برگزیده های پرشین تولز

تكنولوژي هاي جديد اينتل براي سركيسه كردن مردم!!!

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اينتل چند روز قبل سوكت جديد پردازنده هاي prescut رو همراه با با چيپ ست هاي سري i915 وi925 كه رمهاي DDR2 و PCI Express 16x,1x رو ساپورت مي كنه به بازار فرستاد.
تا اينجا كه همش ظاهرا خبر خوشه ولي...
سوكت جديد LGA 775 همون طور كه از اسمش معلومه (LGA =Land Grid Array) به جاي سوكت هاي معمولي PGA پين نداره قيافه عجيب غريبش بيشتر شبيه تله موشه .
اين سوكت ها خيلي آسيب پذيرن معمولا وقتي براي دفعه دوم باز مي شن پين هاش آسيب مي بينه يعني واسه آپگريد cpu بهتره يه مادربرد جديد بخرين :D
رمهاي DDR2 اولا خيلي گرون هستند ثانيا فعلا فقط باس 400و667 موجوده كه latency شون فعلا خيلي بيشتر از DDR هاست ضمنا internal bus مثلا DDR2 400 در حد 100Mhz در حالي كه DDR 400 خودمون 200Mhz
مزيت اساسي DDR2 بعد از 800 محسسوسه كه تا اواخر 2005 ازش خبري نيست!!!
ماجراي PCI Express رو هم همه مي دونن AGP 4x با 8x تفاوت كاراييش چند فريم بود حالا وضع PCI x هم روشنه!!!

پس زنده باد AMD :heart:

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
البته اينجوريام نيست.يعني بايد تا موقعي كه cpu 64 بيتي intel كه اگه اشتپ نكنم اسم رمزيشم yamhill هست،صبر كرد.ولي خوب عملكرد چيپستاي جديد اينتل مثل presscot پايينتر از حد بود.درمورد pci express هم يكم زوده نتيجه بگيريم.چون همونطور كه اولا عملكرد agp نسبت به pci خيلي فاحش نبود و به مرور agp برتري خودشو نشون داد،pci express هم نسبت به agp همينطوره.

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
مسئله اساسي اينكه فعلا هيچ مزيتي ندارن مسلما در آآينده وضع فرق مي كنه.
به همين دليل هم AMD از DDR2 تا اومدن باس 800 پشتيباني نمي كنه مسئله PCIx هم بيشتر به سازنده هاي چيپ ست ها بستگي داره .
ولي كلا در حال حاضر فقط واسه پول دور ريختنه!

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
Intel سوسوله بابا! اگر يه چيزي مي خواين كه خوفناك نباشه، همون AMD بهتره!

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جالب اینه که AMD همیشه سعی میکنه یه سوکت بزنه برای 20 نوع Processor ، مثلا الان سوکت 939 رو برای همه 64 بیتی هاش بیرون داده (سری Athlon 64 و سری Athlon FX ) .
راستی جالبتر اینه که اینتل هنوز 64 بیتیهاش رو بیرون نداده! :D

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
البته اينجوريام نيست.يعني بايد تا موقعي كه cpu 64 بيتي intel كه اگه اشتپ نكنم اسم رمزيشم yamhill هست،صبر كرد.ولي خوب عملكرد چيپستاي جديد اينتل مثل presscot پايينتر از حد بود.درمورد pci express هم يكم زوده نتيجه بگيريم.چون همونطور كه اولا عملكرد agp نسبت به pci خيلي فاحش نبود و به مرور agp برتري خودشو نشون داد،pci express هم نسبت به agp همينطوره.
فعلا كه PCIx حرفي واسه گفتن نداره !
2626.png

حتي تو رزلوشن و تنظيمات خيلي بالا حدقل يكسال طول مي كشه كه كارت ها بتونن از مزاياي PCIx استفاده كنن.

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
آقايون
ما دو نوع ماشين خيلي قوي و خوب توي تهران داريم اولي پيكان و دومي زانتيا

پيكان يا همون AMD زانتيا يا همون Intel

بيشتر مردم تهران ماشين پيكان دارن و خيلي ها هم از سي پي يو AMD استفاده مي كنند
خوب چون همه مردم پيكان دارن منم بايد پيكان بخرم در صورتي كه پول خريدن زانتيا رو دارم
چند روز پيش يكي از دوستانم زنگ زد بهم و گفت ببين AMD با سي پي يو هاي 64 بيت خودش تركونده و هركي كار گرافيك و رندر مي كنه ميره بازار يه 64 بيت ميخره
اون آدم احمق نمي دونه كه سي پي يو 64 بيت روي سيستم هاي معمولي و برنامه هاي معمولي هيچ فرقي با سي پي يو معمولي نداره و اينم نمي دونه كه در حال حاضر قوي ترين پروسسور براي كار گرافيك بعد از پروسسور هاي Motorolla و IBM
پروسسور Pentium 4 3.06 Ghz Extreme Edition هست كه همون زانتيا هست
و هر كي پول داشته باشه خوب ميره زانتيا رو ميخره

دوستان تنها مشكلي كه Intel داره قيمت بالاي قطعاتش هست و اين هست كه مشكل ايجاد كرده

OK?

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نقل از motaro123 :
آقايون

خوب چون همه مردم پيكان دارن منم بايد پيكان بخرم در صورتي كه پول خريدن زانتيا رو دارم
چند روز پيش يكي از دوستانم زنگ زد بهم و گفت ببين AMD با سي پي يو هاي 64 بيت خودش تركونده و هركي كار گرافيك و رندر مي كنه ميره بازار يه 64 بيت ميخره
اون آدم احمق نمي دونه كه سي پي يو 64 بيت روي سيستم هاي معمولي و برنامه هاي معمولي هيچ فرقي با سي پي يو معمولي نداره و اينم نمي دونه كه در حال حاضر قوي ترين پروسسور براي كار گرافيك بعد از پروسسور هاي Motorolla و IBM

دوستان تنها مشكلي كه Intel داره قيمت بالاي قطعاتش هست و اين هست كه مشكل ايجاد كرده

OK?
حرف پيكان اينا پيش اومد ياده يه ايران خودرو افتادام
و گفتم خدا رو شكر كه اين تكنولوژي هاي كه در زمينه كامشوتر نيستن دسته ايران نيست والا دنيا از فلج هم فلج تر مي شد !

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از pay :
فعلا كه PCIx حرفي واسه گفتن نداره !
2626.png

حتي تو رزلوشن و تنظيمات خيلي بالا حدقل يكسال طول مي كشه كه كارت ها بتونن از مزاياي PCIx استفاده كنن.

دقت كن.ننوشتم الان،نوشتم به مرور اين برتري بين اين دو مشخص ميشه.اگه اوايل اومدن agp هم يه 1x يا حتي
2x با يه رابط pci مقايسه ميشد همين اختلاف عملكرد وجود داشت.البته كه تمام اين كارا به خاطر اينه كه تراشه هاي گرافيك بتونن توسط اين رابطها به صورت بيشتري از حافظه اصلي سيستم برا ذخيره داده هاي گرافيكي استفاده كنن ولي با بيشتر شدن حافظه هاي سرخود كارتاي گرافيك،اين استفاده به حداقل رسيده.

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از motaro123 :
آقايون

OK?
والا اين زانتيا زياد هم ماشين فوق العاده اي نيست بازار ماشين ايران چون بسته است اين ماشين ها رو مي آرن به مردم قالب مي كنن وگرنه تو اروپا كسي واسه سيترون پول نمي ده !
باز مي گفتي پژو 206 يه چيزي (يه زماني اتومبيل سال اروپا بود) :D
در مورد پول هم حق با شماست ولي cpu هاي AMD رو كه اشانتيون نمي دن كه ;)
من ترجيح مي دم از بين دو تا cpu كه كارايي برابر دارن اوني رو انتخاب كنم كه 20% تا30% ارزون تره حالا هر چه قدر بيشتر خرج كني بيشتر آش مي خوري!!!

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
نميتونستم كه بگم بنز چون ديگه اينتل زياديش ميشد :D

خوب ديگه هركي يه نظري داره
قيمت بالاي سي پي يو هاي اينتل هم باعث شده كه خيلي ها برن طرف AMD
و اگه همينطور ادامه پيدا كنه فكر مي كنم تا چند سال ديگه كسي اينتل رو نشناسه :(

;)

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به نقل از motaro123 :
آقايون

OK?
motaro جان ببخشید من نمی خوام شما هرچی گفتی بیام جواب بدم :blush: ولی...
benchmark ها نشون دادن Athlon 64 در زمینه ی 32 بیت هم قوی تر از اینتل عمل کرده ;)

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام. اتفاقا من هم همين عقيده را دارم و اگر روزي ارتقا بدهم Athlon 64 3000+ ميخرم

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
مجبور نيستي جواب بدي :blush:

شايد توي 32 بيتي و نرم افزار هاي معمولي خوب باشه ولي توي نرم افزار هاي حرفه اي نه ولي اينتل ساخته شده واسه رندر مخصوصا 3D Studio Max و Combustion و Premier

بعد داداش كدوم بنچمارك اگه اين دو
CPU رو داري بيا باهم تست كنيم . بنچمارك رو ولش داداش اگه فكر مي كني قوي تره بيا تست كنيم سيستم هاش از من CPU از تو خوبه ؟ :D
ok?

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از motaro123 :
مجبور نيستي جواب بدي

شايد توي 32 بيتي و نرم افزار هاي معمولي ولي رندر نه چون اين CPU ساخته شده واسه رندر

ok?
يعني چي اين cpu ساخته شده واسه رندر؟ :blink:
اگه منظورتون اينه كه بهترين مدل اينتل اينه اشتباه مي كنين حالا prescut 3.6 تو بازار هست اين cpu مال خيلي وقت پيشه !
در مورد مقايسه هم معمولا cpu ها رو با برنامه هاي مختلف تست مي كنن و در آخر مجموع كلي رو در نظر مي گيرن خب cpu هاي اينتل هم چون معمولا چون فركانسشون از همتا هاي AMD بيشتره تو كاربرد هايي كه تعداد محاسبات زياد تره بهتر عمل مي كنن مثل winzip ,3Dstudio ,...
البته اختلا ف اونقدر ها هم نيست ولي تو real time rendering يعني بازي ها وضع برعكس ولي بازم زياد محسوس نيست :D
مسله اصلي پوله (با همون پولي كه واسه اينتل مي دين مي تونين يه cpu از AMD بخرين كه خيلي قدرتمند تره مثلا 2500+ AMD با 2.4 (فول كش) اينتل در يك سطحه ولي با پول 2.4 ميشه يه 3000+ خريد (socket A ) )!!!

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
داداش ببين من هيچ كدوم از اين بنچمارك ها رو قبول ندارم ولي مثل اين كه شما ها با اين بنچمارك ها حال ميكنيد خوب اينم چند تا تست خوب از معروف ترين سايت كه فعلا فقط به اين سايت ميشه اعتماد كرد

q3_640.gif

داداش دقت كن CPU Perntium 4 3.2 معمولي رو با Athlon XP 3200+ تست ميكنند

خوب حالا Pentium 4 Extreme Edition كه با Athlon 64 FX تست مي كنند

http://www6.tomshardware.com/cpu/20030923/athlon_64-35.html

همينطور كه گفتم من اين تست ها رو قبول ندارم اگه ميخواهيد ثابت كنيد كه اينتل قوي تره با اي ام دي من حاطرم تست كنيم

راستي خبر داشتي كه عده اي از تستر هاي قطعات سخت افزاري در حدود 3 ماه پيش از شركت AMD شكايت كردند براي اينكه
CPU هاي اين شركت فركانس واقعي خودشون رو نشون نميدند و اين شركت براي گول زدن مردم از اعدادي استفاده مي كنه كه روي CPU هك شده يعني Athlon XP 3200+ همون فركانس 3.1 Ghz رو داره ولي در تمام سيستم ها 2.2 نشون ميده
خوب ناراحت نشيد چون تقريبا 1 سال پيش چند ژاپني از شر كت اينتل هم شكايت كردند كه چرا CPU ها شون به اندازه فركانسش قدرت نداره و دليلش هم اين بود كه خوب اونا گول اين كار كثيف AMD رو خوردن كه فكر مي كردند فركانس CPU هاي ايم شركت همون چيزي هست كه روي سيستم نشون ميده

خوب خيلي از ايراني ها هم گول خوردن و فكر مي كنند A M D آخرشه

راستي Pay جون داداش اون Prosscot با Extreme Edition فرق داره داداش بروسكات پروسسور موفقي نبود
تازه با اين كه زياد جالب نبود بازم بعضي جاها خيلي از Athlon 64 جلو تره در ضمن همينطور كه خودت ميگي اينتل توي برنامه هايي كه مار رندر دارند قوي تره پس حرف منو قبول كن كه ميگم هر كي كار رندر بخواد بكنه بره Athlon بخره احمق هست ;)
ok?

حالا هركي فكر ميكنه AMD از اينتل جلو تره بياد تست كنيم نترسيد بيايد جلو . :cool:

آخه كثيف تر از اين . گول ماليدن سر مردم !!!!؟؟ :eek:

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
AMD هیچ وقت سر کسی کلاه نذاشته اینو همه میدونن که فرکانس رو AMD جدا می نویسه کارایی رو جدا. و شماره هایی که میذاره براساس مقایسه با Pentium4 رقیب می نویسه و حتی یادمه اسمش Pentium Rating یا یه همچین چیزی بود. به عنوان مثال Athlon xp 2700+ یعنی قوی تر از P4 2700 و...
کلاه برداری هم نیست اینو همه میدونن؟!!
و اما benchmark میشه هزار تا گذاشت که Intel قوی تره هزار تا هم AMD قوی تره ولی در واقع نظر من اینه که در خیلی موارد AMD قویتره و تا قبل از Athlon 64 fx در زمینه بازیها یه کم عقب بود که دیگه نیست. هرکسی با توجه به نیازش میره یکی رو میخره و تعصبی عمل کردن هیچ فایده ای نداره و فحش دادن به خریداران محصولات رقیب هم چیزی جز تعصب نیست.
و اما خریدن CPU شرمنده من اونقدر پول ندارم!
ادامه این بحث هم از نظر من فایده ای نداره غیر از کدورت افراد از همدیگه ;)
موفق باشی.

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از irgamer :
AMD هیچ وقت سر کسی کلاه نذاشته اینو همه میدونن که فرکانس رو AMD جدا می نویسه کارایی رو جدا. و شماره هایی که میذاره براساس مقایسه با Pentium4 رقیب می نویسه و حتی یادمه اسمش Pentium Rating یا یه همچین چیزی بود. به عنوان مثال Athlon xp 2700+ یعنی قوی تر از P4 2700 و...
کلاه برداری هم نیست اینو همه میدونن؟!!
و اما benchmark میشه هزار تا گذاشت که Intel قوی تره هزار تا هم AMD قوی تره ولی در واقع نظر من اینه که در خیلی موارد AMD قویتره و تا قبل از Athlon 64 fx در زمینه بازیها یه کم عقب بود که دیگه نیست. هرکسی با توجه به نیازش میره یکی رو میخره و تعصبی عمل کردن هیچ فایده ای نداره و فحش دادن به خریداران محصولات رقیب هم چیزی جز تعصب نیست.
و اما خریدن CPU شرمنده من اونقدر پول ندارم!
ادامه این بحث هم از نظر من فایده ای نداره غیر از کدورت افراد از همدیگه ;)
موفق باشی.
منم موفقم اگه قراره بحث غير علمي بشه و...
بهتره بي خيال بشيم اينطوري بهتره !
در مورد Pentium rating هم در تاييد حرفهاي irgamer اگه بالاي box هاي AMD رو نگاه كنين گوشه چپ نوشته مثلا 2500+ بغلش همoperates at 1833 Mhz ابدا هم چيز محرمهنه اي نيست !
آخر سر هم حرف همیشگی پول !!!
یا شما وضعتون خیلی توپه یا گوشتون بدهکار نیست یه P4 Extreme Edition و1000$ قیمت داره ها :D
کی تا حالا 850 هزار تومن پول cpu داده که تو خونه باهش گیم بازی کنه یا تو اینترنت بگرده!

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
داداش مگه من گفتم كه فر كانس روي جعبه چيز ديگس . گفتم كه فركانسش واقعي نيست

در ضمن هيچ كس احمق نيست اينفدر پول بده پاي CPU بعد هم بره باهاش بازي كنه

نه داداش اگه كسي اينفدر پول بده CPU بخره حتما نياز داره و كار حرفه اي با سيستم مي كنه

بالا