• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

ترک یا ادامه تحصیل ؟ (لطفا تجربه دارها . کسانیکه میتونن کمک کنن وارد شن)

just!n

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام خدمت کاربران محترم پرشین تولز
چون دیدم اینجا اکثرا بزرگسال هستن خواستم ی کمکی ازشون بگیرم مخصوصا کسانیکه تجربشو داشتن
پس اگه میشه در حق من ی برادری کنید و من رو از این دو راهی بیرون بکشید
-------------------
بنده میخوام بین شغل و تحصیل یکی رو انتخاب کنم
بدلیل یکسری مسائل و مشکلات بزرگی مخصوصا توی خانواده دیگه هیچ میلی به درس و تحصیل ندارم
تا الانش هم که از وقت شروع مدارس حدود 2 ماه میگذره حتی یکساعت هم کتاب رو باز نکردم اما باز نمره هام متوسطه
درواقع بزور دارم میرم مدرسه و اگه خانوادم اجازه میدادن زودتر از این ها ول میکردم ، دوسال دیگه هم درس بخونم دیپلم رو میگیرم اما واقعا شغلی که میخوام ازش درآمد داشته باشم هیچ ربطی به رشته و مدرک نداره و درواقع کسی نیست که آقای بالاسر باشه و چیزی بخواد
کار هم همین وبمستری هست که توی تابستون حدود 400 ازش درآمد دارم و از مهر به این ور که سایت رو اصلا آپ نکردم 150
قطعا اگه به صورت کامل برسم میتونم درآمدم رو به 1 تومن برسونم درحالیکه میتونم یک سایت دیگرو هم کنارش اداره کنم
خب بنظرتون بهتره که چیکار کنم ؟
---------------------------------------------
درمورد اینکه توی فامیل سرافکنده میشی و ... اونا اصلا خبردار نخواهد شد چون ما توی تهرانیم و بقیه شهرستان و کلا سالی یکبار بیشتر همدیگرو نمی بینیم
درمورد ازواج هم دیگه فکر نمیکنم کسی به فکر مدرک باشه و همین که ی خونه و ی ماشینی باشه کافیه که تا اونموقع قطعا پس انداز من به قدری هست که این دو مورد رو داشته باشم
------------------------------------------
قطعا دراینجا افراد زیادی هستند که ترک تحصیل کردن و به سمت یک شغلی رفتن یا کسانیکه درکل بتونن به بنده مشاوره بدن
ممنون میشم بگن که الان در چه وضعیتی هستن؟

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
دوست عزیز حتما حتما حتما درس و دانشگات رو ادامه بده.سن و سالی نداری و کاملا بی تجربه ای.5 6 سال دیگه حسرت همین روزای الانتو میخوری.کار یا تحصیل هیچوقت مانع پیشرفت دیگری نشده و نمیشه.توی هر شرایطی باشی میتونی همزمان هم کار کنی هم تحصیل.ولی اولویت اول زندگی شما تا سن 30 سالگی حتما حتما اول باید تحصیل باشه نه چیز دیگه.دنیای مجازی هم جای خوبی واسه این سوالا نیست.خیلییا نه شما رو میشناسن و نه دلشون به حال شما میسوزه .ممکنه از روی سطح فکرشون شما رو جوری راهنمایی کنن که خیلی بد روی زندگی و ایندتون تاثیر بزاره.در حال حاضر در هر شرایطی که هستی حتی اگه بدترین شرایط روحی و روانی یا مالی با چنگ و دندون سعی کن ادامه تحصیل بدی.هدف داشته باش.

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
سلام
خیلی خوبه که می دونی می خوای چی کار کنی
کاری که می خوای داشته باشی و ازش خرج خودت و خانواده ای که تشکیل می دی رو دربیاری و پس اندازی هم داشته باشی در کنار هزینه ها، باید کاری باشه که مطمئن باشه و امنیت شغلی و امنیت اقتصادی برات داشته باشه. وبمستری خیلی مزایا داره، اما لازمه که روی موضوع سایت و آینده ش مطمئن باشی. و همه ی تخم مرغ هاتو تو یه سبد نذار؛ یعنی یک سایت نداشته باش. به هر حال امکان داره به صورتی سایتت ضربه بخوره و یا به هر دلیلی سقوط کنه. برای این هم روی چند سایت تمرکز کن. البته همه رو جز برترین ها در زمینه ی خودش کن. چون شاید رقیب یک سایتت، چون همون سایتو داره و همه ی تمرکز و سرمایه هاش روی همون سایته، سایتت اُفت کنه.
ان شاالله که درآمد از سایت هات بیشتر شه و شرایط بهتری داشته باشی.
حالا یه صحبت مردونه و حقیقی می خوام باهات کنم : می ری خواستگاری؛ پدر دختر خانم ازت می پرسه شغلت چیه؟ و تو باید شغلت رو بگی. شغلت خیلی مهمه، این که اصلا اسم شغلت چیه! وبمستر؟ یعنی چی؟ وقتی توضیح دادی، می گه خوب از چی درآمد داری و چه قدر؟
این اتفاقیه که می افته و اگر بگی من از سایت هام ماهانه 10 میلیون هم درآمد دارم، پدری که می خواد تو مردِ دخترش بشی، ازت امنیت شغلی و اقتصادی می خواد و بیشتر به مشاغل شناخته شده اهمیت می دن. مدیر کانال مشهور تلگرامی گیزمیز که روزانه چند صدهزار تومان درآمد داشت در مصاحبه ش گفته بود که چنین مشکلی داره. این حقیقتیه که تو جامعه هست و شما براش فکری بکن که اون موقع مساله نداشته باشی. خیلی از وبمسترها این مشکل رو دارن و حتی در مورد این موضوع در انجمن ها بارها بحث شده.
از شغل و ازدواج می گذریم و می رسیم به تحصیل؛
تحصیل یعنی کسب کردن، به دست آوردن. آدم عاقل سرمایه گذاری ای می کنه که به سودش باشه. عمرش رو پای چیزی می ذاره که بعدا نتیجه بگیره. درس خوندن اضافی، تلف کردن زمان و از دست دادن فرصت هاست. نظر من اینه که اون قدر تحصیل کن که به دردت بخوره. درسی بخونی که ازش استفاده نکنی، به درد نمی خوره. پس تحصیل دانشگاهی رو در صورتی برو که بخوای ازش استفاده کنی. برادرانه بهت می گم که دیپلم کامل رو بگیر. یعنی تا مرحله ی دانشگاه برو و بعد اگر دانشگاه خواستی برو و نخواستی نرو؛ اما دیپلم رو بگیر. خیلی مهمه. چیزی نیست دو سال. بخون و تمومش کن.
در مورد دانشگاه هم این طور نیست که الزاما درس بخونی برای کارِت؛ اگر نظرت در مورد کسب و کار تغییر کرد و برای شغل انتخابیت نیاز به مدرک داشتی، برو دانشگاه. اما اگر شغلت وبمستریه و نیاز به دانشگاه نداری برای کارت، بازم می تونی بری دانشگاه. می دونی چرا؟ چون همه به خاطر کار نمی رن دانشگاه. مثلا به موضوعی علاقه مندی می تونی بری دانشگاه. محیط بعضی دانشگاه ها خوبه و همین که تو دانشگاه باشی خوبه. آدم تغییر می کنه. مثل این می مونه که یه روزی کودک بودی و الان به کودکا نگاه می کنی و می بینی که بلوغ بیشتری داری، دانشگاه هم از نظر اجتماعی ارتقا می ده آدم رو. البته نه همه ی دانشگاه ها و تاثیرها هم متفاوته. بنابراین تحصیلات دانشگاهی الزاما برای کار نیست.

تا این جا پاسخی که می تونستم بدم رو دادم.
یه چیز دیگه هم بهت می خوام بگم :
زندگی الزاما اون چیزی نمی شه که ما می خوایم. از همین دوستان بپرس یا از پدرا و مادرا؛ بپرس می خواستی چه زندگی ای بسازی و چی شد؟ متوجه منظورم شدی و خودتم اینو می دونی. حالا یه سوال از خودت بپرس و به خودت پاسخ بده : اگر یه روزی خسته شدم از این شغل یا سایت هایی اومد که همه ی برنامه ریزی ها و پیش بینی هام خراب شد، چه کنم؟ پس بهتره از الان جوونی و به فکر آینده تی و مشورت می کنی، به این فکر کنی که خودتو جوری بسازی که در اون شرایط هم بتونی زندگی تو حفظ کنی. حتما دیدی کسی که بیکار شده و بعدش رفته سر یه کار دیگه، و کس دیگه ای که بیکار شده و بیکار مونده. این ها تو یه جامعه ن، اما با هم فرق می کنن. یعنی هر چی مهارت و دانش و تجربه هات بیشتر باشه زندگی باآرامش تر و امن تری داری. آدم واقعا هر چی سنش می ره بالاتر این هارو بیشتر می فهمه و تجربه می کنه. سخته ازدواج کنی و بعدش یه جا پول کم بیاری.
منفی بافی خوب نیست، اما درنظر گرفتن حقایق، الزامیه. اگر سایت هات اجازه می دادن، برو یه حرفه ای یاد بگیر یا دانشی رو از طریق دانشگاه یا مطالعه ی شخصی یاد بگیر که یه روزی شاید به دردت خورد.

و یه چیز دیگه،
ببخشید،
بعضی وبمسترها که همیشه در خونه هستن و پای سایتشون، مخصوصا سایت هایی که ارتباط با کاربران ندارن یا در حد تیکت هست، افسرده می شن. این کسب و کارها چون اغلب تک نفره یا با تعداد کم مدیریت می شه، ارتباطات اجتماعی کمه و خسته کننده می شه. به اینم فکر کن. مثلا در کنار سایتت مهمونی و بیرون رفتن دسته جمعی و ورزش های دسته جمعی برو. خیلی نکته ی مهمیه.

موفق باشی

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
393
همونطور که دوستمون گفتن حتما درس و دانشگاه رو ادامه بده.وبمستری هم شغلی نیست که بشه کاملا روش حساب باز کرد.صبح پا میشی می بینی سایت فیلتره یا از طرف گوگل جریمه شدی.شما هم می تونی درس بخونی و هم به سایت برسی.
در ضمن یه توصیه برادرانه به شما میکنم و اون هم اینکه استفاده زیاد و پیوسته از کامپیوتر و گوشی به شدت چشم رو ضعیف میکنه.سعی کن سالی یه بار به چشم پزشک مراجعه کنی.

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
هر کاری میخای بکنی بکن ، فقط درس رو ول نکن...پشیمون میشی بعدا...

exiz.ir

Registered User
لایک‌ها
427
سلام
در مورد درس تجربه خاصی ندارم فقط منم درست شرایط شما رو داشتم و درست در همین سنی که هستی .بعد دیپلم هم ادامه تحصیل ندادم
الانم خداروشکر وضعم بد نیس و راضیم (به این معنی نیس که ترک تحصیل کنی چون وبمستری رو من آشنام و 10 ساله کارم پشت کامپیوتر نشینیه و هیچوقت نمیتونی روش حساب کنی چون خطرات زیادی در مسیرش هست و بگی که ماهی اینقدر درمیارمو غیره )

و یه چیز دیگه،
ببخشید،
بعضی وبمسترها که همیشه در خونه هستن و پای سایتشون، مخصوصا سایت هایی که ارتباط با کاربران ندارن یا در حد تیکت هست، افسرده می شن. این کسب و کارها چون اغلب تک نفره یا با تعداد کم مدیریت می شه، ارتباطات اجتماعی کمه و خسته کننده می شه. به اینم فکر کن. مثلا در کنار سایتت مهمونی و بیرون رفتن دسته جمعی و ورزش های دسته جمعی برو. خیلی نکته ی مهمیه.

موفق باشی

منو 3 نفر دیگه از دوستام عاشق همین در خونه ماندن و مهمونی نرفتن هستیم اوایل فکر میکردم مشکل بزرگیه ولی بعدها تحقیق کردم و به نتایج جالبی رسیدم و خلق و خوی آدما فرق داره .

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
به قول خودتون لای کتاب رو هم باز نکرده نمراتتون متوسط هست، بنابراین اصلا وقتی برای درس خواندن صرف نمیکنید، کار مد نظرتون رو دنبال کنید، درس رو هم همین شکلی که تا الان دنبال کردید دنبال کنید! مثل اکثر دانشجو ها که فقط دنبال مدرکن، اگر هم حوصله مدرسه و کلاس ندارید، اکثر بچه ها همینطورن شما استثنا نیستید. لااقل یه مدرکی داشته باشی فردا رفتی یه مجوز برای کارت بگیری نگن حداقل لیسانس باید داشته باشی.
بعضی حرف ها رو هم که مثلا بیل گیتس و فلانی و بهمانی درس و دانشگاه رو ول کردن فراموش کنید، اونها هاروارد و ام آی تی رو ول کردن! نه آزاد و پیام نور و دولتی واحد اوشکولاب تپه.

zooya

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
شما اینکارهایی رو که گفتی رو هم میتونی در کنار درست انجام بدی. بنظرم که تا لیسانس رو ادامه بده.

behrooz3229

Registered User
لایک‌ها
1,270
این دوره زمونه باید چند وجهی باشی . یعنی باید تو همه زمینه ها فعالیت کنی . پس هم درس ادامه بده و هم در کنار درس کاری که دوست داری ادامه بده .
سعی کن درس و کارت به هم مرتبط باشن البته نبود هم مسئله ای نیست. .

just!n

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
من تقریبا 98 درصد فکرم این بود که درس رو ول کنم و با چیزایی که قبلا شنیده بودم فکر میکردم الان بیاید بگید با درس به هیچ جا نمیرسی و برو دنبال یک کار و ...
الان که حرف های شما دوستان رو شنیدم و فهمیدم چقدر تاثیر داره علاقه مند تر شدم به درس
خیلی ممنون از همه ی دوستان

DrFATAL

Registered User
لایک‌ها
311
اونایی ک درس خوندن فک میکنن عمرشون هدر رفته و نباس میخوندن و باس میرفتن سرکار
اونایی ک درس نخوندن و رفتن سرکار فک میکنن از صب تا شب دارن حمالی میکنن و اونایی ک درس خوندن روزگارشون بهتره
در کل حرف هیچکسو گوش نکن اصن حرف خودتم گوش نکن :|

yasinshoper

Registered User
لایک‌ها
162
من تقریبا 98 درصد فکرم این بود که درس رو ول کنم و با چیزایی که قبلا شنیده بودم فکر میکردم الان بیاید بگید با درس به هیچ جا نمیرسی و برو دنبال یک کار و ...
الان که حرف های شما دوستان رو شنیدم و فهمیدم چقدر تاثیر داره علاقه مند تر شدم به درس
خیلی ممنون از همه ی دوستان
پست اول رو که خوندم ، نگران شدم . خودم توی همین شرایط بودم ، و الان واقعا خوشحالم که به این نتیجه رسیدید . کلی حرف توی دلم هست که می خوام در باب این موضوع بزنم ولی اینجا واقعا جاش نیست . پس خلاصه حرفم رو میزنم ... درس رو به هیچ عنوان رها نکنید . به هیچ عنوان . حتی اگه 1000% مطمئن هستید شغلی خواهید داشت که میلیاردی درآمد دارید .
من درس رو رها کردم و به امید داشتن روزهای بهتر شروع به کار کردم . وبمستری رو به عنوان شغل اصلی انتخاب کرده بودم ، بدون پشتوانه ، بدون تجربه و بدون حمایت اطرافیانم . 8 سال کار کردم و آخرش کمرم شکست زیر بار سنگینی کار و الان نه کار دارم ، نه درس خوندم ، نه سرمایه ای دارم و نه اعتماد اطرافیانم رو .
شما این اشتباه رو نکنید . درس خوندن راه ها ، ایده ها و فکرهای مختلفی رو به وجود می آره که من میگم درب های موفقیت هستن . هر کاری می خواید بکنید ، بکنید . این زندگی شماست و نمی تونید مثل بازی ها از اول بیاریدش ، ولی هرگز هرگز هرگز و هرگز درس خوندن رو رها نکنید که بدون شک پشیمان خواهید شد . موفق باشید .

kiachip

Registered User
لایک‌ها
100
دو دستى بچسب به درس

وقتى سنت رفت بالا ميفهمى چرا

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

priche

Registered User
لایک‌ها
67
درس رو ول نکن اگه به خاطر مشکل خارجی هستش تحملش کن همیشه اینجوری نیست .حداقلش دیپلمت رو بگیر بعدش میتونی وارد بازار کار بشی با مدرک دیپلم که قابل قبول هستش یا میتونی وارد **** و ارتش و .... بشی که اون هم یه راه میونبر هستش که میتونه مشکلاتت رو پوشش بده البته باید علاقه بهش داشته باشی

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
در مورد بحث کار که اغلب دوستان گفتن اما :
"درمورد ازواج هم دیگه فکر نمیکنم کسی به فکر مدرک باشه و همین که ی خونه و ی ماشینی باشه کافیه که تا اونموقع قطعا پس انداز من به قدری هست که این دو مورد رو داشته باشم"
اینو خوندم یکم نصیحتم اومد :general404:
می خواستم بگم نه اصلا ولی خیلی اوقات هم اینطور نیست
خود من با کسی ازدواج کردم که نه خونه نه ماشین داره، کل پس اندازش هم 5 تومنم نبود، اما مطمئن بودم دارم با آدم درستی ازدواج می کنم، چون نه تنها تو خود دانشکاه سواد علمی خوبی داشت بلکه شعور اجتماعی بالایی هم داشت، باور کنین برادرهای خونی خودش اینطور نیستن، چون چیزهایی که ایشون دیدن رو ندیدن، با کسایی که ایشون نشست و برخاست کردن نبودن،
اینکه شما درس بخونی هیچ ضدیتی با کار و زندگی شما نخواهد داشت بلکه باعث پیشرفت تون تو همه زمینه ها خواهد شد، متاسفانه درس های مدرسه و دانشگاه های ما جز معدودی از اون ها کفاف علوم حال حاضر رو نمیدن، اینه که خیلیا هنوز راهی نرفته ***** میشن اما دیگه یه دیپلم که این حرف ها رو نداره، محیط مدرسه و دانشگاه به مراتب بهتر از هر جای دیگه ایه که یه نوجوون یا جوون میتونه درش باشه، سالم، پر انگیزه، هدفمند، که شخصیت قوی ای از شما خواهد ساخت، سعی کنین تو هر کاری وارد میشین به بهترین نحو تمومش کنین
برای زندگی خودتون محیط سالمی بسازین، همون قدر که به درآمد فکر می کنین به دانش و بینش هم فکر کنین، همینطور از یار زندگیتون هم همچین توقعی داشته باشین، اینطور نباشه که دو قلم جنس مادی براش مهیا کنین و راضی بشه و تموم!انتظار داشته باشین که انتظاراتش بالاتر از این حرف ها باشه! ان شاالله زندگی هنوز جلو روی شماست، راه های زیادی قراره برین، قدم هاتون رو محکم تر بردارین، نه با شاید و احتمال که اگه فلان بشه و بهمان

امیدوارم همیشه موفق باشین و از اونچه انجام میدین شاد باشین:general601::general601::general601:

dobidob

Registered User
لایک‌ها
127
ببین برادر
به نظر من درس اگر تا دکتری بری به دردت میخوره
من خودم 25 سالم هست و فوق دیپلم دارم بعد از فوق دیپلم تصمیم گرفتم که بیخیال درس بشم و برم دنبال علاقم
الآن خدا رو شکر 2-3 سالی هست که کار میکنم و درآمدم هم خوبه
مهمترین شرط علاقس !
اگر واقعا به کاری علاقه داری و میدونی که میتونی توش موفق بشی شک نکن و حتما برو دنبالش حتی اگر باید به خاطرش درس رو بذاری کنار !

من اوایل که شروع به کار کردم اصلا به درآمد زایی فکر نمیکردم و دنبال علاقم بودم و دوست داشتم چیز های جدید تر یاد بگیرم
بعد که وارد بازار کار شدم اوایل یکمی به مشکل مالی خوردم ولی الآن که توی کارم میشه گفت تخصص دارم درآمدم تا ماهی 3-4 تومن میرسه

این رو بدون توی هر کاری علاقه و پشتکار داشته باشی حتما موفق میشی حتی درس خوندن
این نیست که درس رو ول کنی بگی خب حالا دیگه کار میکنم
باید قبلش در مورد کارت در مورد بازار کار در مورد اینکه حتی با چه نرم افزار هایی باید کارکنی و چه نرم افزار هایی رو یاد بگیری تحقیق کنی و تا چند مدت اول به درآمد فکر نکنی

الان میگی تابستون 400 درآمد داشتی باید به موقعی فکر کنی که 4 تومن درآمد داشته باشی با درآمد کم راضی بشی درآمدت کم میمونه !

درمورد زن گرفتن و فامیل هم اصلا اهمیت نده تو داری زندگی میکنی حرف مردم واست مهم نباشه البته اشتباه نکن و بعضی اوقات نصحیت ها رو گوش کن و در کل کاری که فکر میکنی درسته ر انجام بده

واسه ی تصمیم گرفتن هم به تاپیک اینجا بسنده نکن و حسابی تحقیق کن در مورد کاری که میخوای واردش بشی

اگر بتونی از علاقت پول خوبی دربیاری درس خوندن به دردت نمیخوره
موفق باشی

ali56543

Registered User
لایک‌ها
542
تو این جامعه که همه دانشگاه نرفتن رو تابو میدونن باید هم اینهمه تحصیل کرده بیکار داشته باشیم اصولا وقتی ویتامین پ نداری به این که درس بخونی سالها و آخرش کار غیر مرتبط گیرت میاد میرسی ,تا مرحله دیپلم رو حتما ادامه بده و علاوه بر وب مستری دنبال کار دیگه هم باش مثلا خود من تو مغازم نشستم موقع بیکاری واس سایتم ترجمه هم میکنم اینطوری هم مغازه دارم که مثل مدیر گیز میز نگن چیکاره ای همش هم تو خونه نیستم وب مستر هم هستم.این راهی که شما رفتی رو من سالهاست دارم میرم فقط خونه نشینی بدرد نمیخوره فقط هم درس خوندن بدرد نمیخوره

klxl

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
438
اگه میخواستی فوق لیسانس بگیری یا دکترا میگفتم درس رو ول کن ولی حداقل باید دیپلم یا لیسانس داشته باشی.
تا دیپلم و فوق دیپلم ادامه بده ولی حتما تمرکزت روی کار باشه چون اکثرا با فقط درس به هیچ جایی نمیرسن.
من الان دانشگاه هستم ولی هرکدوم از دوستام که کار پیدا میکنن،دیگه درس رو درست نمیخونن و میپسبن به کار و کلاسا رو یک در میون میان و در حد پاس کردن درس میخونن.

dobidob

Registered User
لایک‌ها
127
اگه میخواستی فوق لیسانس بگیری یا دکترا میگفتم درس رو ول کن ولی حداقل باید دیپلم یا لیسانس داشته باشی.
تا دیپلم و فوق دیپلم ادامه بده ولی حتما تمرکزت روی کار باشه چون اکثرا با فقط درس به هیچ جایی نمیرسن.
من الان دانشگاه هستم ولی هرکدوم از دوستام که کار پیدا میکنن،دیگه درس رو درست نمیخونن و میپسبن به کار و کلاسا رو یک در میون میان و در حد پاس کردن درس میخونن.
برادر برعکس میگی که
من رشتم الکترونیک بود
به شخصه بیش از 10 بار رفتم دانشگاه و راننده ماشین لیسانس الکترونیک داشت !
همه میگن درس خوبه درس بخون
آخه برادر من این همه وقت میذاری ، هزینه میکنی لیسانس میگیری آخرش که چی ؟ توی دانشگاه چی بهت یاد میدن ؟ اون 4 سالی رو که میخوای صرف دانشگاه کنی وقت بذار آموزش توی زمینه ای که علاقه داری ببین

ahangha89

Registered User
لایک‌ها
399
من به عنوان کسی که سایت زیر 100 الکسا و معروف توی ایران داشتم و درامد خوبی هم داشتم مهندسی نرم افزار هم دارم بهت توصیه میکنم هیچوقت هیچوقت هیچوقت وبمستر بودن رو به عنوان شغل توی ایران انتخاب نکن میتونه به عنوان شغل دوم باشه ولی شغل اصلی خیر چرا؟
1- امنیت شغلی نداره صبح از خواب پامیشی فیلتر هست و وقتی با فیلترینگ تماس میگیری به درستی و با احترام پاسخ نمیدن و فکر وقت و ضرر مالی شما نخواهند بود شاید هم کلا سایتتون باز نشه
2- مشکل درامد که اویل درامدی نیست یا پایین هست و باید کل وقت روزانه رو بذارید تا به سطح مطلوبی برسید که باز ممکنه یک روزه بر باد بره
3- روی روحیه و روان شما تاثیر میذاره و روابط اجتماعی شما رو کم میکنه امکان داره بعدا برای ازدواج و سایر کارهاتون با مشکل روبرو بشید در روابطتون
درکل درس بخونید حتما و قطعا در این مقطع درس رو کنار نذارید درکنارش اگه علاقه دارید وبمستری رو دنبال کنید در آینده هم شغلی به جز این شغل انتخاب کنید
پ.ن: من خودم فوق لیسانس هم قبول شدم درسم هم بد نبود علاقه زیادیم به کامپیوتر داشتم اما کاری به جز کامپیوتر انتخاب کردم و مغازه دار هستم دیگه دنبال فوق لیسانس نرفتم چون بند پ رو نداشتم و حداقل در شهر ما برای مدرک ما نیاز به بند پ ( پارتی و پول ) هست برای استخدام

بالا