برگزیده های پرشین تولز

تحصیل در رشته نرم افزار خوبه آیا ؟

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
سلام
آقا خواهر ما لیسانس زیست داره و واسه نرم افزار دانشگاه آزاد قبول شده ( حدود سه سال هست لیسانس گرفته و ادامه نداد ! )
میخواد بره فقط مدرک بگیره که بعد بتونه شرکت بزنه
در حال حاضر با من روی سایت هامون کار میکنه و خب چیز زیادی از کامپیوتر و اینها نمی دونه
در حد وردپرس و ایمیل و سرچ و ترجمه
میگه من برم مدرک بگیرم و شرکت بزنم
من خودم که دیپلم دارم و از تحصیل متنفرم :)
به نظرتون این دو سال بره با این مخارج میلیونی واسه مدرک گرفتن ارزش داره ؟
آیا آزاد یک چیزی یاد بگیره بهتر نیست ؟
اصولا مدرک به درد میخوره ؟
اصلا مدرک گرفت آخه چه کاری میتونه انجام بده که درامد زا باشه ؟
میخواستم نظرتون را بدونم
ممنون

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
خیلی ببخشید آ ، اشتباه محضه ، مگه واسه شرکت زدن مدرک میخواد ؟!
حداقل اگر به کامپیوتر علاقه داره ، به جای اینکه پول بی زبون رو بدین به دانشگاه آزاد ، تو دوره های اموزشی مثل برنامه نویسی و ... شرکت کنه ..
تنها کاربرد مدرک اینکه بتونه تو ازمون های استخدامی دولتی شرکت کنه که اونم خودتون در جریان هستین چقدر کمه و شرایطش چه جوریاس ..

us12

Registered User
لایک‌ها
410
ارشد نرم افزار در دانشگاه آزاد با لیسانس غیر مرتب گرفتنش کار هر کسی نیست !!!!
اگر دانشگاه غیر پولی بود شاید ساده تر می تونست مدرک بگیره ولی دانشگاه آزاد هدف ش کش دادن طول تحصیل دانشجو است .

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
مگه واسه شرکت زدن طرف نباید لیسانسی چیزی داشته باشه ؟

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
مگه واسه شرکت زدن طرف نباید لیسانسی چیزی داشته باشه ؟
تا جایی که من می دونم خیر ! چون یه زمانی برا ثبت اقدام کردم هیچ کس از من مدرک نخواست (( البته من تا تا ته اش نرفتم )) - شرکت زدن بدون یک برنامه جامع کاملا" دردسره و می تونه مشکل ساز باشه

pcyord

Registered User
لایک‌ها
363
سلام
برای مدرک گرفتن رشته IT بهتره هم مرتبط با نرم افزاره هم مرتبط با مدیریت و شرکت هم بازارش از نرم افزار بهتره و دو روز بعد هم میتونه یه جایی استخدام بشن.
نرم افزار رشته سختیه تقریبا با این شرایطی که شما میگین سختر هم میشه براشون.
شرکت هم زدن ربطی به مردک نداره ولی خب باید مدیر عامل یه مدرکی داشته باشه ..

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
نه،مدرک بدرد نمیخوره،نه چیزی تو دانشگاه یادت میدن نه تو استخدام بکار میاد.

margemoosh

Registered User
لایک‌ها
65
پول هدر دادنه. مدرک لازم دارین برین یه پولی بدین از مدرک ملت بیکار استفاده کنین

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
استارتر عزیز، خواهر شما قراره ترمی در کمترین حد 700.000 تومان هزینه کنه!
برای باز کردن شرکت یا خدمات کامپیوتری به صنف رایانه و خدمات مرتبط با رایانه مراجعه کنید در شهر خودتون بپرسید برای دادن جواز کسب چه چیزهایی نیازه برای یک خانوم! و این هم بپرسید که میشه با مدرک فنی حرفه ایی یا مدارک آموزشگاه های مجازی هم جواز کسب صادر بشه یا خیر!

با مدرک فنی حرفه ایی که طی 2 سال داده میشه جواز میشه گرفت این رو مطمئن هستم ولی بازم یک سوالی داشته باشید خوبه و بهترین راهنمایی رو خود اون فرد میکنه که جواز رو صادر میکنه!

مدرک خالی بدرد نمیخوره! بنده 3 سال سخت افزار خوندم انصراف دادم رفتم روانپزشکی!!! بستگی داره عاشق کامپیوتر باشه یا خیر! چون درسهای رشته کامپیوتر در دانشگاه آزاد فوق العاده مزخرف و میشه گفت متعلق به دوره سنگی میشه! یعنی الان برنامه نویسی ASP و Android همه کار میکنن ولی کتاب میدن بهشون درباره برنامه نویسی C یا ++C که اصلا الان هیچکس باهاش کار نمیکنه و فقط میخوام وقت دانشجورو بگیرن و جیبشو خالی کنن!

پس تحقیق کنید ببیند در کمترین زمان با کمترین هزینه چه مدرکی میشه گرفت که موقعیت شغلی + موقعیت مالی خوبی داشته باشه!

روی رشته حقوق هم فکر بکنه اگر علاقه داره! چون لیسانس حقوق اجازه داره دفتر بزنه و هم وکیل میشه هم دفتر ثبت اسناد میتونه باز کنه! بلاخره همه چیز ثبت با سند برابر است داره تو ایران!

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
برای باز کردن شرکت یا خدمات کامپیوتری به صنف رایانه و خدمات مرتبط با رایانه مراجعه کنید در شهر خودتون بپرسید برای دادن جواز کسب چه چیزهایی نیازه برای یک خانوم! و این هم بپرسید که میشه با مدرک فنی حرفه ایی یا مدارک آموزشگاه های مجازی هم جواز کسب صادر بشه یا خیر!

با مدرک فنی حرفه ایی که طی 2 سال داده میشه جواز میشه گرفت این رو مطمئن هستم ولی بازم یک سوالی داشته باشید خوبه و بهترین راهنمایی رو خود اون فرد میکنه که جواز رو صادر میکنه!

مدرک خالی بدرد نمیخوره! بنده 3 سال سخت افزار خوندم انصراف دادم رفتم روانپزشکی!!! بستگی داره عاشق کامپیوتر باشه یا خیر! چون درسهای رشته کامپیوتر در دانشگاه آزاد فوق العاده مزخرف و میشه گفت متعلق به دوره سنگی میشه! یعنی الان برنامه نویسی ASP و Android همه کار میکنن ولی کتاب میدن بهشون درباره برنامه نویسی C یا ++C که اصلا الان هیچکس باهاش کار نمیکنه و فقط میخوام وقت دانشجورو بگیرن و جیبشو خالی کنن!

پس تحقیق کنید ببیند در کمترین زمان با کمترین هزینه چه مدرکی میشه گرفت که موقعیت شغلی + موقعیت مالی خوبی داشته باشه!

روی رشته حقوق هم فکر بکنه اگر علاقه داره! چون لیسانس حقوق اجازه داره دفتر بزنه و هم وکیل میشه هم دفتر ثبت اسناد میتونه باز کنه! بلاخره همه چیز ثبت با سند برابر است داره تو ایران!
داداش با این تیکه حرفات که قرمز گرفتم دشواری دارم ، چون ++C کاربر داره ، به خصوص تو رباتیک - لیسانس حقوق نمی تونه دفتر بزنه ، باس بعد فارغ التصحیل شدن یه ازمونی بدن که بسی سخت و جانکاهه
پ ن : با کلیات حرفت موافقم

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
داداش با این تیکه حرفات که قرمز گرفتم دشواری دارم ، چون ++C کاربر داره ، به خصوص تو رباتیک - لیسانس حقوق نمی تونه دفتر بزنه ، باس بعد فارغ التصحیل شدن یه ازمونی بدن که بسی سخت و جانکاهه

طبق مسیری که این دختر خانوم میخواد طی کنه ربات نمیخواد بسازه!! پس ++C هم بدردش نمیخوره! پس 4 سال یا 5 سال واسه یه مدرک بی خود کارشناسی کامپیوتر که با 2 تا کلاس ICDL هم میشه مدرک بین المللی کامپیوتر گرفت بدرد نمیخوره آدم اینهمه مدت عمر و وقت بزاره تازه شاید مجوز بدن شاید ندن! تا همین 5 سال پیش دانشگاه ها win98 یاد میدادن :general210: خوب آخه ویندوز ویستا اومده بود اینا همینجوری رو 98 بودن! الانشم رو 8 هستیم اینا همینطوری رو XP گیر کردن! واسه همین نمیزران مغز دانشجو با علم جهانی پیش بره! به قول معروف تو Dialup میخوان آدمو نگه دارن که نمیشه اصلا!!!!

اون آزمون حقوق رو هم آره دقیقا باید بعد لیسانس انجام بشه! که خوب خیلی هم سخته! ولی خوب واسه کسی که بخواد شدنیه!

Mbt925

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
دروسی که در دانشگاه خونده میشه، هیچ تاثیری در اطلاعات فرد نداره. اگر من بودم، در این شرایط تحصیل نمی کردم و وقتم رو صرف یادگیری آزاد می کردم.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
دروسی که در دانشگاه خونده میشه، هیچ تاثیری در اطلاعات فرد نداره. اگر من بودم، در این شرایط تحصیل نمی کردم و وقتم رو صرف یادگیری آزاد می کردم.
خوب معلومه نداره فقط مدرکش برای قاب کردن خیلی به درد میخوره به هر حال

Sent from my C6903 using Tapatalk

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755

کی گفته c++ یاد میدن؟7-8 واحد برنامه نویسی(از 140 واحد) رو میگین؟اونم که دانشجو با پروژش یاد میگیره بش یاد نمیدن!

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
کی گفته c++ یاد میدن؟7-8 واحد برنامه نویسی(از 140 واحد) رو میگین؟اونم که دانشجو با پروژش یاد میگیره بش یاد نمیدن!
منم نگفتم یاد می دن ، گفتم کاربرد داره ، اینکه واحدهای درسی دانشگاه ایران وقت تلف کردنه مثل روز روشنه ..

E.N

Registered User
لایک‌ها
125
ارشد نرم افزار تمام واحدهاش نظریه
ولی برای هر درسی باید مقاله IEEE 2014 دانلود کنی، تکراری نباشه، ترجمه نشده باشه، و... ارائه بدی و پیاده سازی یک برنامه هم ازت میخوان معمولا به زبان دات نت
تمام درس ها هم پیش نیاز داره از کارشناسی که چون کارشناسی نامرتبط خونده باید بره نزدیک به 30 واحد فقط پیش بخونه و الا بهش مدرک نمیدن
هزینه هر ترم هم با خورد و خوراک و رفت و آمد نزدیک به 2.5 میلیون میشه
4ترمه که تموم کنه که نمی تونه چون پیش داره میشه 10 میلیون

eershab

Registered User
لایک‌ها
201
درس رو که خوندین باید بعد بیاین در عمل تفاوت ها رو احساس کنین
توی این مسائل چون زیاد مدرک دانشگاهی ملاک عمل نیست به نظرم دوره های آموزشی که در تهران می زارن خیلی بهتره

بالا