برگزیده های پرشین تولز

تفاوت پک چین و گلوبال شیائومی

samanabbaspour

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
7 اکتبر 2021
نوشته‌ها
1
لایک‌ها
0
سن
39
برسی تفاوت های میان پک گلوبال، هند و چینشاید شما هم از جمله کسانی باشید که دوست دارید از محصولات محصولات شیائومی استفاده کنید. و در مورد کیفیت بی نظیر محصولات این کمپانی از دوستان و آشنایان تعاریف زیادی شنیده باشید. باید بگویم که این مقاله مختص به شما است. اگر می خواهید در مورد محصولات این شرکت بیشتر بدانید و اطلاعات جامعی راجع به تفاوت های میان پک گلوبال، چین و هند به دست آورید. به شما پیشنهاد میکنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در چند سال اخیر شاهد محبوبیت دو چندان گوشی های شیائومی در بین افراد مختلف بوده ایم. اگر کمی اهل تحقیق و جستجو در مورد گوشی های تلفن همراه به خصوص برند شیائومی باشید. متوجه خواهید شد که تا چه اندازه این برند جایگاه بالایی در میان افراد دارد. البته با کمی بررسی دقیق تر نیز متوجه این موضوع می شوید که این برند گوشی های تلفن همراه خود را در پک های مختلف گلوبال، چین و هند عرضه می کند‌. در ادامه مقاله به بررسی پک چین شیائومی می پردازیم و تفاوت های آن را با پک گلوبال بیان می کنیم.

۱. همانطور که از نام این پک مشخص است. تمامی حروف درج شده بر روی جعبه پک چینی شیائومی به زبان چینی است. و به هیچ وجه این حروف بر روی پک گلوبال و هند دیده نمی شوند‌.

۲. نکته جالبی که راجع به تفاوت پک چینی شیائومی با سایر پک ها وجود دارد. این است که شارژر پک چین شیائومی، با پریزهای برق ایران نا همخوان و نا هماهنگ است. بنابراین باید به این نکته توجه کنید که یکی از مهم ترین و مشخص ترین ویژگی هایی که مشخص کننده تفاوت پک چین و گلوبال شیائومی است. نا همخوانی شارژ آن با پریزهای برق ایران است که شما را خواه یا ناخواه دست به دامان استفاده از تبدیل می کند.

۳. گوشی های پک چین شیائومی معمولا قابلیت های 4G و 5G/4 را در کشور ایران پشتیبانی نمی کنند.

۴. این نکته را مد نظر داشته باشید. گوشی های پک چین که برای صادر به خارج از کشور تولید می شوند. به دلیل باز شدن پلمپ جهت اطمینان از سلامت دستگاه به هیچ وجه کاور پلمپ پلاستیکی ندارند.

۵. به طور معمول گوشی های پک چین شیائومی با رام چین در بازار تلفن همراه عرضه می شوند. نکته ای که وجود دارد این است که این نوع گوشی قابلیت تغییر رام چین به گلوبال را دارد.

گوشی های پک گلوبال چه ویژگی هایی دارند؟

برای بررسی تفاوت میان پک چین و گلوبال شیائومی باید ویژگی های هر کدام از این پک ها را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهیم. در بالا توضیحاتی راجع به برخی از ویژگی های پک چین شیائومی دادیم. در این قسمت قصد داریم که ویژگی های پک گلوبال شیائومی را مورد بررسی قرار دهیم و تفاوت آن را پک چین شرح دهیم.

۱‌. همان طور که در مورد پک چین شیائومی توضیح دادیم که حروف درج شده روی جعبه آن به زبان چینی است. حروف نوشته شده بر جعبه پک گلوبال محصولات شیائومی به زبان انگلیسی است.

۲. در برخی از موارد ممکن است لوگوی WEEE و CE بر روی گوشی های پک گلوبال درج شده باشد.

۳‌. در مورد شارژرهای پک چین شیائومی گفتیم که قابلیت اتصال به پریزهای برق ایران را ندارند زیرا بر اساس استانداردهای از پیش تعیین شده، تولید شده اند. که ما را نیازمند تبدیل می کنند. اما یکی از تفاوت های پک چین و گلوبال شیائومی در این است که شارژ پک گلوبال با پریزهای ایران سازگار است و در برخی از موارد ممکن است به صورت سه شاخه باشد که باز هم با یک تبدیل مشکل حل می شود.

بررسی ویژگی های پک هند شیائومی

یکی دیگر از پک های تولید شده به وسیله برند شیائومی پک هند است که دارای مجموعه ویژگی هایی است که آن را از سایر پک ها متمایز می کند. از ویژگی های این پک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. هنگامی که جعبه گوشی های پک هند را نگاه می کنیم، متوجه می شویم که در قسمت بالا، سمت چپ آن، اشاره ای به رتبه فروش این محصول در کشور هندوستان شده است.

۲. در قسمت پشتی جعبه با رنگ قرمز به سازنده گوشی که هندوستان است. به صورت عبارت انگلیسی made in india اشاره شده است.

۳. از نظر تفاوت های ظاهری و ساختاری، شارژ های پک هند بیشتر به رنگ مشکی هستند و از لحاظ ساختاری قابلیت همخوانی با پریز های ایران را دارند. اما گاهی ممکن است از لحاظ طول دو شاخه با یکدیگر تفاوت داشته باشند. که این مورد نیز به وسیله تبدیل بر طرف خواهد شد.

نقد و بررسی تفاوت های رام پک های چین، گلوبال و هند

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که به گوشی های مدل شیائومی علاقه مند هستید. و تمایل دارید که اطلاعات بیشتری راجع به پک های مختلف آن به دست آورید. مطمئنا تا اینجای مقاله با ما همراه بوده اید‌. ولی اجازه دهید که برای بررسی دقیق تر تفاوت پک چین و گلوبال شیائومی را مورد برسی قرار دهیم.

در ابتدای مقاله توضیحاتی راجع به ویژگی های پک چین ،گلوبال و هند دادیم در ادامه می خواهیم ویژگی های رام هر کدام از پک ها را مورد بررسی قرار دهیم. لطفا تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

نقد و بررسی ویژکی های رام پک چین شیائومی

۱. پک چین شیائومی فاقد برنامه های اصلی مانند play store و play service می باشند. اما این نرم افزار ها توسط خود شما با سرچ در گوگل قابل نصب هستند. پس از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشید.

۲. باید بگویم که یکی از ویژگی های منفی رام پک چین شیائومی نداشتن منوی فارسی است. اما قابلیت تغییر زبان به زبان انگلیسی را دارد.

۳. از ویژگی های مثبت این پک، دریافت به روز رسانی ها با سرعت بالاتر و سریع تر از بقیه رام ها است.

۴. با اینکه منوی این گوشی به صورت پیش فرض از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند اما قابلیت نصب کیبورد فارسی برای نوشتن پیام، وجود دارد.

۵‌. بعد از روشن کردن گوشی متوجه چند نرم افزار چینی می شوید، جای هیچ نگرانی نیست زیرا این نرم افزارها به صورت پیش فرض نصب شده اند. اما می توان آن ها را حذف کرد.

۶. در واقع نرم افزار های پک چین شیائومی دارای یک محیط چینی نیز هستند. که این ویژگی ثابت نیست. و امکان نصب سایر ورژن های نرم افزارهای موجود در این پک وجود دارد.

۷. در مقایسه با رام های گلوبال و هند، رام پک چین شیائومی نسبتا سبک تر است.

۸. اگر به بررسی باطری آن ها بپردازیم و بخواهیم آن را از لحاظ نگهداری شارژ با بقیه پک ها مقایسه کنیم. باید بگویم که پک چین شیائومی نسبت به سایر پک ها درصد شارژ بیشتری را نگهداری می کند.

۹.قابلیت ها و امکانات نرم افزار پیامک و منو تماس در این پک بیشتر از پک هند و گلوبال شیائومی است.

۱۰. اگر مدل گوشی های پک چین شیائومی را بررسی کنید متوجه می شوید که نام این مدل حروف انگلیسی CN را در خود جای داده است.‌ در واقع نام آن به صورت عبارت QGHCNRG می باشد.

نقد و بررسی ویژگی های رام گلوبال در گوشی های شیائومی

همانطور که در قسمت های قبل هم بیان کردیم. پک چین، هند و گلوبال شیائومی تفاوت های بارزی با یکدیگر دارند. شاید بسیاری از افراد به تفاوت این پک ها توجه نکرده باشند. اما برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد که بتوانند به تفاوت های این پک ها پی ببرند. در قسمت های بالای مقاله راجع به رام چین گوشی های شیائومی توضیح دادیم. اما قصد داریم که در این قسمت توضیحات کاملی راجع به رام پک گلوبال شیائومی ارائه دهیم.

۱. در ابتدا باید بگویم که تفاوت پک گلوبال شیائومی با سایر پک ها در این است که این پک به صورت پیش فرض نرم افزارهای گوگل را به صورت نصب شده دارد. و دیگر نیازی به نصب آن ها نیست.

۲. بر خلاف رام پک چین، این مدل ار گوشی های شیائومی دارای منو زبان فارسی هستند. به گونه ای که پس از ورود به بخش تنظیمات می توانید زبان گوشی را به فارسی تغییر دهید.

۳. امکان دیگری که در پک گلوبال شیائومی وجود دارد قابلیت تعیین منطقه است.

۴. این پک شیائومی به هیچ وجه برنامه اضافی و غیر ضروری ندارد. یعنی مانند پک چین، برنامه های از قبل نصب شده به زبان چینی ندارد.

۵. اگر جعبه گوشی های پک گلوبال شیائومی را مورد بررسی قرار دهید به هیچ عنوان عبارات یا کلمات چینی روی آن وجود ندارد. تمامی کلمات انگلیسی هستند. حتی در قسمت پشت گوشی نیز هیچ گونه کلمه چینی به چشم نمی خورد.

۶‌. یکی از مهم ترین تفاوت های رام پک چین، هند و گلوبال شیائومی در این است که اگر نام این مدل از گوشی های شیائومی را بررسی کنیم متوجه حروف MI وEU در میان نام این مدل که QGHMIXM خواهیم شد.

نکته ای که وجود دارد این است که رام پک گلوبال و اروپا شبیه به هم هستند و تنها در مدل با یکدیگر تفاوت دارند.

نقد و بررسی رام پک هند گوشی های شیائومی

برای بررسی های بیشتر و دقیق تر راجع به تفاوت های پک چین، گلوبال و هند شیائومی نیاز به کسب اطلاعات زیادی راجع به پک های متفاوت این مدل گوشی های همراه و همچنین دریافت اطلاعاتی در مورد رام آن ها است. در این قسمت قصد داریم ویژگی های رام پک هند شیائومی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

۱. اول اینکه مانند پک گلوبال تمامی نرم افزار های اصلی گوگل به صورت پیش فرض بر روی آن نصب شده است.

۲. این پک نیز مانند پک گلوبال دارای زبان فارسی است.

۳. منوی این پک نیز به زبان فارسی می باشد.

۴. اگر نرم افزار های فابریک گوشی را بررسی کنید متوجه می شوید که محتوای آن ها به زبان هندی است. اما این امکان برای کاربران وجود دارد که برنامه های دیگری را نصب کنند.

۵‌. اگر نگاهی به کارتن یا پشت گوشی های شیائومی پک هند بیاندازید متوجه می شوید که هیچ گونه عبارت هندی یا چینی وجود ندارد.

۶‌. حروف تشکیل دهنده نام مدل گوشی های پک هند شیائومی به صورتی است که حروف انگلیسی IN در میان آن مشاهده می شود‌.اگر قصد خرید گوشی های مدل شیائومی را دارید و می خواهید تفاوت پک چین، گلوبال و هند شیائومی را بدانید ابتدا مقاله ای که برای شما تهییه کرده ایم را با دقت تمام مطالعه کنید. زیرا پی بردن به تفاوت بین این پک ها نیازمند کسب اطلاعات اولیه راجع به آن ها است. سپس برای خرید مدل مورد نظر خود مرکز شیائومی تهران را انتخاب کنید زیرا این مرکز از مجهزترین و به روز ترین مراکز فروش گوشی های شیائومی است. و از نظر قیمت، گوشی هایی که در این مرکز ارائه می شوند دارای قیمت مناسب تری هستند‌. از نظر تنوع محصول، مرکز تهران شیائومی به ارائه انواع گوشی شیائومی می پردازد و می توانیم به جرات بگوییم که حرف اول را در بین مراکز فروش گوشی های شیائومی می زند.

نگاهی به تاریخچه شیائومی

شیائومی به عنوان یکی از بهترین و معتبر ترین برندهایی است که با مرکزیت پکن در سال ۲۰۱۱ به ارائه اولین گوشی های هوشمند خود پرداخت. گفته می شود که مجله فورس لی جون(بنیان گذار محصولات شیائومی) بیست و سومین مرد ثروتمند کشور چین است. در واقع شیائومی در سال های اخیر در رده شرکت هایی قرار گرفته است که محبوب ترین گوشی های سال را تولید کرده اند. که یکی از محبوب ترین مدل های تلفن همراه که توسط هلدینگ شیائومی تولید شده است مدل redmi s2 است. که توانست در سال ۲۰۱۸ جایگاه خوبی در میان محبوب ترین گوشی های سال کسب کند. این هلدینگ بسیار معتبر با استخدام حدود ۳۰۰۰ کارمند در کشورهای هند، سنگاپور و چین در حال گسترش تولید محصولات خود در کشورهایی نظیر اندونزی و روسیه است. به همین دلیل شاهد تولید پک های مختلف گوشی های شیائومی هستیم‌‌. و ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که تفاوت پک چین، گلوبال و هند شیائومی در چیست؟ با مطالعه این مقاله متوجه تفاوت های میان این پک ها خواهید شد.
 
بالا