برگزیده های پرشین تولز

ترانه تیم ملی فوتبال

Mojgan110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
اين متن متعلق به پوريا عالمي هست

ترانه تیم ملی فوتبال
این روزها در محافل ورزشی ادب دوست و ادبی ورزش دوست، بحث بر سر یک موضوع است؛ ترانه‌ی جام جهانی را چه کسی اجرا می‌کند؟
به علت سردرگمی، کمبود وقت، معذوریت، وسواس و چیزهای دیگر فدراسیون فوتبال ومسوولین برای انتخاب خواننده، ترانه‌سرا و آهنگ‌ساز ایرانی، اسلامی، فرهنگی و... چند پیشنهاد مطرح می‌کنیم:

شعر فولکلوریک - باستانی؛
ماشین مشدی ممدلی را به علت غنا و سابقه ورزشی؛
بر و بچ تیم ملی! نه تو زمین نه صندلی (نیمکت)! گل می‌زنن همین‌طوری! مث آب خوردن، بی‌مطلی!

شعر فرهنگی مجاز؛
شعر الهه‌ی ناز مرحوم غلامحسین بنان را به خاطر نشان دادن روحیه لطیف ایرانیان بازخوانی کنند؛
باز ای تیم ملی! با دایی تو بساز! کین غم جانگداز برود در زمین! گر ندهد به تو پاس! تو بده به اون پاس! هی نرو چپ و راست دروازه همین‌جاست!
می‌کنم به تو شوت! بزن تو زیر توپ! علی جان! دایی جان! تا شویم یک هیچ ما!
آن که راه بر تو بندد کیست؟ ضدحمله کن دفاع کافیست!

شعر غیرفرهنگی مجاز؛
می‌خوام برم گل بزنم! گله چیه؟ گله دروازه! حالا چی می‌خوای؟ یه دریبل و یه سانتر! دیگه چی می‌خوای؟ جناح راست با جناح چپ! بزنیم تو گل پشت سر هم!

شعر فرهنگی غیرمجاز؛
یار تیم ملی من! با من و از تیم منی! پاس بده تنها نرو! ضایع می‌شی گل نزنی!

شعر غیرفرهنگی غیرمجاز؛
یه تیم دارم بزریل نداره! کسی جرات دریبل نداره! این فوتباله سیبل نداره! تو قافیه‌ش بیل نداره!
تو یک چارمش وانمی‌دم! برا گلاشون جا نمی‌دم!
به کسی گل می‌زنم که کس باشه! چارتا بیشتر می‌زنم که بس باشه!
حریف میاد با هافبکش! از این ور بکش از اون ور بکش! آیا بزنم؟ یا نزنم؟

شعر فولکلوریک – بچگانه؛
یه توپ دارم قل قلیه! سرخ و سفید و سبزه! می‌زنم زیرش تو گل می‌ره! نمی‌دونی تا فینال می‌ره! من این توپ و نداشتم! بازی تدارکاتی هم نداشتم! بابام بهم عیدی داد و...

:lol:

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
قرار شده اقای علیرضا عصار بخونن.

بیاید به جای این حرفا تیم ملی رو حمایت کنیم.

SoheilStar

Registered User
لایک‌ها
34
به نقل از hamedsullivan :

آره اخبار گفت ولی قرار شده یکی دیگم باهاش بخونه مثلا امبر تاجیک.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
به نقل از soheilstar :
آره اخبار گفت ولی قرار شده یکی دیگم باهاش بخونه مثلا امبر تاجیک.
البته نفر دوم فعلا مشخص نشده.

Y2K

Registered User
لایک‌ها
1
آقا شجریان می گفت من میخوام بخونم الکی بود.؟
البته فکر کنم اگه می خوند باید سبکشو عوض می کرد.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
به نقل از Y2K :
آقا شجریان می گفت من میخوام بخونم الکی بود.؟
البته فکر کنم اگه می خوند باید سبکشو عوض می کرد.
یکی از دوستان تو یه تاپیکه دیگه می گفت که ایشون هم خوندن.

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
به نقل از hamedsullivan :

حمایت از تیم ملی تایید میشه ،میگم یه تاپیک برای همین کار بزنیم ولی صد البته حمایت نه کوبیدن

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
عصار اواز خوان ایران در جام جهانی -

qz3dzb.jpg

آفتاب : بعد از رایزنی های فدراسیون فوتبال در مورد تعیین نوع موسیقی و خواننده سرود ایران (ویژه جام جهانی فوتبال) علیرضا عصار به عنوان خواننده این اثر تعیین شد.
مدیر برنامه گروه موسیقی عصار با اعلام این مطلب گفت : ما قرارداد تهیه و تولید سرود ایران ویژه جام جهانی فوتبال آلمان را با شرکت ایران خودرو به عنوان اسپانسر تیم ملی فوتبال ایران امضا کردیم.

حبیب صبور در ادامه گفت قرارداد ما فعلا ارائه اثر موسیقایی با کلام و به صورت سی دی است و هنوز مذاکره ای در مورد اجرای زنده اثر انجام نداده ایم.

گفتنی است قبلا مسئول فرهنگی فدراسیون فوتبال اولویت این سازمان رابرای اجرای سرود"استاد شجریان" اعلام کرده بود.

http://www.tandorost.com/archives/001346.php

meli

Registered User
لایک‌ها
23
ایول عصار
85.gif

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
تا فیفا تایید نکنه هیچ ارزشی نداره . ظاهرا هنوز با جایگزینی این خواننده ها موافقت نشده و انتخاب خواننده ها هم گویا ربطی به خود کشورها نداره و انتخاب کننده برگزار کننده های جام جهانی هستند
فدراسیون و دولت فعلا فقط برای خودشون تایید کردند

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فکر میکنم قضیه عصار به نوعی فرمالیته باشه.عمرا آهنگی که بخونه تو اون سی دی 32 تیم جام جهانی قرار بگیره.:)
خواننده این اثر آرش هستش که یک خواننده بین المللیه و انتخاب خود فیفا هستش.هر چند حالم از این اثر و مهمتر از اون قیافه و صداش به هم می خوره
در ضمن ما باید خیلی خوشحال باشیم که در جام جهانی آلمان ایرانو به رسمیت میشناسن. قضیه ماه قبل و عدم حضور ایران تو جام جهانی که یادمون نرفته.:(

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
فکر کنم فدراسیون ایران باید قبول کنه که آرش خواننده اهنگش تو جام جهانی باشه
فیفا که سر خود نمیتونه یه خواننده انتخاب کنه

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
خوندن آهنگ ايران توي جام جهاني رو فيفا به آرش سپرده....:)
اينو امروز صبح اميرقاسمي تو مصاحبش از آرش پرسيد و اونم تاييد كرد كه رييس بخش موزيك فيفا اينو ازش خواسته و مسوليت اين كار رو به آرش سپرده!

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
ارش نمیخونه , چون ایران تایید نمی کنه.

meli

Registered User
لایک‌ها
23
تأیید میشه!
ولی اگه بشه ....
(حرف 30 یا30 ممنوع!)

meli

Registered User
لایک‌ها
23
index.php

امسال در جام جهانی قرار شده تا از هر کشوری که در مسابقات شرکت می کنه، يک گروه موسيقی حضور داشته باشه تا سرودی به نشانه اون تيم در مسابقات اجرا بشه.
بعد ها خبردار شدم که قراره آرش و دی جی عليگيتر با هم يک آهنگ در جام جهانی اجرا کنن. اما دوباره خبر رسيد که بعد از رايزنی‌ها‌ی فدراسيون فوتبال در مورد تعيين نوع موسيقی و خواننده آهنگ ايران (ويژه جام جهانی فوتبال) عليرضا عصار به عنوان خواننده اين اثر تعيين شده!

جالب اينجا بود که شاعر هر دو گروه موسيقی، يک نفر بود؛ شاهکار بينش پژوه.

از اینجا گوش کنید

برای اينکه ببينيم دقيقاً موضوع از چه قراره و بالاخره چه کسی قراره در جام جهانی بخونه، با شاهکار و عليرضا عصار صحبت کردم.

شاهکار بینش پژوه

شاهکار بینش پژوه: حدود دو ماه پيش بود که آرش به من تلفن زد و خواست که کار مشترکی رو در ارتباط با جام جهانی داشته باشيم. نظر به اينکه سبک ها خيلی نزديکه و هم اينکه من موسيقی آرش رو خيلی دوست دارم، بلافاصله شروع کرديم به انجام اين کار و حدود يک ماه پيش اين قطعه تموم شد. فکر کنم ۲۰ روز ديگه آرش و دی جی عليگيتر برای ساختن ويدئوی اين قطعه به لس آنجلس خواهند رفت.

صحبت اين بود که آيا اين آهنگ برای پخش در جام جهانی فوتبال انتخاب ميشه يا نه که اخيراً با خبر شديم عليرضا عصار قراره برای ايران آهنگ رسمی فوتبال رو بخونه.

به طور طبيعی دولت ايران مختاره خواننده رو از داخل ايران انتخاب بکنه و اين حق مسلم اونهاست که البته اين کار رو هم انجام داده و عليرضا عصار رو برای انجام اين کار انتخاب کرده.

آرش

در زمينه شعر با عليرضا کار خواهی کرد يا اون با شخص ديگه ای کار می کنه؟

شعر اين آهنگ رو هم مثل همه کارهای ديگه عليرضا عصار من کار می کنم. يعنی در واقع حدود نيمی از قطعه رو کار کرديم و نيمه ديگه باقی مونده که داريم روی ملودی اون کار می کنيم.

احساست درباره تضاد بين اين دو آهنگ چيه؟

به نظر تفاوتی نداره. مهم اينه که همه مون داريم برای ايران کار می کنيم. گرچه من هم با آرش و عليگيتر کار می کنم و هم با عليرضا عصار، ولی فکر کنم هر دو تيم برای پيروزی ايران کار می کنن.

آيا در کاری که با عليرضا عصار انجام دادی از کلماتی مثل "توپ" و "فوتبال" هم استفاده کردی؟

نه. به هيچ وجه در کاری که انجام داديم از اين کلمات استفاده نکرديم. قرار شد تا ما عمداً با موضوع يک مقداری حماسی تر برخورد بکنيم. اما در کاری که با آرش کرديم موضوع مستقيماً بر ميگرده به فوتبال.

کلمه "ايران" چی، توش هست؟

بدون ترديد توش هست.

بعد از مصاحبه با شاهکار، با علیرضا عصار که قراره این سرود رو اجرا کنه تماس گرفتم و گفتم: عليرضا جان، چه زمانی به شما پيشنهاد ساخت آهنگ جام جهانی فوتبال برای ايران رو دادن؟

علیرضا عصار: اين رو در حقيقت من پنجشنبه هفته پيش از مدير برنامه هام شنيدم.

علیرضا عصار

حس خودتون چطور بود؟

در رابطه با اينکه قبول کنم يا نه، شکی نداشتم که قبول می کنم. اما يک سری نقطه نظرها بود که من و دوستان در فدراسيون فوتبال و در حقيقت ايران خودرو که مسئوليت اين بخش رو به عهده داره داشتن که با هم صحبت کرديم و بعد از اينکه به تفاهم رسيديم، اين کار قطعی شد.

آهنگش کار خودته؟

بله. البته هنوز مدت زمان زيادی از قراری که گذاشتيم نگذشته و هنوز به قطعيت نرسيدم. اما موسيقی اون حتماً مال خودم خواهد بود.

ولی به هر حال ايده ای برای شروع کار دارين، درسته؟

بله. من توی ذهنم می دونم که چکار قراره بکنم و بيشتر دارم روی جزئيات اون فکر می کنم.

ريتم اين موسيقی به چه سبکی خواهد بود؟

اين هم بر می گرده به همون نقشه توی سرم. هنوز به هيچ قطعيتی نرسيدم. من معمولاً توی کارهای ديگه ام هم از اول نقشه نمی ريزم که حتماً چه سازی رو استفاده بکنم. کار رو شروع می کنم و در حين انجام اون متوجه ميشم که بهترين سبک براش چيه.

علیرضا عصار

قراره که شاهکار بينش پژوه ترانه اين کار رو بگه. شاهکار برای آرش و دی جی عليگيتر هم يک شعر گفته. می خوام ببينم چطور با اين تيم حريف کنار مياين؟

من فکر کنم کلمه "رقيب" برای اين داستان مناسب نباشه. من زياد با اونها آشنايی ندارم اما فکر می کنم هر خواننده ای، از هر مليتی و از هر کجای دنيا بخواد برای تيم ملی کشورش بخونه، ميخونه و مسئله ای نيست. اما اين کار يک مقدار ابعاد تبليغاتی پيدا کرده. البته کاری که به من سفارش شده يک مقداری رسمی تره اما بقيه خواننده ها حتی در داخل کشور هم می تونند برای تيم ملی بخونن و با چيزی منافاتی نداره.

حدس می زنين کار اين آهنگ کی تموم بشه؟

به اميد خدا سعی می کنم قبل از ارديبهشت اون رو تموم بکنم.

درباره ايران خودرو که سرمايه گذار اين کار هستن سوالی داشتم و اينکه پيشنهاد اونها برای آهنگ چی بود که شما قبول نکردين؟

پيشنهادی خاصی ندادن که من بگم "نه"! وقتی به من پيشنهاد کردن که اين کار رو من اجرا بکنم، من گفتم اين موسيقی رو از اين زاويه می بينم و درباره اش با هم صحبت کرديم و دوستان کمال همکاری رو کردن و اختلاف نظر کلی وجود نداشت. تنها درباره زمان تحويل کار و جزئيات اون با هم صحبت کرديم

منبع:BBC

dara64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا هر كي خوند خوند!
مهم اينه كه ايراني باشه و فارسي حرف بزنه كه همشون بلدن
من به شخصه از خواننده هاي ايراني مثله تاجيك و عصار حمايت مي كنم
ولي خداييش آرش يه چيزه ديگست
اولاً اون چند تا جايزه بين المللي داره كه تو ايراني ها فقط آرش و يكي ديگه از خواننده هاي خارج از ايران دارن
ثانياً آرش با موسيقي روز و آكادميك و در يك كلام حرفه اي پيش مي ره كه كمتر خواننده اي تو ايران اينجوري هست
ثالثاً كه آرش رو نه تنها ايراني ها بلكه بسيار افراد غير ايراني هم دوست دارن
در ضمن آهنگ بيا بيا تا مدتها در صدر اهنگ هاي موبايل تو تمام دنيا قرار داشت كه اينو همه مي دونن
و نيز همه ياد گرفته بودن بگن "بيا تو ، خودت بيا تو ..." ولي هيچكدوم نمي دونستن يعني چي
خلاصه آرش يك خواننده ي ايراني بين المللي همه پسنده و اگه براي جام جهاني انتخاب شده بخاطر همينه
اي كاش مسئولين ايشون رو دعوت مي كردند تا بتونن با استفاده از شهرتش به نفع خودشون استفاده كنن
نه با طرد كردن و به رسميت نشناختنش جهانيان رو انگشت به دهن نگه دارند كه چي ؟
كه مگه تو ايران چند تا از اين جور خواننده ها يا بهترش هست كه اينا آرش رو به رسميت نمي شناسن؟؟؟؟؟!!!!!!!

sepehrteam

Registered User
لایک‌ها
0
آقا یه چیز می گم امیدوارم کسی بدش نیاد
در این که آقای آرش یا دی جی علی .... بین المللی هستند شکی نیستش اما اگر قرار باشه که برن و همون آهنگ افتضاحی که برای تیم ملی ایران خوندنو و در اینترنت هستش رو بخونن بهتره که صد سال سیاه نخونن چون بدرد برنامه کودک می خوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!
و با این هم مخالفم که میگن مهم اینه که ایرانی هستن و فارسی بلده! این که نشد دلیل! هر چرت و پرتی رو که نمی شه به عنوان آهنگ تیم ملی یه کشور اونم در یک جام بین المللی که از هر ملیتی در اون هستش قبول کردش! فقط به این دلیل که فارسی هستش!
و این رو هم بگم که اول مهم این هستش که مردم ایران خوششون بیاد و در مرتبه بعدی یک فرد خرجی!
خواهشن تعصب خودتون رو بگذارید کنار و با دید بی طرف به این موضوع نگاه کنید و این قضیه مهم رو هم مرتبه آهنگ مبایل ندونین
ممنون از همه

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینی که تاجیک خواند و در تی وی هم پخش شده لینکی ازش دارید یا اونیکه عصار با شهداد روحانی اماده کرده. این دومی باید چیز جالبی باشه.

بالا