آژانس هواپیمایی
tanki

تصمیم گیری در رابطه با آینده فعالیتها در بخش پاکت پی سی

شروع موضوع توسط mojtaba2741 ‏8 فوریه 2008 در انجمن Windows Mobile

1. mojtaba2741

mojtaba2741 مدیر بازنشسته کاربر فعال

سلام خدمت همه دوستان،
    بحثی رو در یکی دو ماه گذشته در بین مدیران داشتیم مبنی بر اینکه در آینده فعالیتهای فروم جهت دهی بشه و از اونجا که مدیران پاکت پی سی هم در راستای مهرورزی و عدالت محوری:D حرکت می کنن،تصمیم گرفتیم تا فعالیتها رو به نوعی تقسیم کنیم تا ضمن افزایش مشارکت کاربر فعالها و اینکه هر گروه مسئول بخشی هستن،کارهای هر بخش به خوبی انجام بشه و نا بسامانیهایی که ممکنه در بخشهای مختلف در اثر فعالیتهای موازی پیش بیاد،کاهش پیدا کنه،
    کلیات طرحی که مدیران روی اون توافق کردن به این شکل هست که هر مدیر مسئول دو بخش می شه،مثلا" من مسئول بخشهای مشاوره برای خرید و همین طور مسائل عمومی هستم:cool:یکسری از کاربرانی که علاقمند هستن تا در اداره این دو بخش به من کمک کنن،اعلام آمادگی می کنن و به این ترتیب گروه ما مشخص می شه،ما کل کاربران رو که فعالیت دارن شناسایی می کنیم؛هر هفته جلساتی بین مدیر و کاربر فعالهای بخش مربوطه تشکیل می شه که در رابطه با مسائل بخش با هم تبادل نظر می کنن؛(البته این موارد بستگی به اون گروه و مدیر مربوطه داره)
    یکی از مزایای این طرح اینه که از کارهای موازی جلوگیری می شه،بخشها بهتر ساماندهی می شن(مثلا" ترد راهنمای عناوین با هماهنگی های لازم بین کاربران فعال اون بخش و مدیر مربوطه می تونه به طور منطم آپدیت بشه و ...)،و حالت تخصصی تری می گیرن؛
    خود مدیرا هم برای تصمیم گیریهای نهایی هر ماه تشکیل جلسه می دن و موارد مهم رو بررسی می کنن،البته این تقسیم بندی باعث نخواهد شد که بین بخشها دیوار کشیده بشه؛بلکه صرفا" فعالیتها بخش بندی می شه و در حقیقت کاربرفعالها هم دارای مسئولیتهایی می شن؛
    موارد جزئی تر رو در صورت نیاز و بعد از موافقت شما با کلیات و همچین بعد از جلسه ای که در اواخر هفته ای که در پیش داریم با دیگر مدیران،خدمتتون عرض می کنم،
    شما تا پایان هفته می تونید هر گونه نظر و یا انتقاد و پیشنهادی که دارید رو مطرح کنید و درنهایت صراحتا" اعلام کنید که با این طرح موافقید و یا نه؛
    اگر سوالی بود بپرسید تا من و سایر مدیران به اونها پاسخ بدیم؛
    موفق باشید.

2. alireza_simkesh

alireza_simkesh Registered User

مجتبی جان این چیزایی که میگم احتمالا زیاد به گفته های شما ربطی نداره اما یه چیزه کلیه;
    با دانیال جان هم راجع به این موضوع صحبت کردیم, اصولا هر چیزی, محصولی, سرویسی....رو تو دنیا به 4 قسمت تقسیم میکنن:
    1- Introduction
    2- Growth
    3-Maturity
    4- Decline
    شما خودت حتما با اینها اشنا هستی اما در کل, قسمت اول مربوط به وقتی هست که یه چیزی تازه وارد شده و ملت خیلی کم راجع به اون میدونن. در قسمت دوم محصول بیشتر واسه مردم جا میوفته و در قسمت 3 هم به اوج خودش (از نظر سود دهی, ...) میرسه(مثل بخش مبایل PT). در قسمت decline هم دیگه اون محصول دوران اخرشو میگزرونه.
    مثال قسمت introduction, همین بخش ppc در 2,3 سال پیش هست که به قول دانیال , یه ترد تو دل بخش مبایل بود. مثال maturity رو به decline هم بخش لپتاب و تا حدی سخت افزار همین PT هست که واقعا متروکه شده!
    به هر حال هر چیزی یه cycle طبیعی خودشو داره که اون بالا گفتم, بخش ppc این چند وقته خیلی رشد کرده اما جدیدا احساس میکنم که فعالیتش کم شده یه مقدار. میخواستم بگم که این یه چیزه کاملا طبیعیه و واقعا نباید نگرانش بود زیاد! بخش ppc البته هنوز خیلی تا decline یا حتی maturity فاصله داره اما به هرحال یه روزی میشه که به اونجا میرسه متاسفانه....
    حالا همه اینارو گفتم که بگم تغییر در جهت بهتر کردن هر چیزی خیلی خوبه, اما اگه میبینین که بعضی مواقع اینجا مثل قبلش نیست, واقعا جای نگرانی نداره.
    راجع به پیشنهادت هم, درسته این کار باعث محدود شدن فعالیت افراد نمیشه, اما فکر مینکم زیاد عملی نباشه چون که اولا خیلی از ماها تو هر بخش ppc یه سری اطلاعاتی داریم, درسته تو یه چیزهایی بهتریم اما به هرحال اطلاعت متفرقه هست. دوما, کسانی مثل bodybuilder جان که در بخش معرفی نرم افزار فعالیت میکنن, به هر حال تو اون بخش فعالیت میکنن!!!!چون در اون بخش اطلاعاتشون بیشتره . یعنی چه تقسیم بندی بشن چه نشن فعالیتشون مشخصه....
    به همین دلیل در کل فکر میکنم نیازی به تقسیم بندی به اون صورت وجود نداره.
    ولی بازم این نظر منه, باید ببینیم بقیه چه نظری دارن.

3. siavash78

siavash78 Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

سلام. خداییش خیلی با تحلیل علیرضا حال کردم...
    اما یکی 2 مساله.... با وجود این بحث شیلترینگ به نظر من اصلا واسه این برنامه ریزی ها زمان مناسبی نیست.توضیحش یکم واسم سخته! مثلا تا وقتی این وضع باشه افراد حرفه ای و مبتدی جدید تقریبا اضافه نمیشن که هر کدوم به نوعی رونق بوجود بیارن.
    بعد اینکه میزان دسترسی بچه ها به اینترنت پرسرعت متفاوته... مثلا من شخصا اصلا به اینترنت پرسرعت از هر نوعیش دسترسی ندارم. از این نظر دوستانی که هنوز دانشجو هستن یا در محل کار همچین امکاناتی دارند واسه معرفی نرم افزار و آپ کردن و از این قبیل موفق ترند. که الان هم همین کارو می کنن.
    ضمنا اگه جایی همچین کاری انجام شده لطفا معرفی کنید که ببینیم تجربه اون ها چی بوده.

4. bodybuilder2

bodybuilder2 Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

من با نظر آقا مجتبی کاملاً موافقم .

و همانطور که ایشون فرمودند نباید بین بخشها دیوار کشیده بشه و نهایتاً دوستانی که در یک قسمت از بحث ها دقت و علم بیشتری دارند با دادن مسئولیت در کنار مدیر بخش مربوطه فعالیتشون رو بیشتر و معطوف تر کنند.

خوشبختانه دوستان زیادی در اینجا هستند که به اصطلاح خودمونی ( خوره ) پاکت پی سی هستندو طبیعتاً با دادن پست به اونها خیلی مفید تر از حال عمل خواهند کرد . دوستان برنامه نویس ، دوستانی که آشنایی با سخت افزار دارند ، و دوستانی که در قسمت آپگرید و دانگرید ( بریک شدگان ) فعالیت میکنند و از همه مهمتر مشاوره برای خرید که قسمت پایه ای این ماجرای داشتن پاکت پی سی رو رقم میزنه . -- از آنجایی که توی خاور میانه فردی در معاملات و خرید هایش موفق میشه که قبل از شروع به خوبی تحقیق کنه و با اطلاعات شروع کنه قسمت آخر از اهمیت بیشتری برخورداره و باید نظارت بیشتری روش انجام بشه --. در نهایت اگه بشه بخشها رو طوری سورت کرد که یکمی تخصصی تر دیده بشه و در یک زیر گروه اصلی قرار بگیرد خیلی بهتره . به طوری که بعد از وارد شدن به اون زیر گرون 200 تا بخش بی ربط ( که یک فرد ممکنه برای مطرح کردن سئوالش و یا برای اینکه بگه دیروز یک کیف چرمی برای گوشیم خریدم و..و..و...و یک بخش رو ایجاد کرده ) رو نبینیم .

** فقط این ساب ترد امکان ساختن نیو ترد رو نداشته باشه - همین **

بقیه به کارشون ادامه بدند - ما که بخیل نیستیم ;)

ببخشید اگه نظراتم خیلی کارآمد نیستند .

5. lordofpersia

lordofpersia کاربر تازه وارد

با سلام!

من هم با نظرات دوستان موافق هستم! چون همانطور که تا الان پیش رفته معمولا دوستانی که در قسمتی فعالیت میکنن فعالیت خودشون رو همانجا انجام میدن پس مسئولیت خاصی رو به عهده خودشون میدونن
    من دو پیشنهاد دارم
    1. طبق گفته های بادی بیلدر عزیز من هم با ساب ترد موافق هستم بخصوص در قسمت هایی مانند نرم افزار ها! این بحث مدتی پیش نیز مورد بررسی قرار گرفت که منجر به همین چند ساب ترد شد واز خیلی بی نظمی ها جلوگیری کرد و فکر میکنم الان فرصت مناسبی باشه برای گسترش اونها!!

2. در رابطه با بر گذار شدن جلسات به نظرم خوب میشه همینطور که هست در هر هفته یا مدت زمان مشخصی یک سری کنفرانس هایی رو بین مدیران و کاربران فعال بر گذار کنیم تا نسبتا همگی حضور داشته باشن و در مورد مسائل فروم بحث شود و نتیجه گیری هایی انجام بشه!!!!

6. mojtaba2741

mojtaba2741 مدیر بازنشسته کاربر فعال

دوستان خواهش می کنم که ضمن اینکه نظراتتون رو می گید؛در پایان بگید که با این طرح موافقید و یا نه،
    ما به دنبال این موضوع هستیم که اگر اکثریت این طرح رو قبول کنن؛اجراییش کنیم،
    من متاسفانه بدلیل فیلتر بودن(پارس آنلاین 3 روز فیلتر می کنه و 3 روز بازه) نمی تونم مداوم به اینجا بیام؛اما پیامهاتون رو خوندم؛نکته ای که هست اینه که در صورت عدم اظهار نظر سایر دوستان و عدم رسیدن به نتیجه ای خاص،ما خودمون در این رابطه تصمیم گیری می کنیم،
    احساس می کنم تا اینجا دو نفر موافق و دو نفر مخالف این طرح بودن؛اگر اشتباه می کنم شما اصلاح کنید؛
    موفق باشید.

7. خرید بیت کوین
  8. Hossein505

Hossein505 Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

سلام
    من نمیدونم که اصلا صلاحیت دارم نظر بدم یانه؟

من در کل به نظرم این طرح خوب به نظر میرسه انقدر سخت نگیرید
    فوقشم اگر جواب نداد این طرح کنسل میشه دیگه !
    به نظرم یه دوره کوتاه مدت این طرح اجرا بشه بعد دوباره یه نظر سنجی کلی انجام بشه که ببینم این طرح موفق بوده یا نه ؟

همین !

avanak همکاری در فروش عسل طبیعی و گرده گل ایرانیتبلیغات در گوگل