برگزیده های پرشین تولز

تفاوت سرورهاي ويندوز و لينوكس چيه؟

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
تفاوت سرورهاي ويندوز و لينوكس:
1- از نظر سرويسهاي قابل ارائه
2- از نظر سرعت
3- از نظر كيفيت و پايداري
4- از نظر راحتي و سهولت استفاده
چيه؟
5- در كل براي يه يوزر معمولي و غير حرفه اي كه فضا خريده، آيا فرق مي كنه كه سرور ويندوز باشه يا لينوكس؟
6- آيا ميشه گفت كسي كه تو ويندوز كلي وارده، اما تا حالا رنگ لينوكس رو هم نديده بهتره از سرور ويندوز استفاده كنه؟

ممنون.

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
1- منظورت رو متوجه نمي شم. فرق عمده اينها اينه كه سرورهاي ويندوز ASP و ASP.NET رو ساپورت می کنند در صورتیکه سرورهای لینوکس این ها رو ساپورت نمی کنند و از php پشتیبانی می کنند.
2- فرقی با هم ندارند. چون هر دو از یک نوع سرورها از نظر سخت افزار استفاده می کنند.
3- والا فکر کنم لینوکس بهتر باشه. ولی دلیل علمی ندارم براش.
4- بستگی به خودتون داره. من با لینوکس بیشتر حال میکنم.
5- نه ، فرقی نمی کنه. تا زمانی که برنامه نویسی نداشته باشی واسه سایت.
6- نه. اصلا شما نیاز به دونستن اطلاعاتی در مورد لینوکس ندارید. در کل کنترل پنل سرورهای لینوکس ما خیلی user friendly هستند و کار باهاشون خیلی راحت تر از سرورهای ویندوز است.

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
ممنون از جوابها.
منظورم از 1 اينه كه مثلا رو يكي موبل تايپ نصب بشه و رو يكي نشه. يا چيز هاي ديگه كه شما خودت asp رو گفتي. چيز ديگه اي هم جز asp هست كه رو لينوكس نشه نصب كرد؟ php رو روي سرور ويندوز ميشه نصب كرد؟ اصلا php چيه؟ همين سيستم فرومه يا يه چيز كلي تره؟
راستش من هنوز ديد درستي رو سرور و فضا و هاستينك و برنامه هاش و اين چيزها ندارم. دسترسي به اينترنت پر سرعت و مجاني يا ارزون هم ندارم. وگرنه روش كليد ميكردم يكي دو ماهه تا حدي راه ميافتادم. نميدونم با يك كامپيوتر كه روش ان تي 2000 يا لينوكس نصب كنم چقدر مي تونم مفاهيمش رو درك كنم و راه بيفتم!

amir

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2
پرشيا جان اگه موبل تايپ مي خواي سرور لينوكس بگير و بعدش اگه يه سايت مي خواي بزني كه اطلاعاتش ثابت است و نمي خواي Update كنيشون، هيچ فرقي نداره چي سروري بگيري اما خوب لينوكس ارزون تره و كار باهاش آسونتر ( كنترل پنل سرور هاي لينوكس خيلي خدا و آسون است )!! اونو بگير.
بعدش يه نكته اي! اينكه سرور چي از ما بگيري هيچ ربطي به سيستم عامل كامپيوتر خودت نداره! هر چي باشه سيستم عامل خودت اما بتوني به اينترنت باهاش كانتك شي و يه وب برازر! هم روش اجرا بشه ديگه حله!
PHP هم اسم يه زبون برنامه نويسي است و سيستم اين فروم هم با همين زبون نوشته شده است.

asad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
1 - من اگر وب سايت ام رو با فرونت پيچ درست كرده باشم مي تونم اون رو روي سرور لينوكس هم بذارم؟
2 - من مي خوام روي سايت ام در آينده نزديك يك دفتر ميهمانان و يك فروم و يك محل براي دادن آگهي هاي شخص (مجاني) درست كنم.
الف) - كدام يكي از آنها بهتر براي اين كار است، لينوكس يا ويندوز؟
ب) - آيا جايي هست كه آدم بتونه تمپلت اين ها رو مجانا بدست بياره؟ يا با قيمت نه چندان زياد؟ :blink:

3 - آيا مي توانم براي شروع كار چند تا دامنه را به يك هاست بدهم؟

4 - آيا امكان آپديت كردن رو به بالا در صورت زياد شدن ترافيك در هر زمان وجود دارد؟

5 - اگر دامين هاي com, org, info ام را به خواهم به اينجا منتقل بدهم چقدر خرج اش مي شود؟ من تازگي آنها را خريده ام و هنوز يك سال زمان دارند!

با تشكر بسيار پيشاپيش از لطف دوستان
اسد

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
1- بله. و بدون هیچ مشکلی.
2- الف ) حیلی فرق نمی کنه ولی من لینوکس رو توصیه می کنم.
ب) آره شما می تونید یک سرچ توی گوگل بکنید . یا اینکه تو این سایت بگردید http://hotscripts.com
3- اگه منظورتون اینه که همه این دامین ها یک سایت رو نشون بدن. بله می شه ولی اینکه هر کدوم صحفات جدا داشته باشند. خیر. البته اگه از پلان 3 یا 4 استفاده کنید این امکان رو تا 3 دامین به شما خواهیم داد.
4- بله. در هر زمان که مایل باشید.
5- دامین ها اگه تازه خریداری کرده اید که فقط DNS ما رو بزنید و با هاستهای ما کار می کنند. دیگه هزینه دامین ندارید. ولی اگه بخواهید کلا دامین transfer بشه تو اکانت ما هزینه اش همون 10000 تومان است. و دامین شما یکسال دیگه از تاریخ expire تمدید خواهد شد.

خواهش می کنم.

asad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون knowhow از جواب سريع ات.
1 - آيا اين تمپلت ها دفتر ميهمان و فوروم را روي سايت من مي گذارد يا اينكه مثل سيستم هاي نظرخواهي وبلاگ ها روي هاست خودشان مي ماند؟
2 - من دامين ها را يك ماه پيش خريدم و روي يك هاست گذاشتم. ولي متاسفانه بعدا فهميدم كه آنجا داتا بيس ندارد و الان مجبورم عوض كنم. آيا اين ترانسفر به حساب مي آيد؟ آيا هزينه خريد و يا ترانسفر همه دمين ها در پرشين تول يكسان است و فرقي بين دات كام يا دات اينف مثلا نيست؟

با تشكر

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
1- اغلب شون این طوری هستند که روی سایت خودت نصب می شوند.
در صورت انتخاب سرورهای لینوکس یک سری از این برنامه های به صورت Autoinstall وجود داره که مثلا guestbook رو با یک کلیک روی سایتت نصب می کنه. فروم رو هم به همین صورت. البته زحمت فارسی کردنش رو خودت باید بکشی.

2- نه این کاری که می گی ترانسفر نیست. و شما فقط اطلاعات مربوط به سرورهای ما رو در کنترل پنل دامینتون وارد می کنید.
هزینه ثبت دامینهای مختلف
ws: چون تويي 16000 تومان
biz: ميفته واسه شما 12000 تومان
info:مي شه 13000 تومان!
cc:چون شمايين 32000تومان
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=2526

asad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
knowhow گرامي.
ممنون از اين جواب هاي سريع و جامع. مسئله من همه حل شد به جز يك مورد:

1 - من توي اين آدرسي كه دادين: http://www.hotscripts.com/ نه دفتر ميهمانان پيدا كردم و نه فوروم!

2 - اين فرونت پيچ خودش فوروم و يا دفتر هاي ميهمان آماده داره كه در يك دقيقه آماده ميشن ولي نمي دونم كه آيا وقتي بيارم روي هاست شما كار مي كنه يا نه! روي هاست قبلي كه كار نكرد و مي گفت كه هاست ساپورت نمي كند يا چيزي شبيه اين كه من بي سوات دقيقن نفهميدم چرا. :rolleyes:

ببخشيد اگه سوال ها خيلي ناشيانه و غير حرفه اي هستند. :blush:

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
اگه با فرانت پیج درست کنی باید هاستت Frontpage Extentions رو داشته باشه (که هاست ما داره فقط بعد از ثبت نام در کنترل پنل در قسمت Frontpage Extentions باید بری و install کنیش) و بعد هم حتما باید فایلهات رو با فرانت پیج روی سرور Publish کنی.

و حتما ساپورت خواهد کرد ! ولی اگه Publish نکنی کار نخواهد کرد.

asad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
knowhow گرامي.
باز هم ممنون از اين جواب هاي جامع ات.

ولي من توي اين آدرسي كه دادين: http://www.hotscripts.com/ نه دفتر ميهمانان پيدا كردم و نه فوروم!؟ مطمئني اونجا بايد باشه؟ نكنه به يك اسم ديگر بايد دنبال اش بگردم؟ مثلا php ؟

آيا از دوستان عزيز ديگرم كسي هست كه بتواند يك راهنمايي اساسي بكند و يك آدرس موثق برايم بنويسد؟

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

MCP

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
سلام!

1- گفتين كه اگه دومين به شما ترانسفر شه از تاريخ انقضاي اون به مدت يك سال ديگه تمديد ميشه!؟ آره؟؟ يعني مثلا از دومين من شش ماه مونده باشه و ترانسفر كنم به شما(با هزينه ثبت) ، ميشه يك سال و شش ماه؟

2- روي سرور هاي لينوكس هم Frontpage Extentions نصبه؟

amir

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2
1- بله ! مي شه 1 سال و 6 ماه !
2- نصب مي باشد !

بالا