برگزیده های پرشین تولز

تغییر مک ادرس

mmiladd

Registered User
لایک‌ها
510
سلام دوستان خسته نباشید یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

1- ایا باز عوض شدن ای پی مک ادرس تغییر می کنه ؟

2- ایا مک ادرس رو ای اس پی داره ؟ میشه اونو تغییر داد ؟

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
سلام

1- ایا باز عوض شدن ای پی مک ادرس تغییر می کنه ؟
خیر
2- ایا مک ادرس رو ای اس پی داره ؟ میشه اونو تغییر داد ؟
شما مفهوم مک ادرس را نفهمیدید هر کارت شبکه داخل کامپوتر یا لپ تاپ یک ادرس سخت افزاری داره که بهش مک ادرس میگویند و ربطی به ای پی ادرس نداره با ای پی ادرس استفاده میشه یعنی برای ارسال پاکت بین شبکه از همین ادرس ثابت مک ادرس و شماره ای پی استفاده میشه در پروتکلهای شبکه هم متفاوت هست
میشه اونو تغییر داد ؟ بله دنبال نرم افزار های خاص بگرد که برای هک مک ادرسه استفاده میشه من نامی در خاطرم نیست ولی میدونم هست

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
گفته های ed2008 صحیح است، ولی جواب بخش اولِ سوال دوم شما رو کامل نداند، من یک چیز رو اضافه کنم:

2- آیا مک آدرس رو آی اس پی داره؟

بعله، اکثر ISP ها به دلایل امنیتی MAC Address مودم شما رو (اگر در حالت PPPoE مودم اتصال رو برقرار کنه) و یا MAC Address کارت شبکه شما رو (اگر در حالت Bridge رایانه شما اتصال رو برقرار کنه) ذخیره میکنند و جهت سوء استفاده از اکانت کاربری ADSL شما از آن استفاده میکنند.

mmiladd

Registered User
لایک‌ها
510
ممنون از همه دوستان.. پس مک ادرس یکیه دیگه.. اون که میگید سخت افزاری اگه بخوام تغییر بدم ایا isp متوجه میشه که تغییر کرده ؟

یعنی می خوام یه کاری کنم که مک تغییر کنه و isp هم متوجه نشه !!

( واسه اطلاعات خودم میگما )

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
ممنون از همه دوستان.. پس مک ادرس یکیه دیگه.. اون که میگید سخت افزاری اگه بخوام تغییر بدم ایا isp متوجه میشه که تغییر کرده ؟

یعنی می خوام یه کاری کنم که مک تغییر کنه و isp هم متوجه نشه !!

( واسه اطلاعات خودم میگما )

بله متوجه میشوند، ولی اگه با MAC Address کاری نداشته باشند، واسشون فرقی نمیکنه که شما تغییر بدیش یا نه. اگر هم سرویس رو روی مک قفل کنند، پس از تغییر MAC Address باید باهاشون تماس بگیرید که مک جدید رو ثبت کنند. آدرس مک چیز چندان پیچیده ای نیست، همه روترهای امروزی براشون آشکاره دیگه چه برسه برای ISP.

بالا