برگزیده های پرشین تولز

تصاویری دردناک از پشت پرده تهيه غذای

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
اوممم منم تاحدودی همین نظر رو دارم ...

حتما میدونین که مک دانلد و کی اف سی دو فست فود زنجیره ایی ارزان قیمت هستند .منیوی انها در امریکا شامل انواع برگرها و ناگت مرغ و.... می باشد که بسیار نیز چرب و مضر و تقریبا با نازل

ترین مواد اولیه ممکن می باشند و فکر نمیکنم وضعیت جسمانی معتادان به این فست فود ها چندان بهتر از این غازهای بیچاره باشه ( همون جانک فود که میگن ) .

اما خوب من چند ماه بیش بعد از دیدن این مطالب و با توجه به علامت سوالی که در ذهنم پیش اومده بود . اخه مک دانلد و کی وی سی و سرو فواگرا ( که تو ایران میگیم پاته ی جگر ) ! یه سرچی کردم و

تنها به مطلبی قدیمی ( متعلق به اواخر دهه 90 ) در ارشیو سی ان ان مبنی بر سرو این خوراک توسط مک دانلد و تحت نام مک داک در شهر Agen ( جنوب غربی فرانسه ) برخورد کردم .

در این مطب تا اونجایی که یادم می یاد به این موضوع اشاره شده بود که مک دانلد تحت فشار تولید کنندگان بومی و تظاهرات صورت گرفته تصمیمی مبنی بر استفاده از محصولات کشاورزی بومی منطقه

جنوب غربی فرانسه و از جمله فواگرا در منیوی خود گرفته است . در حدود 80 درصد فواگرای دنیا در فرانسه تولید میشود .

به مطلب دیگه ایی بر نخوردم , نمیدونم شاید هم این خوراک به طور گسترده ایی در شعبات اروپایی این دو فست فود سرو میشود اما بسیار بعیده . به هر حال مطمئن نیستم ...

متاسفانه به کار گیری این پروسه درداور روشی معمول در تولید فواگرای فرانسوی میباشد و نمیتوان ان را منحصر به تولید کننده ایی خاص دانست . در کنار روش تولیدی رایج از شیوه دیگری نیز استفاده

میشود که در ان غازها و مرغابی ها در زمان مهاجرت زمستانی خود که به صورت طبیعی دارای جگر بزرگتری هستند شکار میشوند که البته تنها شامل درصد بسیار ناچیزی از فواگرای تولیدی میشود و

گویا در نزد مصرف کنندگان از کیفیت روش سنتی نیز برخوردار نیست.

تصاویری دردناک , هر چند در تولید دیگر فراورده های گوشتی نیز وضعیت چندان بهتری حکم فرما نیست ...
ممنون بابت اطلاعات...

ضمن این که اصولا با توجه به این که از صدا و سیمای ایران یه همچین قضیه ای پخش شده، آدم فکر می کنه قطعا یه جای کار می لنگه. :p

تصاویر خیلی ناراحت کننده ای هم از رفتار وحشیانه با حیوانات مختلف، به انگیزه سود مالی، توی سایت اصلی وجود داره که توصیه میشه ببینید. البته شایان ذکره که منبع اصلی، سایت معرفی شده در پست یک نیست، بلکه این سایتیه که یکی از دوستان معرفی کردند:
http://www.all-creatures.org/anex/index.html

در ضمن مطالعه قسمت مربوط به گوسفندان در سایت به شدت توصیه میشه، چون عکس های زیادی در مورد بلایی که خود ما مسلمون ها سر گوسفند های بدبخت میاریم درش وجود داره، خصوصا عکس های زیادی از ایران، که برامون خیلی آشناتر هستند...

------------------------------
یه چند تا مطلب گفته شده در تاپیک رو هم از سایت اصلی اصلاح کنم:
همانطور که می بینید غذا از دهان حیوان بیرون زده
توی سایت منبع توضیح داده که حیوون غذا رو استفراغ کرده، و چون لوله توی دهانش بوده جایی برای خروج استفراغش وجود نداشته، و استفراغ وارد مجاری هواییش شده و خفه اش کرده... :(
آنهایی زنده می‌مانند، بیمار می شوند و از مخرج آنها هنگام دفع مدفوع خون جاری می شود
توی سایت مبدا توضیح داده که بعضی از پرنده ها دچار مشکلات و زخم های اطراف مقعد میشن، که به دلیل عدم رسیدگی، زخم ها عفونت می کنند و شدیدتر می شند و بعضا باعث مرگ حیوون میشن.
هیچ توضیحی دال بر این که روش تغذیه شون باعث این مشکل میشه نداده و فکر می کنم ربطی به روش تغذیه شون نداره...

Last edited:

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
اوج رذالت برادران عزیزمان در کشور دوست و همسایه چین ِ بی همه چیز ...
(در چین گوشت سگ و گربه و هر چیزی که بشه خورد ! با علاقه تناول میشه اونهم با وحشیانه ترین روش کشتن و پختن !! )

dog-cruelty-37.jpg

dog-cruelty-38.jpg

Cat-Soup-11.jpg

cat-fur-10.jpg

اگه ببینید سگها رو برای خوردن چطوری میکشن تا اسم چین میاد حالتون بهم میخوره . :puke:

.

Last edited:

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
شماها هم دیگه خیلی سوسولید.

الان تو یه حزب ناسیونال سوسیالیست از کشور ... دارم فعالیت می کنم که در فکر اجرای یه طرح اقتصادی توپ مثل هلوکاست هست. البته کاملتر از اون.
می خواهیم هر چی کاکا سیاه و عرب و هندیه صابون کنیم بفرستیم کشورهای چین و جنوب شرق آسیا.

اون موقع شماها می خواهید چکار کنید؟

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
بابا اینجا بدتره

اگه بدونین سوسیس کالباس ها رو چطوری درست میکنن

ادم حاظر میشه طاق مستراح رو بخوره ولی سوسیس کالباس نخوره !

مواد اولیه ای که از کثیفترین قسمت های کاشی و موزائیک سر داده میشن تا به مقصد برسن

خون ابه هایی که همهجا ریخته و بعد از مدتی سیاه شدن و حتی با شدت اب نمیرن

اگه بدونین چه اشغالهایی توش میریزن دلتون به حال خودتون میسوخت

تا زمانی هم که این مواد و اون جگر چرب خریدار داره تولید کننده هم وجود داره

سودجو همهجا هست

با احترام / حجت

'majid'

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان تا زمانی که ما محصولات حیوانی بخریم(گوشت، لبنات، تخم مرغ، چرم، خز، ابریشم و...) این جنایات در حق حیوانات انجام میشه(و ما هم تو این جنایت شریک) اگر واقعا دوست دارید به روش انسانی زندگی کنید بدون کمترین آسیب به زندگی بقیه موجودات گیاهخوار شید.

من یه وبلاگ درباره گیاهخواری و حقوق حیونات دارم، دوست داشتید یه نگاهی بندازید بهش(تقریبا هر چی مطلب فارسی بوده رو نت جمع کردم توش) : http://giyahkhar.wordpress.com

وگان فروم هم درباره گیاهخواری و حقوق حیوانات هست و اکثریت بچهاش گیاهخوار هستن : http://www.veganforum.ir

صدایی برای بی صدا باشید.

Last edited:

stefan

Registered User
لایک‌ها
177
من نمی دونستم بچه های پی تی گیاهخوارن !!!!!!!!

بابا بیخیال! شما مگه گوشت مرغ و گاو و ماهی و... رو نمیخورین!!!!! :blink::blink::blink:

اونا هم بلاهای مشابه سرشون میاد دیگه!

------------

در ضمن بگم که این تاپیک با اون عنوانش یه کم مشکوک میزنه!

:lol:

Psychonaut

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شماها هم دیگه خیلی سوسولید.

الان تو یه حزب ناسیونال سوسیالیست از کشور ... دارم فعالیت می کنم که در فکر اجرای یه طرح اقتصادی توپ مثل هلوکاست هست. البته کاملتر از اون.
می خواهیم هر چی کاکا سیاه و عرب و هندیه صابون کنیم بفرستیم کشورهای چین و جنوب شرق آسیا.

اون موقع شماها می خواهید چکار کنید؟
زردپوست ها چی؟ کاری با اونا ندارید؟

Psychonaut

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان تا زمانی که ما محصولات حیوانی بخریم(گوشت، لبنات، تخم مرغ، چرم، خز، ابریشم و...) این جنایات در حق حیوانات انجام میشه(و ما هم تو این جنایت شریک) اگر واقعا دوست دارید به روش انسانی زندگی کنید بدون کمترین آسیب به زندگی بقیه موجودات گیاهخوار شید.

من یه وبلاگ درباره گیاهخواری و حقوق حیونات دارم، دوست داشتید یه نگاهی بندازید بهش(تقریبا هر چی مطلب فارسی بوده رو نت جمع کردم توش) : http://giyahkhar.wordpress.com

وگان فروم هم درباره گیاهخواری و حقوق حیوانات هست و اکثریت بچهاش گیاهخوار هستن : http://www.veganforum.ir

صدایی برای بی صدا باشید.
دوست عزیز میشه برام بگید با چی **** غذایی ناقصه گیاهی رو کامل میکنید؟ با مکمل؟ اونوقت این مکمل رو از چی میسازن؟

بعد مگه حیوانات دیگه همدیگه رو نمیخورن؟ انسان هم یکی دیگش. فقط مساله اینه شیوه پرورش صنعتی و انبوه حیوانات هم بی رحمیه مطلقه هم برای محیط زیست آسیب های زیاد داره.

بهترین روش جمع کردنه بدن و بساطه تولید صنعتی دام و طیور و کشت و زرعه تک محصولی (mono crop) هست. بجاش باید هرجا که اجتماعی از بشریت زندگی میکنه Permaculture برای تامین غذا و انرژی بپا بشه.

Last edited:

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
گیاهخواری؟ خندم میگیره وقتی میشنوم !
connie_mini_rofl.gif

این Foie Gras رو هم والله من توی منوی نه Macdonalds نه KFC دیدم , نمیدونم این دیگه چجور شایعه مسخره ای هست !
connie_mini_worrier.gif

اون قسمت گوسفند اون سایت هم که راجب ذبح اسلامی نوشته که بی رحمی هست , باید بگم که از ذبح غربی بهتره و درد کمتری داره ,از لحاظ علمی ثابت شده است !
connie_mini_paranoid.gif

'majid'

Registered User
لایک‌ها
4
دوست عزیز میشه برام بگید با چی **** غذایی ناقصه گیاهی رو کامل میکنید؟ با مکمل؟ اونوقت این مکمل رو از چی میسازن؟

شما با یک **** غذایی صحیح وگان(استفاده نکردن از هیچ محصول حیوانی) نیاز به هیچ نوع مکمل غذایی ندارید(طبیعتا کسی که معتاد به سیگار یا الکل هست یا همیشه در حال مصرف چیپس و پوفک این چیزهاست به مشکل بر میخوره)

برای این منبع این حرفم هم میتونید به مقاله انجمن تغذیه امریکا ada که توی جولای 2009 منتشر شد مراجعه کنید.

خود من 2 سال که گیاهخوارم و از هیچ مکملی هم استفاده نمیکنم در حال حاظر هم خام گیاهخوار هستم ، هر موقع هم آزمایش دادم هیچ کمبودی نداشتم ، افراد زیادی رو هم میشناسم که سالهاست(بیشتر از 20 تا 30 سال) که گیاهخوارن و نیاز به هیچ دارو یا مکلمی پیدا نکردن ، و بسیار سالم تر از گوشتخوارن هم زندگی میکنن.

در ضمن مکمل ها و محصولاتی که وگان باشن هم وجود داره...

حتی انقدر این مسئله پیش رفته که غذاهای کاملا گیاهی برای سگ و گربه هم تولید شده...

بعد مگه حیوانات دیگه همدیگه رو نمیخورن؟ انسان هم یکی دیگش.

اگر کسی خودش رو با حیوانات مقایسه میکنه و کاری به اخلاقیات ندارید ، حرفی برای زدن با اون باقی نمیمونه ، این شخص گیرش فراتر از اینهاست که باهاش در مورد حقوق حیوانات صحبت کرد...

Last edited:

Psychonaut

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شما با یک **** غذایی صحیح وگان(استفاده نکردن از هیچ محصول حیوانی) نیاز به هیچ نوع مکمل غذایی ندارید(طبیعتا کسی که معتاد به سیگار یا الکل هست یا همیشه در حال مصرف چیپس و پوفک این چیزهاست به مشکل بر میخوره)

برای این منبع این حرفم هم میتونید به مقاله انجمن تغذیه امریکا ada که توی جولای 2009 منتشر شد مراجعه کنید.

خود من 2 سال که گیاهخوارم و از هیچ مکملی هم استفاده نمیکنم در حال حاظر هم خام گیاهخوار هستم ، هر موقع هم آزمایش دادم هیچ کمبودی نداشتم ، افراد زیادی رو هم میشناسم که سالهاست(بیشتر از 20 تا 30 سال) که گیاهخوارن و نیاز به هیچ دارو یا مکلمی پیدا نکردن ، و بسیار سالم تر از گوشتخوارن هم زندگی میکنن.

در ضمن مکمل ها و محصولاتی که وگان باشن هم وجود داره...

حتی انقدر این مسئله پیش رفته که غذاهای کاملا گیاهی برای سگ و گربه هم تولید شده...

اگر کسی خودش رو با حیوانات مقایسه میکنه و کاری به اخلاقیات ندارید ، حرفی برای زدن با اون باقی نمیمونه ، این شخص گیرش فراتر از اینهاست که باهاش در مورد حقوق حیوانات صحبت کرد...
لینک اون مقاله رو بذارید ما هم بخونیم

درباره مقایسه انسان و حیوان با هم هم باهاتون علمی صحبت کردم. میتونید همچنان به دیدن خواب و رویا درباره اشرف و تافته جدا بافته بودن ادامه بدید. درضمن هنوز نگفتید وقتی حیوان ها همدیگه رو میخورن چه ایرادی داره انسان هم چنین کنه

'majid'

Registered User
لایک‌ها
4
لینک اون مقاله رو بذارید ما هم بخونیم

http://www.eatright.org/about/content.aspx?id=8357

درباره مقایسه انسان و حیوان با هم هم باهاتون علمی صحبت کردم. میتونید همچنان به دیدن خواب و رویا درباره اشرف و تافته جدا بافته بودن ادامه بدید. درضمن هنوز نگفتید وقتی حیوان ها همدیگه رو میخورن چه ایرادی داره انسان هم چنین کنه

خیلی ساده ، تمامی موجوادت توی طبیعت غذای خودشون رو حاضر و آماده دریافت میکنن ، طبیعت همه چی رو برای اونها آماده کرده ، از اون مورچه جنگلهای آمازون تا وال توی اقیانوس ، هیچ موجودی غذای خودش رو تغییر شکل نمیده ، روی آتش نمیگره ، چون نیازی به این کار نداره ، بدن اون به سادگی میتونه اون رو استفاده کنه ، یک شیر اگر یک آهو رو شکار میکنه مجبور نیست اون رو روی آتیش بگیره چون غذای اصلی اون هست.

ولی انسان چون اون گوشت غذای اصلیش نیست ، مجبوره اون رو تغییر شکل بده.

با همین تغییر شکل دادن غذا هزار رو یک جور مریضی رو برای خودش به وجود میاره.

غذای اصلی تمامی موجودات زنده ، اون چیزی هست که طبیعت حاضر و آماده در اختیارش قرار داده.

اگر کسی تونست گوشت رو خام مثل یک شیر یا ببر مصرف بکنه و بلایی سرش نیمد اون موقع میتونه بگه بله من یه موجود همه چیزخوار هستم....

حیوانات گوشت خوار از دیدن و بوی لاشه لذت میبرن ، ولی حیوانات گیاهخوار از بوی گیاهان.شما از کدوم لذت میبرید؟ لاشه تکه تکه یک گوسفند یا یک ظرف میوه؟

از این مثالها زیاده.

در ضمن گوشتخواری انسانها بلایی داره بر سر محیط زیست میاره که هیچ حیوانی نیبرده(این خودش یه صحبت جداست)

قصد من بحث کردن نیست ، نه حوصلش رو دارم نه اعصابش نه وقتش رو...

من چیزی رو دارم میگم که روی بدن خودم امتحان کردم. من وقتی دیگران رو میبنم که دارن گوشت میخورن هم دلم برای اونها میسوزه که دارن چه بلایی سر سلامتیشون میارن هم برای اون حیون بد بختی که کشته شده...

Last edited:

Dr.Amin Gholi

Registered User
لایک‌ها
32
http://www.eatright.org/about/content.aspx?id=8357
من وقتی دیگران رو میبنم که دارن گوشت میخورن هم دلم برای اونها میسوزه که دارن چه بلایی سر سلامتیشون میارن هم برای اون حیون بد بختی که کشته شده...

نگران نباش , همه چیز خوار ها از شما خیلی سالم تر هستن ! شما هستی که یک ,3~5 سال دیگه از مشکل های فروانی برخوردار میشی.
connie_mini_boybye.gif

'majid'

Registered User
لایک‌ها
4
نگران نباش , همه چیز خوار ها از شما خیلی سالم تر هستن ! شما هستی که یک ,3~5 سال دیگه از مشکل های فروانی برخوردار میشی.
connie_mini_boybye.gif

نمیدونم تو عمرت چنتا گیاهخوار دیدی که به خاطر گیاهخواری مریض شدن ولی من تا دلت بخواد افرادی رو توی دنیا واقعی دیدم که میتونم بهت معرفی بکنم که به خاطر گوشتخواری دچار هزارتا مرض شده بودن ، بعد از شروع خام گیاهخواری بدون هیچ نوع درمان شیمیایی خوب شدن(مدارک پزشکی قبل از بیماری و بعد از درمان هم وجود داره)

یکی از کسایی که شاید بشناسی دکتر بسکی هست که احتمالا دیدش توی تلویزیون ، خودش 6 تا بیماری داشته که خارج از کشور هم نتونسته بودن درمانش بکنن و با خام گیاهخواری درمان شد الانم تو سن 80 سالگی 150 شنا میره.

توی خیابون انقلاب تهران هم یه مطب راه انداخته فقط بیمارش رو با خامگیاهخواری درمان میکنه.

در ضمن ، تحقیقات زیادی هم در رابطه با سلامتی کلی افراد گیاهخوار و گوشتخوار انجام شده و شدیدا نتیجه به نفع گیاهخوار ها بوده.

نمونه آخرش تحقیق بلند مدت دانشگاه آکسفورد بود در مورد سرطان در گیاهخورا و گوشتخوراها.

Last edited:

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
زردپوست ها چی؟ کاری با اونا ندارید؟

زرد پوست ها قابل احترامند ولی به خاورمیانه ای ها هشدار می دم که مواظب خودشون باشند.

البته تصمیم در مورد کاکا سیاه ها قطعیه.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
نمیدونم تو عمرت چنتا گیاهخوار دیدی که به خاطر گیاهخواری مریض شدن ولی من تا دلت بخواد افرادی رو توی دنیا واقعی دیدم که میتونم بهت معرفی بکنم که به خاطر گوشتخواری دچار هزارتا مرض شده بودن ، بعد از شروع خام گیاهخواری بدون هیچ نوع درمان شیمیایی خوب شدن(مدارک پزشکی قبل از بیماری و بعد از درمان هم وجود داره)

یکی از کسایی که شاید بشناسی دکتر بسکی هست که احتمالا دیدش توی تلویزیون ، خودش 6 تا بیماری داشته که خارج از کشور هم نتونسته بودن درمانش بکنن و با خام گیاهخواری درمان شد الانم تو سن 80 سالگی 150 شنا میره.

توی خیابون انقلاب تهران هم یه مطب راه انداخته فقط بیمارش رو با خامگیاهخواری درمان میکنه.

در ضمن ، تحقیقات زیادی هم در رابطه با سلامتی کلی افراد گیاهخوار و گوشتخوار انجام شده و شدیدا نتیجه به نفع گیاهخوار ها بوده.

نمونه آخرش تحقیق بلند مدت دانشگاه آکسفورد بود در مورد سرطان در گیاهخورا و گوشتخوراها.
نکته ای که خیلی مهمه اینه که اگر می خواید گیاه خوار بشید حتما تحت نظر پزشک یا متخصص تغذیه این کار رو انجام بدید، و نه سرخود، چون یه سری فوت کوزه گری این وسط هست...

بعضی مطالبی که فرمودید هم نیاز به اصلاح دارند:

1. در مورد این که انسان طبیعتا گیاه خواره یا نه، چند نظر هست:
- یه عده اعتقاد دارند که انسان طبیعتا گیاه خواره، چون دندان نیش گوشت خواران رو نداره.

- یه عده معتقدند که انسان طبیعتا گوشت خواره، چون مثل گیاه خوار ها معده چهار قسمتی (شکمبه و نگاری و هزارلا و شیردان) رو نداره.

- یه عده هم معتقدند که انسان مثل نزدیک ترین حیوان به خودش، یعنی میمون ها، میوه خواره.

خلاصه، انقدری که شما با اطمینان نوشتید در این مورد توافق وجود نداره...

2. غذاهای گیاهی فاقد ویتامین B12 هستند و کسانی که صرفا و به طور مطلق از غذاهای گیاهی تغذیه می کنند (Pure Vegetarian ها) بعد از گذشت چند سال ممکنه کمبود ویتامین B12 پیدا کنند.

3. کیفیت پروتئین غذاهای گیاهی، پایین تر از گوشت است. به این معنی که اسید آمینه های ضروری موجود در غذاهای گیاهی کمتر از غذاهای جانوری هستند.

موفق باشید.

Last edited:

'majid'

Registered User
لایک‌ها
4
نکته ای که خیلی مهمه اینه که اگر می خواید گیاه خوار بشید حتما تحت نظر پزشک یا متخصص تغذیه این کار رو انجام بدید، و نه سرخود، چون یه سری فوت کوزه گری این وسط هست...

بعضی مطالبی که فرمودید هم نیاز به اصلاح دارند:

1. در مورد این که انسان طبیعتا گیاه خواره یا نه، چند نظر هست:
- یه عده اعتقاد دارند که انسان طبیعتا گیاه خواره، چون دندان نیش گوشت خواران رو نداره.

- یه عده معتقدند که انسان طبیعتا گوشت خواره، چون مثل گیاه خوار ها معده چهار قسمتی (شکمبه و نگاری و هزارلا و شیردان) رو نداره.

- یه عده هم معتقدند که انسان مثل نزدیک ترین حیوان به خودش، یعنی میمون ها، میوه خواره.

خلاصه، انقدری که شما با اطمینان نوشتید در این مورد توافق وجود نداره...

در مورد گیاهخوار بودن انسان فکر میکنم چیزی که گفتم کافی باشه ، اونهایی هم که فکر میکنن انسان یه موجود همه چیز خوار هست لطف کنن مثل موجودات همه چیز خوار ( مثلا خرس) گوشت خام بخورن بعد این حرف رو بزن ، اگر اعتقاد دارن که گوشت غذایی اصلی اونهاست چرا تغییر شکلش میدن؟

وگرنه اگر قرار به تغییر شکل غذا باشه که منم میگم سگ و گربه حیوانات گیاهخوار هستن ، چون غذاهای کاملا گیاهی براشون وجود داره و در ظاهر هم میخورن و خوششون هم میاد!!!

برای اطلاعات بیشتر:

http://www.iranvegetarians.com/001.htm

2. غذاهای گیاهی فاقد ویتامین B12 هستند و کسانی که صرفا و به طور مطلق از غذاهای گیاهی تغذیه می کنند (Pure Vegetarian ها) بعد از گذشت چند سال ممکنه کمبود ویتامین B12 پیدا کنند.

در مورد ویتامین b12 و گیاهخواری یک مقاله کامل به فارسی توسط دکتر زرین آذر ( متخصص تغذیه در کالیفرنیا و خام گیاهخوار) نوشته شده که میتونید از اینجا دانلود کنید:

http://giyahkhar.files.wordpress.com/2010/02/b12__vegan.pdf

3. کیفیت پروتئین غذاهای گیاهی، پایین تر از گوشت است. به این معنی که اسید آمینه های ضروری موجود در غذاهای گیاهی کمتر از غذاهای جانوری هستند.

موفق باشید.

این حرف هم یک شایعه بیشتر نیست ، گیاهخوارن هیچ مشکلی برای تامین پروتئین ندارن ، گواه حرف منم تحقیقات زیادی هست که انجام شده و افرادی که پدر و مادرشون گیاهخوار بودن و هیچ وقت تو عمروشون گوشت نخوردن و هیچ مشکلی هم ندارن یا ورزشکاران گیاهخوار.

بالا