كه الان ديگه اين پست رو فراموش كرديد
به هر حال ممنون ميشم اگه منو در مورد گرفتن بورسيه از دانشگاه كانادا يا كشورهاي ديگر راهنمايي كنيد
در ضمن من ليسانس كامپيوتر هستم

يه سايتي هست به ادرس : canada4study.com كه طبق گفته خودش الان 2 ساله كه داره از دانشجو هاي ايراني پذيرش ميگيره و بورس ميده براي دانشگاه ccbc.
4 - 5 نوع بورس داره. بترتيب 19000$ - 7000$- 5000 $ و 2500$. بورس 19000$ ش هر دفه فقط به يه نفر ميرسه. ولي بقيه بورساش از هر كدوم بيشتر از 30-40 نفر ظرفيت داره. هزينه تحصيل 2 سال تو دانشگاهش 19000$ هست.
روش كارش اينجوريه كه هر چند وقت يك بار يه آزمون همگاني برگذار ميكنه و از طريق اينتر نت بايد تو اين آزمون شركت كرد. شركت در آزمونشم مجانيه.برا ثبت نام هم بايد كارنامه آخرين ترم تحصيلي دانشگاه +يه فتو كپي از شناسنامه براش بفرستي. اطلا عات بيشتر رو ميتوني تو خود سايتش پيدا كني.
آخرين آزمونش 20 خرداد امسال بود. من و يكي از دوستامم تو ش شركت كرديم و هر دو تا مونم برا بورس 7000 دلاريش قبول شديم. ولي متاسفانه رشته هايي كه داره بدرد ما نمي خورد. ولي ميدونم كه كامپيوتر داره و بدرد شما ميخوره .

pink

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از akooo :
pink جان ممنون از اينكه راهنمايي كردي :happy:
ولي اين كالجي كه معرفي كردي به من كه پيرمرد هستم نميخوره آخه بايد از اول ديپلم يا فوق ديپلم گرفت بعدش تازه رفت سراغ ليسانس كه فكر كنم تا اون موقع من ديگه ..... :blink:

شما كه گفتي ليسانس داري. و تا اونجا كه من ميدونم اين دانشگاه در هر مقطعي دانشجو مي پذيره.
بعدشم تحصيلات كه سن و سال نمي شناسه. اين همه پير مردا رفتن درس خوندن و مدركشونم گرفتن-مثل يكي از استاداي خودم. اصلا آدم به خورده بره اون طرفا احساس جووني ميكنه. :)

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
چه تاپيك جالبي :) ادامه بديد پليز

masoudz

Registered User
لایک‌ها
2
اين جا كسي هست كه در آمريكا تحصيل كرده باشه يا در حال تحصيل؟لطفا يكم در مورد تحصيل در امريكا توضيح بديد البته اينو ميدونم اگر دانشجوي شريف باشيم ميشه تشريف ببريم دانشگاه MITاما ما كه نيستيم چه كنيم اگر سايتي در اين مورد هم هست لطفا معرفي كنيد

mohammad123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من اگه معدلم رو يكم ميبردم بالا الان اينجا نبودم .به راحتي مي تونستم برم كانادا يا هر كشور ديگه اي كه دلم بخواد (غير از امريكا )

ديروز هم , هم اتاقيم رفت كانادا .

اين دو روز اينقدر اعصابم خورد بوده .هي به خودم فحش ميدم.
مثه سگ پشيمونم .
حوصله هيچي رو ندارم.

يكي منو دريابه...

athar

Registered User
لایک‌ها
8
برای کسی که متاهل هست و خرج زندگی رو خودش باید بده من شخصا کانادا رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم. چون هزینه ها بالاست و طی مدت تحصیل کار هم نمیتونید بکنید. مگر کار سیاه یا کار توی کالجی که توش تحصیل میکنید.
پیشنهاد میکنم توی کشوری تحصیل کنید که اجازه کار کردن داشته باشید. در ضمن اکثر افراد در حال حاظر برای زندگی و گرفتن اقامت تصمیم به تحصیل میگیرن و معمولا دیگه کسی به اون آموزشی که به آدم میدن کاری نداره.
اگه بتونید کار پیدا کنید وضع زندگیتون به سرعت خوب میشه. مثلا من خودم حاظرم تا موقعی که کار دلخواهم رو {کار دلخواهم رو (دی جی :D )} پیدا کنم توی رستوران کار کنم.
مثلا توی اروپا توی رستوران ماهی تقریبا 1000 یورو بهتون میدن. اگه هزینه مسکن و غذا هزینه های دیگه رو روی هم حساب کنید شاید بشه ماهی 600 یورو.
پس سعی کنید حتما به دنبال کار باشید.

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
محمد جان معدلتون چند بود ؟ معدل هم اتاقيتون چند بود ؟

68.gif
68.gif
68.gif
68.gif

بالا