برگزیده های پرشین تولز

تزريق گاز ترش در خطوط انتقال گاز شهرى

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
8بهمن:تزريق گاز تصفيه‌نشده (گاز ترش) در خطوط انتقال گاز شهرى براى جبران كاهش فشار گاز، دليل عمده افزايش مرگ خاموش شهروندان است.

دسترنج: در حالى كه دليل حوادث گازگرفتگى و تلفات ناشى از آن از سوى مسوولان، استفاده از وسائل گرمايشى غيراستاندارد اعلام مي‌شود، خبرنگار دسترنج كسب اطلاع كرد كه تزريق گاز تصفيه‌نشده (گاز ترش) در خطوط انتقال گاز شهرى براى جبران كاهش فشار گاز، دليل عمده افزايش مرگ خاموش شهروندان بوده است.
به گزارش خبرنگار دسترنج، در پى بارش برف سنگين و افت شديد دما در زمستان امسال و كاهش فشار گاز در خطوط انتقال گاز سراسري، مديريت شركت ملى گاز به دليل افزايش انتقادها از عملكرد مجموعه مديريت آن، اقدام به تزريق گاز تصفيه‌نشده (گاز ترش) در خطوط انتقال گاز شهرى كرده است كه مواد و تركيبات سمى موجود در آن به‌ويژه تركيبات گوگردى در افزايش چشمگير مسموميت‌هاى گازى هموطنان و بر همين اساس افزايش چشمگير تلفات انسانى در زمستان جارى بسيار موثر بوده است.
تعداد زيادى از شهروندان ايرانى پاييز و زمستان امسال بر اثر گازگرفتگى جان خود را از دست داده يا به بيمارستان انتقال يافتند.

ادامشو برین اینحا :
http://www.roshangari.net/as/sitedata/20080128021737/20080128021737.html

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
چطوری میشه این موضوع رو ثابت کرد.
مثلا امکانش هست که روی بخاری های گازی یا توی لوله دودکش اثر ماده شیمیایی خاصی بجا بمونه ؟

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
گاز ترش در اصطلاح صنعتی به گازی گفته میشه که حاوی گوگرد یا عنصر S باشه که این گوگرد به خودی خود ضررهای خیلی زیادی داره

1 : سمی هست

بعد باعث خوردگی و پوسیدگی خطوط لوله پمپ ها وخلاصه خیلی از ضررهای دیگه میشه

اصله هدف پالایشگاهی نفت و گاز هم شیرین سازی یا تصفیه همین گوگرده

به نظر من این خیلی دور از منطقه که گازی رو بدون تصفیه بفرستند توی لوله چون بلافاصله بعد از سوختن تولید دی اکسید گوگورد میکنه اینم سنگینه و سمی بعدشم که فاتحه خیلی سریع

حالا نمیدونم مگه اینکه بخوان همه رو بکشن
icon10.gif

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
پیرمرد شرمنده که off topic میزنم, اما تو روزی 2 بار باید منو poke کنی حتما؟!!:hmm:
:blush:

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
یکی از دوستان ما تقریبا 10 روز پیش بخاری خونشون قرمز میوسخته!!!!!! میترسن زنگ میزنن شرکت گاز!!!!!!! مامور میاد میگه به خاطر کمبود گاز گازهای دیگه (گاز غیر شهری ) تو لوله ها فرستادن!!!!! مشکلی نیست!!!!

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
چطوری میشه این موضوع رو ثابت کرد.
مثلا امکانش هست که روی بخاری های گازی یا توی لوله دودکش اثر ماده شیمیایی خاصی بجا بمونه ؟
احتمالا یکمی از گاز بچشیم ترش هستش :}

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من دیشب مردم.

ازونجا که مرده ها به سایت facebook درسترسی ندارن یکی بره به اون جیگملا که منتظره منن خبر بده بگه یار مرد. دولت جمهوری اسلامی منه جوونه ناکام رو کشت

parsbin

Registered User
لایک‌ها
3
من دیشب مردم.

ازونجا که مرده ها به سایت facebook درسترسی ندارن یکی بره به اون جیگملا که منتظره منن خبر بده بگه یار مرد. دولت جمهوری اسلامی منه جوونه ناکام رو کشت
از بابت جیمگلای! فیس بوک خیالت راحت
بی یار و یاور نمیمونن!
icon10.gif

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
گاز ترش یه اصطلاحه که به گازهایی گفته میشه که ترکیبات گوگردی دارن
قابل فهم ترین مشخصشون اینه که این جور گازها بوی گوگرد(تخم مرغ گندیده)میدن!

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
گاز ترش یه اصطلاحه که به گازهایی گفته میشه که ترکیبات گوگردی دارن
قابل فهم ترین مشخصشون اینه که این جور گازها بوی گوگرد(تخم مرغ گندیده)میدن!
خوب اگه یه نفر تخم مرغ بخوره بعد از خودش چیز در کنه تکلیف چیه ؟

بالا