برگزیده های پرشین تولز

تغييرات جديد در فروم سايت ابزارهاي فارسي – 14 مرداد 82

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
تغييرات سايت تا اين تاريخ از اين قرار هستند:

1. ارتقا موتور سايت از phpBB 2.0.4 به phpBB 2.0.5 و سپس به phpBB 2.0.6 که به دنبال اين ارتقا بسياري از ويژگيهاي فني فروم اصلاح شده است.

2. ترجمه قسمت<a href='http://forum.persiantools.com/faq.php' target='_blank'> FAQ يا راهنماي سايت </a>به زبان فارسي. (لازم به ذکر است که استفاده از اين ترجمه در سايتهاي ديگر منوط به اجازه از مديران سايت يا ذکر نام سايت ابزارهاي فارسي با لينک مربوطه در انتهاي صفحات خواهد بود.)

3. ترجمه مرامنامه (User Agreement) سايت (که در هنگام ثبت نام توسط اعضا تعهد مي شود) به زبان فارسي. (با تشکر از <a href='http://forum.persiantools.com/profile.php?mode=viewprofile&u=55' target='_blank'>هومن عزيز</a>)

4. اضافه کردن ويژگي online/offline به صفحات مشاهده مطالب.

5. اضافه کردن خروجي RSS و توليد فايل XML براي متن نوشته به همراه لينک و موضوع نوشته.

6. اصلاح فني سايت جهت هدايت هرچه بهتر Google و ديگر موتورهاي جستجو. (قابل توجه اينکه در حال حاضر بيشترين مراجعه به سايت از طريق Google مي باشد.)

7. اضافه کردن اين ويژگي که بعد از Login کردن در هر صفحه به همان صفحه برخواهيد گشت.

8. ارتقا و اصلاح قسمت منبع اطلاعات سايت (Knowledge Base) و اضافه کردن قابليت جستجو به اين قسمت. (مطالب اين قسمت به زودي وارد خواهند شد)

9. اضافه کردن پيغامهاي خطاي هوشمند و هدايت بهتر مراجعه کننده به سايت. (خطاهاي 404 و 403 و 500 و ...)

10. اصلاح ويژگي Topics Anywhere به منظور استفاده از آخرين موضوعات فعال سايت در هرصفحه استاتيک و سايتهاي ديگر. (به زودي يک راهنما جهت استفاده از آن آماده خواهد شد.)

11. اصلاح بعضي از فايلهاي گرافيکي سايت و اصلاحات جزيي در ظاهر صفحات و اضافه کردن سايه اي نازک زير تمامي جداول.

برنامه هاي آينده:

1. ترجمه قسمتهاي ترجمه نشده سايت به زبان فارسي تا حد امکان. (چراکه ترجمه بعضي از کلمات به زبان فارسي ، معني و مفهوم کامپيوتري و اينترنتي آنها را ناقص خواهد کرد)

2. فعال کردن و ايجاد گروهها و تعيين مديران گروهها به منظور هماهنگي و فعاليت بهتر گروههاي اعضا.
درخواست: از تمامي دوستان در اين زمينه دعوت به همکاري مي شود.

3. اضافه کردن قسمتها و بخشهاي جديد.

4. راه اندازي سيستم ارسال خلاصه و عنواين موضوعات مفيد به صورت هفتگي به اعضاي سايت از طريق ايميل.

از تمامي دوستان تقاضا مي شود راهنماييها ، پيشنهادات و انتقادات خود را در راستاي هرچه بهتر شدن فرومهاي سايت ابزارهاي فارسي ذيل همين مطلب ذکر کنند.

متشکرم.

shaar

Registered User
لایک‌ها
57
آقا جان دستت درد نكند!
چند چيز ديگه هم بوده كه لابد مهم نبوده ذكر بشه:
پست اكسپرس - بازارچه (كه هنوز نميدونيم پاساژش چند طبقه است) - لينكهاي بالاي فوروم و غيره!

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
اونا هم ايشالا انجام ميشه

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
حاج احسان، كربلايي ممدرضا و مش بقيه! دستتون درد نكنه. الان نكتة خاصي ندارم بگم، فقط مي‌خواستم تشكر كنم.
راستي اون مشكل خطاي اكس-ام-ال حل شد؟

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
من قبلاَ اين مشكل رو نداشتم ولي جديداَ دو سه مورد بر خورد كردم موقع پست زدن ها!

badjens

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يك مورد ديگه اينكه:
چرا توي ايملهاي ارسالي به عنوان reminder (Notify me when a reply is posted) متني كه توي subject مياد واضح نيست.(براي عدم باز كردن اون بعضي مواقع) مثلآ:
Topic Reply Notification - تعداد٠ش٠٠٠(Avatar) جد٠د
Topic Reply Notification - ۠ع٠۠٠۠ش٠؊
Topic Reply Notification - ا٠ا۠شار ب۠ا عکس٠ات ر٠بذار ا۠ٮ..

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
ضمنا من علي رغم اينكه تاپيك رو واچ نميكنم ولي ايميل دريافت ميكنم. در ضمن به نظر من اين Quick Reply برداشته بشه بجاش Post Reply با تمام امكاناتش زير هر مطلب اضافه بشه...

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
ضمنا من علي رغم اينكه تاپيك رو واچ نميكنم ولي ايميل دريافت ميكنم. در ضمن به نظر من اين Quick Reply برداشته بشه بجاش Post Reply با تمام امكاناتش زير هر مطلب اضافه بشه...

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
من كاملا موافقم امكانات Post Reply در مقابل كل صفحه اصلا چيزي نيست كه بخواد و بتونه صفحه رو سنگين كنه، اون چه كه عذاب آور بود اين بود كه با زدن روي Post Reply بايد صبر مي كردي همه چيز از نو لود بشه .. منم با اضافه شدن امكانات كامل مثل اسمايلي و غيره زير هر صفحه موافقم ;)

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
من هم با اضافه شدن امكانات به كوئيك‌ريپلاي موافقم. ضمناً اينكه نمي‌شه از همون اول انگليسي نوشت و حتماً بايد كليد فارسي/انگليسي رو بزني رو هم اگه بشه ورش داشت، خيلي خوب مي‌شه. من تقريباً هميشه يه چيزي مي‌خوام انگليسي بنويسم توي متنم. دست آخر هم اين تعداد ثابت شدة 10 پست آخره كه اگه بشه دلخواهش كرد ديگه شاهكاره.

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
راه حل فوري: چون ممکنه احسان فعلا فرصت نکنه اون چيز که ميخواي بسازه اين کار رو بکن: يه فايل html روي دسكتاپت بساز و توش اينا رو بنويس:

[code:1]&#60;script language=&#34;javascript&#34; type=&#34;text/javascript&#34; src=&#34;http&#58;//forum.persiantools.com/topics_anywhere.php?mode=show&f=a&n=30&a=y&s=y&l=y&m=y&h=asmpl&so=d&b=non&lpi=y&t=_blank&#34;&#62;&#60;/script&#62;[/code:1]

حالا با دستكاري كردن اون پارامتر n=30 و گذاشتن هر عددي به جاي 30 مي توني هميشه آخرين 30 تاپيك يا 40 يا هر چند كه ميخواي رو ببيني .. حالا اين فايل رو ذخيره كن فرضا روي دسكتاپت و هر وقت بازش كني و آن لاين هم باشي اون تعداد تاپيك رو برات مياره .. راستي خود احسان هم توي وبلاگش تاپيك ها رو به همين فرم ليست كرده كه به نظرم پونزده تاست كه اونم به نظرم كافي نيست .. منم توي وبلاگم سي تاي آخر رو گذاشتم البته يه كمي به هم فشرده ظاهر مي شن كاش بين هر تاپيك دو تا تگ br وجود داشت :(

آقا اين خروجي جاوا را دريابيد که در اين وانفساي rss خروجي js خيلي تروتميز و ساده و مرتب هست.. ;)

ELMO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آفلاين بودن چه جوريه؟ منظور چيه؟ چه جوري ميشه استفادش کرد؟

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
كجاش نامفهومه؟ اون کد که دادم بذارين توي يه صفحه اچ تي ام و اون پارامتر هم که دادم تعداد تاپيک ها رو معلوم مي کنه ديگه .. اشکالت چيه من متوجه نشدم :!: اگر هنوز براتون مشكل هستش از ليست هاي اماده استفاد كنيد.

صفحه اصلي اين سايت (http://www.persiantools.com) ده تاي آخر رو ليست کرده وبلاگ احسان (http://weblog.ehsanix.com) هم پونزده تاي آخر.. منم با اجازه صاحبش به سي تاي آخر لينک دادم (http://aaberspot.netfirms.com) چون که ميخواستم وقتي وبلاگم خودمو چک مي کنم که ببينم همه چيش مرتب هست يا نه همون موقع بتونم يه نگاه سريع هم به پرشين تولز بندازم و يه تير دو نشون بزنم :D

احسان کچل شدم چرا نمي شه توي اين اديتور يه کلمه رو لينک داد هي بايد جلوش ادرس بنويسم :(

mjme

Registered User
لایک‌ها
11
من ميخوام تمام مطالب يكي از فروم ها رو داشته باشم تا بتونم بصورت افلاين انا رو بخونم. آيا راهي براي اين كار وجود داره؟

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
نه ولي يک روشي که هست و ماها از قديم باهاش سازگار شديم اينه که فهرست تاپيک ها رو مياريد و شيفت رو نگه ميداري و هي مي کليکي و دويست تا صفحه باز مي کني :D اينو مي گن بهش اينترنت ايراني.. شايد با اين برنامه هاي خبر خون كه از خروجي هاي rss فرضا استفاده مي كنه بشه كاري كرد .. من تا حالا استفاده نكردم و نمي دونم چقدر از مطلب رو استخراج مي كنه.

mjme

Registered User
لایک‌ها
11
نميشه يه جوري يه حالي به ديتا بيس داد و اون بخش مورد نظر رو گرفت و بعدش بصورت افلاين با استفاده از يك تمپليت اونا رو باز خوني كرد؟؟؟

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
چي بگم والا ؟؟ صاحبان سايت بايد بيان جواب اين سوالو بدن .. ولي فكر نكنم عملي باشه.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
بابا لينك دادن كلمات كه كاري نداره... اگه كسي ميخواد از اين سايت خروجي بگيره از اين راهنما استفاده كنه:
<a href='http://forum.persiantools.com/topics_anywhere.php' target='_blank'>http://forum.persiantools.com/topics_anywhere.php</a>

بالا