برگزیده های پرشین تولز

ترخیص کالا از گمرک بوشهر

sultantjarat

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
8 فوریه 2022
نوشته‌ها
2
لایک‌ها
0
سن
22

ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر​


بندر بوشهر یک پل حیاتی برای مبادله کالا میان تجار و بازرگانان داخلی و خارجی می باشد لذا شناخت تشریفات اداری و امور گمرکی برای این دسته تجار حیاتی می باشد و شناخت این مهم یک مسئله حیاتی در پیشبرد انواع تجارت بین المللی میان بازرگانان داخلی و تجار و بازرگانان کشور های حوزه خلیج فارس است.
شرکت سلطان تجارت بازرگان در این مقاله در نظر دارد تا به چگونگی ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر بپردازد. لذا قبل از آن در نظر دارد تا به معرفی و همچنین تاریخچه گمرک بندر بپردازد. پر واضح است که بندر بوشهر یکی از درگاه های مهم واردات و صادرات کالا به خارج از کشور و بالاخص کشور های حوزه خلیج فارس است بدین سبب شما به عنوان تاجر و بازرگان که صاحب کالای وارداتی یا صادراتی می باشید و قصد تجارت با این کشور ها را دارید بد نیست تا از اهمیت و جایگاه گمرک بندر بوشهر نسبت به سایر گمرکات کشور مطلع و آگاه باشید.​
import export 5.jpg

بندر بوشهر با مساحتی بیش از 23 هزار کیلومتر، 937 کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس دارد. و این بندر از جمله بنادر مهم حوزه خلیج فارس است. این بندر قدمتی پنج هزار ساله دارد از جمله قدیمی ترین بنادر ایران و جهان می باشد. عمده تجارت های مهم توسط تجار کار کشته در گمرکات این بندر صورت می پذیرد. این بندر به عنوان بندر انرژی ایران در سطح جهان شناخته می شود چرا که انجام تجارت های نفتی توسط بازرگانان و تجار خارجی در این بندر مهم صورت می پذیرد. بنابر این دقت داشته باشید مراحل ترخیص کالا را فقد ترخیص کاران ماهر که از شرکت های معتبر می باشند می توانند با دقت عمل بالا بدون این که خسارت مالی وارد شود به انجام می رساند.
بندر بوشهر یکی از قطب های اصلی تجارت های میان ایران با سایر کشور ها می باشد چرا که بر مبنای تحقیقات صورت گرفته روزانه چیزی در حدود هشت میلیون تن کالا در این بندر مهم اقتصادی داد و ستد می گردد.بارگیری و تخلیه ی کالا ها در این بندر با سرعت باور ناپذیری انجام می گردد چرا که بندر بوشهر از اسکله های زیادی برخوردار است و این کثرت اسکله به واسطه ی مرز آبی زیادی که دارد قابل گنجایش است. بارگیری و همچنین تخلیه بار کشتی های تجاری کشور هایی نظیر؛ چین، هند، امارات و دبی، سریلانکا، ژاپن و کره در این بندر انجام می پذیرد.
دلایل بسیاری وجود دارد که این بندر به اصطلاح انرژی در زمره ی مهم ترین بنادر تجاری و بازرگانی ایران و حتی جهان شناخته شود که از جمله این دلایل به؛ وجود اسکله های بزرگ و گسترده در زمینه بارگیری و تخلیه کشتی های تجاری و بازرگانی، جغرافیای مختلف زمینی و دریایی، موقعیت مناسب جغرافیایی، خدمات فعال بیست و جهار ساعته و همانطور که بیان شد وجود مالامال منابع انرژی می توان اشاره نمود.
اکثر تجار و بازرگانان داخلی و خارجی تمایل به مبادلات کالا های خود توسط این بندر مهم دارند چرا که تجربه خود و سایر بازرگانان بر سهولت تجارت توسط بندر بوشهر صحه گذاشته و ترخیص کالا از طریق گمرک این بندر به مراتب آسان و سریع تر از سایر بنادر کشور می باشد.​
 
بالا