برگزیده های پرشین تولز

تفاوت کارت گرافیک لپتاپ و پی سی؟!

hosseinfaster

Registered User
لایک‌ها
75
باسلام

همونطور که از عنوان پیداست سوالی ذهنمو مشغول کرده ممنون میشم راهنمایی کنید
قبلا یه پسوند M یا همون موبیلیتی یا همچین چیزی بعد مدل گرافیکا روی لپتاپای گیمینگ بود که خب مشخص میکرد این همون کارت گرافیک پی سی نیستو قطعا ضعیف تره
اخیرا دیگه نمیبینم این پسوندو !

آیا برای مثال گرافیک 3060 همون پرفورمنس و همون امکانات رو روی لبتاب هم ارائه میده یا مثل قبل ضعیف تر هستش و فقط اون پسونده حذف شده؟ اگر بله حدودا چقدر ضعیف تر هستن؟ با توجه به اوضاع اینترنت نتونستم به یوتیوب دسترسی پیدا کنم و بنچمارک ها و تست هارو ببینم -_-

پیشاپیش ممنونم

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
باسلام

همونطور که از عنوان پیداست سوالی ذهنمو مشغول کرده ممنون میشم راهنمایی کنید
قبلا یه پسوند M یا همون موبیلیتی یا همچین چیزی بعد مدل گرافیکا روی لپتاپای گیمینگ بود که خب مشخص میکرد این همون کارت گرافیک پی سی نیستو قطعا ضعیف تره
اخیرا دیگه نمیبینم این پسوندو !

آیا برای مثال گرافیک 3060 همون پرفورمنس و همون امکانات رو روی لبتاب هم ارائه میده یا مثل قبل ضعیف تر هستش و فقط اون پسونده حذف شده؟ اگر بله حدودا چقدر ضعیف تر هستن؟ با توجه به اوضاع اینترنت نتونستم به یوتیوب دسترسی پیدا کنم و بنچمارک ها و تست هارو ببینم -_-

پیشاپیش ممنونم
درود لپ تاپ به علت سایزی کوچکی که داره نمیشه از هیت سینک های بزرگ و فن های بزرگ روش استفاده کرد. برای همین معمولا فرکانس و میزان مصرف انرژی رو محدود میکنن مثلا من یه لپ تاپ جدید تست زدم روش گرافیک 3050 بود با بنچمارک هایی که من ازش گرفتم در حد rx580 نسخه دسکتاپ بود یکمم حتی کمتر

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,510
تو سایتها پسوند لپ تاپ یا mobile دارن مثلا RTX 3050 Ti Laptop

معلومه مشخصات ضعیف تری نسبت به نسخه دستکاپ دارن. اما تازگیا یه بنچمارک یه کارت گرافیک نسخه دسکتاپ با لپ تاپ رو دیدم، اختلاف آنچنان بالا نبود

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
گرافیکای لپتاپ اکثرا ضعیفترن نسبت به دسکتاپ ولی خب مصرفای مختلف دارن که وابستست به کورکلاک
من چند وقت پیش میخواستم برا خواهر زادم لپتاپ با چیپ 3060 بخرم با گرافیک 115 واتی بود 80 واتی هم بود
یه مدل لنوو 130 واتی هم بود خیلی گرون بود . اون 3050ti که رفیقمون میگه بنچمارکش آنچنان بالا نبود احتمالا مصرفش نزدیک نسخه دسکتاپ بوده

1673293462243.png

1673293525673.png

ولی یه نکته خیلی مهم . اگر در حال جابجایی زیاد نیستی خرید لپتاپ گیمینگ = حماقت محض . یعنی خود حماقتی .
با اون 60 میلیونی که میخوای برا لپتاپ 3060 با مصرف 130 وات بدی میتونی سیستم دسکتاپ 3080ti ببندی .
دیگه خودت بشین تفاوت فریم 3080ti با حافظه 12GB دسکتاپو با 3060 با حافظه 6GB موبایل تو بازی مقایسه کن .

Last edited:

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
واقعا لپ تاپ گیمینگ مفت نمی ارزه،برای گیم ps5 به نظرم به صرفه تره باز

Muphas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
37
درود. هنوز هم داخل مشخصات سایت سازنده که برید پسوند های mobile و maxQ رو زده و میتونید تشخیص بدید. قبلاً فاصله گرافیک های لپتاپ با دسکتاپ بیشتر بود که تو نسل های جدیدتر کمتر شده ولی همچنان فاصله دارند با هم و دسکتاپ کاملا سر هست. مخصوصا تو مدل های رده بالاتر

XPgame

Registered User
لایک‌ها
52
لپ تاپ چون کلا اندازش خیلی مهمه خیلی قطعات اونجور که باید فن و سینک ندارن به همین خاطر فرکانسشون محدود میشه و اکثرا حتی قابلیت OC کردن هم ندارن و کلا 3060TI PC ممکنه از 4090 رو لپ تاپ قوی تر بیاد بخاطر بیلدی که لپ تاپ داره

Abtin008

Registered User
لایک‌ها
34
یکیش اینه لبتاپ برق کمتری از نسخه سیستم مصرف میکنه

بالا