برگزیده های پرشین تولز

تشکیل هیات حقیقت یاب درپیتی برای یافتن اطلاعات در مورد ساتوشی ناکاماتو

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,590
سلام بر دوستان عزیز.
همونطور که میدانید اینطوری پخش شده که بیتکوین توسط فردی بنام ساتوشی ناکاماتو ساخته شده و هویتی هم ازش معلوم نیست. این وسط یک نکته ای هست اینکه ایشون یک شخصیت اینترنتی هست که توی سایت سورس فورج یک اکانت داشته (تا جایی که من کمی سرچ کردم و فهمیدم).
این تاپیک رو زدم که همسفر پیدا کنم و یک گروه تشکیل بدیم و در اینترنت جستجو کنیم ببینیم چه اطلاعاتی از این بابا بدست میاریم. مثل نام کاربری و پست و ....
یک ریپازیتوری گیت هاب یا یه چیز خصوصی درست میکنیم (نه توی تاپیک عمومی) و اطلاعاتی که جمع میکنیم رو اونجا میزاریم و تحلیل و بررسی میکنیم. ببینیم میتونیم از این بابا چیزی پیدا کنیم؟
مهارتهای مورد نیاز ایناس:

- سرچ در اینترنت
- خواندن متون به زبان انگلیسی
- نصب و استفاده از Tor ( ممکنه نیاز باشه در دارک وب بریم و جستجو کنیم، فلذا ناشناس ماندن و کار با تور اکیدا توصیه میشه)

چند تا نکته:
- هیچ مسولیتی بر گردن هیج کس نیست و هرکی مسوول خودشه ولی قراره شبیه به یک گروه کار کنیم که خداییش من تجربه اش رو زیاد ندارم.
- قضیه ی مالی این داستان منتفی هست یعنی حقوق و دستمزد هم نداریم در نهایت اطلاعات بین همه گروه اشتراک گذاشته میشه.
علاوه بر خودم ۲ نفر لازم هست به مدت یک هفته روزی 2-3 ساعت و شایدم بیشتر. بعد از یک هفته تصمیم میگیریم که ادامه بدیم یا خیر...
دلیل اصلی گروه شدن اینه که آدم ثابت قدم تر میشه، مثلا الان من یچیز پیدا میکنم ولی بیخیالش میشم. ولی اگر چند نفر باشیم خود به خود جدی تر میگیریم قضیه رو.
ایجاد زیرساختهاش هم با خودم. ممکنه قند شکن لازم باشه یا هاست یا ... که من میگیرم و دنگی حساب میکنیم :)

کی میاد؟

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,590
چه فایده ای داره این کار اخه[emoji52]

Sent from my 21061110AG using Tapatalk
هرکی دلیل خودشو داره. دلیل من کنجکاویه و اینکه فکر میکنم حتما اطلاعات بیشتری میشه ازش پیدا کرد...
دنبال کسایی میگردم که برای این کار دلیل داشته باشن

hosseingamer

Registered User
لایک‌ها
184
هرکی دلیل خودشو داره. دلیل من کنجکاویه و اینکه فکر میکنم حتما اطلاعات بیشتری میشه ازش پیدا کرد...
دنبال کسایی میگردم که برای این کار دلیل داشته باشن
سالهاست که خیلی بزرگتر از ما دنبالش گشتن و پیداش نکردن با امکانات ما محاله پیدا کردنش پس وقتتون رو تلف نکنید

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,590
سالهاست که خیلی بزرگتر از ما دنبالش گشتن و پیداش نکردن با امکانات ما محاله پیدا کردنش پس وقتتون رو تلف نکنید

ببینید دوست عزیز، اصلا اجازه بدین یک سوال بپرسم
توی امضاتون ادرس یک گروه تلگرامی هست. میتونم بپرسم خود شما چرا این کانال رو زدید و یا دارید اداره اش میکنید؟ مسلما بزرگترین مجموعه توی این زمینه نیستید، پس چرا اصلا دست به کار شدید؟!
نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا خیر...
در ضمن جستجو توی اینترنت چه امکانات خاصی میخواد؟ یکم تجربه و بلدی میخواد.

hosseingamer

Registered User
لایک‌ها
184
هر کاری باید توجیه اقتصادی یا عقلی داشته باشه اخه این کار جز اتلاف وقت و انرژی چه فایده ای داره جدای از اینا شما باید هدفی رو انتخاب کنید که به مقصد برسع و خارج از توان ما نباشع ساتوشی فقط یه وایت پپر بیت رو ایمیل کرده اونم به صورت کریپشن که تقریبا شناساییش بدون خاست خودش غیر ممکنه

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374

samsung toshiba nakamichi motorola​

برو دنبالش ببین به کجا میرسی؟ ;)

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,590
هر کاری باید توجیه اقتصادی یا عقلی داشته باشه اخه این کار جز اتلاف وقت و انرژی چه فایده ای داره جدای از اینا شما باید هدفی رو انتخاب کنید که به مقصد برسع و خارج از توان ما نباشع
وقتی 7- 8 سال پیش 1.0 بیتکوین داشتم و میخواستم توی همین فاروم بفروشم باور نمیکردم قیمتش از 1 میلیون و 280 هزار تومن بشه 1 میلیارد تومن: لینک
اون موقع تقریبا هیچ کسی از آشناهام بیتکوین رو نمیشناخت. جالب اینجاست الان بعضیهاشون بهم میگن تو از خیلی قدیمها بیتکوین-بیتکوین میکردی، بعد با دید دلسوزانه میگه حق تو هست الان پول در بیاری! بگذریم این حرفها نتیجه نداره.
یچیز هم هست اینکه قرار نیست هزینه خاصی بشه، فقط چند ساعت وقت هست که اونم بعید میدونم تلف بشه. اگر کسی واقعا علاقه مند باشه یا حداقل چند میلیون تومن پولش توی رمزارز سرمایه گذاری کرده باشه، وقتش تلف نمیشه. من رو که میبینید دنبالش هستم چون واقعا برام سواله و میدونم جواب خیلی سوالا رو میشه از طریق اینترنت پیدا کرد. مخصوصا این قضیه که از ابتدا یک سری شواهدش توی اینترنت ثبت شده. دستمون که به این بابا نمیرسه ولی خوب ادم خودش یک سری چیزها متوجه میشه.
فکر نمیکنم اینها برای شما اینها سوال باشه،این تاپیک رو زدم کسایی رو پیدا کنم که اینها براشون سواله که فکر میکنم اینجا پیدا نمیکنم شون.

ساتوشی فقط یه وایت پپر بیت رو ایمیل کرده اونم به صورت کریپشن که تقریبا شناساییش بدون خاست خودش غیر ممکنه
نه اینطوری هام نیست. یک پروفایل کاربری داره توی سایت sourceforge.com که مثل همین انجمنه. با اکانتش پست زده و با برنامه نویسهای دیگه در مورد بیتکوین صحبت کرده.
توی سایت bitcointalk هم مشابه این تاپیک زیاد هست و خیلیهاشون 11 سال پیش شروع شده، ولی خوب حجم اطلاعاتش زیاده و بررسیش از توان یک نفر خارجه.
توی یک سری جاهای دیگه هم ازش اطلاعات هست.
در ثانی منم نمیخوام بگم قاتل بروسلی رو پیدا کنیم، فقط میخوام اطلاعات بیشتری ازش بدست بیارم.
حالا باز خدا رو شکر توی پاتوق این تاپیک رو درست نکردم (وگرنه این بلا سرش میومد)

@zgg123 @Webmoney-XCH @الهه.آتش

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
خداروشکر که یه تیم قوی دنبال پیدا کردن یک پاسخ فوق العاده با اهمیت برای جهانه ! :rolleyes:
به جای اینکارا شما وقتت رو بزار روی اینکه با واقعیت ها روبرو بشی که 1 میلیارد به 1 میلیون و 280 هزار تومن تبدیل نشه ...

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,590
با واقعیت ها روبرو بشی
واقعیت اینه که من یک میلیارد تومن توی رمزارز سرمایه گذاری نکردم، شما چطور؟ آیا برات سوال نیست یک سری چیزها رو ببینی؟

خداروشکر که یه تیم قوی دنبال پیدا کردن یک پاسخ فوق العاده با اهمیت برای جهانه !
به جهان کاری ندارم، گروه هم شاید گروه قوی نباشه (یا باشه) ولی اینو میدونم به نتیجه هایی ولو کوچک میرسه. حداقل یه تجربه کار گروهیه.
قرار هم نیست هزینه ای بشه یا وقت زیادی گذاشته بشه. قدر یک هفته میخواهیم روی این موضوع تحقیق کنیم، هر نفر روزی ۲-۳ ساعت و نتایج رو با هم اشتراک بزاریم.
نه قراره پولی بزاریم (در حد چند ده هزار تومن برای VPS و پراکسی) نه قراره پولی برداریم و درامد داشته باشیم.
@D34tH

میدونید انگیزه ام چیه؟ یه تاپیک درست کردم بنام مسابقه با جایزه رمز ارز، توش کلید خصوصی کامل یک والت لایت کوین با موجودی یک صدم لایتکوین (الان 60 سنت یا 18 هزار تومن) رو گذاشتم ولی هنوز موجودیش سر جاشه. این یعنی خیلی چیزهای اصلا دیده نمیشه یا کسی که میبینتش بلد نیست باهاش کارکنه. ولی یه گروه قضیه اش فرق داره.
این یک جورایی یه پروژه تمرینیه. هر کی بیاد در حد سواتمون یک سری چیز هم یاد میدیم بهش، مثل ناشناس موندن در اینترنت و نکات کلیدی جستجو در گوگل و استفاده از پراکسی و این حرفها. ریالی هم لازم نیست پول بزاره کسی.
از قدیم گفتن شنیدن کی بود مانند دیدن، مام میخوایم بریم ببینیم

Last edited:

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
سلام و درود

متاسفانه برای من یکم تشخیص تاپیک ( پست ) شوخی با جدی سخت شده :D ولی خب فرض رو بر این میگیرم که واقعا شما دنبال هویت واقعی ساتوشی هستید، نظر من اینه که دانستن این موضوع شاید یک سری حقایق رو واسمون روشن کنه ولی ندونستنش آسیب یا ضرری به ما نمیزنه.

الان بچه هایی که کلاس فوتبال میرن و دوست دارن در آینده فوتبالیست بشن مگر میدانند اولین شخصی که پا به توپ شد که بود؟ یا اولین کشوری که لیگ حرفه ای داشت چه کشوری بود؟

یکی از مزیت های مهم بیت کوین همین ناشناس بودن خالقش هست، شما اتریوم رو در نظر بگیرید که دومین کوین برتر هست اگر بعد از 120 سال :D بلایی سر ویتالیک بیاد قطعا تاثیر بدی روی اتر خواهد گذاشت ( حداقل ) در کوتاه مدت در صورتی که برای بیت کوین این موضوع صدق نمیکنه.

نظر شخصی من اینه که خالق بیت کوین نمیتونه یک نفر ( تنها ) باشه و این باور هم که میگویند گروه و یا سازمان های دولتی این سیستم رو راه اندازی کردند رو هم قبول ندارم.

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,590
نه در مورد کلیت موضوع شوخی نمیکنم دوست عزیز @Captive جان واقعا دنبال چند نفر شبیه به خودم هستم که اشتیاق این جستجو رو داشته باشن. من کلا توی صحبتهام یکم شوخی دارم.
بله صحبتهای شما رو قبول دارم.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,189
اگر واقعا چنین شخصی وجود واقعی داشت، وقتی بحث خدا میلیون دلار میشه.. بدون تمام رد پاهای خودشو با پول دادن و تهدید کردن از بین برده..
البته با این پیش فرض که عده یی کله گنده زودتر همه چیزو ازش نقاپیده باشن و پاک کردن رد پاها رو اونا انجام نداده باشن. (کار دست کاردان افتاده باشه)

اما نظر من اینه که اینا همش سناریو و داستانه..
بیت کوین ، پلن طراحی شده کله گنده های جهانه..
یا وال استریت.. یا یهودی ها.. کلا همشون به هم وصل میشن...

وقتی وال استریت راجبش نشست و جلسه تشکیل میده..
یعنی چی؟
یعنی برند سازی..
وگرنه برای اینکه معتبر تر نشه پیش مردم پشت در های بسته راجبش صحبت میکردن...

وقتی این همه رسانه بزرگ راجبش حرف میزنن یعنی چی؟
یعنی متعلق به کله گنده هاست..
وگرنه رسانه ها جرات ندارن خلاف میل کله گنده ها چیزی بگن..

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
من نظرم به این مقاله نزدیکه

saeed65

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
493
کلا کار قدرتهای تصمیم گیرنده جهانه
یه نفر هم خالق این پروژه به این بزرگی نیست

نگردید دنبالش که نیست

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,590
همونطور که شاید ندونید فروم بیت‌کوین‌تاک (bitcointalk.org) از اولش یکی از اصلی ترین محل‌های عمومی برای ارتباط برنامه نویس‌ها و سرور‌دارهای بیتکوین بوده.
ساتوشی‌ناکاماتو هم ادمین اون انجمن بوده ۵۷۵تا پست داره: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=3
ادیت: ایرانی بازی در نیارید برید بهش پخ بدید حال و احوال بپرسید :)

Last edited:

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,172
همونطور که شاید ندونید فروم بیت‌کوین‌تاک (bitcointalk.org) از اولش یکی از اصلی ترین محل‌های عمومی برای ارتباط برنامه نویس‌ها و سرور‌دارهای بیتکوین بوده.
ساتوشی‌ناکاماتو هم ادمین اون انجمن بوده ۵۷۵تا پست داره: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=3
ادیت: ایرانی بازی در نیارید برید بهش پخ بدید حال و احوال بپرسید :)
ساتوشی = سولوتشی

https://fa.wikipedia.org/wiki/پاول_لرو

پاول کالدر جی لرو (به فرانسوی: Paul Calder Le Roux) برنامه‌نویس سابق، رئیس پیشین یک کارتل جنایت کار و خبرچین اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده (DEA) است.

در سال ۱۹۹۹، لرو یک نرم‌افزار رایگان رمزنگاری هارد دیسک ویندوز به نام E4M (اختصار یافته نام Encryption for masses یا رمزنگاری برای عموم) را به صورت متن‌باز نوشت.

احتمال می‌رود وی از سازنده‌های نرم‌افزار تروکریپت باشد ✌️ که بر پایه E4M ساخته شده‌است. با این حال خود او این ادعا را رد کرده‌است

لرو در ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۲ ✌️به جرم اقدام برای وارد کردن مواد مخدر به ایالات متحده بازداشت شد . لرو در ژوئن ۲۰۲۰ به ۲۵ سال زندان محکوم شد

در فوریه ۲۰۰۴ اولین نسخه تروکریپت توسط توسعه دهنده‌های ناشناس ✌️که نام خود را «گروه تروکریپت» گذاشته بودند، منتشر شد، که کد آن بر پایه E4M بود . از آنجایی که توسعه دهندگان آن ناشناس باقی ماندند، بعضی از همکاران سابق لرو در SecurStar، از جمله هافنر به این مشکوک شدند که لرو در ساخت و توسعه این نرم‌افزار دست داشته اما سند موثقی پیدا نکردند. نویسندگان واقعی تا به الان ناشناس باقی مانده‌اند.

1689097691633.png

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
ایلان ماسک ۹۰ درصد
یا
لینوس توروالدس ۱۰ درصد

بالا