برگزیده های پرشین تولز

تزیین و پیچیدن دسته گل طبیعی زیبا و ساده ( آموزش تصویری )

bham100

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
21 دسامبر 2013
نوشته‌ها
36
لایک‌ها
8
چطور یک دسته گل طبیعی ساده و شیک داشته باشیم؟
تزیین و پیچیدن دسته گل طبیعی زیبا و ساده کاری بسیار آسان و سرگرم کننده است که حس و انرژی مثبت را به شما هدیه میکند.اهمیتی ندارد اگر بی تجربه باشید ، این کار فقط به علاقه و مهارت و خلاقیت نیاز دارد.

حتما برای شما هم پیش آمده که دوست داشتید دسته گلی مطابق سلیقه و ایده خودتان دیزاین کرده و بپیچید! پس از این به بعد در اوقات فراغت و یا برای سورپرایز کردن عزیزانتان در مناسبت های مختلف مثل تولد ، روز مادر و پدر و یا روز عشق و دوستی خودتان دست به کار شوید وو دسته گل دلخواهتان را آماده کنید.در ادامه با یک آموزش ساده پیچیدن دسته گل رز همراه ما باشید:


نکات کلی و مهم در انتخاب یا خرید گل
- مهمترین و اولین گزینه ، انتخاب گل های تازه و شاداب است.

- نکته مهم بعدی رنگ گل هاست ، گل ها یا همرنگ هم باشند یا از طیف رنگ هایی انتخاب بشوند که با یکدیگر همخوانی داشته باشند.از رنگهای متضاد هم میتوانید استفاده کنید. گلهای مد نظرتان را در کنار هم بچینید و هرکدام که خوشرنگ تر بوده و یا ترکیب رنگی زیباتری دارند را برگزینید.


وسایل مورد نیاز برای تزیین و پیچیدن دسته گل :
  • 10 شاخه گل رز
  • برگ تزیینی
  • قیچی ، چاقو یا تیغ تیز برای برش
  • روبان قرمز
  • کاغذ کرافت یا کاغذ رنگی
( در صورت نیاز برای تهیه لوازم به بازار گل و عمده فروشی ها و یا گل فروشی ها مراجعه کنید. )

در مرحله اول همه گلهای رز را در کنار هم بچینید به صورتی که هم سطح با یکدیگر باشند.با قیچی یا تیغ تیز انتهای ساقه هر شاخه را به صورت اریب ببرید. این کار باعث افزایش طول عمر گل ها میشود.

سعی کنید ساقه ها را هم اندازه کوتاه کنید.کاغذ رنگی یا کاغذ کرافت را روی یک سطح صاف مثل میز پهن کنید تا راحت تر گل آرایی کنید.

برای تزیین و برگ آرایی برگهای سبز خوشرنگ و تازه (مثل برگ شمشاد یا کردلین) را انتخاب کنید تا جلوه دسته گل دوبرابر شود.ابتدا برگ ها را روی کاغذ میچینیم. میتوانید از هر برگی که مناسب تزیین هست استفاده کنید.

مانند تصویر گل ها را به صورت آبشاری از بالا به پایین روی برگ ها قرار میدهیم ، این روش چیدمان باعث میشود تا از روبرو تمامی گلها بهتر و زیباتر دیده شوند.در صورت لزوم شاخه گل ها و برگ ها را مرتب کنید تا منظم باشند و ظاهری شلخته و بهم ریخته نداشته باشند.

رز ها و برگها باید لبه کاغذ چیده شوند نه وسط آن!سپس کاغذ را از یک سمت به سمت دیگر تا کنید، حواستان باشد که کاغذ روی گل ها را نپوشاند.در مرحله آخر برای تزیین دسته گل از روبان ( تور ، حریر ، ساتن ، لمه )، طناب کنفی و ... متناسب با رنگ گل ها استفاده کنید. ما از یک روبان ظریف قرمز همرنگ با لبه گلبرگ ها استفاده کردیم و یک پاپیون ساده دور کاغذ گره زدیم.دسته گل زیبای شما آماده است ، هدیه ای خاص برای سورپرایز کردن عزیزانتان و یا بی بهانه برای نشاندن لبخند بر روی لب آنهاست. میتوانید با اضافه کردن کارت کوچکی روی دسته گل حرف ها و جملات خود را روی آن بنویسید.در ادامه ویدیوی آموزشی دیگری از گل آرایی و تزیین فوق العاده زیبای دسته گل را ببینید :

upload_2017-4-4_23-33-11.gif


در هر صورت اگر حوصله و وقت کافی برای تزیین و پیچیدن دسته گل ندارید نگران نباشید ، گل فروشی آنلاین رضوان برای شما بهترین ها را آماده کرده و در اسرع وقت تقدیمتان می کند.
 
بالا