• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تمام موارد مربوط به Mp3 Player ( فهرست در صفحه اول )

great_cyrus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته در مورد ipod video که خیلی بحث شده بود و با فرض اینکه classic هم در امتداد همون سریه ، فکر کنم بشه همچنان از همون مطالب استفاده کرد ...

فایل ها براساس تگ دسته بندی میشن .. اگه تگ هات مرتب باشه راحتی ... ضمن اینکه می تونی هر فولدر رو یه پلی لیست تبدیل کنی و در نتیجه تقریبا حالت فولدربندی رو هم داشته باشی ..

فرمت های تصویر ، اکثرا باید تبدیل بشن با استفاده از نرم افزار مربوطه به mpeg4
فرمت های صوتی ، mp3 و aac و wav و .. (مثلا wma پخش نمی کنه)

یک نرم فازار بسیار خوشدست به نام itunes داره ...

باید با هدفون گوش بدی ...

یه سوال : جسارتا ، کلا تا حالا Mp3 player داشتی ؟ ...

نه تا حالا نداشتم ولی ای پاد رو که دیدم خیلی رفتم توی کف:blink:منظورت از این که بر اساس تگ مرتب میشن چیه؟:blush:میشه بیشتر توضیح بدی تا ما هالیمون شه؟بعد یک سوال دیگه هم که داشتم ایا میشه کلیپهای تصویری رو جلو و عقب کرد یعنی از دقیقه ی هشتم بپری دقیقه ی پنجاهم یا بالعکس؟
ضمن اینکه می تونی هر فولدر رو یه پلی لیست تبدیل کنی
پس میشه فولدر درست کرد؟در مورد مرتب سازیش اگر ممکن هست کمی بیشتر توضیح بده سپاسگزارم

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
نه تا حالا نداشتم ولی ای پاد رو که دیدم خیلی رفتم توی کفمنظورت از این که بر اساس تگ مرتب میشن چیه؟میشه بیشتر توضیح بدی تا ما هالیمون شه؟
هر فایل ه MP3 مشخصاتی مثل خواننده , آلبوم , سبک , سال و غیره داره...
اکثر پلیر ها آهنگ هارو بر اساس این ها میچینن. (فولدری نشون نمیدن)

اکثر آهنگ های خارجی تگ هاشون کامله یا اگر نیست به راحتی میشه کامل کرد...
اما ایرانی ها ندارن...

PlayList راه حل ه تگ نداشتن ه!
کارش شبیه سلکشن کردن ه... حالا شما میتونی کل ه فولدر رو انتخاب کنی...

great_cyrus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

اما ایرانی ها ندارن...

PlayList راه حل ه تگ نداشتن ه!
کارش شبیه سلکشن کردن ه... حالا شما میتونی کل ه فولدر رو انتخاب کنی...
یعنی میشه به اسم هر خواننده یک فولدر درست کرد و اون فولدر رو به پلی لیست تبدیل کرد؟ولی فولدر ها رو نشون نمیده درسته؟اگر اینطوری باشه خوبه:)

great_cyrus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود
یه سوال دیگه:ایا وقتی ای پاد رو وصل کردی به کامپیوتر به صورت خودکار مثل ام پی تری پلیر های کریتو حافظه ی ای پاد رو میشناسه یا باید درایور براش نصب کنی و سی دی داره؟اگر میشه در این مورد توضیح بدید:blush:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سلام
چند روز پیش cowon A2 گرفتم , الان فهمیدم که وسط کلیپای تصیویری یهو وایمیسته نه جلو میره نه عقب رو هر فایل دیگه ام بزنی دیگه پخش نمیکنه . باید حتما خاموشش کنی , گفتم اگه کیفیت کلیپارو پایین بیارم شاید مشکلش حل شه ولی نشد فقط زمان پخشش بیشتر شد. از فیلماهم ده دقیقه اول نشون میده بعد وایمیسته. جالب اینجاست تا هر جا که دلت بخواد می تونی جلو ببری ولی ظاهرا توی پخش مداوم مشکل داره. حوصله کل کل کردن با فروشندرو ندارم اگه می دونین چطور درست میشه لطفا هرچه سریعتر بهم بگین.
آیا با فرمت خاصی مشکل داری ؟ ... convert رو با چه نرم افزاری انجام میدی ؟ ... دستگاهت رو تازه خریده یا چند وقته ؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84

اما ایرانی ها ندارن...
صرفا پلیرهای mtp اینطوری هستن که اگه برحسب میزان دستگاه های دست مصرف کننده ایرانی قضاوت کنیم ، به نظرم 50-50 هستش ... یعنی 50% تگ based هستن و 50% بصورت ums ...

به نظرم اینطوری نیست ... 60-70 درصد آهنگایی که من دانلود می کنم ، نیاز به دستکاری tag دارن ... بخصوص album art که 80% شون ندارن ...
یعنی میشه به اسم هر خواننده یک فولدر درست کرد و اون فولدر رو به پلی لیست تبدیل کرد؟ولی فولدر ها رو نشون نمیده درسته؟اگر اینطوری باشه خوبه:)
درسته ...
درود
یه سوال دیگه:ایا وقتی ای پاد رو وصل کردی به کامپیوتر به صورت خودکار مثل ام پی تری پلیر های کریتو حافظه ی ای پاد رو میشناسه یا باید درایور براش نصب کنی و سی دی داره؟اگر میشه در این مورد توضیح بدید:blush:
نیاز به نرم افزار مخصوص داره ... دقیقا همون بحثی که در quote بالا مطرح کردم ... یعنی این دستگاه mtp هستش و نیاز به درایور داره ... اصولا دستگاه هایی که نیاز به نرم افزار مخصوص دارن ، همون هایی هستن که از tag استفاده می کنن ... و اونایی که نرم افزار نمی خوان (ums) همونایی هستن که فولدرها رو می شناسن ... mtp حرفه ای تره ...

great_cyrus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر شما کودوم یکی از این دو نوع بهتر عمل میکنند؟چرا؟منظور شما از حرفه تر بودن mtpچی هست؟چه مزایا و چه معایبی دارند اگر ممکن هست چند نمونه از نوع umsنام ببرید و با ذکر قیمت و حافظه و این که قیمت umsها خیلی بیشتر هست درسته؟به نسبت حافظه ای که دارند؟:eek:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
جواب هر دو سوال بالا : این پست من رو چک کنید ... اگه بازم سوالی بود در خدمتم ...

در ادامه جواب جناب کوروش : اکثر مدلهای زیر 100-120 تومن ، Ums هستن ... مثلا خیلی از کارای creative توی این دامنه قیمت ... معمولا دامنه قیمت متوسط به پایین مال ums هستش و دامنه قیمت متوسط به بالا مال mtp ... مدلهای هارددار - حافظه بالا و اونایی که روی قابلیت های جانبی مانور میدن معمولا mtp هستن ...

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
ممنون از لینک...

ننوشته بود مخفف ه چیه...
والا مخفف چیزای خیلی مهمی نیست (شوخی) ... یا شاید بهتر باشه بگیم الان دیگه چیز مهمی نیست ... بهرحال :

mtp مخفف Media Transfer Protocol هستش ... پروتکلی هستش که مایکروسافت مطرح کرده ..

ums مخفف USB mass storage هستش ... پروتکل استاندارد usb ...

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
seymour جان یه کابل خروجی تصویر میخوام برای D2 بخرم، اصلی خودش خیلی گرونه که البته دفعه قبل گفتی هیچ فرقی بین اصلی و فرعی نمیکنه و اصلیش پول زیادیه :) از بازار رضا یا ایران معرفی جایی رو میشناسی واسه خریدش، یه چیزه خوبه ترو تمیزی باشه ولی ارزونتر :happy:
البته کابل اصلیش اینه، تو ebay انداخته، مثل این اینجا هست انصافا عجب کابلیه ...

hooshmand29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقاي سيمور عزيز سلام
من در سايت iranipod.com يه شماره تلفن ديدم وقتي زنگ زدم گفتن كه مركز فروششون در ساختمان آلومينيوم هست مي خواستم بپزسم كه اين شركت معتبر هست؟گفتن كه آي پاد 80 گيگي دارن ازشون بخرم يا برم پايتخت؟

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
با سلام خدمت دوستان گرامی

من یه پلیر میخوام که مصرف عمدش برای ضبط هستش

میخوام بدونم کدوم مدل در ان زمینه از بقیه بهتر هستش ؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
seymour جان یه کابل خروجی تصویر میخوام برای D2 بخرم، اصلی خودش خیلی گرونه که البته دفعه قبل گفتی هیچ فرقی بین اصلی و فرعی نمیکنه و اصلیش پول زیادیه :) از بازار رضا یا ایران معرفی جایی رو میشناسی واسه خریدش، یه چیزه خوبه ترو تمیزی باشه ولی ارزونتر :happy:
البته کابل اصلیش اینه، تو ebay انداخته، مثل این اینجا هست انصافا عجب کابلیه ...
آخه D2 فرق می کنه .. یعنی کابلش به mini usb دستگاه وصل میشه ... در حالیکه خیلی مدلهای دیگه به همون فیش هدفون می خورن ... اگه اینطوری باشه دیگه یه چیزی نیست که راحت پیدا بشه ، حداقل من ندیدم ... باید بگردی ... (ولی اگه باشه - که فکر کنم بشه مثلا از همین بازار رضا یا ایران گرفت ؛ بازم فکر کنم اگه نسخه متفرقه رو بخری ، خیلی ارزونتر تموم بشه )
آقاي سيمور عزيز سلام
من در سايت iranipod.com يه شماره تلفن ديدم وقتي زنگ زدم گفتن كه مركز فروششون در ساختمان آلومينيوم هست مي خواستم بپزسم كه اين شركت معتبر هست؟گفتن كه آي پاد 80 گيگي دارن ازشون بخرم يا برم پايتخت؟
معتبره .. مشکلی نداره ... کلا گارانتی های آیپاد ، خیلی قرار نیست کار خاصی واسه شما انجام بدن ... در نتیجه واقعیت اینه که زیاد فرقی نمی کنه ... ولی خب بهرحال بد نیست که یه گارانتی (هرچند اسمی و ظاهری) پشتش باشه ...

بودجه ات چقدره ؟ ... cowon محصولات خوبی در این زمینه داره ...

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8

سامسونگ 2مدل Voice Recorder داره...
از قابلیت های این مدل های سامسونگ ضبط صدا با 3 کیفیت ...میکروفون ه قوی و حساس... میکروفن ه یقه ای ... کیت ضبط مکالمات ه تلفن....ورودی صدا برای میکروفن ....اسپیکر.... و غیره... کلا مخصوص ه ضبط ه صداست

مدل ه قدیمی (YP-120) اصلا توصیه نمیشه چون صدا رو با فرمت ه VYF ضبط میکنه که فقط برنامه ی مبدل ه خودش این فرمت رو میشناسه و فقط میتونه به WAVE تبدیل اش کنه! ( تبدیل به حجم ه باور نکردنی!!! 2-3 ساعت = یه گیگ!!)
مدل ه جدید تر ظاهر ه خیلی بهتری داره و صدا رو با فرمت ه MP3 ضبط میکنه...
1گیگ اش حدود 135 تومن.

این 2مدل در کنار ه ریکورد ه خوب MP3 پلیر ام هستند....
دستگاه های فقط ریکورد ام هست...

oldarash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشکر از دوستان عزیز ،بالاخره در تاریخ 5 بهمن یک ipod 80 gb خریدم ، یک سری محدودیت هایی داره ولی در کل ازش خیلی راضیم :)
قبل از خرید با خودم فکر می کردم که آیا روزی فرا میرسد که 80 gb پر بشه ؟؟؟ و عزا گرفته بودم که چجوری پرش کنم :lol: ولی الآن آرزو می کنم که ای کاش 160 گیگ اش را گرفته بودم ....... این آدمی زاد موجود واقاُ عجیبیه :blush:

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
عزیز چند و از کجا گرفتی یکی از دوستان اینجا میخواد بگیره...

بالا