برگزیده های پرشین تولز

آیا شما استرالیا را برای ادامه تحصیل می پسندید ؟

• Total voters
    12

abcd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شخصی هست که هند تحصیل کرده باشه؟

abcd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شرایطش به چه صورته؟

faeghee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
تحویل نقدی اسکناس در کانادا، ترکیه، عراق، سوئد ، امارات و مالزی ویژه دانشجویان
بدون کارمزد و و کمتر از 1 روز :general707:
اطلاعات بیشتر : www.vandaex.com

Last edited:

frzn87

Registered User
لایک‌ها
79

مهندس کعبی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینجانب دارای تجارب شخصی و فنی در خصوص برنامه ریزی جهت رسیدن به کشور زلاندنو میباشم.

زلاندنو تخصص اینجانب است....
فقط زلاندنو.......لطفا چنانچه سوالی دارید من در خدمتم
مهاجرت به کشور زلاندنو
ادامه تحصیل
اشتغال
اقامت تجاری

09012486069
مهندس کعبی
مشاوره رایگان

آیدوغموش

Registered User
لایک‌ها
203
سلام برای رشته مواد چه پیشنهاداتبی دارین کدوم دانشگاها
دانشجوی ترم آخر مواد
ممنون

آیدوغموش

Registered User
لایک‌ها
203

amir_dj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
والا آیدوغموش عزیز قوانین مهاجرتی با مشورت کردن با یک حرفه ای و مشاور حفه ای مهاجرت بهتر هست در این رابطه
چون قوانین هر سال یک جورایی عوض میشه و مخصوصا اگر ایرانی باشی ... و... یک سری مطالعه خودت داشته باش
و بعد با گروه حرفه ای مشورتی کن...

آیدوغموش

Registered User
لایک‌ها
203
والا آیدوغموش عزیز قوانین مهاجرتی با مشورت کردن با یک حرفه ای و مشاور حفه ای مهاجرت بهتر هست در این رابطه
چون قوانین هر سال یک جورایی عوض میشه و مخصوصا اگر ایرانی باشی ... و... یک سری مطالعه خودت داشته باش
و بعد با گروه حرفه ای مشورتی کن...
ممنون از راهنمای لطف کردی عزیز

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
دوستان به نظرتون برای مقطع کارشناسی ( نرم افزار - کامپیوتر ) کدوم از این 3 کشور هزینه ی کمتری داره و راحت تر میشه درس خوند..

نروژ - سوئد - فنلاند ؟؟

-
مدرک زبان آیلتس چه نمره باید اخذ بشه؟؟

faridcboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,259
دوستان به نظرتون برای مقطع کارشناسی ( نرم افزار - کامپیوتر ) کدوم از این 3 کشور هزینه ی کمتری داره و راحت تر میشه درس خوند..

نروژ - سوئد - فنلاند ؟؟

-
مدرک زبان آیلتس چه نمره باید اخذ بشه؟؟
برای کارشناسی برای این سه تا رشته که فرمودید , تو سوید که تحصیل رایگان رو از سال 2011 اگه اشتباه نکنم برای دانشجویان بین المللی جمع کردن
نروژ هم اولا تحصیل به زبا انگلیسی توش نیست برای مقطع لیسانس . ثانیا هزینه زندگی هر ماه مینی موم اش هزار دلار هست :|‌
میمونه فنلاند که برای مقطع لیسانس برای رشته هایی مثل پرستاری , مدیریت , بازرگانی و از جمله IT در پلی تکنیک ها ( پلی تکنیک رو آخر عرض میکنم که چی هست ) به زبان انگلیسی داره و جالب تر از اون که اصلا شهریه ای هم از دانشجو نمیگیره !‌یه چیزی عین دانشگاه دولتی خودمون هست.
نمره زبان ۶ به بالا فک کنم لازم داره اما ۷ به بالا باشه بهتره
برای اپلای هم الان فک کنم تا دو سه روز وقت داره اگهه مدارکتون آماده آماده باشه
تحصیلات دانشگاهی در فنلاند :
‌تحصيلات‌ عالي‌ در دانشگاه‌ها، مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالي‌ تخصصي‌ و پلي‌ تكنيك‌ها (AMK/YH) امكان‌پذير است. در فنلاند 50 مركز آموزش‌ عالي‌ زير نظر وزارت‌ آموزش‌ (Ministry of Education) فعاليت‌ آموزشي‌ و پژوهشي‌ دارند كه‌ شامل‌ 14 دانشگاه‌ جامع، 6 دانشگاه‌ و مؤ‌سسه‌ آموزش‌ عالي‌ تخصصي‌ و 30 پلي‌ تكنيك‌(AMK/YH) است.

شرط‌ ورود به‌ كليه‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي، داشتن‌ مدرك‌ ديپلم‌ دبيرستان‌ و قبولي‌ در آزمون‌ سراسري‌ دانشگاه‌هاست. در فنلاند كمتر از نيمي‌ از داوطلبين‌ موفق‌ به‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها مي‌شوند.

شرط‌ ورود دانشجويان‌ خارجي‌ به‌ مراكز آموزش‌ عالي‌ داشتن‌ ديپلم‌ دبيرستان‌ فنلاند يا معادل‌ آن‌ و قبولي‌ در آزمون‌ ورودي‌ است. زبان‌ تحصيل‌ در دانشگاه‌ها در اين‌ كشور، فنلاندي، سوئدي‌ و گاهي‌ هم‌ انگليسي‌ است.

در ****‌ آموزشي‌ جديد فنلاند سال‌ تحصيلي‌ دو نيم‌ سال‌ دارد كه‌ در هر كدام‌ 20 واحد (Credits) و در هر سال‌ تحصيلي‌ 40 واحد گذرانده‌ مي‌شود.

در سال‌ 1995 ميلادي‌ مجلس‌ فنلاند قانون‌ تأسيس‌ پلي‌ تكنيك‌ها(AMK/YH) را تصويب‌ كرد. هدف‌ از تأسيس‌ پلي‌ تكنيك‌ها راهيابي‌ سريع‌تر به‌ بازار كار است. تا كنون‌ 30 پلي‌ تكنيك‌ مجوز تأسيس‌ گرفته‌اند كه‌ در رشته‌هاي‌ گوناگون‌ دوره‌هاي‌ 4 ساله‌ برگزار مي‌كنند. براي‌ ادامه‌ و اتمام‌ دوره، هر دانشجو نيازمند يك‌ سال‌ تمديد است.

تفاوت‌ پلي‌ تكنيك‌ها با دانشگاه‌ها در كاربردي‌ و حرفه‌اي‌ بودن‌ تحصيلات‌ است.
بعد یه قانون جالب دارن که اگه ۵ سال تحصیل کنی تو کشور فنلاند و زبان فنلاندی رو هم یاد بگیری بهت پاسپورت میدن :)
یعنی اگه لیسانس و ارشد رو اونجا بخونی ( یا راه ایرانی اش اینکه لیسانس رو ۵ ساله بخونی :|‌‌‌ ( کهالبته مطمین نیستم بشه یا نه )‌)‌ میتونی اقامت فنلاند رو بگیری :)
برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به اینجا

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
برای کارشناسی برای این سه تا رشته که فرمودید , تو سوید که تحصیل رایگان رو از سال 2011 اگه اشتباه نکنم برای دانشجویان بین المللی جمع کردن
نروژ هم اولا تحصیل به زبا انگلیسی توش نیست برای مقطع لیسانس . ثانیا هزینه زندگی هر ماه مینی موم اش هزار دلار هست :|‌
میمونه فنلاند که برای مقطع لیسانس برای رشته هایی مثل پرستاری , مدیریت , بازرگانی و از جمله IT در پلی تکنیک ها ( پلی تکنیک رو آخر عرض میکنم که چی هست ) به زبان انگلیسی داره و جالب تر از اون که اصلا شهریه ای هم از دانشجو نمیگیره !‌یه چیزی عین دانشگاه دولتی خودمون هست.
نمره زبان ۶ به بالا فک کنم لازم داره اما ۷ به بالا باشه بهتره
برای اپلای هم الان فک کنم تا دو سه روز وقت داره اگهه مدارکتون آماده آماده باشه

بعد یه قانون جالب دارن که اگه ۵ سال تحصیل کنی تو کشور فنلاند و زبان فنلاندی رو هم یاد بگیری بهت پاسپورت میدن :)
یعنی اگه لیسانس و ارشد رو اونجا بخونی ( یا راه ایرانی اش اینکه لیسانس رو ۵ ساله بخونی :|‌‌‌ ( کهالبته مطمین نیستم بشه یا نه )‌)‌ میتونی اقامت فنلاند رو بگیری :)
برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به اینجا
اقا اگه هزینه تحصیل تو فنلاند رایگانه هزینه های دیگش چقدر میشه!؟
شرایط ورود به همین لیسانسا چیه؟ برای خودم میخوام بدونم معافیتم دارم

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

faridcboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,259
اقا اگه هزینه تحصیل تو فنلاند رایگانه هزینه های دیگش چقدر میشه!؟
شرایط ورود به همین لیسانسا چیه؟ برای خودم میخوام بدونم معافیتم دارم

خیلی قدیما در این مورد خیلی نوشته بودم تو همین انجمن گردشگری و مهاجرت
اما شما جای خود داری آرش خان
برای شما هم یکبار خلاصه توضیح میدم
پلی تکنیک ها تو فنلاند به شما بورس نمیدن بلکه هزینه تحصیل شون سراسری رایگانه در نتیجه هزینه و مخارج زندگی رو خودتون باید بدید
هزینه زندگی تو فنلاند تو یه اپارتمان مبله ۴ نفره ( ۴نفره بودنشو دقیق مطمین نیستم چون خیلی وقت پیش تو خط فنلاند بودم :دی ) حدودا درمیاد ۴۰۰ یورو در ماه
گرچه من اون زمون که تو خط اش بودم با ایرانی هایی حرف زدم اونجا که میگفتن ماهی بوده که تونستن با ۱۵۰ یورو هم زندگی کنن
اما خیلی سختی داره . خیلییییی
بعد اینکه تو فنلاند اجازه کار دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته رو دارید
اما کار گیر آوردن تو فنلاند بدون دونستن زبان فنلاندی تقریبا غیر ممکن هست
زبان فنلاندی هم زبان خیلی آسونی نیست . بصورت خلاصه بخام بگم از ریشه زبان های هندواروپایی نیست . در نتیجه قواعدی و کلماتی رو خواهید شنید که ۹۹/۹۹٪ اش را تا حالا نشنیدید!
گرچه خود دولت فنلاند کلاس های رایگان آموزش زبان فنلاندی گذاشته و میتونید با پشتکار خوب تو دوسال تقریبا مسلط بشید
تو ۴ سال هم شاید یاد بگیرید
در کل بخام بگم اگر ماهانه ۴۰۰ یورو رو از ایران براتون بقرستن نرید فنلاند . یعنی خیلی هارو من صحبت میکردم که به امید همین ۲۰ ساعت کار در هفته رفتن فنلاند اما چون نتونستن کاریر بیارن به مشکل خوردن و به تحصیل شون هم لطمه زده و....
اینم بگم فنلاند زمستون خیلی طولانی داره . یعنی تو زمستون ها که اکثرا منفی ۲۰ درجه هست
در تابستون هم خیلی برات مرام بزاره منفی دو , سه درجه بشه !
اما با این حال جای خوبی هست. یه کشور سوسیالیستی اروپایی که از خیلی از کشور های دیگه که برا لیسانس میرن مثل مالزی یا اندونزی بهتره...
کشوری که صنعتی نه چندان جالب داره اما عوضش در رشته هایی مثل ای تی خیلی حرفا برا گفتن داره
در مورد شرایط هم نمره زبان میخاد
شما اپلای میکنی . مدارک رو‌ ( کارنامه ۴ سال تحصیل دبیرستان + نمره زبان + اسکن و پاسپورت و ...) میفرستی بعد اگه دور اول قبول شی باید بری ازمونشونو بدی
یه ازمون دارن . یه چیزی تو مایه های کنکوره
اما خیلی خیلی خیلی اسون تر از کنکور هست
اللبته اینجوریم نیست که نخونده بری سر امتحان قبول شی باید حداقل تمرین کنی سوالای سال قبل رو که با اصطلاحا اشنا بشی
اما اینو بهت بگم ۱۰ درصد زمان کنکور رو بزاری رو این قبولی
بعد میری ازمون میدی . ارمونشون تو جای که برا ما نزدیک باشه تو ترکیه است .
بعد قبول شدی بهت میگن
اخرشم میری دنبال کارای ویزا و فلان
میدونم الان بازم دوست داری بدونی اما دیگه حس تایپ کردن نمونده برام :دی

این هگزور رو ببین :
http://www.applyabroad.org/forum/member.php?57037-Hexor
این جزوادمایی بود که میخاستیم اپلای کنیم باهم اما متاسفانه مدارک من دیر اماده شد به ددلاین نرسیدم
این یادمه یه پست هایی گذاشته بود که خیلی کامل بودن تو همین زمین اپلای برای فنلاند
من سریع پست هاشو نگا کردم نیافتم
بازم خودت یه نگا بکن . پیدا نکردی هم تو تاپیک ( نه تو پی وی , تو پی وی ج نمیدن !‌) بپرس حتما راهنماییتون میکنن
هان یه چیزم یادم اومد اینکه ممکنه بعضی جاها ببینی نوشتن که مدارک پلی تکنیک ارزشی ندارم
یا پلی تکنیک های فنلاند تو هیچ رنکینگی نیستن
چرت محضه
من با فردی صحبت کردم که که لیسانس رو پلی تکنیک خونده بود
ارشد رو رفته بود MIT تازه بورس هم گرفته بود!
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته!‌:D:D

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
خیلی قدیما در این مورد خیلی نوشته بودم تو همین انجمن گردشگری و مهاجرت
اما شما جای خود داری آرش خان
برای شما هم یکبار خلاصه توضیح میدم
پلی تکنیک ها تو فنلاند به شما بورس نمیدن بلکه هزینه تحصیل شون سراسری رایگانه در نتیجه هزینه و مخارج زندگی رو خودتون باید بدید
هزینه زندگی تو فنلاند تو یه اپارتمان مبله ۴ نفره ( ۴نفره بودنشو دقیق مطمین نیستم چون خیلی وقت پیش تو خط فنلاند بودم :دی ) حدودا درمیاد ۴۰۰ یورو در ماه
گرچه من اون زمون که تو خط اش بودم با ایرانی هایی حرف زدم اونجا که میگفتن ماهی بوده که تونستن با ۱۵۰ یورو هم زندگی کنن
اما خیلی سختی داره . خیلییییی
بعد اینکه تو فنلاند اجازه کار دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته رو دارید
اما کار گیر آوردن تو فنلاند بدون دونستن زبان فنلاندی تقریبا غیر ممکن هست
زبان فنلاندی هم زبان خیلی آسونی نیست . بصورت خلاصه بخام بگم از ریشه زبان های هندواروپایی نیست . در نتیجه قواعدی و کلماتی رو خواهید شنید که ۹۹/۹۹٪ اش را تا حالا نشنیدید!
گرچه خود دولت فنلاند کلاس های رایگان آموزش زبان فنلاندی گذاشته و میتونید با پشتکار خوب تو دوسال تقریبا مسلط بشید
تو ۴ سال هم شاید یاد بگیرید
در کل بخام بگم اگر ماهانه ۴۰۰ یورو رو از ایران براتون بقرستن نرید فنلاند . یعنی خیلی هارو من صحبت میکردم که به امید همین ۲۰ ساعت کار در هفته رفتن فنلاند اما چون نتونستن کاریر بیارن به مشکل خوردن و به تحصیل شون هم لطمه زده و....
اینم بگم فنلاند زمستون خیلی طولانی داره . یعنی تو زمستون ها که اکثرا منفی ۲۰ درجه هست
در تابستون هم خیلی برات مرام بزاره منفی دو , سه درجه بشه !
اما با این حال جای خوبی هست. یه کشور سوسیالیستی اروپایی که از خیلی از کشور های دیگه که برا لیسانس میرن مثل مالزی یا اندونزی بهتره...
کشوری که صنعتی نه چندان جالب داره اما عوضش در رشته هایی مثل ای تی خیلی حرفا برا گفتن داره
در مورد شرایط هم نمره زبان میخاد
شما اپلای میکنی . مدارک رو‌ ( کارنامه ۴ سال تحصیل دبیرستان + نمره زبان + اسکن و پاسپورت و ...) میفرستی بعد اگه دور اول قبول شی باید بری ازمونشونو بدی
یه ازمون دارن . یه چیزی تو مایه های کنکوره
اما خیلی خیلی خیلی اسون تر از کنکور هست
اللبته اینجوریم نیست که نخونده بری سر امتحان قبول شی باید حداقل تمرین کنی سوالای سال قبل رو که با اصطلاحا اشنا بشی
اما اینو بهت بگم ۱۰ درصد زمان کنکور رو بزاری رو این قبولی
بعد میری ازمون میدی . ارمونشون تو جای که برا ما نزدیک باشه تو ترکیه است .
بعد قبول شدی بهت میگن
اخرشم میری دنبال کارای ویزا و فلان
میدونم الان بازم دوست داری بدونی اما دیگه حس تایپ کردن نمونده برام :دی

این هگزور رو ببین :
http://www.applyabroad.org/forum/member.php?57037-Hexor
این جزوادمایی بود که میخاستیم اپلای کنیم باهم اما متاسفانه مدارک من دیر اماده شد به ددلاین نرسیدم
این یادمه یه پست هایی گذاشته بود که خیلی کامل بودن تو همین زمین اپلای برای فنلاند
من سریع پست هاشو نگا کردم نیافتم
بازم خودت یه نگا بکن . پیدا نکردی هم تو تاپیک ( نه تو پی وی , تو پی وی ج نمیدن !‌) بپرس حتما راهنماییتون میکنن
هان یه چیزم یادم اومد اینکه ممکنه بعضی جاها ببینی نوشتن که مدارک پلی تکنیک ارزشی ندارم
یا پلی تکنیک های فنلاند تو هیچ رنکینگی نیستن
چرت محضه
من با فردی صحبت کردم که که لیسانس رو پلی تکنیک خونده بود
ارشد رو رفته بود MIT تازه بورس هم گرفته بود!
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته!‌:D:D
خیلی لطف داری
حتما میخونم
بنظرت ارزش داره با این شرایط یا کشور بهتریم هست؟ نظرت در مورد المان چیه

faridcboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,259
خیلی لطف داری
حتما میخونم
بنظرت ارزش داره با این شرایط یا کشور بهتریم هست؟ نظرت در مورد المان چیه

خوب باید اول ببینی هدفت از رفتن چیه ؟
هدفت اینه که بری بمونی اقامت بگیری یا هدفت اینه بری برگردی ؟
بعد اینکه الان شرایطط چطوره ؟ زبان ات چطوره ؟ نمره های دبیرستانت چطورن ؟
ثالثا اینکه بر فرض رفتی . ماهیانه ۴۰۰ یورو ( ۱.۵ میلیون خودمون :|‌)‌ رو خونواده از اینجا میتونن برات بفرستن ؟
من اگه مخاستم برم برا این بود که زورم میومد این همه وقت و سرمایه بزارم روی کنکور آخرشم تو یه دانشگاهی قبول شم که مرتبه اش از از اون دانشگاه خارجیه خیلی کمتره.
بعد کل دانشگاه هایی میتونستم برم تو مقطع لیسانس در سطح جهانی دراوردم که خیلی لیست کمی میشد
ببین در سطح جنوب شرق اسیا بخای بری , مالزی و اندونزی هستن که اگه الان عوض نشده باشه سی هزار رینگت شهریه مالزی بود در سال
که رینگت هزار تومن
میشد سی میلیون
ترم ۱۵ تومن
اونم کجا ؟
مالزی!!
جایی که اکثر دانشجوهای ایرانی با پول باباشون رفتن اونجا فقط خوش بگدرونن و خبری از درس نیست!
بعد بخای بیای در سطح اروپا
خیلی از کشور ها هستن که اگه به زبان خودشون تحصیل کنی تحصیل رایگان دارن ( مثل اگه اشتباه نکنم مجارستان مثلا یا چک ) که خوب ارزش نداره این همه وقت بزاری زبانی رو یاد بگیری که حداکثر ۲۰ ۳۰ میلیون نفر به اون زبان حرف میزنن..
تنها کشور هایی که تو اروپا هستن و بدرد بخورن و هزینه کمی هم دارن میشه گفت ایتالیا , نروژ , فنلاند و آلمان هست
نروژ ک گفتم زبون سختی داره
هزینه زندگی هم بالاست
ایتالیا جوری هست که اگه بتونی بری و به زبان ایتالیایی درس بخونی دولت اش بورست میکنه
که اونم همه ساله کلاس میشه تو مدرسه ایتالیایی ها تو تهران
بعد ۲۲ اسفن هر سال هم سفارت امتحان میگیره
آلمان رو هم که پرسیدی
تو مقطع لیسانس به زبان انگلیسی تحصیلات ندارن
اما داشنگاهاشون عین فنلاند شهریه نمیگیرن ( فقط اولش یه هزینه ثبت نام میگیرن که اون نا قابل ۲۵۰ یورو هست . اما فنلاند اونم نمیگیره :دی )‌
یعنی اگه بخای تو المان لیسانس بخونه باید المانی یاد بگیری...
دیگه غیر از اینا کشور دیگه ای نیست
هست ها نه که نیست
مثلا ترکیه! مثلا آذربایجان ! مثلا ارمنستان ! مثلا آفریقا :|
آمریکای جنوبی هم اکثر زبان خودشونو دارن نه به زبان انگلیسی
آمریکای شمالی هم که دیگه هیچ !‌ -ــ-

بالا