برگزیده های پرشین تولز

ترتیب یادگیری زبانهای خارجی

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
فرض کنیم کسی انگلیسی رو در سطح خوبی بلده و بخواد بعد از انگلیسی زبانهای فرانسه و آلمانی و اسپانیایی رو یاد بگیره، به چه ترتیبی شروع به یادگیری اینها بکنه که کل فرآیند یادگیری این سه زبان کوتاه تر و آسان تر بشه؟ به لحاظ تشابه لغتها یا گرامر انها به انگلیسی یا به یکدیگر میگم. مثلا من خودم دقت کردم دیدم که لغتهای زبان آلمانی خیلی شبیه انگلیسی است و اگر با لهجه آشنا بشیم میشه معنای درصد زیادی از لغات رو فهمید، اما از یکی دو نفر که شروع به یادگیری آلمانی کردند شنیدم که آلمانی خیلی سخته و اونها فرانسه رو خیلی راحت تر یاد گرفته اند. حالا اول فرانسه بعد آلمانی یا بالعکس و یا اصلا اول اسپانیایی؟ یا اصلا همچین مقایسه ای بیخوده؟
ممنون

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
آلمانی خیل خیلی سخته ولی خب علاقه اگه وجود داشته باشه مشکلی نیست.

من از یکی پرسیدم میگفت ایتالیایی هم زبان راحتیه ...اسپانیای هم زیان مفیدیه تو خود آمریکا زبان دوم اسپانیایه

khabgard

Registered User
لایک‌ها
8
فرض کنیم کسی انگلیسی رو در سطح خوبی بلده و بخواد بعد از انگلیسی زبانهای فرانسه و آلمانی و اسپانیایی رو یاد بگیره، به چه ترتیبی شروع به یادگیری اینها بکنه که کل فرآیند یادگیری این سه زبان کوتاه تر و آسان تر بشه؟ به لحاظ تشابه لغتها یا گرامر انها به انگلیسی یا به یکدیگر میگم. مثلا من خودم دقت کردم دیدم که لغتهای زبان آلمانی خیلی شبیه انگلیسی است و اگر با لهجه آشنا بشیم میشه معنای درصد زیادی از لغات رو فهمید، اما از یکی دو نفر که شروع به یادگیری آلمانی کردند شنیدم که آلمانی خیلی سخته و اونها فرانسه رو خیلی راحت تر یاد گرفته اند. حالا اول فرانسه بعد آلمانی یا بالعکس و یا اصلا اول اسپانیایی؟ یا اصلا همچین مقایسه ای بیخوده؟
ممنون
این که بیشتر زبان های خارجی لاتین بیس هستند شکی نیست و اگر کسی تو یک زبان تسلط ( مثلا انگلیسی)
تسلط خوبی داشته باشه می تون زبان های بعدی رو هم به راحتی یاد بگیره ...... در مورد فرانسه بیشتر تفاوت تو
صرف افعال ،جای صفت و قید در جمله ، استفاده از preposition ها وتعدد زمان ها نسبت به انگلیسی هست
و مهم تر از همه مذکر و مونث بودن کلمات ...بگزارید یک مثال براتون بزنم : ما تو انگلیسی دو گروه فعل داریم
Regular و Iregular که به شکل to +Verb صرف میشن و قسمت سوم فعل در گروه اول با اضافه کردن
پسوند Ed تشکیل میشه و ....... اما در فرانسه افعال براساس حروف آخرشون به سه دسته تقسیم میشن
که گاهی صرف اونها در بعضی زمان ها از نظر املایی با شکل اولشون کاملا متفاوت هست...... علاوه بر این
گروه دیگری از افعال که به افعال Pronominal معروف هستن و به صورت se + verb می آیند که باز هم در
صرف کردن متفاوت هستند ...
این مثال رو گفتم که به وسیع بودن گرامر فرانسه اشاره کنم ... اما برای حرف زدن و مکالمه من فکر میکنم آدم زودتر راه میفته (نسبت به انگلیسی) در مورد خود من تا الان که همینطور بوده .....
غیر از صرف افعال و گرامر که از انگلیسی یکم سخت تر هست ( البته بازم نمیشه گفت سخت ، میشه گفت کامل تر) خیلی لغات مشترک با انگلیسی داریم مثلا تمام کلماتی که به tion- ختم میشن توفرانسه " سیون" و
کلماتی که به ment- ختم میشن "مان" تلفظ میشن ، ویا اکثر کلمات منتهی به y با e در انتها نوشته میشن
ضمن اینکه فرانسه برای فارسی زبون ها خیلی راحته، اینو همه کسایی که فرانسه می خونن بعد از یه مدت
بهش میرسن.....

در مورد اسپانیول هم تا اونجایی که می دونم اگر فرانسه رو خوب ( ونه خیلی خوب) مسلط باشین دیگه
فقط یه لهجه ست چون گرامرش تقریبا همون فرانسه ست :)

iraqi89

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

من یک دوست کوبایی دارم
او زبان های انگلیسی و فرانسوی به خوبی بلاده
و زبان مادریش اسپانیایی

الان هم دارد فارسی یاد می گیرد
گفت که اسپانیایی و انگلیزی وفرانسوی خیلی فرق نمی کنند

ولی برای شما باید بدونید که فرانسوی و اسپانیایی مثل عربی مونث ومذکر دارند

و یک دوست دارم المانی بلاد است گفت ساخت است ولی او به تحصیل زیاد علاقه ندارد

ببخشید اگر اشتباه کردم چون هنوز فارسیم زیاد خوب نیست

Last edited:

Romty

Registered User
لایک‌ها
14
آلمانی خیل خیلی سخته ولی خب علاقه اگه وجود داشته باشه مشکلی نیست.

من از یکی پرسیدم میگفت ایتالیایی هم زبان راحتیه ...اسپانیای هم زیان مفیدیه تو خود آمریکا زبان دوم اسپانیایه

تو امريكا زبان دوم فرانسه هستش نه اسپانيايي.

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
سلام

من یک دوست کوبایی دارم
او زبان های انگلیسی و فرانسوی به خوبی بلاده
و زبان مادریش اسپانیایی

الان هم دارد فارسی یاد می گیرد
گفت که اسپانیایی و انگلیزی وفرانسوی خیلی فرق نمی کنند

ولی برای شما باید بدونید که فرانسوی و اسپانیایی مثل عربی مونث ومذکر دارند

و یک دوست دارم المانی بلاد است گفت ساخت است ولی او به تحصیل زیاد علاقه ندارد

ببخشید اگر اشتباه کردم چون هنوز فارسیم زیاد خوب نیست

این گفت ساخت است یعنی چی؟

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
خوب پس تا اینجا شد همون ترتیبی که شنیده بودم و اکثرا میرن دنبالش: اول فرانسه و بعد اسپانیایی، با دونستن انگلیسی و فرانسه، یادگرفتن اسپانیایی خیلی راحت میشه. حالا ایتالیایی اینجا کجا جا داره؟ ایتالیایی راحت تره یا آلمانی؟

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
خوب پس تا اینجا شد همون ترتیبی که شنیده بودم و اکثرا میرن دنبالش: اول فرانسه و بعد اسپانیایی، با دونستن انگلیسی و فرانسه، یادگرفتن اسپانیایی خیلی راحت میشه. حالا ایتالیایی اینجا کجا جا داره؟ ایتالیایی راحت تره یا آلمانی؟
ایتالیایی نسبت به آلمانی خیلی راحت تره

apadanapayment

Registered User
لایک‌ها
0
من الان دارم ایتالیایی میخونم واسه آزمون سفارت.ایتالیایی زبان باحالیه.آسونتر از آلمانیم هست اما خوب موسسه های کمی ایتالیایی تدریس میکنن.در ضمن ایتالیایی احتمالا کم کاربردتر از آلمانی هست
تو کانادا زبان دوم فرانسویه ! تو آمریکا زبان دوم اسپانیاییه!
تایید میشه

بالا