آژانس هواپیماییexchanging

تفاوت DDR3 با DDR در كارت گرافيك

شروع موضوع توسط Behrooz ‏29 اکتبر 2005 در انجمن سخت افزار

1. Behrooz

Behrooz مدیر بازنشسته کاربر فعال

سلام خدمت دوستان عزيزم

اگر امكان دارد دوستاني كه اطلاعات در اين مورد دارند بفرمايند كه تفاوت رم هاي DDR با رم هاي DDR3 كه در كارت هاي گرافيك استفاده ميشود تا چه اندازه است و آيا واقعا تفاوت سرعت و عملكرد در كارت هاي گرافيك اين 2 دسته محسوس و قابل لمس است و آيا ارزش پرداخت اين مبلغ كه قابل توجه هم هست را دارد يا خير . چون نزديك به 300.000 تومان در اين دو دسته تفاوت قيمت وجود دارد .

ممنون از دوستان عزيز

2. saeed_violinist

saeed_violinist Registered User

خیلی سادس ، تفاوت قیمت بین دوقطعه مستقیما به تفاوت کارایی هست .

رم DDR3 هم تقریبا 3 برابر از DDR سریعتره ، و این سرعت و قیمت بالاترش باعص شده که از این نوع رم فقط در کارت های خیلی قوی استفاده بشه و عملا در هیچ کدام از کارت های 6600 و پایینتر از اون استفاده نشده .

3. Behrooz

دوست عزيز
    سلام
    ممنون از راهنمايي شما
    يك سوال داشتم . آيا شما از كارت گرافيك اسوس خود راضي هستيد ؟؟؟ ممنون ميشوم اگر بفرماييد .

4. MohammadR

MohammadR مدیر بازنشسته کاربر فعال

البته استثنا هم هست مثل
    NX6600-VTD128E Diamond
    محصول شرکت MSI با 800 مگاهرتز فرکانس رم
    DDR3 خیلی سریع تر از DDR هست و البته باید بگم در نسل جدید کارتهای گرافیک شاهد ظهور مجدد DDR2 نیز هستیم. در کارتهای Low End سری Radeon X1300 Pro را داریم با حافظه ی DDR2 و به زودی 6600 را خواهیم داشت با حافظه ی DDR2
    DDR4 هم سال دیگه با G80 میاد.

5. saeed_violinist

:D

آره ! خیلی هم راضی هستم ... حداقل تو سری 6800 میتونم اطمینان بدم ایسوز بهترین کارت ها رو تولید کرده البته قیمت کارت های 6800 ایسوز هم از مارک های دیگه گرونتره...وقتی که من 6800 ایسوز رو گرفتم 480 مارک لیدتکش 440 بود .... آورکلاکشم که حرف نداره بدون هیچ مشکلی من 24 ساعته دارم 425/1150 کارمیکنم. اما باقی 6800 ها به سختی 400 مگاهرتز کلاک هسته رو جواب میدن .

6. ARH

ARH Registered User

تصحيح ميكنم گفته آقا سعيد رو كه سرعت GDDR3 دقيقا دو برابر DDR در فركانس مرجع هاي يكسان هست و ابتدا روي كارت FX 5700 Ultra به كار گرفته شد .
    زياد لازم نيست كه ذهنتون رو درگير اين قضيه بكنيد هرجا لازم باشه برد ساز از GDDR3 استفاده ميكنه و هرجا لازم نباشه هزينه اضافه باسش پرداخت نميكنه . درواقع ملاكي نيست كه End User بخواد باهاش زياد درگيرد بشه .

7. appbannerkhuniresbanner
  8. Behrooz

سلام سعيد جان
    اين كارتي كه شما داريد آيا DDR3 است . من هرجا كه پرسيدم گفتند اسوس هنوز كارت گرافيك با رم هاي DDR3 در ايران ندارد . يه كارت هم پيدا كردم به اسم ASUS Extream N6800 با 256 مگا بايت و 256 بيت اما رم هايش DDR بودند طرف هم 275000 قيمت داد . نظرت چيه دوست عزيز .

9. saeed_violinist

آره درسته...گفتم که تقریبا 3 برابر...

------------

نه این کارتی که من دارم ASUS EN6800GT/2DT هست که رمش هم GDDR3 هست . بهتره از سایت ایسوز لیست محصولاتشونو ببینی... گارانتی کارتهای ایسوز در ایران 3 ساله و مربوط به شرکت الماسه