برگزیده های پرشین تولز

توان رسوندن بدون تابع pow()

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
این استاد برنامه سازی پیشرفته ما C++ شروع نمیکنه که میگه اول باید c یادتون بیاد بعد. به هرحال :
گفته برنامه ای بنوسید که بدون تابع pow() دو عدد اعشاری رو به توان هم برسونه حالا کسی برای قسمت ریاضی مسئله راهی داره ( میتونیم عدد توان رو به دو قسمت اعشاری و صحیح تقسیم کنیم اما بعد قسمت اعشاری که در حقیقت یک جذر هستش رو نمیتونم باهش کاری بکنم چون تابع جذر فقط فورجه 2 داره یا حداقل من تابعی نمیشناسم که جذر بگیره فورجه رو هم تعیین کنیم براش)

خودش گفته از log استفاده کنین کسی میدونه چی جوری ؟

(به نظر میاد سوالش بیشتر ریاضی شد تا برنامه نویسی. :happy:)

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
سلام.توی ریاضی یه فرمولی داریم:
xc3mhg.jpg

احتمالا چون استادتون گفته از (log (Ln استفاده کنی منظورش استفاده از این فرمول بوده. کاری که باید بکنی اینه که تابع exp و Ln رو بنویسی.البته این تابع ها توی c هم تعریف شدن(توی math.h) ولی شاید هدف اصلی استادتون نوشتن این توابع بوده.واسه نوشتنشون هم باید از سری شون استفاده کنی که اگه میخوای برات بنویسم(توی کتاب سیلورمن یا هر منبع درس ریاضی 1 باید باشه)

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
نه دستت درد نکنه منظور همین بود که از این فرمول استفاده کنیم
فقط یک سوال این exp چیه توریاضی ( من یک کمی ریاضیم ضعیفه اخه :blush: )

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
توضیحش طولانیه اینجا هم نمیشه به صورت ریاضی نوشت ریاضی من هم خوب نیست زیاد :d.اگه بدونی Ln یا لگاریتم طبیعی چیه:انتگرال نامعین dx/x میشه |ln|x . حالا exp میشه تابع معکوس Ln که در واقع همون عدد e هست که برابر..2.7 هست.یعنی (exp(3 یعنی 2.7 به توان 3.

بالا