برگزیده های پرشین تولز

تحصیل در اروپا و امریکای شمالی

مطالب این تاپیک چقدر برایتان مفید بود ؟

• زیاد

Votes: 87 66.9%
  • متوسط

Votes: 23 17.7%
  • کم

Votes: 20 15.4%

• Total voters
    130

matin3238

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
میشه تعدادی از کشور های اروپایی که تحصیل در اونا رایگانه (یا مستلزم پرداخت شهریه ی کمی)هست رو بگید؟

matin3238

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
تحصیل در سوئیس چطوره؟من شنیدم خیلی سخت اقامت میدن
میشه توضیح بدید

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام.
اگر بخواییم بدون بورسیه وارد یکی از دانشگاه های اروپا بشیم خیلی باید هزینه کنیم؟
بورسیه شدن چجوریه؟
مثلا هزینه تحصیل تو کشور سوئد بدون بورسیه بودن زیاده؟حدود چقدر؟
راستی چطوریه که قبل سال 2011(یا 2012) تحصیل رایگان بوده؟آیا برای همه رایگان بوده؟حتی افراد غیر سوئدی؟

سلام دوست عزیز
سوال اول و دوم تو تاپیک های قبلی توضیح داده شده
هزینه تحصیل تو کشور سوئد درحال حاضر حدود 12000 تا 14000 دلار هست بدون هزینه زندگی البته
قبل سال های 2011 2012 سیاست جذب دانشجوی خارجی بوده و البته یه سری برنامه ریزی های دیگه که خود کشور سوئد قصد داشته دانشجو بگیره درحال حاضر دیگه این هزینه های تحصیل براشون یجور درامده نمیتونند ازش بگذرند

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
من متولد77هستم(95کنکور دارم).به نظر شما تا مدرک لیسانس رو همینجا(ایران)بگیرم بعد برم یه کشور اروپایی (یا آمریکایی) ادامه تحصیل بدم یا اینکه از بعد کنکور به فکر خارج رفتن باشم؟(در ضمن نخبه هم نیستم و احتمال هم نمیدم تو کنور رتبه ی خیلی عالی ای واسه بورسیه شدن بیارم...ولی اگر خدا بخواد تو دانشگاه میخوام تلاش کنم تا معدل بالا بگیرم و بورسیه بشم)
یک سوال دیگه: بعد از اینکه در خارج کشور درسم تموم شد و ایران برگشتم میتونم بهترین شغل را تو ایران داشته باشم؟یا به دانشجو های تحصیل کرده تو کشور خودمون(نظیر صنعتی شریف یا...) بهای بیشتری میدن؟
شما در کل از نظر تحصیل و هزینه آمریکا رو پیشنهاد میکنید یااروپا؟

شما ابتدا مدرک لیسانس بگیرید واگهاز پس هزینه های فوق هم درخارج از کشور برنمیاد همون ایران ادامه بدید وبرای دکترا اقدام کنید که شانس گرفتن بورس زیاده
اینکه شما برگردی بتونید شغل پیدا کنید به خودتون مربوط میشه میدونید اینجا ایرانه ممکنه فردا رفتید تو یه کشور تحصیل کردید و برگشتید مدرک اون کشور معادل نکردن یا کمتر معادل شد متوجه منظورم هستید همه چیز ممکنه همونطور که میبینید الان خیلی از کشورها مدرکش از نظر ایران فاقد ارزش هست
من تحصیل تو امریکا ترجیح میدم درصورتی که بتونید از پس هزینه ها بربیاید درغیراین صورت کشورهای اروپایی بد هم نیستند

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سلام دوستان
کشوری که برای مهاجرت هم راحت باشه هم کم هزینه جایی هست؟ جاش مهم نیست ( فقط افقانستان و ... نباشه )

اکوادور چطوره؟
http://irantoecuador.com/چرا-اکوادور-را-برای-مهاجرت-انتخاب-کنیم-3/

http://irantoecuador.com/راه-ای-اقامت/

http://irantoecuador.com/هزینه-ها/

http://irantoecuador.com/هزینه-های-شروع-2/

http://iranecuador.com/اقامت-ویزا-مهاجرت-اکوادور/

نظرتون چیه؟؟؟؟

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
سلام دوستان
کشوری که برای مهاجرت هم راحت باشه هم کم هزینه جایی هست؟ جاش مهم نیست ( فقط افقانستان و ... نباشه )

اکوادور چطوره؟
http://irantoecuador.com/چرا-اکوادور-را-برای-مهاجرت-انتخاب-کنیم-3/

http://irantoecuador.com/راه-ای-اقامت/

http://irantoecuador.com/هزینه-ها/

http://irantoecuador.com/هزینه-های-شروع-2/

http://iranecuador.com/اقامت-ویزا-مهاجرت-اکوادور/

نظرتون چیه؟؟؟؟

سلام دوست عزیز شما قصدت فقط مهاجرت هست به هر نحوه ؟؟شاید شرایط تو اون کشوری که انتخاب میکنید خیلی بهترازایران نباشه پس نباید به هرطریق و بهایی اینجوری مهاجرت کنید متوجه منظورم هستید به نظرم شما کشوربهتری هم هست که انتخاب کنید چرا اکوادور انتخاب کردید!!

sh.ebrahimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان اگه کسی سوالی در مورد تحصیل یا مهاجرت به اروپا یا ب امریکاداره همینجا مطرح کنه تا بهش پاسخ داده بشه

اروپا
در ابتدا باید توضیح بدم که الان بیشتر کشورهای اسکاندیناوی هنوز ادامه تحصیل رایگانه با توجه به اینکه شما چه هدفی تو زندگیتون دارید باید تصمیم بگیرید کجا برید
البته تو کشورهایی مثل المان رایگان و ایتالیا هم مبلغ کمی برای تحصیلات میگیرند برای تحصیل تو این کشور ها داشتن مدرک زبان ضروری هست و برخی رشته هم به زبان همان کشور اموزش داده میشه که اگر از مقطع لیسانس اقدام کنید لازم نیست حتمن اون زبان تو کشور خودمون یاد بگیریم.

امریکا
برای امریکا هم بیشتر دانشگاه ها راحت پذیرش میدن باز این هم به هدف شما بستگی داره که کجا بخواهید ادامه تحصیل کنید یا بورس بخواهید یا اینکه از پس هزینه های زندگی تو امریکا بربیاد زندگی در امریکا و هزینه زندگی هم به خودتون بستگی داره ایالت ها با هم متفاوتن و هم دانشگاه ها هم با هم متفاوتتن
زندگی در شهر سیاتل از ماهی 700 دلار هست تا شهری مثل نیویورک یا لوس انجلس که حتی بیش1200 دلار در ماه هم هزینه داره برای یک نفر
اینم توضیح بدم اب و هوای غرب امریکا ملایم و زمشتون های نه چندان سرد داره ایرانی ها ترجیح میدن تو غرب امریکا باشند

کانادا

بنده پیشنهاد میدم اگر بورس ندارید از یکی از دانشگاه های کانادا و میخواهید برای کانادا یا امریکا اقدام کنید بین این دو موندید امریکا انتخاب کنید چون شرایطشون زمین تا اسمون با هم فرق داره
البته این هم در نظر بگیرید که کانادا به ازای هر 1 سال تحصیل 6 ماه برای اقامت گرفتن حساب میکنه که این خودش یه امتیاز چون اگر 3 سال در کانادا باشید و به هردلیل با هر ویزای شما میتونیدبرای اقامت کانادا اقدام کنید

شرایط زندگی تو کانادا برای کسی که مدرک خودشون دار نسبتنا خوبه (نسبت به امریکا) هزینه ها هم هم تراز با امریکا هست که با توجه به دانشگاه یا ایالات ساکن شده متغییره البته غرب کانادا اب و هوای نسبتا ملایمتری داره به طوری که در جنوب استان بریتسش کلمبیا یعنی ونکورر اب و هوا در زمستان به ندرت زیر صفر میره این برای ما ایرانی ها که در کشوری مثل ایران و اب هوای نه چندان سرد داریم مناسب تره

خوب مختصری از این کشورها براتون توضیح دادم اگر سوالی یا اطالاعاتی دارید همین جا مطرح کنید تا بتونیم از تجربیات و اطلاعات همدیگه استفاده کنیم.
با سلام.دوسته عزیز برای رفتن به اروپا چه امکاناتی لازم است؟هزینه چقدره؟اگر برای ادامه تحصیل بخوام برم چی؟اگر کسیو داشته باشم که برام دعوتنامه بفرسته از دانمارک چی؟لطفا کامل پاسخ دهید؟با سپاس فراوان

شکست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بابا این مهاجرت چیه همه به فکرش افتادید من خیلی به این در وانور زدم برم اخرش با برنده شدن لاتاری امریکا رفتم با یه شوقی داشتم میرفتم ولی چی شد تو کشور غربت نه کسی نه دوستی نه اشنایی نه زبون درستی میدونستم کار هم پیدا کردم همیشه هشتم غرو نهم بود یکسال بعد اش برگشتم از من به شما نصیحت اونجا هیچی نداره باسه زندگی ولی باسه تفریح وگردش بهترین جاست

hamed_nkh

Registered User
لایک‌ها
5
سلام دوستان عزیز
بنده در هین تحصیل در رشته مکانیک بخاطر شرایط مالی و گرفتن سریع معافیت سربازی قبل از تغییر قوانین انصراف دادم و مدرک فوق دیپلم دانشگاه ازاد گرفتم
چند سالی در زمینه بازاریابی و فروش و مدیریت فروش مشغول بودم و الان قصد مهاجرت دارم
در کشور فرانسه اقوام درجه1 دارم در آمریکا درجه 2 و در سوئد و آلمان فامیل دوور :D برای کار دوست دارم برم اما اگر شرایط تحصیلی ساده تر هست مشکلی با ادامه تحصیل ندارم و در آمدم هم اکنون به دلار هست و حداقل ماهی 500 دلار دارم که بخوام گزران کنم
پیشاپیش از وقت و راهنماییتون ممنونم

Dr.Cnet

Registered User
لایک‌ها
2,181
بابا این مهاجرت چیه همه به فکرش افتادید من خیلی به این در وانور زدم برم اخرش با برنده شدن لاتاری امریکا رفتم با یه شوقی داشتم میرفتم ولی چی شد تو کشور غربت نه کسی نه دوستی نه اشنایی نه زبون درستی میدونستم کار هم پیدا کردم همیشه هشتم غرو نهم بود یکسال بعد اش برگشتم از من به شما نصیحت اونجا هیچی نداره باسه زندگی ولی باسه تفریح وگردش بهترین جاست
خیلی دوست دارم از تجربیات و خاطرات اون یکسالتون در غربت بشنوم!!

ArAsH.DMA

Registered User
لایک‌ها
431
سلام ببخشید، میخواستم بدونم الان هزینه اقامت گرفتن برای کشور ها چقد هست (ب تومان)
و اینکه شرایط خاصی داره مثلا، سربازی / سن / مدرک و ... ؟
مچکر .

saman911

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام جناب ممنون از تاپیکه مفیدتون
من ۲۳ سالمه لیسانس مکانیک دارم از یه دانشگاه درجه ۲ کشور خودمون. مشمولم هستم. زبانم خوبه میتونم تو ۳ ۴ ماه آیلتس بگیرم. شرایط سرمایه گذاری رو ندارم. یدونه پسرداییم دارم که استرالیاس. به نظر شما من میتونم برای آلمان یا کانادا یا استرالیا یا آمریکا اقدام کنم؟ برای تحصیل یا کار.
به نظرتون همینجا فوق بگیرم بهتره یا نه؟ یا اینکه سربازی برم بهتره یا نه
ممنون از وقتتون قربان

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
من ۲۳ سالمه لیسانس مکانیک دارم از یه دانشگاه درجه ۲ کشور خودمون. مشمولم هستم. زبانم خوبه میتونم تو ۳ ۴ ماه آیلتس بگیرم. شرایط سرمایه گذاری رو ندارم. یدونه پسرداییم دارم که استرالیاس. به نظر شما من میتونم برای آلمان یا کانادا یا استرالیا یا آمریکا اقدام کنم؟ برای تحصیل یا کار.
ممنون از وقتتون قربان

سلام
هر طوری شده بکن و برو -- موندن در اینجا هیچ ارزش و آینده ای نداره
هر جور شده برو

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
دوستان اگر امکان داره منو برای تحصیل تو آلمان راهنمایی کنید.
کاردانی سخت افزار دارم ولی می خوام تو رشته مارکتینگ ادامه تجصیل بدم, دوره 1 ساله MBA ثبت نام کردم و در حال یادگیری آلمانی هم هستم.

در درجه اول برای ادامه تحصیل می خوام برم (البته همراه با شوهرم) بعد اگر خوشمون اومد برای اقامت روش فکر می کنیم.

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
برای تحصیل سعی کنید فوق لیسانس را اینجا بخونید و در مدت دو سال رزومه خودتون را تکمیل کنید سپس برای پذیرش اقدام کنید. البته به این معنی نیست که برای فوق لیسانس نمیتونید پذیرش بگیرید، بخصوص اگر بتونید هزینه را تامین کنید که مشکلی نیست...

ممنون از وقتتون قربان

بالا