برگزیده های پرشین تولز

تعميير يا تعويض DVD رايتر لپ تاپ

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان DVD رايتر لپ تاپم خراب شده لپ تاپم Dell vostro1310 هست و درايوش از اين مكشيها است از همون اولش هم خيلي از DVD هار رو نميخوند الان ديگه اصلا هيچ DVDيا CD رو نميخونه حتي رايت هم نميكنه
متاسفانه الان اوضاع ماليم هم خرابه. همينطور هم كه خودتون ميدونيد بدم بيرون حداقل 30 تومن فقط واسه باز و بسته كردن لپ تاپ ميگيرند
آيا باز كردن لپ تاپ و تعويض رايتر اون كار ساده اي هست؟ آيا ميشه با الكلي چيزي لنزش رو تميز كرد كه درست بشه؟ آيا ميشه رايتر رو داد بيرون لنزش رو عوض كنند؟ كلا چه راهنمائيهائي به ذهنتون ميرسه؟

ahmad_ebra

Registered User
لایک‌ها
259
سلام دوست عزیز

باز و بسته کردن رایتر کار راحتیه

و اکیدا توصیه میکنم واسه تمیز کردن لنز از هیچ ماده ای استفاده نکنید

با احترام

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
دوستان DVD رايتر لپ تاپم خراب شده لپ تاپم Dell vostro1310 هست و درايوش از اين مكشيها است از همون اولش هم خيلي از DVD هار رو نميخوند الان ديگه اصلا هيچ DVDيا CD رو نميخونه حتي رايت هم نميكنه
متاسفانه الان اوضاع ماليم هم خرابه. همينطور هم كه خودتون ميدونيد بدم بيرون حداقل 30 تومن فقط واسه باز و بسته كردن لپ تاپ ميگيرند
آيا باز كردن لپ تاپ و تعويض رايتر اون كار ساده اي هست؟ آيا ميشه با الكلي چيزي لنزش رو تميز كرد كه درست بشه؟ آيا ميشه رايتر رو داد بيرون لنزش رو عوض كنند؟ كلا چه راهنمائيهائي به ذهنتون ميرسه؟

سلام
تعويض و تعميرش كاري نداره فقط بايد بازش كرد لپ تاپ رو كه 1310 هم خوش دست هست خوب باز ميشه نسبت به 1545 و سوني ها
به احتمال 99 درصد لنزش دچار مشكل شده كه حدودا با 30 تا 40 ميشه تهيش كرد و تعميرش كرد تعويض لنز هم وقتي انجام بشه عينه يه درايو نو كار ميكنه فرقي با تعويض كل درايو نداره
كمكي ازم بر بياد در خدمتم
يا حق

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
بازم سلام
با احترام به نظر دوستمون
بر خلاف نظر دوستامون آقا احمد كه ميگن نبايد تميز كنيد لنز رو با كمي پنبه يا يه گوش پاك كن كه اغشته شده باشه به ايزو پروپيل الكل از نو ع 99.9 درصد به راحتي ميشه تميز كرد و بيش از 100 مورد اينكارو روي درايو لپ تاپ و بيش از 1000 درايو انجام دادم نتيجه هم ميده منتها مشكلي كه الان شما دارين اين هست كه چون مكشي هست بايد براي تميز كردن اپتيك خود بدنه باز شه
يا حق

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
تعويض و تعميرش كاري نداره فقط بايد بازش كرد لپ تاپ رو كه 1310 هم خوش دست هست خوب باز ميشه نسبت به 1545 و سوني ها
به احتمال 99 درصد لنزش دچار مشكل شده كه حدودا با 30 تا 40 ميشه تهيش كرد و تعميرش كرد تعويض لنز هم وقتي انجام بشه عينه يه درايو نو كار ميكنه فرقي با تعويض كل درايو نداره
كمكي ازم بر بياد در خدمتم
يا حق
تعويض لنز DVD رايتر معمولي اين طوري كه من از دوستان شنديم 10 تومن خرج بر ميداره و اين 30-40 تومن كه ميفرمائيد با هزينه باز و بسته كردن لپ تاپ هست ديگه نه؟

بعد شما اگه وارد هستيد ميتونيد لنزش رو واسه من تعويض كنيد هزينه رو هم بفرمائيد چقدر ميشه

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
تعويض لنز DVD رايتر معمولي اين طوري كه من از دوستان شنديم 10 تومن خرج بر ميداره و اين 30-40 تومن كه ميفرمائيد با هزينه باز و بسته كردن لپ تاپ هست ديگه نه؟

بعد شما اگه وارد هستيد ميتونيد لنزش رو واسه من تعويض كنيد هزينه رو هم بفرمائيد چقدر ميشه

بله با هزينه بازو بسته كردن گفتم اين مقدار هست براي مدل هاي معمولي هزينه تعويض لنز در حدود 20 تا 25 هست
متاسفانه اپتيك هاي لپ تاپ ها خيلي كم پيدا ميشن
بايد مدل براي شمارو ديد چي هست اگه مدلش رو داشته باشيم تو شركت براي شما همون حدود 30 ميتونم تعويض كنيم
بازم تو بازار به تعمير كارا نشون بدين اگه كسي پايين تر لنزشو داشت و تعمير كرد يه قيمت بگيرين
يا حق

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
البته ناگفته نمايند قيمت درايو كامل دويدي رايتر مكشي الان حدودا همين 70 هست البته اگه اگه اگه پيدا شه چون ديگه نيس توي بازار
يا حق

coloredpencil

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
7

لعنت به این درایو های مکشی منم یه اکس پی اس 1530 دارم ...خراب شده شاید 10 تا رایت هم نزدم باهاش ..یا حتی فیلم هم خواستم ببینم کپی کردم تو هارد بعد دیدم !:eek: البته به این فضاحت که شما میگین نشده
الان بعضی dvd هارو نمیخونه اما کلا رو اعصابه :wacko:
اگه به نتیجه ای رسیدین به منم خبر بدید اوضاع ریالی خرابه نمیتونم نوش رو بگیرم :eek:

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
البته ناگفته نمايند قيمت درايو كامل دويدي رايتر مكشي الان حدودا همين 70 هست البته اگه اگه اگه پيدا شه چون ديگه نيس توي بازار
يا حق
ميشه عوضش كرد و بجاش از نوع كشوئي گذاشت. قيمت نوع كشوئي چقدره؟

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
بله با هزينه بازو بسته كردن گفتم اين مقدار هست براي مدل هاي معمولي هزينه تعويض لنز در حدود 20 تا 25 هست
متاسفانه اپتيك هاي لپ تاپ ها خيلي كم پيدا ميشن
بايد مدل براي شمارو ديد چي هست اگه مدلش رو داشته باشيم تو شركت براي شما همون حدود 30 ميتونم تعويض كنيم
بازم تو بازار به تعمير كارا نشون بدين اگه كسي پايين تر لنزشو داشت و تعمير كرد يه قيمت بگيرين
يا حق
مدلش اينه مدلش اينه Optiarc Ad-7640A ATA
حالا لنزش پيدا ميشه؟

ahmad_ebra

Registered User
لایک‌ها
259
بازم سلام
با احترام به نظر دوستمون
بر خلاف نظر دوستامون آقا احمد كه ميگن نبايد تميز كنيد لنز رو با كمي پنبه يا يه گوش پاك كن كه اغشته شده باشه به ايزو پروپيل الكل از نو ع 99.9 درصد به راحتي ميشه تميز كرد و بيش از 100 مورد اينكارو روي درايو لپ تاپ و بيش از 1000 درايو انجام دادم نتيجه هم ميده منتها مشكلي كه الان شما دارين اين هست كه چون مكشي هست بايد براي تميز كردن اپتيك خود بدنه باز شه
يا حق

بله آقا حامد فرمایش شما متین ولی خوب ايزو پروپيل الكل از نو ع 99.9 که راحت قابل دسترسی نیست و گردوخاکو با یه پنبه خالی هم میشه از بین برد ... البته همون پنبه هم باید با نوازش کشید روی لنز چون اگه با فشار بکشید روی لنز خش بر میداره

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
بله آقا حامد فرمایش شما متین ولی خوب ايزو پروپيل الكل از نو ع 99.9 که راحت قابل دسترسی نیست و گردوخاکو با یه پنبه خالی هم میشه از بین برد ... البته همون پنبه هم باید با نوازش کشید روی لنز چون اگه با فشار بکشید روی لنز خش بر میداره

درسته حق با شماست تميز كردن اپتيك رو بايد خيلي با دقت انجام داد
در مورد ايزو پروپيل هم حق با شماس همه جا قابل دسترس نيست اما واسه افرادي كه تعميرات انجام ميدن و به كارشون مياد واقعا توصيه ميشه چون نتيجه خوبي ميده محل تهيه هم من از مسئول خريد شركتمون پرسيدم گفت پاساژ امجد دارن قيمت بسته يه ليتري 4 هزار تومان هست
با تشكر از دوستان
يا حق

palas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من یه لپ تاب مدل CW2 RGX/B سونی دارم که رایترش خراب شده و سی دی و دی وی دی رو نمیخونه بنظرتون کلا درایو رو عوض کنم بهتره یا لنز دریو رو تعویض کنم؟
برای مدل بالا چه رایتری پیشنهاد میکنین؟

Last edited:

persianboys85

Registered User
لایک‌ها
46
سلام دوستان من یه لپ تاب مدل CW2 RGX/B سونی دارم که رایترش خراب شده و سی دی و دی وی دی رو نمیخونه بنظرتون کلا درایو رو عوض کنم بهتره یا لنز دریو رو تعویض کنم؟

تاپیک سه سال پیش :D
اگه میخوای کمتر هزینه کنی تعویض اپتیک اگه نه کلا تعویض کن چون تعویض اپتیک مثل روز اول نمیشه

daffy_duck376

Registered User
لایک‌ها
27
تاپیک سه سال پیش
این کیه باز یه تاپیک زیر خاکی رو رو کرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مال لب تاب من یک ساله که خرابه!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته از نوع کشویی هست.تنها توسیه ای می تونم بکنم اینه که معمولا از رایتر و سی دی رام های لب تاب در منزل استفاده میشه (برایمن که اینطوره ) بیرون هر 100 سال یه بار لازم میشه.
میتونید از بچه های این فروم یه دی وی دی رایتر اکسترنال بخرید به قیمت 50 تومن .من یه پایونرشو خریدم عین خر کار میکنه خم به ابروشم نمیاره . تو 100 جای دیگه هم تاحالا استفاده کردم !!!!!!!!!!!!!!

palas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای مدل CW2RGX سونی چه رایتری با چه مارکی را پیشنهاد میکنین؟

Haiten

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از راهنمایی های شما
dvd رایتر لپ تاپ من فقط دیست های نقره ای رو میخونه مشکلش با تمیز کردن حل میشه؟
در ضمن موقع رایت دیست رو میسوزونه

بالا