برگزیده های پرشین تولز

تخصص یا کار آزاد

Nigga

Registered User
لایک‌ها
4,018
چند سال پیش یکی از دوستان واسه مغازه اش شلوار لی میخرید 30 تومن (به من 30 تومن میگفت!) به ملت میفروخت 100 تومن!به مشتری ها میگفت قیمت خرید 90 تومنه با تخفیف 95 میدم!گفتم چقدر کم سود میکشید روش!کلا اکثر ایرانی ها در هر صنفی که هستند خیلی راحت دروغ میگن و تو پاچه هم میکنند.
کار تو بازار میتونه درامد خیلی خوبی داشته باشه به شرط اینکه وجدان نداشته باشی مثل خیلی ها.

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,758
من خودم مهندسی مکانیک دارم.هدف اصلی توی دانشگاه ها که میتونه برات مفید باشه باز کردن ذهن و فکرت هستش.
تو باید بتونی بعد از فارغ شدن راهی که یه نفر دیپلمه توی رشتت 10ساله میره رو 2ماهه بری.

اگه اینطوری نباشی درس خودن هیچ خاصیتی نداره.
دیر اقدام کردی برای کار.الانم باز خیلی دیر نشده،فکر کن،فکر کن و بازم فکر کن تنها کسی که میتونه برای آینده ات تصمیم بگیره خودتی.
میتونی بری پیش پدرت کار کنی تا یکمی پول عرق ریخته خودت بیاد توی حسابت بعد اونوقت ذهنت بازتر میشه و بعد از مدرک گرفتن یه کاری رو جدی شروع میکنی....
موفق باشی...........

مرسی شما دوست عزیز
با تمامی نظرات شما موافق هستم و تشکر میکنم.

اما اون قسمت که بولد کردم ، موافق نیستم
تئوری جالبی نیست

بسته به هنجار و توانایی های فرد هم داره
"تجربه" رو تو دانشگاه ها تدریس نمیکنن. 2ماه که سهله ..
موی شقیقه سفید میشه براش ..

البته به شخصه در حال اقدام برای تحصیل هستم
که کاملا بی ارتباط با شغلم هست. اما به دلیل دانش درونی این راه رو انتخاب کردم.

دست نوشته های یک دیپلمه.

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,441
بوتیکای سعادت ابادم عمرا ماهی صدتومن درنمیارن از تخیل دربیاید
یک دهمش رو من خبردارم تو بهترین جای تهران درمیارن اونم تک و توکه
دانشگاهم واسه کسی که هدف داره خوبه وگرنه همینطوری بری زیاد چیزی عایدت نمیشه

ya3rgm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
سلام. اول اینکه دو ترم رو حتما بخون چون الان هر جا بری بدون مدرک قبول نمیکنن.
دوم کی گفته هزینه کلاس ها 6-7 تومنه؟ من خودم رشتم برق بود و اما کلاسای شبکه رو با کمتر از 700 تومن دارم میگذرونم. مگه برای تخصص پیدا کردن حتما باید بری مجتمع فنی که پول خون باباشون رو ازت میگیرن؟ هستن جاهایی که با 1/4 هزینه مجتمع فنی دارن کلاسای شبکه برگزار میکنن و سطحش هم خوبه. کافیه یه سرچ تو اینترنت بزنی. من خودم تو نورانت خوندم راضی هم هستم. شما که به Network+ آشنایی داری ببین علاقت به چیه؟ یا برو سمت کلاسای سیسکو یا مایکروسافت یاهر چی که دوست داشتی. از همین الانم شروع کنی تا درست تموم شه تخصصت رو گرفتی و میتونی حداقل تو شرکتای ارائه کننده خدمات اینترنتی مشغول بشی تا کار یاد بگیری و بری بالا. باور کن هستن کسایی که تو شبکه کار میکنن و ماهانه 40تومن به بالا درآمد دارنو البته زحمت هم کشیدن و حقشونه. تو همونجا هم استادایی هستن که فقط مشاوره میدن و واسه هر مشاورشون خداتومن میگیرن.
کلا توصیه من اینه یا تو شبکه تخصص بگیر که نیاز آینده کشوره یا تخصصی برو سمت هر کدوم از زبان های برنامه نویسی که بیشتر تو جامعه نیاز هست. واسه اینی هم که ببینی چی الان بیشتر احتیاج یه سر برو تو سایتای کاریابی ببین دنبال چه تخصصی هستن. کنارش فوت و فن کار پدرت رو هم نیمه وقت برو و یاد بگیر.
کار آزاد تو این مملکت حساب و کتاب نداره. یه هو میبینی مثل چند سال قبل همه دارن میخرن یه هو میبینی مثل الان همه چی رکود و تورمیه. بهتره شبکه رو دنبال کنی و کنارش هم کار آزاد رو یاد بگیر تو وقتای اضافت به اون برس.

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
سلام. اول اینکه دو ترم رو حتما بخون چون الان هر جا بری بدون مدرک قبول نمیکنن.
دوم کی گفته هزینه کلاس ها 6-7 تومنه؟ من خودم رشتم برق بود و اما کلاسای شبکه رو با کمتر از 700 تومن دارم میگذرونم. مگه برای تخصص پیدا کردن حتما باید بری مجتمع فنی که پول خون باباشون رو ازت میگیرن؟ هستن جاهایی که با 1/4 هزینه مجتمع فنی دارن کلاسای شبکه برگزار میکنن و سطحش هم خوبه. کافیه یه سرچ تو اینترنت بزنی. من خودم تو نورانت خوندم راضی هم هستم. شما که به Network+ آشنایی داری ببین علاقت به چیه؟ یا برو سمت کلاسای سیسکو یا مایکروسافت یاهر چی که دوست داشتی. از همین الانم شروع کنی تا درست تموم شه تخصصت رو گرفتی و میتونی حداقل تو شرکتای ارائه کننده خدمات اینترنتی مشغول بشی تا کار یاد بگیری و بری بالا. باور کن هستن کسایی که تو شبکه کار میکنن و ماهانه 40تومن به بالا درآمد دارنو البته زحمت هم کشیدن و حقشونه. تو همونجا هم استادایی هستن که فقط مشاوره میدن و واسه هر مشاورشون خداتومن میگیرن.
کلا توصیه من اینه یا تو شبکه تخصص بگیر که نیاز آینده کشوره یا تخصصی برو سمت هر کدوم از زبان های برنامه نویسی که بیشتر تو جامعه نیاز هست. واسه اینی هم که ببینی چی الان بیشتر احتیاج یه سر برو تو سایتای کاریابی ببین دنبال چه تخصصی هستن. کنارش فوت و فن کار پدرت رو هم نیمه وقت برو و یاد بگیر.
کار آزاد تو این مملکت حساب و کتاب نداره. یه هو میبینی مثل چند سال قبل همه دارن میخرن یه هو میبینی مثل الان همه چی رکود و تورمیه. بهتره شبکه رو دنبال کنی و کنارش هم کار آزاد رو یاد بگیر تو وقتای اضافت به اون برس.
سلام، خودم هنوز آمارش رو دقیق در نیوردم برا همین حدودی گفتم تو جاهایی که دیدم. اکثرا تو ۲ ۳ جا که دیدم و معروف هستن و یکیشون شنیدم کیفیتش بد شده ، همشون یه دوره عادیشون شاید ۷۰۰ بشه.ولی بازم برای کلش فکر کنم همین حدودا دراد.
کدوم فیلدم بخواد یکی دنبال کنه به نظرم اولش علاقه هست و یا بازار کارش، همین الانش هم شبکه به نظرم نسبت به قبلش ، دست توش بیشتر شده. ولی اینجوری که میگین ۴۰ تومن طرف در میاره، ادم نمیتونه نظر بده که چطوری به اون موقعیت رسیده و الان این طوری در میاره، اگر این طوری بود همه خب میرفتن سمت شبکه. ولی قبول دارم درامد خیلی خوب هم توش هست تک و توک.

مورد آخرم که گفتین، من نظرم عکس این هست تو زمان فعلی. درسته حساب کتاب نداره ولی خوب سقف درامد هم نداره. و خیلی به خوده طرف بستگی داره پولش رو رو چی سرمایه گذاری کنه یا اصلا هدر بده بره، چون کار آزاد واقعا ۲ روز بعدش معلوم نیست.
خودم دوست دارم شبکه یا هرچیزی تو رشته خودم رو پارت تایم کار کنم و شغل دوم باشه چون به نظرم شاید خرج من یه نفر رو الان بده ولی ۲ روزه بعد چقدر جوابگو هست.

تو فکر از الان خوندنش هم هستم ولی هزینه این ترمم زیاد شده و هم ترمم سنگینه، ۲۰ واحد برداشتم.
میترسم برم شبکه رو وسطش ولش کنم و زده شم تو این وضع.
ولی ممنون از پاسختون.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,411
اکثر کسایی که دانشگاه میرن با همچین افکاری روبرو میشن ، تقریبا طبیعیه ...
شما سعی کن دستت رو جایی بند کنی (ترجیحا مرتبط با رشته) بعد که یه مقدار دستت تو جیبت رفت خیلی از راهها رو میتونی بررسی کنی و تصمیم بگیری ، برو سر یه کار ساده از استرس در بیای بعد خیلی بهتر میتونی تصمیم بگیری (کاری که خودم کردم)

yashooora

Registered User
لایک‌ها
594
سلام
دوست عزیز
ببین تعارف که نداریم
تحصیلات اکادمیک تو ایران زیاد چیزی عایدت نمیکنه
شما تعداد دانشگاه هارو حساب کن
تعداد رشته ها و گرایش هاش
ورودی هر سالم حساب کن
ببین چقدر میشه
مملکت چقدر دکتر مهندس حسابدار وکیل میخواد مگه؟چقدر کشش داره
از بین اینا هستن کسایی که پارتی دارن پول دارن و شانس
پس باید با همه اینا تقابل داشته باشی تا به جایی برسی
از طرفی استخدام،نداریم دیگه
داشته باشیم حقوق به اصطلاح بخور نمیر که نهایت سالی 10 درصد با توجه به تورم 30 درصدی میاد رو حقوق و فقط زندن نه مسافرت خفن میتونن برن نه ماشینی و خونه ای عوض کنن
عالی رتبه شدنم سخته و بازم از ما بهترون هستن که بشینن اونجا البته ممکن خود توام بشینی به قطع نمیشه گفتش
کلا من هم دانشجو ام هم مغازه دارم از نظر من رسیدن از طریق درس درصد کمی واسش میشه قائل شدش نمیگم صفر که بدبینانه باشه
اما نظر من اینه شما تا تهش اومدی اون 30 40 واحدم پاس کن
الان ول کنی سوخت عمرت رو دادی پول رو بیخیال
خلاصه ببین چند چندی
لزوما همه نباید درس بخونن و با درس به جایی برسن
لزوما نمیگمم درس نباید خوندش
خودت مهمی
من خودم کارشناسی ام اما میخوام معادل بگیرم فوق دیپلم تموم شه زودتر برم سربازی
چون دیگه تکلیفت معلومه
بعدش انقدر دانشگاه پولی زیاده واسه لیسانس
تو دانشگاه چیزی یادت نمیدن
در اخر ذهنتو درگیر نکن
خودت رو،اذیت میکنی فقط