برگزیده های پرشین تولز

تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

sarzamine_man88

Registered User
لایک‌ها
11
سلام دوستان

خب من چند روزیه که این سوال ذهنم رو مشغول کرده .

بعد از اینکه حدودا 2 سال پیش چشمام رو عمل کردم ( PRK Advanced ) دیگه چه بخوام چه نخوام باید عینک آفتابی بزنم . حتی روزای ابری .

عینکی که دارم رو 120 تومان خریدم و فروشنده کلی ضمانت و اینا داد که این عینک برای جذب اشعه های مضر خورشید کاملا مناسبه . ضمن اینکه زیر یک دستگاهی هم گذاشت که وقتی شیشه عینک جلوی اون نور قرار میگرفت عددی که دستگاه نشون میداد 0 میشد .

با تمام این تفاسیر من واقعا نگران هستم که مبادا عینکی که استفاده می کنم مشکلی داشته باشه . سوال من اینه که همین که عینک زیر اون دستگاه خاص تست بشه کافیه ؟؟؟؟؟؟ یعنی تست های دیگه ای نباید بشه ؟؟؟؟؟ نمیشه خودمون با یه راهی از مرغوب بودن عینک مطلع بشیم ؟؟؟؟؟ ضمن اینکه این عینک Polarized هست .

ممنون میشم دوستانی که میدونن کمک کنن

silverstar292

Registered User
لایک‌ها
1,898
معمولا اون عددي كه دستگاه نشون ميده بايد 400 باشه....من دو هفته پيش خريدم كه اينجوري بود.

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام دوستان

خب من چند روزیه که این سوال ذهنم رو مشغول کرده .

بعد از اینکه حدودا 2 سال پیش چشمام رو عمل کردم ( PRK Advanced ) دیگه چه بخوام چه نخوام باید عینک آفتابی بزنم . حتی روزای ابری .

عینکی که دارم رو 120 تومان خریدم و فروشنده کلی ضمانت و اینا داد که این عینک برای جذب اشعه های مضر خورشید کاملا مناسبه . ضمن اینکه زیر یک دستگاهی هم گذاشت که وقتی شیشه عینک جلوی اون نور قرار میگرفت عددی که دستگاه نشون میداد 0 میشد .

با تمام این تفاسیر من واقعا نگران هستم که مبادا عینکی که استفاده می کنم مشکلی داشته باشه . سوال من اینه که همین که عینک زیر اون دستگاه خاص تست بشه کافیه ؟؟؟؟؟؟ یعنی تست های دیگه ای نباید بشه ؟؟؟؟؟ نمیشه خودمون با یه راهی از مرغوب بودن عینک مطلع بشیم ؟؟؟؟؟ ضمن اینکه این عینک Polarized هست .

ممنون میشم دوستانی که میدونن کمک کنن

دوست عزیز البته عینک زدن در روز های آفتابی برای جلوگیری از ARMD که یک بیماری در سنین بالاست و باعث کوری میشه خیلی خوبه. ولی به نظر من تنها روش محافظت دقیق از چشم هاتون خرید عینک های اصل هست.
عینک اصل نیازی به تست نداره. اصل بودنش رو شاید خیلی راحت نشه تشخیص داد ولی یک سری برند هستند که تقلبیشون در بازار نیست.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
دوست عزیز البته عینک زدن در روز های آفتابی برای جلوگیری از ARMD که یک بیماری در سنین بالاست و باعث کوری میشه خیلی خوبه. ولی به نظر من تنها روش محافظت دقیق از چشم هاتون خرید عینک های اصل هست.
عینک اصل نیازی به تست نداره. اصل بودنش رو شاید خیلی راحت نشه تشخیص داد ولی یک سری برند هستند که تقلبیشون در بازار نیست.

میشه مثال بزنید؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
میشه مثال بزنید؟

والا توی یک پست دیگه هم گفتم. سال قبل یک عینک پلیس خریدم که بعد از کلی دعوا با حمایت از مصرف کننده معلوم شد اصله. فکر می کنم پلیس با گارانتی که من گرفتم که شماره سریال(یک شمراه مسخره) داشت و می شد تو سایت (که اون خیلی به نظر مسخره می اومد) رجیسترش کرد اصله.

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
از جعبه اینها کاملا مشخص هست .. این Ferrari و Police تقلبی خیلی زیاد شده .. مارکهای دیگه مثل Davidoff میتونید بخرید .. اون تقلبی ها هم الزاما بد نیستند ولی قیمت اش 30 تومانه نه 400 تومان که اینها میفروشن .. بعد هم اگر فاکتور بگیرید اگر فهمیدید تقلبی هست خوب میشه خیلی کارها کرد ..

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
من یه مدته میخوام بگیرم ولی خب تو شهر خودمون به هیچ جا اطمینان ندارم میترسم برم و یه عینک 30 تومنی رو به اسم اصل بودنش بهم بدن 200 تومن!

ehsαπ

Registered User
لایک‌ها
29
مغازه ای معتبر خرید کنید

چون بیشتر عینکا فیک هس و تشخیصش کار هر کسی نیست

جالبه که فروشنه میدونه جنسش اصل نیست اما پول جنس اورجینال رو میگیره.

sarzamine_man88

Registered User
لایک‌ها
11
ممنون از راهنمایی تمام دوستان .

اما سوال اصلی اینجاست که من دیدم که مثلا یک عینک معروف مثل Jaguar با 300 تومان قیمت Polarized نیست و حتی به صورت کامل UV رو جذب نمیکنه ( روی تست دستگاه )

منظورم اینه که بعضی از برندهای معروف فقط و فقط پول برند و فریم شکیل و زیباشون رو از مشتری میگیرند و نه ایمنی اون عینک در مقابل نفوذ اشعه خورشید . متوجه منظورم میشید ؟؟؟

حالا من میخوام بدونم چطور میشه فهمید این عینک به لحاظ ایمنی در مقابل اشعه ی خورشید در سطح خوبی قرار داره ؟؟؟؟؟ این رو هم بگم که عینک من برندش اصلا معروف نیست ...

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
ممنون از راهنمایی تمام دوستان .

اما سوال اصلی اینجاست که من دیدم که مثلا یک عینک معروف مثل Jaguar با 300 تومان قیمت Polarized نیست و حتی به صورت کامل UV رو جذب نمیکنه ( روی تست دستگاه )

منظورم اینه که بعضی از برندهای معروف فقط و فقط پول برند و فریم شکیل و زیباشون رو از مشتری میگیرند و نه ایمنی اون عینک در مقابل نفوذ اشعه خورشید . متوجه منظورم میشید ؟؟؟

حالا من میخوام بدونم چطور میشه فهمید این عینک به لحاظ ایمنی در مقابل اشعه ی خورشید در سطح خوبی قرار داره ؟؟؟؟؟ این رو هم بگم که عینک من برندش اصلا معروف نیست ...

من که بعید میدونم اینطوری باشه، اگه اصل باشه باید جلوی اشعه های مضر رو بگیره چون فکر کنم اونجا سازمانی باشه که نظارت کنن روی عینک ها و نزارن مثلا یه برند معتبر یه عینک گرون قیمت رو بزنه در حالیکه هیچ محافظتی از چشم نکنه. (البته نظر من اینه شاید هم اشتباه باشه)
ممکنه تقلبی بوده باشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خیلی مراقب عینک جاگوار باش. یکی رو بچه ها توی بازارچه گذاشته بودن از راهنماش غلط املایی گرفتیم.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
خیلی مراقب عینک جاگوار باش. یکی رو بچه ها توی بازارچه گذاشته بودن از راهنماش غلط املایی گرفتیم.

اوه اوه! دیگه معلوم نیست خود عینکش چیه!

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اوه اوه! دیگه معلوم نیست خود عینکش چیه!

باید عکیشو میدی. یک ظاهری داشت و یک جعبه ای. طرف از شانسش از راهنماش هم عکس گذاشته بود که 2 تا یا 3 تا غلط املایی داشت. به خودشم گفتیم. بیچاره سر خودشم کلاه رفته بود.

mhn1366

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
لطفا راهنمایی کنیید که چگونه میشه فهمید یک عینک افتابی کیفیت لازم برای گذاشتن روی چشم را داره یا نه

samanni

Registered User
لایک‌ها
725
راستش اینو واسه عزیزانی میگم که مثل خودم خیلی مطمین نمیتونیم بگیم این عینک اصل هست یا نه مخصوصا وقتی میری مغازه فروشنده اینقدر سرت میخونه کاملا گیج میشی و فقط قیمتها جلو چشت رژه میرن
من تجربه ای داشتم تو عینک و البته از عزیزی که تو کار عینک و فریم بود پرسیدم بیشتر عینکها پلیس و ریبن و مارکهای معمول کپی هست و اصل نیست و البته سود خیلی زیادی هم از عینک میبرن و کلا قیمت نداره هر قیمتی که فروشنده بده فروش میره حتی بعضا قیمت بالاتر ضامن کیفیت هم میشه و بهتر فروش میره اگه ارزون بدن که مشخصه اصل نیست
ولی من چند سال هست عینک پرسول استفاده میکنم عینک هم سطح ریبن هست حالا یذره بالا و پایین رو نمیدونم هر چند سایت خیلی جالبی داره اما کیفیت ساختش بالاس و از کپی هاش کاملا متمایز هست هر چند کپی هم ازش کم هست و من یجا تو کیش فقط کپی دیدم ازش که اونم کاملا مشخص بود البته عینک لنزهاش شیشه اس و من لنزی خریدم که انتی رفلکس هم هست یه حالت رنگی و ابی داخل لنز هست قیمتها هم فکر کنم 140 به بالا باشه بنده راضیم از این برند البته قیمت واسه یکسال پیش هست شاید الان بالاتر باشه
موفق باشید

pooga

Registered User
لایک‌ها
188
سلام..تشخیص عینک اصل خیلی سخته اما یکی از بستگان که کار عینکه بهم یه حرکتی یاد داد....به نظر من درست میگه .....کنترل تلوزیون چشمیش اشعه داره اگه کنترل تاوزیون تون رو پشت شیشه عینکتون بگیرید و بعد بخواین تلوزیون رو روشن کنید ...اگه روشن بشه یعنی اینکه اشعه ازش رد میشه اگه روشن نشه یعنی اصله ضد اشعه هستش

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
اینکه عینکی محافظ در مقابل uv هست یا نه رو خیلی راحت میشه با دستگاه تشخیص داد ... یه همچین عینکی قیمت خیلی بالایی هم نداره و میتونه یه جنس خوب چینی باشه... اما اینکه اون برند خاص هست یا نه رو خود کارخونه سازنده هم نمیتونه تشخیص بده :D

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
سلام..تشخیص عینک اصل خیلی سخته اما یکی از بستگان که کار عینکه بهم یه حرکتی یاد داد....به نظر من درست میگه .....کنترل تلوزیون چشمیش اشعه داره اگه کنترل تاوزیون تون رو پشت شیشه عینکتون بگیرید و بعد بخواین تلوزیون رو روشن کنید ...اگه روشن بشه یعنی اینکه اشعه ازش رد میشه اگه روشن نشه یعنی اصله ضد اشعه هستش

نور کنترل تلویزیون IR مادون قرمزه. اشعه ای که چشم باید در مقابلش محافظت بشه UV فوق بنفشه

بالا