برگزیده های پرشین تولز

تعمیر دوربین و لوازم یدکی

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
جایی تو تهران هست که لوازم یدکی دوربین داشته باشه؟
اصلا این دوربین های دیجیتال قابل تعمیر یا جایگزینی قطعه هستن؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
منظورم اين بود كه براي تعمير هم كه شامل ايراد فيزيكي هست شما به گارانتي ميبريد و اونجا پول تعمير رو از شما ميگيره. چون لوازم و قطعاتش رو اونها دارند.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از fireboy :
منظورم اين بود كه براي تعمير هم كه شامل ايراد فيزيكي هست شما به گارانتي ميبريد و اونجا پول تعمير رو از شما ميگيره. چون لوازم و قطعاتش رو اونها دارند.
آها پس نمایندگی لوازمش رو هم داره؟!
ایول، باید یه سر برم اونجا ببینم چطوریه.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از mostafa_gm :
آها پس نمایندگی لوازمش رو هم داره؟!
ایول، باید یه سر برم اونجا ببینم چطوریه.
حتما دارن. غير از اونجا بخواين برين جاي ديگه براتون دردسر ميشه آخرشم معلوم نيست به جايي برسيد, اين رو براي اين گفتم كه گير بدين به نمايندگيش تا به هر شكلي كه شده خودشون ترتيب تعميرش رو بدن.

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
یکی از اشناها یه a510 دارن نمیدونم چیکارش کردن که لنزش گیر کرده تو نمیره دوربین که روشن میشه یه صفه سفید میاد بعدش صدای ناله دوربینم میاد که زور میزنه لنزو باز کنه ولی نمیتونه خودشون میگن دوربین روشن بوده که به لنز به سمت داخل فشار اومده که یه ذره تو میره و همونجا گیر کرده حالا نمایندگی که دادیم گفتن میدیم تهران ببینیم چقدر خرجش میشه چن وقت پیش زنگ زدن میگن 100 هزار تا خرجشه حالا خود دوربین 190 تومنه!! چیکار کنم ؟ جایی هست که کمتر بگیره؟ اخه لنز که طوریش نشده اینا حتما میخوان کل سیستم لنزو عوصش کنن که یه همچین قیمتی میگن :(

Mis.judi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از tkavosh :
یکی از اشناها یه a510 دارن نمیدونم چیکارش کردن که لنزش گیر کرده تو نمیره دوربین که روشن میشه یه صفه سفید میاد بعدش صدای ناله دوربینم میاد که زور میزنه لنزو باز کنه ولی نمیتونه خودشون میگن دوربین روشن بوده که به لنز به سمت داخل فشار اومده که یه ذره تو میره و همونجا گیر کرده حالا نمایندگی که دادیم گفتن میدیم تهران ببینیم چقدر خرجش میشه چن وقت پیش زنگ زدن میگن 100 هزار تا خرجشه حالا خود دوربین 190 تومنه!! چیکار کنم ؟ جایی هست که کمتر بگیره؟ اخه لنز که طوریش نشده اینا حتما میخوان کل سیستم لنزو عوصش کنن که یه همچین قیمتی میگن :(
البته این راه رو پیشنهاد نمیکنم. اما من 2 ماه پیش همچین مشکلی برام پیش اومد .اول بردم مغازه گفت حدود 50 تومن خرج داره و معلوم نیست شاید 1ماه بیشتر هم طول بکشه تا تعمیر شه بعد آوردمش خونه پیچهای اطراف لنز رو باز کردم و با احتیاط و به آرومی لنز رو جابه جا کردم .راستی دوربین هم روشن بود. یه کمی که جابه جا کردم ریلی که لنز روش حرکت میکنه سر جاش رفت و خود دوربین لنز رو عقب برد.

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
ممنون Mis.judi جان اره خب اینکار هم در این شرایط یه جورایی منطقیه باید قبل از قرستادن به تهران این کار ومیکردم ولی الان دیگه حوصلش نیست بگم تعمیر نکنن برگردونن اونوقت خودمم نتونم درستش کنم بعد دوباره بفرستم اونجا .البته کلا این بیشتر بر میگرده به انصاف تعمیر گاه که سعی کنه لنز خودشو را بندازه یا فرتی بزنه لنزو عوض کنه 100 تومن خرج بزاره رو دست ما حالا یه وقت دیدی دیگه راهی برای تعمیرش نباشه نمیدونم والا :(

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
عزيزم ممکنه موتور جابه جا کننده لنز سوخته باشه . وباز کردن دوربين اصلا" صحيح نيست .

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
ارسلان جون فکر نکنم موتورش سوخته باشه چون یه صدای قیژ قیژ میداد که احتمالا واسه موتورش بود

Mis.judi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از tkavosh :
ارسلان جون فکر نکنم موتورش سوخته باشه چون یه صدای قیژ قیژ میداد که احتمالا واسه موتورش بود
آره فکر نمیکنم موتور سوخته باشه. اینطور که من حدس میزنم دوربین به اصطلاح زور میزنه که لنز رو برگردونه اما مانعی سر راهش هست .حالا یه جابه جا شده یا اتفاق دیگه ای افتاده. به هر حال امیدوارم زودتر مشکلت حل شه.

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
اقا ممنون از همدردی :) البته مشکل که حل میشه ولی با چه قیمتی :(

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
من که فعلا دوربینم رو به این شکل درآوردم (عکس رو با این دوربینهای مداربسته گرفتم کیفیت نداره):
attachment.php

:happy:
یک دوربین SONY - F828 هست که در اثر مجاورت خیلی نزدیک با گرمای پروژکتور بخش فلاشش تغییر شکل داد!:(
و دیگه فلاش باز نشد.:wacko: میشه یک جوری درستش کرد ولی اول میرم ببینم که از این بخش فلاشش مرکز خدمات میده که خودم عوض کنم. باید ببینم چی میشه به هر حال از گارانتی خارجه و از این حرفهاش گذشته. راستی این مرکز خدمات سونی کجاست؟

فایل های ضمیمه

• 828-1.jpg
    828-1.jpg
    21.3 KB · نمایش ها: 17
بالا