برگزیده های پرشین تولز

تفاوت زن قدیم ایرانی با زن جدید ایرانی

آرمین

Registered User
لایک‌ها
3
قديم رو كه درصد بالاش رو نمي پسندم اصلا جديد هم بله بعضيهاش مزخرف هستند ولي خوشبختانه درصديشون هم واقعا هم به حال خودشون مفيدند، هم خانواده و هم حتي جامعه. درسته در اقليت هستند ولي بد نديدم اينجا درباره همين اقليت هم صحبتي بشه.

اين اقليتي كه وقتي شوهر يكيشون رو به هر دليل از كار اخراج مي كنند هزينه زندگي كل خانواده رو تامين مي كنه و نميذاره خانواده دست نياز به طرف غريبه دراز كنه.

اقليتي كه بعضيهاشون اكراه دارند شوهر خرج لباس و لوازم آرايش اونا رو هم بده و تازه در تامين مخارج خونه هم با شوهر همكاري مي كنند. قبض آب، برق ، تلفن و غيره رو هم فراموش نمي كنند در ضمن!

كمند قبول دارم اما چون از نزديك مي شناسمشون و دارم مي بينم احساس كردم ارزش داره يك پست هم درباره اين اقليت اينجا قرار داده بشه.
:) تشکر چون بدم میاد کسی به امثال مادرم و خیلی زن های درست حسابی که دیدم توهین کنه مرسی که انعکاس دادی چون مادرم و خیلی ها هم زندگی خودشون رو کردن هم بچه تربیت کردن هم رفتن سر کار و به زندگیشون رسیدن نه قدمی بودن با اون مسائل و نه همه مسخره بازی هایی که بعضی ها یاد گرفتن در آوردن

بله، کاملا درست می فرمایید.

هدف ما هم این نیست که منکر وجود خانم هایی بشیم که 10 برابر یک مرد عادی توی زندگی متحمل استرس میشن و برای حفظ زندگی شون به اندازه یک مرد، یا حتی بیشتر سختی می کشند.

چنین افرادی وجود دارند، ولی متاسفانه همون طور که فرمودید جو غالب اجتماع این نیست. خودتون قضاوت کنید، وقتی دو تا دختر جوون دارند با هم صحبت می کنند، حرف هاشون چیه؟
بزرگ ترین آرزوها شون برای آینده شون چیه؟
آیا بزرگ ترین آرمان شون اینه که زندگی یی داشته باشند که خودشون هم توش به اندازه شریک زندگی یا پدر و مادرشون سهیم باشند؟ یا نه، بزرگ ترین هدف شون ازدواج با یه مرد ثروتمند و زندگی مرفه تا آخر عمر هستش؟

جواب این سوالات رو همه مون می دونیم، و اینه که من اعتقاد دارم "جو غالب" بین خانم های نسل جدید ایرانی متاسفانه بسیار بد و ناراحت کننده هستش...

امیدوارم روزی برسه که خانم های ایرانی از زندگی متجددانه فقط جنبه های ظاهری و خوشگل ترش رو نخواند، و مسوولیت پذیری و سختی های اون رو هم درک کنند...

دخترا همیشه تو فکر اینن که عروسیشون چی بپوشن و چیکار کنن:D ولی از حقم نگذریم دخترن دیگه تقصیر خودشون نیس تقصیر اون خانواده اس که اینطوری تربیت کرده والا هنوزم هستن دخترای خوبی که تو خانواده هایی بزرگ شدن که فهم زندگی رو به دخترشون یاد دادن
تعادل چیز خوبیه ..:)

آره :happy:

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
من فکر می کنم اگه واقعا می خواهید دختری قدر زندگیشو بدونه ، حتی اگه دوس ندارید کار کنه ، بفرستید یه کار نیمه وقت زنانه !
مطمئن باشید لذت بیشتری از زندگی می برید
خانم هایی که کار می کنند بیشتر قدر زندگیشون رو می دونند ( البته زن هایی که مثل مرد ها کار می کنند و زن بودنشون رو فراموش می کنند خیلی جالب نیستند برای زندگی )

King Cyrus

Registered User
لایک‌ها
21
نمیخوام نظر کلی بدم . اما در مورد 70-80 درصد زنهای جدید میشه گفت یه زندگی حیوانی به تمام معنا .
اونم نه مثل شیر ، مثل لاشخور و کفتار :lol:

شوهر بدبخت 3 شیفت کار کنه اونوقت زن خونه دغدغش رنگ مو و رنگ رژ لبش هست !
آن دختری که چهره‌اش را با اسید سوزانده بودند و شما برای شرکت در مسابقه به عنوان آواتار خود برگزیده بودید جزو کدامین درصدها قرار می‌گیرد؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
آن دختری که چهره‌اش را با اسید سوزانده بودند و شما برای شرکت در مسابقه به عنوان آواتار خود برگزیده بودید جزو کدامین درصدها قرار می‌گیرد؟

با احساساتش بازی نکن :D

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107

اون دختر هنوز نرفته بود سر خونه زندگیش :D

ولی خارج از شوخی .... نمیدونم منظورتون از پرسیدن این سوال چیه اما صادقانه بخوام جواب بدم اون دختر پاکستانی بود و فعلا پاکستان اکثر مردم همون زندگی سنتی رو دارند .

اگر اون دختر ایرانی هم بود باز هم عملی که انجام شده بود نشان از سنتی بودن محیط زندگیش داشت .

گویا برداشت شما این بوده که من با زندگی سنتی موافقم و از این تجدد گرایی های بدم میاد ...... من میگم اگر قراره مثلا غربیها زن ازادی داشته باشه ، به حقوق خودش برسه و به عنوان یک انسان بتونه مستقل از مرد زندگی کنه دلیل نمیشه حقوق دیگران رو فراموش کنه . متاسفانه ما توی این مرحله از گذر دچار این اتفاق شدیم .

salhasalha

Registered User
لایک‌ها
0
بهتره به جای اینکه فقط خانومها رو مقصر بدونید به این فکر کنید که هم خانومها و هم آقایون باید توقعات کمتری از هم داشته باشند.مردهای امروز هم از زنهاشون توقع پول در آوردن دارند هم اینکه به خودشون برسند ... وگرنه می رن دنبال اونی که بیشتر به خودش رسیده ... و چقدر زنها ساده ان که برای اینکه مردها اونها رو ببینند و بهشون فکر کنند! آرایش می کنند.

من دوست دارم بدونم واقعا چند درصد این زنهایی که بیرون خونه کار می کنند واقعا نیاز به پولش دارند – نیازی که با قناعت برطرف نمی شه- و چند درصد فقط برای اینکه دیده بشند کار می کنند؟ کار می کنند برای اینکه اول از همه مرد و بعد جامعه به زن شاغل بیشتر از یه مادر خوب احترام می ذاره و اگه سر کار نرند توقع یه ماشین هم نباید از شوهرشون داشته باشند چون در این صورت زن پرتوقع و بی مسوولیتی هستند.

زمانهای مختلف رو نمی شه با هم مقایسه کرد. امروز خیلی مردها خونه تمیز و شام آماده و رسیدگی به بچه ها رو نمی بینند. امروز زنی که در آمد نداره از زن دیروز ( که اونهم درآمدی نداشت) بی ارزشتره. امروز تحصیلات و شاغل بودن و ظاهر خوب ارزش بیشتری دارند .اونوقت چطور از دختر امروز توقع داشته باشیم که هم کله سحر پاشه شوهر رو بدرقه کنه هم خونه تمیز کنه و شامش آماده باشه و هم هزار تا کار دیگه و تازه بیرون هم کار کنه تا سربار نباشه و در کنار اینها مادر خوبی هم باشه.

من هزاران دختر رو می شناسم که درس نمی خونند و سر کار هم نمی رن و ولخرج هم نیستند و همه فکرشون هم رنگ رژ لبشون نیست.

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
زن مدرنی خوبه که مرد هم همپاش باشه و یه نوع برابری وظایف باشه
که هم زن باشه هم مرد.
در هر سحطی باشه بهتره.
ضمنا
باید مرد جدید و مرد قدیم رو هم تعریف کنیم
تا متوجه شیم که وظایف چقدر تقسیم شده

باید در هر صورت تقسیم وظایف باشه
چه شاغلش چه ...
بنده خودم یه فرد شاغل رو صد البته ترجیح میدم.
اصولا فردی که در جامعه حضور داره در بالا بردن سطح خودش و جامعه فرداش تاثیرات خوبی میذاره
در مورد همین تقسیم وظایف هم باز بهتر میکنه کارو.

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
من هزاران دختر رو می شناسم که درس نمی خونند و سر کار هم نمی رن و ولخرج هم نیستند و همه فکرشون هم رنگ رژ لبشون نیست.

خب دختري كه درس نمي خونه ، سر كار هم نميره فكر نمي كنم داره لطف زيادي مي كنه به كسي كه خرجش رو مي كشه كه نه ولخرجه و نه همه فكرش رژ لبش! :hmm:

مردهای امروز هم از زنهاشون توقع پول در آوردن دارند هم اینکه به خودشون برسند ... وگرنه می رن دنبال اونی که بیشتر به خودش رسیده ... و چقدر زنها ساده ان که برای اینکه مردها اونها رو ببینند و بهشون فکر کنند! آرایش می کنند.

خب باور كنيد ميشه هم بيرون كار كرد و هم به خود رسيد! البته خانم هم بايد حواسش باشه كه براي سر كار رفتن كه ادم نمياد اين همه جلوي اينه بايسته كه! با تنظيم وقت كار بيرون و كار خونه خانم اگه برنامه ريزي خوبي داشته باشه و خوب رو انجام كارها مديريت كنه مي تونه به همه اينها برسه در ضمن معمولا آقايان وقتي مديريت خوب خانم رو مي بينند بيشتر متمايل به همكاري در انجام كارهاي خونه ميشن.

Last edited:

amin-shekoohi

Registered User
لایک‌ها
1
وای عجب سوال باحالیه دست گذاشتی رو نقطه حساس فعلا وقت ندارم
وگرنه واسه دوستان به اندازه یه شاهنامه از تفاوتاشون مینوشتم
تا حسابی بخندید شب اگر تایپیک قفل نبود حتما مینویسم

IvY

Registered User
لایک‌ها
110

ببخشید پس این دختران محترم از صبح تا شب به کدامین کار شریف اشتغال دارن؟؟؟:D

بعد من کلا با کار کردن خانم ها بیرون از خونه مشکل دارم.
هر کسی یه وظیفه ای داره.
آقا باید امور مالی و خارج از خونه رو به عهده بگیره ، و خانم امور معنوی و داخل خونه رو باید عهده دار بشه.
اشتباه نشه ، کمک کردن چیز بدی نیست مثلا اگر آقا وقتی خانوم بیماره ظرف ها رو بشوره یا خانم وقتی آقا کار داره بره قبض ها رو پرداخت کنه.
ولی تداخل وظایف همیشه مشکل ساز خواهد بود.

anaam22

Registered User
لایک‌ها
1
سلام چطور ؟کدوم پاساژ؟
اینکه تو امضامه رو میگی؟
روش کلیک کن ببین

امین جان کی با تو بود آخه همه چیو به خودت میگیری

یا نویسنده توپیکم

ظهر ساعت ۱۵
قدیم: در حال جارو کردن حیاط خانه و تمیز کردن لانه مرغها و بردن علوفه برای گاوشان می‌باشد.
جدید: با یکی از دوستانش به پاساژ صدف برای خرید رفته است.

----------------

در حال حال گوش دادن انریکو : adonis (composer)

salhasalha

Registered User
لایک‌ها
0
خب دختري كه درس نمي خونه ، سر كار هم نميره فكر نمي كنم داره لطف زيادي مي كنه به كسي كه خرجش رو مي كشه كه نه ولخرجه و نه همه فكرش رژ لبش! :hmm:

خب باور كنيد ميشه هم بيرون كار كرد و هم به خود رسيد! البته خانم هم بايد حواسش باشه كه براي سر كار رفتن كه ادم نمياد اين همه جلوي اينه بايسته كه! با تنظيم وقت كار بيرون و كار خونه خانم اگه برنامه ريزي خوبي داشته باشه و خوب رو انجام كارها مديريت كنه مي تونه به همه اينها برسه در ضمن معمولا آقايان وقتي مديريت خوب خانم رو مي بينند بيشتر متمايل به همكاري در انجام كارهاي خونه ميشن.

جالبه که تا حالا زن قدیم به خاطر همین ویژگیها داشت ستایش می شد!!!!!!! ولی حالا معلوم شد که زن امروزی هم مثل زن قدیمه!! کار نمی کنه و فقط مصرف کننده است. فقط اون موقع سربار حساب نمی شدند ولی الان زنی که کار نمی کنه بی مسوولیته.
شما متوجه منظور من نشدید. من نگفتم به خودش نرسه.
در ضمن این جواب به پست اول این تاپیکه که همه آقایون از اونی که زن قدیم بوده بدشون نیومد. من هم گفتم یا این یا اون. زن جدید و قدیم با هم جمع نمی شن.
در ضمن چه ایرادی داره که پدر یا شوهر خرچ دختر یا زنشونو بدن. وظیفه شونه! وظیفه قانونی و شرعی.

amin-shekoohi

Registered User
لایک‌ها
1
امین جان کی با تو بود آخه همه چیو به خودت میگیری

یا نویسنده توپیکم

ظهر ساعت ۱۵
قدیم: در حال جارو کردن حیاط خانه و تمیز کردن لانه مرغها و بردن علوفه برای گاوشان می‌باشد.
جدید: با یکی از دوستانش به پاساژ صدف برای خرید رفته است.

----------------

در حال حال گوش دادن انریکو : adonis (composer)

شرمنده داداش اشتباه شد اخه داداش شما بعد از من پست زده بودی

بالا