برگزیده های پرشین تولز

ترک یا ادامه تحصیل ؟ (لطفا تجربه دارها . کسانیکه میتونن کمک کنن وارد شن)

mehdidotcom

Registered User
لایک‌ها
35
بله شما لیاقتت خیلی زیاده لیاقتت چرت وپرت تو فروها نوشتنه:general404:
همون آسانسور چند وقت پیش می گفتن اکثر آسانسورهای ایران غیر استاندارد بخاطر قطعات بی کیفیت چینی حالا طرف چطور قطعه آسانسور بفروشه وقتی از چین میاد حتما به آسانسور فروش های سراسر کشور تب نداری شما؟معلومه آسیاتک باید بنویسه زیر لیسانس نمیگیریم انتظار داری بگه سیکل هم قبوله :general304:همون آسیاتک فک میکنی بدون پارتی کسیو استخدام میکنه؟مگه من خودم دنبال این چیزا نبودم و تامرز استخدام رفتم ولی یه پارتی کلف تر اومد جای منو گرفت کلا دیگه معلومه به چرت گفتن افتادی من هنوزم میگم برای اینکارایی که گفتی احتیاج به مدرک نیست با دیپلم هم میشه رفت سرکار جای فوق لیسانس فقط بند پ راستی به باباجون هم سلام برسون

شما عزیز خوابی یا خودتو به خواب زدی اتفاقن آسانسور کارش عالیه سودش هم خوبه من دوستم تو کار آسانسوره مهندسی مکانیک خونده خیلی قطعات وارد میشه بعضی خودشان تولید می کنند بعضی چینی هستند دوست داشتی آدرس می دم برو با ایشان صحبت کن متوچه میشی چه بازار بکری داره البته الان با رکود ساختمان یکم کم شده ولی هنوز برای نگهداری اساسانور های فروخته شده بازار بکری داره این رشته
بله آسیاتک بدون پارتی هم استخدام می کند کی گفته اسخدام نمیکنه مگه شرکت دولتی است شرکت های خصوصی استخدام می کنند بدون پارتی چرا فکر می کنی استخدام نمی کنندشرکت های حصوصی مثل دولتی پول مفت ندارند بدهند به کارمندا آنها بر اساس تخصص استخدام می کنند نه پارتی اگر تخصص نداشته باشی سودی براشون نرسونی محاله بهت کار بدن مگر اینکه برادر مدیر عامل باشی اونم اگر مطیع نباشی بیرونت می کنند در شرکت ما مدیر فروش را که برادر خانم مدیر عامل بود بدلیل تخطی از فرامین مدیر عامل و ضرر فروش برای شرکت اخراح کردند با کسی شوخی ندراند
با دیپلم نمیشه رفت سر کار عزیز حدقل مدرک لیسانس لازم است
بله با دیپلم میشه منشی بود میشه خیلی جا ها رفت اما جای پیشرفت نداری با دیپلم اصلا
شما در دنیای دیگری زندگی می کنید ما در دنیای دیگر دنیای من و شما از هم دور است و شما میگید من چرت می گم در صورتی که به نظر می رسه تجربه شما کم باشه
این بحث انشا قدیمی علم بهتر است یا ثروت است را داریم دنبال می کنیم شما می گی ثروت من می گم هر دو
هم علم لازمه هم ثروت نداشتن یکی باعث میشه یکجای کار یک روزی لنگ بزنی
فرض کنیم هم حرف شما درست باشه و داشتن علم برای کار کردن نیاز به پارتی داشته باشه خب مشکلی نیست شما که هر دو مسیر را رفتیی چیزی برای از دست دادن نداری که چون موازی کار کردی هم در جهت علم رفتی هم جهت ثروت اولی نشد دومی را بلدی و لنگ نمی مانی حرف من اینه
چون بهر حال شانسه ممکنه شما یک پارتی بهر حال شانسی پیدا کنی یکی از دوستام شانسی مشتری ارایشگاه خانمش شوهرش شهر دار یکی از مناطق بود با خانم ایشان دوست میشه و بعد از مدتی شوهر ایشان را می بره شهرداری
پارتی از هوا که نمی اد عزیز

Alian1

Registered User
لایک‌ها
23
من چهل سالمه ، مدرك اگر فقط جهت قاب كردن هم بود بگير دوست عزيزم ، فردا روزي مي خواي از ايران بري ، شغل ديگه داشته باشي ، ازدواج كني ، شغل دولتي بگيري ، دنيا هزار چرخ داره تا فرصت و جووني داري درس بخون و خوب بخون ، چه ايرادي داره هم درس بخوني و هم كار كني ؟ ولي اولويتت درس باشه چون اين پولهاي به نظر زياد هيچي نيستن توي زندگي ولي همون مدرك به ظاهر قاب كردني يه پشتوانه براي آيندت هست ، موفق باشي

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alian1

Registered User
لایک‌ها
23
برادر برعکس میگی که
من رشتم الکترونیک بود
به شخصه بیش از 10 بار رفتم دانشگاه و راننده ماشین لیسانس الکترونیک داشت !
همه میگن درس خوبه درس بخون
آخه برادر من این همه وقت میذاری ، هزینه میکنی لیسانس میگیری آخرش که چی ؟ توی دانشگاه چی بهت یاد میدن ؟ اون 4 سالی رو که میخوای صرف دانشگاه کنی وقت بذار آموزش توی زمینه ای که علاقه داری ببین

دوست نازنينم ما كه فردا را نديديم ، يه سيبم بندازيد بالا هزار چرخ مي خوره تا برسه زمين ، حالا اون مدرك بعد از زمين خوردن سيب باشه بهتره تا نباشه ، خيلي جوونها را مي شناسم هم درس مي خونن هم كار مي كنن ، ما با اين شرايط اقتصادي هيچ پلي را نبايد پشت سر خراب كنيم ، حداقل اين تجربه من تو ٤٠ سال زندگيه ، موفق باشيد

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
شما عزیز خوابی یا خودتو به خواب زدی اتفاقن آسانسور کارش عالیه سودش هم خوبه من دوستم تو کار آسانسوره مهندسی مکانیک خونده خیلی قطعات وارد میشه بعضی خودشان تولید می کنند بعضی چینی هستند دوست داشتی آدرس می دم برو با ایشان صحبت کن متوچه میشی چه بازار بکری داره البته الان با رکود ساختمان یکم کم شده ولی هنوز برای نگهداری اساسانور های فروخته شده بازار بکری داره این رشته
بله آسیاتک بدون پارتی هم استخدام می کند کی گفته اسخدام نمیکنه مگه شرکت دولتی است شرکت های خصوصی استخدام می کنند بدون پارتی چرا فکر می کنی استخدام نمی کنندشرکت های حصوصی مثل دولتی پول مفت ندارند بدهند به کارمندا آنها بر اساس تخصص استخدام می کنند نه پارتی اگر تخصص نداشته باشی سودی براشون نرسونی محاله بهت کار بدن مگر اینکه برادر مدیر عامل باشی اونم اگر مطیع نباشی بیرونت می کنند در شرکت ما مدیر فروش را که برادر خانم مدیر عامل بود بدلیل تخطی از فرامین مدیر عامل و ضرر فروش برای شرکت اخراح کردند با کسی شوخی ندراند
با دیپلم نمیشه رفت سر کار عزیز حدقل مدرک لیسانس لازم است
بله با دیپلم میشه منشی بود میشه خیلی جا ها رفت اما جای پیشرفت نداری با دیپلم اصلا
شما در دنیای دیگری زندگی می کنید ما در دنیای دیگر دنیای من و شما از هم دور است و شما میگید من چرت می گم در صورتی که به نظر می رسه تجربه شما کم باشه
این بحث انشا قدیمی علم بهتر است یا ثروت است را داریم دنبال می کنیم شما می گی ثروت من می گم هر دو
هم علم لازمه هم ثروت نداشتن یکی باعث میشه یکجای کار یک روزی لنگ بزنی
فرض کنیم هم حرف شما درست باشه و داشتن علم برای کار کردن نیاز به پارتی داشته باشه خب مشکلی نیست شما که هر دو مسیر را رفتیی چیزی برای از دست دادن نداری که چون موازی کار کردی هم در جهت علم رفتی هم جهت ثروت اولی نشد دومی را بلدی و لنگ نمی مانی حرف من اینه
چون بهر حال شانسه ممکنه شما یک پارتی بهر حال شانسی پیدا کنی یکی از دوستام شانسی مشتری ارایشگاه خانمش شوهرش شهر دار یکی از مناطق بود با خانم ایشان دوست میشه و بعد از مدتی شوهر ایشان را می بره شهرداری
پارتی از هوا که نمی اد عزیز
کسی بخواد درس بخونه شانسی پارتی پیدا کنه مصداق همون با طناب پوسیده تو چاه رفتنه,آدم سالهای عمر گران مایه رو هدر بده که چی تو آرایشگاه خانمش پارتی پیدابشه این احمقانه نیست؟کلا با آدم نادانی مثل شما که دلیلاش برای کار اینه که کارمند حقوق 50 تومنی داره,میشه قطعه تولید کرد اونم بدون مجوز وزارت صنعت و معدن و بدون ثیت شرکت و بدون سرمایه فقط با یه تیکه کاغذ,برنامه نویسی اونم با مدرک,ساختمان سازی بامدرک بدون پول وبسیاری از خزعبلات دیگه همون بحث نکنه کسی بهتره, حکومت کردن بر نادانهایی مثل شما کاری داره واقعا:general304:

I_Love_NY

Registered User
لایک‌ها
464
درس خوندن توی ایران فقط برای کسی خوبه که مطمئن باشه وقتی مدرکشو گرفت آشنا و پارتی داره و بیکار نمیمونه

شما مدرک میگیری بعد دنبال کار میری یه کار معمولی که شاید با رشتت هم مربوط نباشه پیدا میکنی و اونجاست میبینی سرپرستت با که دیپلمش هم به زور گرفته بالا سر شما کار میکنه و ماهی 4 5 میلیون حقوقشه اونجاست که میفهمی مملکت ما فقط پارتی مهمه و تا آخر عمرت مجبوری تحمل کنی این چیزارو

اگر مثل من آشنا و پارتی ندارید دنبال درس خوندن نرید که میبینید آخرش وقت خودتونو تلف کردید به جای اینکه 4 سال درس بخونی و لیسانس بگیری و آخرش بیکار بمونی برید سراغ

کاری که علاقه دارید و اگه این 4 سال صرف یاد گرفتن یک شغل کنید بعدش دیگه بیکار نمیمونید فلان دوستم توی دوره دبیرستان ترک تحصیل کرد و رفت میوه میفروخت ما مسخرش میکردیم توی مدرسه پیش خودمون گذشت و گذشت من داشتم واسه لیسانس میخوندم و هر روز از جلوی نمایشگاه ماشینش رد میشدم و من الان تازه فارغ التحصیل شدم و منتظرم برم خدمت و دو سال دیگه از عمرم هم هدر بره .

Last edited:

Alian1

Registered User
لایک‌ها
23
درس خوندن توی ایران فقط برای کسی خوبه که مطمئن باشه وقتی مدرکشو گرفت آشنا و پارتی داره و بیکار نمیمونه

شما مدرک میگیری بعد دنبال کار میری یه کار معمولی که شاید با رشتت هم مربوط نباشه پیدا میکنی و اونجاست میبینی سرپرستت با که دیپلمش هم به زور گرفته بالا سر شما کار میکنه و ماهی 4 5 میلیون حقوقشه اونجاست که میفهمی مملکت ما فقط پارتی مهمه و تا آخر عمرت مجبوری تحمل کنی این چیزارو

اگر مثل من آشنا و پارتی ندارید دنبال درس خوندن نرید که میبینید آخرش وقت خودتونو تلف کردید به جای اینکه 4 سال درس بخونی و لیسانس بگیری و آخرش بیکار بمونی برید سراغ

کاری که علاقه دارید و اگه این 4 سال صرف یاد گرفتن یک شغل کنید بعدش دیگه بیکار نمیمونید فلان دوستم توی دوره دبیرستان ترک تحصیل کرد و رفت میوه میفروخت ما مسخرش میکردیم توی مدرسه پیش خودمون گذشت و گذشت من داشتم واسه لیسانس میخوندم و هر روز از جلوی نمایشگاه ماشینش رد میشدم و من الان تازه فارغ التحصیل شدم و منتظرم برم خدمت و دو سال دیگه از عمرم هم هدر بره .

خب دوست بزرگوار مي دونيد بدون مدرك تحصيلي از ايران خارج شدن چقدر سخته ؟ شايد فردا روزي اين دوستمون خواستن جاي ديگري زندگي كنند ، شايد همين سرزمين خودمون خدا خواست و در رو يه پاشنه جديد چرخيد اونوقته كه ديگه اين دوستمون جوون نمي شه تا برگرده و درس بخونه ، ضمن اينكه آموختن فقط جنبه مالي نداره مسلما كسي از آموختن دانش ضرر نديده ، به قول معروف ز گهواره تا گور دانش بجوي ، باز هم عرض مي كنم اين دوستمون مي تونن هم درس بخونن و هم كار كنن ، ماشالا جوونن چرا كه نه

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
نگفتم هستند ولی می توانند این کارو انچام بدهند نیاز نیست طرف پولشو بده شرکت دانش بنیان که میگن اینه دیگه همه که نباید دنبال استخدام باشند عزیز جان تولید قطعه فقط قطعه خودرو نیست مهندسی مکانیک هم فقط خودرو نیست ولی با رشته ادبیات شما چه شرکت دانش بینانی می تونی بزنی اما با مکانیک بله می تونی
رشته های علوم انسانی همشون بد نیستند رشته مدیریت و بازاریابی و ام بی ای از تاپ ترین رشته ها در ایران هستند که قابل استخدام هستند امکان استخدام شما بالاست اگر کار بلد باشی رشته های علوم پایه شاید بدرد نخور باشند در ایران

من راستش نفهمیدم شرکت دانش بنیان دقیقا کارشون چیه ولی گمون کنم باید نو آوری تو علم از خودشون ارائه بدن!

یه شهرک صنعتی شهرمون داره اکثر واحدهاش خالی هستند (ورشکست شدن). شما که بابات تو شریف درس میده و وارد به علوم فنی مهندسی هست و خودت هم تو این کارها سر رشته ای داری بیا یه دونه از کارخونه هاش رو بخر (300 میلیون) بعد یکم روش کار کن ببینم می تونی کاری انجام بدی!!!!!!!!

به خدا اکثر این واحدهای صنعتی روزی با هزار امید کارشون رو شروع کردن ولی الان به در بسته خوردن.

این کار که شما میگی مثل این هست که من برم تو روسیه یه موسسه زبان پارسی بزنم و شروع کنم به روس ها پارسی درس دادن! شدنیه، ولی واقعا به عمل در آوردن همچین کاری خیلی سخته.

یه نکته دیگه هم این هست که خیلی از شهرهای ایران توش شرکت مطرحی وجود نداره که بخواهی تو اونجا استخدام بشی. الان شما که تو تهران هستی برات کار پیدا کردن با مدرکت خیلی راحت تر از کسی هست که مثلا تو کردستان هست. واسه همین هست که خیلی ها دوست دارن وارد شهرهای بزرگ بشن و خب این هم خودش هزار دردسر داره.

من خودم میگم مدرک داشتنش خوبه، کسب علم خوبه، حتی اگه بیکار باشی. ولی شما داری فرا فکنی میکنی. واقعیت این هست که تو نود درصد مواقع شما یا کار پیدا نمی کنی یا اگه کاری پیدا بشه حقوقش با سطح توقعات شما نمی خوره!

برای نمونه:

من رتبه 1 ارشد از دانشگاه شریف در رشته مهندسی برق هستم. بعد از سربازی میخوام برم سر کار. یه شرکت پیدا می کنم که باید روزی در اون 8 ساعت کار کنم و ماهی بهم 2 میلیون حقوق میدن (ممکنه در آینده بیشتر بشه)، هیچ تضمینی شرکت در قبال من نداره. هیچ گونه خدمات جانبی دیگه ای رو شرکت در قبال من متحمل نمیشه، چند بار دسته گل به بار بدم شرکت خیلی راحت شوتم می کنه بیرون. هر روز نگران هستم که آیا شغلم رو از دست میدم یا نه!!!!!!!!!

حالا، یه معلم ابتدایی در روز 3 ساعت کار می کنه (نصف کاری که من می کنم)، حقوقش اندازه من هست، بهش وام تعلق می گیره، می تونه از فروشگاه های مرتبط با آموزش پرورش قسطی خرید کنه، اگه هزار بار هم دسته گل به آب بده دولت هیچ وقت از کار برکنارش نمی کنه، همیشه خدا تعطیل هست و با وجود تعطیلی پولش رو هم دریافت می کنه (فکر کن سه ماه تعطیل باشی ماهی 2 میلیون بگیری :D) کلا سگ یه شغل دولتی شرف داره به بهترین پست یک شرکت خصوصی.

------------------------

اینجاست که عملا تو 90 درصد مواقع شما اگه حتی دانشمند هم باشی داری به عنوان یک برده برای دیگران کار می کنی. البته شما برده ای هستی که کت و شلوار می پوشی و با سواد هم هستی، ولی هنوز یک برده ای.

دیگه هم جون هرکسی رو دوست داری نگو شرکت بزن و کار کن و از این حرف های کلیشه ای! ما 40 سال هست عنقلاب کردیم هنوز تو مدار صفر درجه گیر کردیم.

شاید بهترین مزیت داشتن مدرک شان اجتماعیش باشه. اینکه حس خوبی بهت دست میده که همسرت بهت افتخار کنه، یا دیگران به خاطر بار علمی که داری بهت احترام بذارن. ولی گمون نمی کنم بشه از مدرک داشتن پول خاصی در آورد.

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
خب دوست بزرگوار مي دونيد بدون مدرك تحصيلي از ايران خارج شدن چقدر سخته ؟ شايد فردا روزي اين دوستمون خواستن جاي ديگري زندگي كنند ، شايد همين سرزمين خودمون خدا خواست و در رو يه پاشنه جديد چرخيد اونوقته كه ديگه اين دوستمون جوون نمي شه تا برگرده و درس بخونه ، ضمن اينكه آموختن فقط جنبه مالي نداره مسلما كسي از آموختن دانش ضرر نديده ، به قول معروف ز گهواره تا گور دانش بجوي ، باز هم عرض مي كنم اين دوستمون مي تونن هم درس بخونن و هم كار كنن ، ماشالا جوونن چرا كه نه

من نمیدونم اینا چه استدلالی طرفداران مدرک را انداختن؟داشتن مدرک بهتره چون ممکنه طرف بره خارج,چون زمان سربازی ممکنه مستراح بشوره,چون خودش میتونه تولیدی راه بندازه با علمش حتما بدون پول,چون فامیلامون مدرک دارن ما آبرومون میره,چون مدرک نداشته باشیم به چشم انگل نگاهمون میکنن,چون بابا ننمون گفتن از دانشگاه بیای بیرون عاقت می کنیم,چون علم و دانش مفیده هر کی نخونه نفهم میشه حالا چه علمو دانشی برو سرفصلهای کتابارو ببین حداقل مال 200 سال پیش بود حداقل تو رشته ما,ممکنه جایی بری مدرک بخوان اون موقع حسرت میخوری,درس بخون خدابزرگه و.... نتیجش چی میشه تموم بازار پر شده از فارغ اتحصیلایی که اینگونه فکر می کردن حالا من که مدرک لیسانس ندارم مگه ضرر کردم مگه هم دوره ای هام که ارشد دارن و تازه میخوان بیان تو بازار سودکردن؟
آدم باید شرایط خودش رو ببینه نه خودشو بدبخت کنه واسه ی تیکه کاغذ و جیب دانشگاه رو پرکنه حالا ببینیم چی میشه اگه شرایطش رو داشت خیلی هم خوبه مثلا الان پرستار مرد اونم تو دانشگاه سراسری به شدت میخوان یا سرمایشو داشته باشه یا حداقل پارتی باشه و گرنه.....

Alian1

Registered User
لایک‌ها
23
دوست عزيز همه زندگي امروز نيست ، فردايي هم هست و نه من و نه شما نمي دونيم چي مي شه ، من بارها گفتم استارتر تاپيك چون جوونه مي تونه هم درس بخونه و هم كار كنه ، من نه پارتي دارم و نه سرمايه اما هم داخل و هم خارج از ايران تحصيل كردم ، همزمان كار كردم براي مخارج تحصيل براي كاراموزي ، نمي دونم كجاش بده !

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
با دزس خوندن به کجا رسیدی بعد از 40 سال؟

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
حقوق و مزایای هیئت علمی الان از حدود 5 شروع میشه. کارانه، و دریافتی های مربوط به تز و پایان نامه، از این مبلغ جداست. دریافتی 7-8 تومن برای یک استادیار 32 ساله، طبیعیه. کسی که مرتبه استادی داشته باشه، معمولا مجموع درآمدش از 15 تومن کمتر نیست.

حق التدریسی ها حسابشون جداست و بر اساس ساعت تدریسشون با تعرفه های مسخره حقوق میگیرن و درآمدشون هم زیر خط فقره:D. کسانی هم که قدیما با مدرک فوق لیسانس و با مرتبه "مربی" استخدام شدن، حقوقشون کمه

من هیچکس نزدیکم تو دانشگاه پستی نداره ، دارم از روی وضعیت و گفته ها نظر میدم. هم دانشگاه دولتی دیدم هم ازاد . جفتشم تهران . البته دولتیه جزوه این چندتا تاپ ها نبود. با وضعی که من میدیدم اساتید گرامی بیشترشون هشتشون گروئه 9 بوده حق التدریسی بودند و یه دلیلشم همون زیر میزی گرفتن و عدم علاقه به تدریس و...
در مورد شریف و تهران نمیدونم وضعیت چجوریه. شاید 2 3 جا که فیلتر های خیلی سختی هم دارن وضعیت بهتر باشه.

یه استادی بود در دانشگاه ازاد سنش 50 55 . درس طراحی وب. یکی از شهر های امریکا درس خونده بود. یادم نیست.میومد سر کلاس سیستمش این بود کلا هیچ چیز مفیدی نمیگفت و واقعا نمیدونم بلد نبود یا دوست نداشت بگه و به مسخره بازی میگذشت. یه جاهایی از کلاس مثل مهد کودک میشد. میگفت کی 20 میخواد دستش بالا :)))))))))
بعد تمرین میداد که همشو خودت باید میرفتی میگشتی درست کنی. کتابشو برای امتحان گرفتیم توش همش تشریحی بود . تاریخچه وب و 4 تا تگ html. همین بعد هیئت علمی تو یه دانشگاه دیگم بود. درس ها رو هم با پارتی کلفتش میگرفت. اعتراض هم کردیم ولی مدیر گروه بنده خدا زورش نمیرسید کاری کنه. ولی خب بودن خیلی ها که خیلی بهتر از این بودن ولی همون حق التدریس بودن یا بعضا استادیار بودن نه هیئت علمی. اینیم که شما میگی من تو اینترنت هم دیدم. ببین اینجا. منم اینو 100 % تایید نمیکنم . تازه صفحه های دیگش گفتن 2200.
حرف های بدرد بخوری تو اون تاپیک میبینید.

جالبه بحث سر لیسانس بود. ولی به طور کلی داشتم میدیدم تو بلاد کفر اصلا بعد لیسانس یا دکترا رو فقط برای اکادمیک یا علاقه میخونن.
اکثرا بعد لیسانس وارد صنعت میشن اگر ادم اکادمیک نباشن.

mehdidotcom

Registered User
لایک‌ها
35
کسی بخواد درس بخونه شانسی پارتی پیدا کنه مصداق همون با طناب پوسیده تو چاه رفتنه,آدم سالهای عمر گران مایه رو هدر بده که چی تو آرایشگاه خانمش پارتی پیدابشه این احمقانه نیست؟کلا با آدم نادانی مثل شما که دلیلاش برای کار اینه که کارمند حقوق 50 تومنی داره,میشه قطعه تولید کرد اونم بدون مجوز وزارت صنعت و معدن و بدون ثیت شرکت و بدون سرمایه فقط با یه تیکه کاغذ,برنامه نویسی اونم با مدرک,ساختمان سازی بامدرک بدون پول وبسیاری از خزعبلات دیگه همون بحث نکنه کسی بهتره, حکومت کردن بر نادانهایی مثل شما کاری داره واقعا:general304:
عزیز جان کی گفت شانسی پیدا کنه شما واقعا از دنیا پرتی برات متاسفم واقعا از ته دل متاسف هستم حقوق پنجاه میلیونی را من نگفتم شما در تایپیک نگاه کن ببین کی گفته اتفاقا حکومت کردن بر ادمهای مثل شما که نوک دماغ خود را می بینید خیلی راخته من بحث امروز را نگفتم بحث آینده را گفتم ما کی گفتیم طرف تمام زندگی خودش را وقف درس کنه که شما میگی عمرش تلف میشه در کنار درس گفتیم دنبال بازار کار هم بره هر دو را پیشنهاد کردیم---------------------
به نوع قضاوت شما در علم مدیریت می گن اشتباه ادراکی شما می بینی چون خودت و دور وریات از درس خواندن نتیجه نگرفتن پس نتیجه می گیری درس بدرد نمیخوره و وقت تلف کردنه مثل اینکه کسی بگه همه افراد فلان شهر (خسیس هستند) آیا واقعا اینجوری میشه با قطعیت گفت چون چند نفر ما دیدیم که خسیسن در آن شهر پس همه شهر خسیس هستند؟ یا اینکه فلان قبلیله فالن جورند و ................. اتفاقا اینجور مسایل را انگلیسها (مستدل می گم یک سرچ گوگل بزن) در ایران باب کردن تا بتوانند تفرقه کنند و حکومت کنند و هم چنان ادامه دارد متاسفانه
به خاطر همین از ته قلب برای شما و هم سال شما متاسفم طرز صحبت شما هم که اصلا کامنت ها را دقیق نمی خوانی و مطالبی که شخص دیگری گفته به من نقل میده گویا این مطلب است فقط به خاطر ذهنیت غلط اومدی مخالفت
آیا چند نفر بدون مدرک ساختمان ساختن در ایران موفق بودن دلیل میشه همه موفق باشند؟ بله داریم معمار تجربی ولی آیا همه حاضرند به معمار تجربی که یک پلن از قبل آماده داره خونه بدن بسازه ؟ آیا اصلا همه حاضرند بخرند چنین خانه هایی را ؟بالفرض هم بخرند آیا موقع فروش خانه مهندسی ساز باشه و خودت هم ساخته باشی بهتر نمی فروشی سود بیشتری نمی کنی؟در مورد مجوز کی گفت بی مجوز قطعا یکی از شرایط دریافت مجوز برای خیلی از شغل ها مدرک لیسانس هست مثلا دفتر پیشخوان دولت لیسانس می خواد ------------------
لیسانس شما یا دوستات قاب شدن به دیوار دلیل میشه لیسانس بی ارزش باشه

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
عزیز جان کی گفت شانسی پیدا کنه شما واقعا از دنیا پرتی برات متاسفم واقعا از ته دل متاسف هستم حقوق پنجاه میلیونی را من نگفتم شما در تایپیک نگاه کن ببین کی گفته اتفاقا حکومت کردن بر ادمهای مثل شما که نوک دماغ خود را می بینید خیلی راخته من بحث امروز را نگفتم بحث آینده را گفتم ما کی گفتیم طرف تمام زندگی خودش را وقف درس کنه که شما میگی عمرش تلف میشه در کنار درس گفتیم دنبال بازار کار هم بره هر دو را پیشنهاد کردیم---------------------
به نوع قضاوت شما در علم مدیریت می گن اشتباه ادراکی شما می بینی چون خودت و دور وریات از درس خواندن نتیجه نگرفتن پس نتیجه می گیری درس بدرد نمیخوره و وقت تلف کردنه مثل اینکه کسی بگه همه افراد فلان شهر (خسیس هستند) آیا واقعا اینجوری میشه با قطعیت گفت چون چند نفر ما دیدیم که خسیسن در آن شهر پس همه شهر خسیس هستند؟ یا اینکه فلان قبلیله فالن جورند و ................. اتفاقا اینجور مسایل را انگلیسها (مستدل می گم یک سرچ گوگل بزن) در ایران باب کردن تا بتوانند تفرقه کنند و حکومت کنند و هم چنان ادامه دارد متاسفانه
به خاطر همین از ته قلب برای شما و هم سال شما متاسفم طرز صحبت شما هم که اصلا کامنت ها را دقیق نمی خوانی و مطالبی که شخص دیگری گفته به من نقل میده گویا این مطلب است فقط به خاطر ذهنیت غلط اومدی مخالفت
آیا چند نفر بدون مدرک ساختمان ساختن در ایران موفق بودن دلیل میشه همه موفق باشند؟ بله داریم معمار تجربی ولی آیا همه حاضرند به معمار تجربی که یک پلن از قبل آماده داره خونه بدن بسازه ؟ آیا اصلا همه حاضرند بخرند چنین خانه هایی را ؟بالفرض هم بخرند آیا موقع فروش خانه مهندسی ساز باشه و خودت هم ساخته باشی بهتر نمی فروشی سود بیشتری نمی کنی؟در مورد مجوز کی گفت بی مجوز قطعا یکی از شرایط دریافت مجوز برای خیلی از شغل ها مدرک لیسانس هست مثلا دفتر پیشخوان دولت لیسانس می خواد ------------------
لیسانس شما یا دوستات قاب شدن به دیوار دلیل میشه لیسانس بی ارزش باشه
والا ما هرکس و دیدیم لیسانس داره به جایی نرسیده بدون بند پ فقط یکی از دوستام رسیده اونم بخاطر کمبود نیرو بوده وگرنه من نمیدونم شما تو کدوم کشور زندگی میکنی که فک میکنی لیسانس ارزش داره,تمام کسانی هم که ساختمون ساختن و من میشناسم هیچگونه مدرکی نداشتن وفقط سرمایه داشتن و مردم هم مثل هلو خریدن,حالا این دفتر پیشخوان اصولا تو هر منطقه به چند نفر مجوز میدن؟بقیه که مجوز نگرفتن باید چیکار کنن باهمون مدرکی که میگی؟دیگه الان همه دارن نتیجه نداشتن بند پ رو می بینن فک میکنی چرا تعداد پسرا تو دانشگاه داره روز به روز کم میشه چون فهمیدن درس فایده نداره فقط و یادگرفتن تخصص مهم تره الان به کسی که بدون بند پ بره دانشگاه باید گفت بی عقل چندتا ارشد دار واست بیارم تو بازار هستن چند تا لیسانس چند تا دکترا که حق التدریسی هستن و فقط باترس و لرز دارن درس میدن شماخودتو به نفهمی زدی اصلا تو این جامعه نیستی واس خودت باید تاسف خورد از درس هیچی نشدی ب دیگران هم میگی برو خودتو بنداز تو چاه

Mehrdad Khaan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
اگه انقدر از درس زده شدی همون بهتر ولش کنی
ولی بخونی به نفعته

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Alian1

Registered User
لایک‌ها
23
با دزس خوندن به کجا رسیدی بعد از 40 سال؟

اول به اينجا رسيدم كه با لحن دوستانه و مودبانه صحبت كنم ! استاد دانشگاه هستم نه پارتي داشتم و دارم و نه پارتي كسي مي شم ، امتحان دادم و صلاحيت علميم قبول شد خيلي سال پيش ، تلاش كردم و رييس دپارتمان شدم ، از حقوقم راضيم از شغلم راضيم براي مني كه از مرحوم پدرم جز نام نيك چيزي بهم نرسيد موقعيت شغلي الانم موفقيت بزرگي بود ، حالا من را قبول نداريد پيامبر فرمود از گهواره تا گور دانش بجوي ، ايشان را قبول نداريد و نشناليست هستيد فردوسي هم فرمود ، دوست بزرگوارم خود من در زماني كه اينجا جواب سلامم را هم نمي دادن با هزار بدبختي از ايران مجدد رفتم و اونجا با همون مدرك كار كردم تا وقتي موقعيت مناسبي باز اينجا پيدا شد و آمدم ، زندگي يك مجموعه بزرگ از تلاشهاست ، ما هرگز نبايد كسي را تشويق كنيم كه تلاش نكنه
من در چند پستم به تاكيد گفتم استارتر محترم درس بخونن و همزمان كار كنن ، عجيبه كه شما انقدر با درس مشكل داريد ، به هر حال مراد ما نصيحت بود و گفتيم ، اين پست اخر من در اين تاپيك بود ، همگي موفق باشيد

mehdidotcom

Registered User
لایک‌ها
35
والا ما هرکس و دیدیم لیسانس داره به جایی نرسیده بدون بند پ فقط یکی از دوستام رسیده اونم بخاطر کمبود نیرو بوده وگرنه من نمیدونم شما تو کدوم کشور زندگی میکنی که فک میکنی لیسانس ارزش داره,تمام کسانی هم که ساختمون ساختن و من میشناسم هیچگونه مدرکی نداشتن وفقط سرمایه داشتن و مردم هم مثل هلو خریدن,حالا این دفتر پیشخوان اصولا تو هر منطقه به چند نفر مجوز میدن؟بقیه که مجوز نگرفتن باید چیکار کنن باهمون مدرکی که میگی؟دیگه الان همه دارن نتیجه نداشتن بند پ رو می بینن فک میکنی چرا تعداد پسرا تو دانشگاه داره روز به روز کم میشه چون فهمیدن درس فایده نداره فقط و یادگرفتن تخصص مهم تره الان به کسی که بدون بند پ بره دانشگاه باید گفت بی عقل چندتا ارشد دار واست بیارم تو بازار هستن چند تا لیسانس چند تا دکترا که حق التدریسی هستن و فقط باترس و لرز دارن درس میدن شماخودتو به نفهمی زدی اصلا تو این جامعه نیستی واس خودت باید تاسف خورد از درس هیچی نشدی ب دیگران هم میگی برو خودتو بنداز تو چاه
شما خودت می گی هر کس؟ یا هر کس که شما دیدی شامل همه افراد میشه یعنی هرکسی درس بخونه صد در صد ناموق است همونی که گفتم شما دچار خطای ادارکی هستید و قضاوت خوبی نمی کنید چطور حرات می کنید با این قطعیت صحبت کنید
ختم کلام هر کس راه خودش را خودش باید بره یکی مثل شما فکر میکنه تحصصی یاد بگیره شاگرد بازاری بشه یا ..... بهتره بره این مسیر را تا موفق بشه چون خودش به راه خودش ایمان داره و علاقه کسی هم اگر فکر کرد راه موفقیت از درس است خوب درس را بره
توصیه من بعد از چند سال عمر و تجربه اینه که هر دوشو برید چه اشکالی داره هم تخصص یاد بگیرید هم به داشنگاه برید و مدرکی بگیرید
وسلام نامه تمام

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
دانشگاه نرید. دانشگاه رفتن به درد نمیخوره. نمی بینید استیو جابز که دانشگاه نرفت، چقدر موفق شد ؟:pحالا اگر دانشگاه رفته بود، الان مثل پسرخاله مصطفی باید شاگرد مغازه شله زرد پزی میشد:D

من هیچکس نزدیکم تو دانشگاه پستی نداره ، دارم از روی وضعیت و گفته ها نظر میدم. هم دانشگاه دولتی دیدم هم ازاد . جفتشم تهران . البته دولتیه جزوه این چندتا تاپ ها نبود. با وضعی که من میدیدم اساتید گرامی بیشترشون هشتشون گروئه 9 بوده حق التدریسی بودند و یه دلیلشم همون زیر میزی گرفتن و عدم علاقه به تدریس و...
در مورد شریف و تهران نمیدونم وضعیت چجوریه. شاید 2 3 جا که فیلتر های خیلی سختی هم دارن وضعیت بهتر باشه.
دوست عزیز، امروزه برادر به برادر در مورد درآمدش دروغ میگه:D، به ظاهر نیست که. در مورد درآمد پزشک های جراح که دیگه شک نداری. داری ؟ ... برو ببین همون پزشک های جراح، با چه ماشینی میرن دانشگاه. شک نکن که اگر استاد شما با پرشیای مدل 84 میاد دانشگاه، ماشین اصلیش بی ام و 640 ـه:D شما چرا از روی شنیده ها و ظواهر، برای آینده خودت برنامه ریزی میکنی ؟ اینترنت رو ول کن، برو حضوری از یک آدم باشرف دلسوز، واقعیت ها رو بپرس.

واقعیت درآمد اساتید همونه که من گفتم. تحقیق صحتش هم خیلی ساده است. فیش حقوقی یه بنده خدایی رو بگیر و نگاه کن:D. ضمنا بجز در بعضی از رشته های علوم انسانی، در بقیه رشته ها، تدریس، شغل دوم افراده. پزشک ها شغل اصلیشون طبابته و درآمد اصلیشون هم از طبابته، استادی دانشگاه رو برای حقوقش نمیخوان، برای عنوانش میخوان ... اساتید رشته های فنی هم همینطور. تدریس حداکثر 2 روز در هفته است... اینایی که می بینی 40 ساعت در هفته، تدریس میکنن، استاد نیستن، ضبط صوتن:D
باز هم میگم، مزایای استادی دانشگاه، حقوقش نیست. همین درآمد رو شما میتونی از پیتزافروشی هم در بیاری. چه بسا که خیلی هم بیشتر
یه استادی بود در دانشگاه ازاد سنش 50 55 . درس طراحی وب. یکی از شهر های امریکا درس خونده بود. یادم نیست.میومد سر کلاس سیستمش این بود کلا هیچ چیز مفیدی نمیگفت و واقعا نمیدونم بلد نبود یا دوست نداشت بگه و به مسخره بازی میگذشت. یه جاهایی از کلاس مثل مهد کودک میشد. میگفت کی 20 میخواد دستش بالا :)))))))))
بعد تمرین میداد که همشو خودت باید میرفتی میگشتی درست کنی. کتابشو برای امتحان گرفتیم توش همش تشریحی بود . تاریخچه وب و 4 تا تگ html. همین بعد هیئت علمی تو یه دانشگاه دیگم بود. درس ها رو هم با پارتی کلفتش میگرفت. اعتراض هم کردیم ولی مدیر گروه بنده خدا زورش نمیرسید کاری کنه.
خب آقا آدم بی مسئولیت در هر شغلی پیدا میشه. در ایران که آقای کردان با مدرک جعلی تدریس میکرد، بیشتر از این نباید انتظار داشت.:D خیلی ها در ایران از طریق سهمیه و زد و بند و راه های نامشروع استخدام شدن. حتی به دوره های خارجی هم که گذروندن نمیشه اعتماد کرد. همین جنجال اخیر مقاله ها، موید این مطلبه:rolleyes:
اما شما نباید این رو به کل دانشگاه و اساتید تعمیم بدی. اون آقا بده، خب برو سر کلاس یکی دیگه بشین. یا خودآموز از اینترنت یاد بگیر... اما مدرک و نمره ات رو از اون بگیر.
ولی خب بودن خیلی ها که خیلی بهتر از این بودن ولی همون حق التدریس بودن یا بعضا استادیار بودن نه هیئت علمی. اینیم که شما میگی من تو اینترنت هم دیدم. ببین اینجا. منم اینو 100 % تایید نمیکنم . تازه صفحه های دیگش گفتن 2200.
حرف های بدرد بخوری تو اون تاپیک میبینید.
استادیار، عضو هیئت علمیه :general211::D
وقتی یه نفر در دانشگاه استخدام میشه ( معمولا پیمانی)، عضو هیئت علمی میشه. مرتبه های هیئت علمی بصورت 1 - مربی 2- استادیار 3- دانشیار 4- استاده. هر کدام از اینا هم پایه های سنواتی/علمی مختلفی داره. کسی که با دکترا یا بالاتر استخدام میشه، از همون اول استادیار میشه. بعدش تحت شرایطی دانشیار و استاد میشه. استادی یک مرتبه علمی نیست، مرتبه افتخاریه و معمولا بعد از 15 تا 20 سال تدریس، مرتبه استادی داده میشه
مدرس حق التدریسی اصلا استخدام نیست. به ازای تعداد ساعات تدریسش حقوق میگیره. مثل کارگر روز مزده. معمولا هم مدرکشون یه مشکلی داره، وگرنه در همون دانشگاهی که درس خوندن ( یا اگر دانشگاه خیلی رنک بالایی باشه، در دانشگاه های پایینتر) استخدام میشدن.البته استثنا هم وجود داره... حقوق اینا معمولا زیر 2 میلیونه
جالبه بحث سر لیسانس بود. ولی به طور کلی داشتم میدیدم تو بلاد کفر اصلا بعد لیسانس یا دکترا رو فقط برای اکادمیک یا علاقه میخونن.
اکثرا بعد لیسانس وارد صنعت میشن اگر ادم اکادمیک نباشن.
شاید قبلا اینطور بوده باشه. اما الان با سیستم جدید 3 ساله- دو ساله ، بالای 80 درصد دانشجوهای اروپایی با مدرک فوق لیسانس از دانشگاه بیرون میان.

Last edited:

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
اول به اينجا رسيدم كه با لحن دوستانه و مودبانه صحبت كنم ! استاد دانشگاه هستم نه پارتي داشتم و دارم و نه پارتي كسي مي شم ، امتحان دادم و صلاحيت علميم قبول شد خيلي سال پيش ، تلاش كردم و رييس دپارتمان شدم ، از حقوقم راضيم از شغلم راضيم براي مني كه از مرحوم پدرم جز نام نيك چيزي بهم نرسيد موقعيت شغلي الانم موفقيت بزرگي بود ، حالا من را قبول نداريد پيامبر فرمود از گهواره تا گور دانش بجوي ، ايشان را قبول نداريد و نشناليست هستيد فردوسي هم فرمود ، دوست بزرگوارم خود من در زماني كه اينجا جواب سلامم را هم نمي دادن با هزار بدبختي از ايران مجدد رفتم و اونجا با همون مدرك كار كردم تا وقتي موقعيت مناسبي باز اينجا پيدا شد و آمدم ، زندگي يك مجموعه بزرگ از تلاشهاست ، ما هرگز نبايد كسي را تشويق كنيم كه تلاش نكنه
من در چند پستم به تاكيد گفتم استارتر محترم درس بخونن و همزمان كار كنن ، عجيبه كه شما انقدر با درس مشكل داريد ، به هر حال مراد ما نصيحت بود و گفتيم ، اين پست اخر من در اين تاپيك بود ، همگي موفق باشيد

شما زمان خودت رو با الان مقایسه میکنی؟در زمان شما خیلی ها با مدارک دانشگاهی استخدام میشدن حتی کاردانی خیلی از کارمندای فعلی ادارات سازمان ها ارگان ها اساتید دانشگاه با یه کاردانی یا لیانس ساده در زمان شما وقبل شما وارد کارشدن الان میشه باهمون مدرک به راحتی وارد اون سازمان ها شد؟الان اساتید جدید چند نفر درسال بع عنوان هیئت علمی پذیرفته میشن و چند نفر حق التدریسی هستن؟همون حق التدریسی ها از چه کانالی وارد میشن؟قانون کار و استخدام رسمی الان به چه صورت؟وقتی کسی چند وقت جایی کار کرد و صاحب کار به راحتی بیرونش کرد این شخص دستش به کجا بنده؟شمایی که استاد دانشگاه هستی باید بهتر از من بدونی اینارو ,درس خوندن همزمان بله خوبه ولی نمیشه برای همه یه نسخه تجویز کرد کسی باید ادامه بده که میدونه از مدرکش واسش نونی دربیاد نه اینکه بشه شاگرد مکانیک دانشجوی دکترا هم باشه این مسخره نیست؟

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
شما خودت می گی هر کس؟ یا هر کس که شما دیدی شامل همه افراد میشه یعنی هرکسی درس بخونه صد در صد ناموق است همونی که گفتم شما دچار خطای ادارکی هستید و قضاوت خوبی نمی کنید چطور حرات می کنید با این قطعیت صحبت کنید
ختم کلام هر کس راه خودش را خودش باید بره یکی مثل شما فکر میکنه تحصصی یاد بگیره شاگرد بازاری بشه یا ..... بهتره بره این مسیر را تا موفق بشه چون خودش به راه خودش ایمان داره و علاقه کسی هم اگر فکر کرد راه موفقیت از درس است خوب درس را بره
توصیه من بعد از چند سال عمر و تجربه اینه که هر دوشو برید چه اشکالی داره هم تخصص یاد بگیرید هم به داشنگاه برید و مدرکی بگیرید
وسلام نامه تمام
بله درسته یکی از آشناهای ما به توصیه شما عمل کرد هم الان ارشد داره هم تابلوساز یکی دیگه هم ارشد داره هم لاستیک فروشه والی ماشالله من واقعا کسی ندیدم حداقل تو پنج سال اخیر مدرک بدرش خورده باشه به جز یک نفر والا ما دورو برمون اینطوریه حالا شما نمیدونم کدوم کشوری واسه شما حتما همه با لیسانس بدون بند پ میرن سرکار:general404:

mehdidotcom

Registered User
لایک‌ها
35
بله درسته یکی از آشناهای ما به توصیه شما عمل کرد هم الان ارشد داره هم تابلوساز یکی دیگه هم ارشد داره هم لاستیک فروشه والی ماشالله من واقعا کسی ندیدم حداقل تو پنج سال اخیر مدرک بدرش خورده باشه به جز یک نفر والا ما دورو برمون اینطوریه حالا شما نمیدونم کدوم کشوری واسه شما حتما همه با لیسانس بدون بند پ میرن سرکار:general404:
خودت مثال نقض زدی به جز یک نفر درسته ممکنه شانس شما برای کار پیدا کردن با مدرک واقعا کم باشه اونم عمدا موقعی اتفاق میفته که شما تازه فارغ التحصیل شدی و تجربه نداری و عموما شرکت ها یکی از بهانه هایشان برای استخدام نکردن یا به قول شما استخدام آشنایان مدیر عامل سابقه کاری است من قبول دارم نیاز به بند پ هست نه تنها در زمینه تحصیل بلکه تقریبا هر کاری در ایران بخواهی انجام بدی نیاز به پ داری مثلا اخذ وام و....
اما این به این معنی نیست که چون ما شانس کمی داریم نباید شانس خود را امتخان کنیم اصرار بر یک چیزی معمولا جواب میده
اما مدرک دوستان شما که نتوانسته اند استفاده کنند یک سرمایه هست بالاخره برای آنها سرمایه ها الزاما همشون پولی نیستند سرمایه معنوی و غیره هم داریم نمی خوام وارد شم
یک ضرب المثل داریم که می گن هر چیزی یک روزی به کار آید طرف هر پی اشغال هست جمع می کنه می گه یک روزی بدردش می خوره می شناسم افراد زیادی که این کار رو می کنند و واقعا هم یک روزی بدرد آدم می خوره که فکرشم نمی کنی
چرا اگر می توانیم اگر استعداد داریم خودمان را از دریافت یک چیزی محروم کنیم بالاخره شاید یک روزی به کار آید

بالا