منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

تنقیه در منزل چیست؟ چطور در منزل تنقیه انجام دهیم

sara1819

کاربر تازه وارد
امتیاز - 0%
0   0   0
تاریخ عضویت
18 سپتامبر 2022
نوشته‌ها
1
لایک‌ها
0
سن
23
تنقیه چیست؟ تنقیه کردن یعنی چه؟ چطور در خانه تنقیه انجام بدیم؟ سوالات پر تکرار برای افرادی هست که برای اولین با با این اصطلاح رو به رو می شوند. برای این که تنقیه در منزل را انجام بدیم بهتره از مراکز درمانی معتبر در زمینه تنقیه درمنزل کمک بگیریم که ارائه خدمات تنقیه در منزل آنها با بهترین متخصص ها باشد هم چنین باید بدانیم چه افرادی نباید از تنقیه استفاده کنند. و مزایای استفاده ازتنقیه چیست و معایب استفاده از تنقیه را نیز بدانیم. انواع تنقیه در منزل عبارت است از تنقیه پاکسازی تنقیه احتباسی که هر کدام در موارد خاص استفاده می شود بهتر است قبل از استفاده هر یک از این روش های گفته شده است از یک متخصص در رابطه با نوع تنقیه مشورت بگیریم. در ادامه به بررسی سوالات و ابهامات مربوط به تنقیه در منزل اشاره می کنیم با ما همراه باشید.
تنقیه چیست؟
تنقیه یک روش پاکسازی روده بزرگ با استفاده از تزریق مایع است - اساساً، باز کردن یک روده مسدود شده برای کمک به دفع مدفوع. کاربرد تنقیه چیست؟ اغلب به درمان یبوست کمک می کند. نحوه تنقیه به چه شکل است؟ ابتدا یک بطری یا ظرف کوچک با یک مایع بی خطر مانند کف صابون از یک منبع مطمئن پر می شود. یا محلول نمک از یک منبع قابل اعتماد. سپس مایع به تدریج با یک نازل تمیز به داخل مقعد ریخته می شود. این محلول را وارد روده می کند تا مدفوع سفت یا گیر کرده را پاک کند.
آیا تنقیه اولی راه درمانی یبوست است؟ خیر تنقیه معمولاً آخرین راه حل برای درمان یبوست به دلیل عوارض جانبی احتمالی است. تا زمانی که از لوسیون های ایمن و ابزارهای استریل مانند کیت تنقیه خانگی استفاده کنید، می توان آنها را در خانه انجام داد. اما بسیاری از روش های تنقیه خانگی توصیه نمی شود که در خانه توسط شخص غیر متخصص انجام شوند.
نکته قبل از استفاده از تنقیه به روش خانگی بهتر است از یک مرکز مورد اعتماد در این رابطه کمک بگیریم.
آیا درست کردن تنقیه در خانه بی خطر است؟
اگر از محلول مناسب تنقیه و ابزار تمیز و استریل استفاده کنید، ساختن تنقیه در خانه بی خطر است.
اما تنقیه و پاکسازی روده بزرگ اغلب می تواند باعث علائمی مانند حالت تهوع، کم آبی بدن و از بین رفتن تعادل طبیعی الکترولیت شما شود. بدون مشورت با پزشک خود تنقیه انجام ندهید.
برای جلوگیری از مشکلات یا مشکلات احتمالی باید اقدامات احتیاطی انجام دهید. در اینجا آنچه باید قبل از انجام تنقیه در خانه بدانید آمده است.
تنقیه‌های طبیعی مانند آب لیمو یا قهوه می‌توانند بیش از آنکه مفید باشند، مضر هستند نکات علمی زیادی برای اثبات مفید بودن این مواد برای تنقیه وجود ندارد.
ترکیبات موجود در مرکبات یا قهوه می تواند تعادل باکتری ها را در روده شما مختل کند و منجر به عوارضی مانند سوختگی رکتوم، عفونت های باکتریایی و حتی مرگ شود.
این نوع تنقیه ها را انجام ندهید مگر اینکه ابتدا با پزشک خود صحبت کرده باشید.
برخی از داروها می توانند عوارض جانبی در روده بزرگ ایجاد کنند
استفاده نادرست یا کثیف از دستگاه می تواند منجر به مشکلات خطرناکی شود
وسایلی که استریل نشده باشند می توانند با باکتری پوشیده شده و عوارضی مانند عفونت روده ایجاد کنند. استفاده نادرست از این ابزار می تواند به مقعد، رکتوم یا قسمت پایینی روده بزرگ آسیب برساند.
نکات مهم در تنقیه که باید بدانیم؟!
قبل از اینکه خودتان آن را امتحان کنید، با پزشک خود در مورد پاکسازی ایمن روده یا درمان یبوست صحبت کنید.
استفاده از تجهیزات ناایمن یا کثیف می تواند شما را در معرض خطر ابتلا به باکتری های مضر یا ایجاد اثرات مضر بر روده بزرگ قرار دهد. و به طور تصادفی تنقیه کردن به خود یا دیگران می تواند به مقعد، رکتوم یا روده بزرگ آسیب برساند.
قبل از اعمال تنقیه اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهید اطمینان حاصل کنید که مواد مطمئن هستند و ابزارها کاملاً جدا شده اند، سپس هر مرحله را دنبال کنید تا تنقیه را با دقت انجام دهید.
انواع تنقیه پاک کننده عبارت است از:
تنقیه با حجم زیاد. این یک درمان موثر برای یبوست است زیرا بسیاری از قسمت های روده بزرگ را تمیز می کند. مقدار مایع مصرفی برای این نوع 500-1000 میلی لیتر است. ممکن است پزشک از شما بخواهد که مایع را برای مدت طولانی در مقعد نگه دارید تا مدفوع خارج شود.
یک تنقیه کوچک. برای پاکسازی قسمت پایین روده بزرگ استفاده می شود. حجم مایع مصرفی کمتر از 500 میلی لیتر است. برای افرادی که یبوست قسمت بالایی روده بزرگ ندارند توصیه می شود.
 
بالا