برگزیده های پرشین تولز

تغییرات شرکتها چیست؟

sabtehoma

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
10 آپریل 2016
نوشته‌ها
47
لایک‌ها
10
سن
34
تغییرات شرکتها

شرکتهایی که به ثبت رسیده اند بعد از مدتی برای ایجادتغییرات بایستی به اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایند و بعد از ارائه مدارک لازم تغییرات بر روی شرکت به ثبت میرسد یکی از خدمات موسسه حقوقی هما در زمینه ثبتی , ثبت تغییرات شرکتها می باشد , اشخاص برای ثبت تغییرات شرکت خود می توانند به این موسسه مراجعه نمایند و مدارک مورد نیاز را به مشاوران حقوقی موسسه تحویل دهند, موسسه حقوقی هما در زمینه ثبت شرکت, ثبت تغییرات شرکتها و سایر امور ثبتی دارای تخصص و تبحر می باشد.

شرکتها در مواردی مانند نام شرکت ,میزان سرمایه ,تعداد شرکا و غیره ,تغییرات انجام می دهند, به طور مثال در صورتی که بعد از مدتی بخواهند نام شرکت را تغییر دهند بایستی به اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایند و بر طبق شرایطی که وجود دارد ,اقدام به تغییر نام شرکت نمایند ,بعد از تغییر نام شرکت, شماره ثبتی شرکت و تاریخ ثبت و سایر شرایط شرکت تغییری نخواهد کرد و تنها نام شرکت تغییر خواهد کرد.

برخی از تغییرات شرکتها باید در مجمع عمومی فوق العاده مطرح شود و برخی دیگر در مجمع عمومی عادی , به طور کلی تمامی مواردی که در اساسنامه شرکت قرار دارد برای تغییر دادن آنها باید مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شود, به طور مثال تغییر نام شرکت در مجمع عمومی فوق العاده مطرح می شود و صورتجلسه تنظیم شده توسط اعضا هیئت مدیره شرکت به امضا می رسد.اما برخی از تغییرات شرکتها که جز بند اساسنامه شرکت نباشد در مجمع عمومی عادی مطرح می شود.

مدارک مورد نیاز

برای ثبت تغییرت شرکتها بایستی مدارکی آماده نمایید. در زیر به صورت مختصر مدارک مورد نیاز برای ثبت تغییرات شرکت مطرح شده است:

-مدارک شناسایی مدیر عامل

-مدارک و اوراق شرکت ( کپی آگهی تأسیس و روزنامه رسمی) ,اساسنامه شرکت,تقاضانامه و غیره

برخی تغییرات شرکت مانند : ورود اعضای جدید به شرکت،کپی شناسنامه ،کپی کارت ملی و کارت پایان خدمت الزامی می باشد.

درمورد انحلال شرکت، خروج از شرکت و یا کاهش سهم سهامداران یا اعضا ، امضا و اثر انگشت روی وکالتنامه الزامی می باشد.
 
بالا