برگزیده های پرشین تولز

تمام موارد مربوط به قلمهاي ديجيتالي

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
دوستان من مي خوام يه قلم ديجيتال بخرم اينجا رو خوندم و اين دو تا رو انتخاب كردم گفتم ببينم نظرتون چيه چون من زياد با اين قطعات سر و كار نداشتم.
در ضمن بگم كارم گرافيك تخصصي نيست و شايد سالي يه بار گل و بلبلي بكشيم! و بقيه ش متن و نمودار و اشكال هندسيه.
چون قابليت حمل و نقلش واسه من مهمه دوست دارم وزن و ابعادش تا حد امكان كوچيك باشه و كارايي قابل قبولش هم تا حدي حفظ بشه.القصه چيزي بخرم كه چند سالي خوب كار كنه و يه بار مصرف نباشه.
اوليش اينه:

attachment.php
قیمت:49 تومن.
دومیش:

قیمت:39 تومن.

اون اولی که بنا به گفته ی چند تا سایت از کمپانی مشهوره و مزیتی هم که داره اینه که جنس قلمش فلزیه و در برابر ضربات مقاومه منتهی رزولوشنش در حالت معمولی 2000 نقطه بر اینچه که زیاد مطلوب نیست.

دومی فلزی نیست اما رزولوشنش 3048 نقطه بر اینچه.از لحاظ ابعاد و اندازه هم تقریبا" تو یه رنج هستن.

حالا واسه من این سوال پیش اومده که اصولا" نوشتن با این قلمها چه جوریه و پس از یه مدت میشه راحت باهاشون کار کرد؟ یا اینکه خسته کننده هستن و خیلی با قلمهای معمولی فرق دارن.(فرض کنید طرف روزی 15 برگ رو سیاه میکنه!)
با همين ابعاد و رزولوشن حول و حوش 3000 به بالا برند بهتري هم تو بازار هست كه ما چسبيديم به اين دوتا.
راستي يادمه يكي تو اين فروم ميگفت جينيوس گرفته 24 تومن اونم با رزولوشن 4064.

خلاصه اگه تجربياتي داريد خوشحال ميشم بدونم.

فایل های ضمیمه

• 04-12-19-11-15-6000u.gif
    04-12-19-11-15-6000u.gif
    8.5 KB · نمایش ها: 150
  • 5550sl.jpg
    5550sl.jpg
    20.6 KB · نمایش ها: 153

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
بر و بچز گرافیک کسی نبود؟! :)

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11

فایل های ضمیمه

• acecad_digimemo_300.jpg
    acecad_digimemo_300.jpg
    23.5 KB · نمایش ها: 40

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از plusdeck :
الکترونیک جان شرمنده وسط بحث پریدم.
.
کسی در مورد این دفتر یادداشت دیجیتالی یا زیردستی دیجیتالی اطلاعات داره:
آدرس کمپانی سازنده:http://www.acecad.com.tw/digimemo/dm-a501.htm
آدرس نمایندگی در ایران:http://www.kpz-comp.com/site.aspx?ParTree=04
آقا دست رو خوب چیزی گذاشتی ها! مرسی.
الان که دیره فردا از کارپرداز می پرسم ببینم قیمتش چه جوریه رو وب که از 80 تا 100 و خورده ای دلار نوسان داره.
فقط یه چیزی اینجا مبهمه اونم رزولوشن قلمشه که نمی دونم چرا تو مشخصات فنیش اشاره نشده.

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
خوب در مورد این ادوات محصولات WACOM حرف اول رو میزنه ...

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
به نقل از electronic :
آقا دست رو خوب چیزی گذاشتی ها! مرسی.
الان که دیره فردا از کارپرداز می پرسم ببینم قیمتش چه جوریه رو وب که از 80 تا 100 و خورده ای دلار نوسان داره.
فقط یه چیزی اینجا مبهمه اونم رزولوشن قلمشه که نمی دونم چرا تو مشخصات فنیش اشاره نشده.
خواهش میکنم.
قربون دستت اگه بپرسی ممنون میشم.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ReD3ath++ :
خوب در مورد این ادوات محصولات WACOM حرف اول رو میزنه ...
والا قبلا" چرا اما الان دیگه قیمتشون خیلی زیاده و اصلا" نمی صرفه.مشخصات فنیشم از انواع مشابه بالاتر نیست و ...

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از plusdeck :
خواهش میکنم.
قربون دستت اگه بپرسی ممنون میشم.
خواهش میکنم.
خوب این didgimemo رو میگه 85 تومن حدس منم همین بود.در ضمن سفارش هم قبول میکنه.
اما من به شخصه تا وقتی که رزولوشن قلمش واسم روشن نشه طرفش نمیرم.چون به تجربه بهم ثابت شده که تو اینجور وسایل که طرحشون جدیده معمولا" بعضی پارامترها رو نادیده میگیرن.واسه همینم تامل بیشتری رو می طلبه.
تو فرومهای فرنگی که عمده مشکلاتشو قیمت بالا و ذخیره ی کاربرگ با فرمت خاص ذکر کرده بودن.
از طرحش خیلی خوشم اومده و دقیقا" به همچین چیزی نیاز دارم اما خوب قیمتش یه نموره بالاست و واسه من نمی صرفه.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
نمی دونم شاید همون 6000u رو گرفتم انگار خیلی جنس کم مصرفیه که کسی اطلاعات نمیده.

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
آره راست میگی قیمتش خیلی گرونه :(
ولی واقعا چیز جالبیه بشرط اینکه رزولوشن قلمش بالا باشه.
به هر حال ممنون ;)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از plusdeck :
آره راست میگی قیمتش خیلی گرونه :(
ولی واقعا چیز جالبیه بشرط اینکه رزولوشن قلمش بالا باشه.
به هر حال ممنون ;)
بدیش اینه که از نزدیک نمی تونم تست کنم و بعد بخرم!

BROKEN.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینید هر چی بیشتر سرچ بیشتر سر گیجه میگیرم.من یه قلم دیجیتال می خوام واسه کارای گرافیکی و بین 100 تا 150 هم می تونم واسش بزارم.و بیشتر مایلم که سایزش A4 باشه wacom رو بی خیال شدم تقریبا چون خیلی گرونه.حالا تو این رنج قیمتی که من می خوام به ترتیب گرانی محصولات که البته اینایی که من میگم تقریبا یه قیمته قلمها اینا هستند که من نمی دونم کدومشو انتخاب کنم :
p-active هست مدل XP8060B که سایزش A5 و قیمتش حدود 90000 تومن.
http://www.xp-pen.com/products/8060b.htm

AIPTEK هم هست که نمی دونم این چه جور کمپانی هست و کیفیتش چه جوریه ؟
http://www.aiptek.com/Merchant2/mer...t_Code=R-HP12U&Category_Code=T1&Store_Code=AS

و GENIUS هست که قیمتش بهتره(تو سایزای کوچیک).ولی نمیدونم کیفیتش پایینه که قیمتش اینجوره یا چیز دیگه ؟
[http://www.geniuseshop.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=53

.یه چیز عجیبی توی این مدلای GENIUS هست که اونایی که کوچکتر و ارزون تره رزولشینش بیشتر از اون چتد تاییه که بزرگتره!
[http://www.geniuseshop.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=8تو سایت خودش هم اون بزرگترها رو نوشته for Graphic Users

http://www.geniuseshop.com/index.asp?PageAction=VIEWCATS&Category=2

اینا با CPU AMD مشکلی ندارند ؟آره ؟

حالا نمی دونم این A4 ها که رزولیشنشون 2000 هست بی کیفیت نیستن؟ یعنی بهتره بی خیال سایز شم و برم سراغ کوچکترها ( A5 ) به خاطر رزولیشنش یا نه(به خصوص درGENIUS ) ؟
در ضمن Max. Pressure Levels مهمتره یا Resolution ؟ به کدومش باید بیشتر توجه کنم؟

BROKEN.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ای داد ! مثل اینکه کسی خبر نداره . مدیران عزیز میشه انتقالش بدید به بخش گرافیک شاید کسی اونجا باشه .ممنون

mahdii65

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. من تازه تو این فروم عضو شدم.
کارم بیشتر گرافیک 3 بعدیه ولی قسمتی از کارم با فوتوشاپ و نرم افزارهای دو بعدی هم پیوند خورده. هر چی جلوتر میرم بیشتر نیاز به یک pen رو احساس میکنم. در این زمینه هم تحقیقاتی کردم. البته کلی هست و بسته به نیازهای نرم افزاری خودم بین 100 الی 150 هزینه میخوام بکنم.
در مورد این سر در گمی باید اول هدفتونو مشخص کنین. شما واقعا این pen رو برای چکاری میخواین. بعد به سرمایه و در نهایت انتخاب مارک و مدل بپردازین.
من خودم اگه پولشو داشتم حتما یا LCD panel میگرفتم که راحت رو LCD ببینم چیکار کم ولی از اونجایی که انواع مدلاش بیش از 1 میلیون هستند فایده نداره اینقدر خرج کنم. در ضمن توجه کنین که وقتی قطعات حرفه ای میخواین بخرین باید یه خوبشو بخرین و الا یه قطعه با سطح معمولی ولی مدل بالا خیلی بهتر جواب میده.(در کل گفتم)
-----
بعد از این مقدمه شما هم خوب فکراتو بکن و این مطلب منو بخون. اولا بدون شک مارک برتر تو این زمینه که حرفه ای کار میکنه WACOM هست ولی خوب قیمتهای خیلی نجومی داره و من پیشنهاد نمیکنم مگه بخوای بالای یک و نیم میلیون بخوای بدی که نمیصرفه. بهترین مدلهاش هم سری Cintiq هست که به قول خودش work directly on monitor هست.
برای کارای معمولی تر قیمت از 200 تا 500 میره که بیشتر به خاطر سایز Panel هست. برای کار خود من که بیشتر به دقت نیاز دارم تا سایز همون p-active علیه. این قطعات تو چین و با نظارت ژاپن بسته میشه. کیفیتش خوب و قیمت هاش هم بسیار مناسبه.
حالا میمونه سایز و رزولیشن . مدل حرفه ایش XP-1209 هست که صفحه بزرگ داره و 4000 DPi دقت که عالیه ولی قیمتش حدوده : 220،000 داره. در ضمن پد این مدل زاویه اش متغیره که برای راحتی کار مناسب تره. در ضمن این مدل 1024 سطح فشار رو شناسایی میکنه. اندازه پنل A4 هستش

مدل متوسط این سری XP-8060B هست که انتخاب خود من هم همینه فقط باید برای هماهنگ بودن با نرم افزارام یه تحقیق بکنم. حساسیت این مدل هم 4000 هست و این مدل هم 1024 سطح فشارو میشناسه که خیلی خوبه و لی اندازه اش A3 هست. (البته برا من جوابگو هست.) قیمت هم حدود : 94،000 تا 102000 هست. البته زاویه اون غیر متغیره.
مدل ارزونتر و ساده تر این سری XP5550A هست که اندازه اون کوچیکتره و 2000dpi دقت داره. ولی همون 1024 سطح فشار. قیمت هم همون : 52،000 هستش که بدک نیست.

فقط جهت مقایسه بگم که من یه قلم مدل WACOM رو دیدم که با قیمت 87 بود ولی حتی به فشار هم حساس نبود. در ضمن دقتش 2000 بود که چندان مطلوب نیست . این مدلهای بالا همگی ماوس های دقیقی هم دارن که خیلی خوب جواب میدن.
بازم اگه چیری دستگیرم شد میگم.

Farzam777

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يك دفتر يادداشت ديجيتال digimemo A501 دارم
اگه مي خواي يه زنگ بزن-نو و سالم هست با يك رم 1GB مجاني
09122177207
اينم آدرسش هست كه گذاشتم براي فروش
http://www.istgah.com/fireview/kid_130/page_1/644825.html

Last edited:
بالا