برگزیده های پرشین تولز

توروخدا راهنمایی کنید : دانشگاه تهران زبان روسی یا آزاد دماوند مهندسی برق الکترونیک؟؟؟

با کدوم موافقید؟

• Total voters
    2

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
سلام به خدا بین ایندو گیر کردم هرکدومشون یه خوبیایی دارن حالا شما خودتو بذار جای من کدومشو انتخاب میکردی؟(با فرض اینکه خانواده به شدت با اولی مخالفن) تورو خدا کمک کنین هرکی هر اطلاعاتی داره بده ممنون میشم
اگر برم زبان روسی تهران اونوقت ارشد چی بخونم چون تا کارشناسی بیشتر نداره اگرم برم آزاد دماوند که مدرکش معتبر نیست کلا" فکر کنم خودتون دانشگاه آزادو بهتر از من بشناسید(هزینه های سرسام آورو... -> البته اینو بابائه میگه من تامین میکنم اما خودم دوست ندارم - رفت و آمد سخت و استادای به درد نخور و...)
ولی کلا رشته ی الکترونیک رو دوست دارم ولی مشکلی که هست ریاضیاتم از بچگیم ضعیف بود و من شنیدم این رشته پر از ریاضیاته درسته؟

هرکی میتونه راهنمایی کنه وقت زیادی نمونده برام باید یکی رو انتخاب کنم
ممنون

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
بستگی به خودت داره
دایی بنده زبان روسی خوند
تازه نه دانشگاه تهران
آزاد تهران شمال
چون کارش خوب بود تو یه شرکت واردات نفت استخدام شد رفت نکا تو یکی از اسکله های بارگیری و تخلیه نفت که مشتری هاش روسی بودن
ظرف 3 سال تهران خونه خرید تو این گرونی و ماشین و ...
البته منظورم این نیست که بازار کار زبان روسی خوبه
منظورم اینه اگه کارت درست باشه تو بدترین بازار کارم برات کار پیدا میشه به شرطی که با بقیه فرق داشته باشی
برقم همینطوره
بازار کارش 100% از زبان روسی بهتره ولی باز به شرطی که کارم بلد باشی

Amoo Navid

Registered User
لایک‌ها
27,114
به نظر بنده برق الکترونیک
دانشگاه که مهم نیست ( فقط فرقش پوله )
مهم اینه که بتونی با مدرکت کار کنی عزیز

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
یکی هم در مورد اینکه گفتید آزاد مدرکش معتبر نیست
این از اون حرفای صغری خانومو منیژه خانوم زن اکبر آقا بقال سر کوچس

بله دانشگاه آزاد مدرکش به اعتبار دانشگاه تهران نیست
ولی اونجورم نیست که بخاطرش نری

منم آزاد خوندم (کرج)
الانم تو محیط کار باور کن بالای 80 درصد همه دانشگاه آزادین همه هم کارا خوب چون واسه کار نکردن الان به کسی پول نمیدن
اصلا به این حرفا توجه نکن

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
عرضم به حضور شما دوست عزیز که اگه می‌خوای بفهمی دانشگاه یعنی‌ چی‌ زندگی‌ یعنی‌ چی‌ درس یعنی‌ چی‌ برو دانشگاه تهران هر رشته ای که می‌خواد باشه باشه

اما اگه می‌خوای ۴سال خودتو فحش بدی که چرا اومدم اینجا چرا جسارتاً خریتی کردم عجب دیوانه ایم من دانشگاه تهران و ول کردم کجا آومدم این داستانا بیا دماوند!

۴ سال عمرم توی دماوند خراب شده تلف کردم

نه کارشناس آموزش داره نه مدیر گروه جوابت میده نه می‌دونی صاحاب دانشگاه کیه کلاسا یکی‌ در میون تشکیل نمی‌شه کل زمستونم که یه برف می‌زنه سایت دانشگاه می‌زنه تعطیل!نیاید

خلاصه که بد جای بیخودی

عمرتو تلف نکن

خیالت راحت اگه با لیسانس روسی کار نباشه با برقم نیس!

اما بعده ۴ سال به خودت نمی‌گی که این کجا بود ک من رفتم!

خلاصه تصمیم با تو اما من که ۴سال برق خوندم دماوند میگم که اگه الان جای تو بودم ذر‌ه ای تردید نمیکردم واسه رفتن به زبان روسی دانشگاه تهران

از طرفی میگی‌ الکترونیک دوس داری اما آزاد هیچی‌ بت یاد نمیدن جز یه مشت درس سخت و مزخرف که پیرت در میاد تا پاس کنی‌ بعد ۴ سال میبینی‌ ذر‌ه ای بلد نیستی‌!

کلا ۴تا استاد داره همه درسا دست ایناست هر ترم یکیشون یچی میگیره

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
دوستان ممنون که جواب میدین همینه که دو به شکم کرده یکی میگه این بده اونیکی رو برو یکی دیگه میگه اون بده اینو برو کلا" گیج شدم هی دلسرد میشم هی امیدوار

david_violaw

Registered User
لایک‌ها
1,028
شک نکن زبان روسی دانشگاه تهران
حتی اگه مثلا رشته آموزش آفتابه سازی تو دانشگاه تهران بخونی بهتر از اینه که بری علوم تحقیقات مثلا مهندسی مکانیک بخونی!

myhamed

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,110
برق...

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
برق ولی پوستتو میکنه از سخت بودن ! اگر ریاضی خوبی داری و با دروس مفهومی مشکلی نداری برو برق . رشاه زبان هر زبانی باشه باید علاقه داشته باشی و الا نمیتونی بخونی عین شکنجه میمونه

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
البته من دانشگاه دماوند رو نميدونم شايد اين مورد خاص ارزش رفتن نداشته باشه
ولي اكثر كسايي كه ميگن فقط از روي دانشگاه انتخاب كن و چون دانشگاه تهرانه رشته كوفت هم بود برو يا هنوز دانش آموزن يا تازه دانشجو
از كسي مشاوره بگير كه هم درسشو تموم كرده هم جذب بازار كار شده

reza3533

Registered User
لایک‌ها
1
خب من اگه جات بودم برق رو انتخاب میکردم، بدون هیچ شکی :)
روسی به چه کار میاد آخه، حداقل اگه انگلیسی بود که زبان مشترک خیلی از کشورهاس یه چیزی، ولی روسی ... :blink:

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
شک نکن زبان روسی دانشگاه تهران
حتی اگه مثلا رشته آموزش آفتابه سازی تو دانشگاه تهران بخونی بهتر از اینه که بری علوم تحقیقات مثلا مهندسی مکانیک بخونی!

دوست عزيز تورو خدا وقتي سر از ... خر در نمياري بچه مردمو گمراه نكن

am1988

Registered User
لایک‌ها
13
عرضم به حضور شما دوست عزیز که اگه می‌خوای بفهمی دانشگاه یعنی‌ چی‌ زندگی‌ یعنی‌ چی‌ درس یعنی‌ چی‌ برو دانشگاه تهران هر رشته ای که می‌خواد باشه باشه

اما اگه می‌خوای ۴سال خودتو فحش بدی که چرا اومدم اینجا چرا جسارتاً خریتی کردم عجب دیوانه ایم من دانشگاه تهران و ول کردم کجا آومدم این داستانا بیا دماوند!

نه کارشناس آموزش داره نه مدیر گروه جوابت میده نه می‌دونی صاحاب دانشگاه کیه کلاسا یکی‌ در میون تشکیل نمی‌شه کل زمستونم که یه برف می‌زنه سایت دانشگاه می‌زنه تعطیل!نیاید

خلاصه که بد جای بیخودی

عمرتو تلف نکن

خلاصه تصمیم با تو اما من که ۴سال برق خوندم دماوند میگم که اگه الان جای تو بودم ذر‌ه ای تردید نمیکردم واسه رفتن به زبان روسی دانشگاه تهران

از طرفی میگی‌ الکترونیک دوس داری اما آزاد هیچی‌ بت یاد نمیدن جز یه مشت درس سخت و مزخرف که پیرت در میاد تا پاس کنی‌ بعد ۴ سال میبینی‌ ذر‌ه ای بلد نیستی‌!

دوست عزیز همه اینا درست ولی اخرش که مدرک گرفت کسی نمیپرسه کجا بودی..کلاساش تشکیل شد یا نه و ...
من به این دوستمون میگم اولویتت علاقه و بازار کار باشه البته اول کار..
دانشگاه تو روحیه و انگیزه ادم خیلی تاثیر داره ولی چون تو مملکت گل و بلبل زندگی میکنیم این نمیتونه خیلی ملاک مهمی باشه ضمن اینکه زبانو توی اموزشگاهم خیلی بهتر از
دانشگاه میشه یاد گرفت و امتحان داد و مدرکش رو گرفت..از اون طرفم برق رشته اسونی نیست اگه از اون دسته ادمایی هستی که تا شب امتحان بی خیالی طی میکنی
تازه یه هفته قبل دنبال جزوه درس میگردی به شده اذیت میشی و احتمالا لیسانس 5.6 سالی طول میکشه!!
امیدوار بهترین تصمیمو بگیری عزیز..

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
ببین به کدوم بیشتر علاقه داری!

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
دوست عزیز همه اینا درست ولی اخرش که مدرک گرفت کسی نمیپرسه کجا بودی..کلاساش تشکیل شد یا نه و ...
من به این دوستمون میگم اولویتت علاقه و بازار کار باشه البته اول کار..
دانشگاه تو روحیه و انگیزه ادم خیلی تاثیر داره ولی چون تو مملکت گل و بلبل زندگی میکنیم این نمیتونه خیلی ملاک مهمی باشه ضمن اینکه زبانو توی اموزشگاهم خیلی بهتر از
دانشگاه میشه یاد گرفت و امتحان داد و مدرکش رو گرفت..از اون طرفم برق رشته اسونی نیست اگه از اون دسته ادمایی هستی که تا شب امتحان بی خیالی طی میکنی
تازه یه هفته قبل دنبال جزوه درس میگردی به شده اذیت میشی و احتمالا لیسانس 5.6 سالی طول میکشه!!
امیدوار بهترین تصمیمو بگیری عزیز..

ببین رفیق من ۴ ساله لیسانس برقمو گرفتم دقیقا نظرم بر عکس شماست

لیسانس برق عملا هیچ دردی نمی‌خوره کما اینکه من الان خودم کلاسای بیرون دارم میرم برای یاد گیری برقی که بدرد بازار بخور نه اینکه ۴سال hدم عمرشو تلف کنه توی دانشگاه بره بیاد سرما گرما آخرم ببین اونی ک بش یاد دادنو خونده توی بازار و صنعت کاربرد نداره!تازه باید بره بیرون کلاس از اول پول بده و شروع کنه به یاد گیری

و اینکه دانشگاه محیطش خیلی‌ مهم خیلی‌ از دوستای من ۶ساله هم تموم نمی‌کنن چون جّو دانشگاه آزاد مخصوصاً این واحد اینه که بپیچیم کلاسو استاد نیومدو این داستاناس

مثلا فکر کن درس تخصصی من یه ماه نیم استاد نداشتیم بدم یکیو گذشتن سرو تاشو هم آورد!

و درسته که کسی‌ نمی‌پرسه کلاست تشکیل شد یا نه اما می‌پرسن چی‌ بلدی اون موقع باید دور از جون مس بز نگا کنی‌ ک هیچی‌ بلد نیستم!

Last edited:

david_violaw

Registered User
لایک‌ها
1,028
دوست عزيز تورو خدا وقتي سر از ... خر در نمياري بچه مردمو گمراه نكن
دوست عزیز
من تجربه هر سه نوع دانشگاهو دارم (دولتی،پیام نور،آزاد)
سه ترم هم هست که یه شب در هفته میرم خوابگاه دوستم که دانشگاه تهران درس میخونه!
اصلا جو دانشگاه، استاداش،دانشجوهاش همه چیزش با دانشگاههای دیگه فرق میکنه
همه دانشجوهای دانشگاه تهران تو فکر مدرک تافل،آزمون دکترا،خارج رفتن هستن
ولی تو آزاد پسرا به فکر مخ زنی و تیپ زدن واسه دخترا و دخترا به فکر آرایش و...
پیام نور هم که چون موضوع بحثمون نیست کاری نداریم باهاش
ولی خداییش اصلا از در دانشگاه تهران (همون سر دری که رو عکسای 50 تومنی هست یا بهتر بگم بود!)که میری تو یه دنیای دیگه س...!

david_violaw

Registered User
لایک‌ها
1,028

خلاصه که بد جای بیخودی

عمرتو تلف نکن

Like+++

am1988

Registered User
لایک‌ها
13
ببین رفیق من ۴ ساله لیسانس برقمو گرفتم دقیقا نظرم بر عکس شماست

لیسانس برق عملا هیچ دردی نمی‌خوره کما اینکه من الان خودم کلاسای بیرون دارم میرم برای یاد گیری برقی که بدرد بازار بخور نه اینکه ۴سال hدم عمرشو تلف کنه توی دانشگاه بره بیاد سرما گرما آخرم ببین اونی ک بش یاد دادنو خونده توی بازار و صنعت کاربرد نداره!تازه باید بره بیرون کلاس از اول پول بده و شروع کنه به یاد گیری

و اینکه دانشگاه محیطش خیلی‌ مهم خیلی‌ از دوستای من ۶ساله هم تموم نمی‌کنن چون جّو دانشگاه آزاد مخصوصاً این واحد اینه که بپیچیم کلاسو استاد نیومدو این داستاناس

مثلا فکر کن درس تخصصی من یه ماه نیم استاد نداشتیم بدم یکیو گذشتن سرو تاشو هم آورد!

و درسته که کسی‌ نمی‌پرسه کلاست تشکیل شد یا نه اما می‌پرسن چی‌ بلدی اون موقع باید دور از جون مس بز نگا کنی‌ ک هیچی‌ بلد نیستم!
دوست عزیز گفتم که منم بات موافقم جو دانشگاه و اطرافیان خیلی مهمه ولی این دوستمون باید سبک سنگین کنه ببینه میرزه بره دانشگاه تهران زبان روسی بخونه.. یا نه
ایا دانشگاه خوب رشته بد و بی اینده بخونی خوبه..؟
و درباره این قسمت
فکر کنم این مشکل تمام رشته ها باشه که بر میگرده به سیستم اموزش احمقانه و ادمای احمقی که توی این زمینه مسئولیت دارن و عمر امثال منو و شما رو برای یاد گرفتن درسایی که هیچ اهمیتی نداره هدر میدن!!
من رشتم عمرانه و ترم اخر هستم حتی درسای تخصصی هم بعضیاشون تو ساختمون به کار نمیاد و صرفا یه دید میده به ادم...بگذریم
درباره خط اخر حرفت... ملاک اکثر شرکتا یا افرادی که میخوان کسی رو استخدام کنن تجربس نه مدرک نه معدل نه اینکه چند ترمه تموم کردی نه اینکه دانشگات چی بوده!!
حداقل رشته ما اینطوریه برای همین به این دوستمون و بقیه دانشجوهای عزیز توصیه میکنم از همون اول درسشون مشغول کار عملی بشن چون دانشگاه 90 درصد
مدرکه و شاید 10 درصد مطالب به دردشون بخوره

بالا