برگزیده های پرشین تولز

تعدیل گسترده نیرو در بامیلو تایید شد؛ تمرکز بر بازار کالاهای تندمصرف

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
در روزهای گذشته، خبرهای پراکنده‌ای پیرامون تعدیل نیرو و تعطیلی یکی از بزرگ‌ترین خرده‌فروشی‌های بزرگ ایران در شبکه‌های اجتماعی به‌گوش می‌رسید. کارشناسان مختلف اکوسیستم استارتاپی و فعالان این حوزه، شنیده‌های خود را از کارمندان و مدیران کنونی و سابق بامیلو منتشر می‌کردند که واکنش‌های مختلفی را نیز به همراه داشت.

ظهر امروز، خبر اخراج نیروهای این شرکت، از سوی روابط عمومی تأیید شد. طبق شایعات گذشته، احتمالا ۱۰ درصد از نیروهای بامیلو به گروه اسنپ منتقل می‌شوند که یکی دیگر از سرمایه‌‌گذاری‌های بزرگ IIG در اکوسیستم استارتاپی محسوب می‌شود. متأسفانه بقیه‌ی نیروهای این فروشگاه بزرگ اینترنتی، اخراج خواهند شد. درباره‌ی دامنه‌ی اینترنتی بامیلو و وضعیت وب‌سایت آن نیز گفته شد که دامنه به آدرس رسمی شرکت هایپراستار منتقل (ریدایرکت) خواهد شد. هایپراستار یکی از سهام‌داران و سرمایه‌گذاران اصلی بامیلو است.

صرف‌نظر از نام و محتوای تغییرات پیش رو، قطعا اخراج و بیکاری تعداد زیادی از فعالان اکوسیستم، اثرات منفی زیادی به همراه خواهد داشت

بیشتر بخوانید: داستان شکست بامیلو

منبع

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
افتضاح ترین کسب و کاری که توی ایران راه افتاد همین بامیلو بود

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
اکثرا جنس ها رو اشتباهی می فرستادن ! 2 بار خرید کردم هر 2 بار جنس اشتباهی فرستادن ، مجبور شدم جنس رو برگردونم چند ماه هم طول کشید پولم رو پس بگیرم !

tofanman

Registered User
لایک‌ها
155
احتمال اینکه این خبر یک نوع شیوع تبلیغاتی باشه هست کماکان در اطراف و محله هامون کاغذ های a3 پشت شیشه مغازه ها با نوشته ( تمام محصولات این مغازه به علت تغییر شغل به نصف قیمت فروخته می شود ) رو دیدیم
احتمال میشه داد این نیز یک شگرد تبلیغاتی است ..!!

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
علت شکست خیلی واضح هست:

• تبلیغات کاذب و بیش از اندازه زیاد و معکوس
  • انبارداری و ارسال کالای بسیار بسیار ضعیف
  • نداشتن حتی 1 کالا توسط بامیلو (بیشتر همکاری در فروش بود تا فروشگاه اینترنتی که الان این ویروس به جون دیجی کالا هم افتاده و در حال از دست دادن مشتری هست)
  • هزینه ارسال کالا و مدت زمان ارسال بسیار بالا
  • همکاری با سیستم های پستی غیرمرسوم و غیرکاربلد در ایران مثل چاپار و آرامکس
  • مشتری مداری صفر و عدم پشتیبانی صحیح و سریع
  • ظاهر و گرافیک سایت تکراری و خیلی ابتدایی
  • عدم کار کردن روی سئوی سایت (نتایج جستجو توی گوگل اکثرا برای سایت بامیلو به یک کالای اشتباه ختم میشد)
  • و...

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
اینکه بخواد تعطیل بشه کاملا دور از ذهن هست اما اینکه براش مشکلاتی پیش اومده و تعدیل نیرو داشته قابل پیشبینی بود.
در کل چند تا تجربه خرید ازش داشتم یه بار به جای پیراهنی که سفارش داده بودیم یه پیراهن دیگه فرستاد :D ما هم کلا پیگیرش نشدیم چون ارزشش رو نداشت.

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
حیف شد
من در چندماه یکبار ازش محصولات باغبانی میخریدم

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
مدیریت منابع انسانی

مارکت‌پلیس یا بازارچه‌ی اینترنتی، هنوز هم در ایران به بلوغ نرسیده است
علت شکست خیلی واضح هست:

• تبلیغات کاذب و بیش از اندازه زیاد و معکوس
  • انبارداری و ارسال کالای بسیار بسیار ضعیف
  • نداشتن حتی 1 کالا توسط بامیلو (بیشتر همکاری در فروش بود تا فروشگاه اینترنتی که الان این ویروس به جون دیجی کالا هم افتاده و در حال از دست دادن مشتری هست)
  • هزینه ارسال کالا و مدت زمان ارسال بسیار بالا
  • همکاری با سیستم های پستی غیرمرسوم و غیرکاربلد در ایران مثل چاپار و آرامکس
  • مشتری مداری صفر و عدم پشتیبانی صحیح و سریع
  • ظاهر و گرافیک سایت تکراری و خیلی ابتدایی
  • عدم کار کردن روی سئوی سایت (نتایج جستجو توی گوگل اکثرا برای سایت بامیلو به یک کالای اشتباه ختم میشد)
  • و...

aligool21

Registered User
لایک‌ها
53
معلوم بود اینطوری میشه . تبلیغات تخفیف جمعه سیاه پلی استیشن 4 500 تبلیغ کرده بود و هزار تا تبلیغ و تخفیف عالی که همون شب سایتش قفل شد ...
بعد یک نفرم نتونست بگیره و خلاصه همه شاکی تو اینیستا اعتراض و ...

خیلی ها از اونجا که دیدن تبلیغات الکی میکنه دیگه حتی وارد سایت هم نمیشدن چه برسه به خرید

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
معلوم بود اینطوری میشه . تبلیغات تخفیف جمعه سیاه پلی استیشن 4 500 تبلیغ کرده بود و هزار تا تبلیغ و تخفیف عالی که همون شب سایتش قفل شد ...
بعد یک نفرم نتونست بگیره و خلاصه همه شاکی تو اینیستا اعتراض و ...

خیلی ها از اونجا که دیدن تبلیغات الکی میکنه دیگه حتی وارد سایت هم نمیشدن چه برسه به خرید
با اینکه اساس هر کاری تبلیغ هست اما تبلیغ باید متناسب با توانایی یک بیزینس باشه شما الان کل شهر تبلیغ تخفیف یه مغازه بزنی و بعد بیای فقط یه کارمند بزاری برای رسیدگی به ارباب رجوع خب همه شاکی میشن در نتیجه تبلیغ زیادیم خوب نیست

Mostafa313

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
638
جهت اطلاع استارتر و مدیران؛
تیتر این مطلب جنبه تبلیغات منفی و تشویش اذهان عمومی در رابطه با شرکت بامیلو داره و بامیلو حق شکایت از استارتر و بالطبع مدیران پرشین تولز به دلیل عدم نطارت بر محتوا رو برای خودش محفوظ خواهد داشت.
خیلی راحت می تونن هزینه جالب توجهی! رو از شما بابت این تیتر دریافت کنن :) همیشه در انتخاب تیتر دقت کنید!!
طبق بیانیه بامیلو صرفا قراره در سطح کوچکتری به خدمات خود ادامه بده وتعطیل نشده است.

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
جهت اطلاع استارتر و مدیران؛
تیتر این مطلب جنبه تبلیغات منفی و تشویش اذهان عمومی در رابطه با شرکت بامیلو داره و بامیلو حق شکایت از استارتر و بالطبع مدیران پرشین تولز به دلیل عدم نطارت بر محتوا رو برای خودش محفوظ خواهد داشت.
خیلی راحت می تونن هزینه جالب توجهی! رو از شما بابت این تیتر دریافت کنن :) همیشه در انتخاب تیتر دقت کنید!!
طبق بیانیه بامیلو صرفا قراره در سطح کوچکتری به خدمات خود ادامه بده وتعطیل نشده است.

اگر کسی شکایت بکنه چون رسانه کاربر محور هست مقام قضایی دستور حذف مطلب رو میده یا اطلاعات کاربر رو میخواد . اگر همکاری نکنند سایت رو فیلتر میکنن . پولی رد و بدل نمیشه
پ ن : البته حرف شما هم صحیح هست . چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی ...

Last edited:

amir689

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
240
فروشگاه خوبی بود به نظر من از لحاظ حسابداری و مالی خیلی مشکل داشت به طوری یه بیار یه کالای سه کیلویی ازش خریدم
که قیمتش تو بازار 100 تومن بود ولی بامیلو با بن تخفیف و تخفیفات میداد 60 تومن تازه ارسال رایگان قانون بامیلو این بود اگه پرداخت انلاین باشه با پیشتاز می فرسته وقتی رسید دستم دیدم 29 هزار تومن پول پست داده با خودم فک کردم چقدر مگه این کالا براش سود داره که 29 تون پول پست میده
زیاد ازاین نوع مشکلات داشتن ولی در کل برای من خیلی فروشگاه مقرون به صرفه ای بود

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
فروشگاه خوبی بود به نظر من از لحاظ حسابداری و مالی خیلی مشکل داشت به طوری یه بیار یه کالای سه کیلویی ازش خریدم
که قیمتش تو بازار 100 تومن بود ولی بامیلو با بن تخفیف و تخفیفات میداد 60 تومن تازه ارسال رایگان قانون بامیلو این بود اگه پرداخت انلاین باشه با پیشتاز می فرسته وقتی رسید دستم دیدم 29 هزار تومن پول پست داده با خودم فک کردم چقدر مگه این کالا براش سود داره که 29 تون پول پست میده
زیاد ازاین نوع مشکلات داشتن ولی در کل برای من خیلی فروشگاه مقرون به صرفه ای بود
حتما خرید قبلیش بوده البته خیلی کم پیدا میشه کاسبی که با قیمت خرید قبل به سودش راضی باشه و خرید قبل رو هم با همون قیمت روز میدن با این توجیح که اگه اینو به قیمت قبل بدم نمی تونم به قیمت روز بخرم بیارم جاش

amir689

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
240
حتما خرید قبلیش بوده البته خیلی کم پیدا میشه کاسبی که با قیمت خرید قبل به سودش راضی باشه و خرید قبل رو هم با همون قیمت روز میدن با این توجیح که اگه اینو به قیمت قبل بدم نمی تونم به قیمت روز بخرم بیارم جاش
این قضیه بر می گرده به دوسال پیش
شما هی بگیم خرید قدیم ش باشه میشه خریده باشه ۳۰ هزار تومن تازه بماند هزینه دلالی بامیلو پول انبار داری ، بسته بندی و کارتون و غیره...

بالا