برگزیده های پرشین تولز

تورو خدا كمك: واقعا چه بايد كرد؟

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه
من تازگي از يكي از دوستام يه سيستم گرفتم. ظاهران خيلي خوبه اما يه مشگلي داره كه واقعا نميدونم چه كنم. صداي فان CPU خيلي زياده. وقتي تو system setap/ hardware monitor نگاه ميكنم دماي cpu بين 39 تا 45 است و گاهي به 48 ميرسه. خودم فكر ميكنم شايد از case مناسب استفاده نشده. اما دوستم ميگه طبيعي است. اينم از دوست :( , راستش الان من چند سوال دلرم:
1- آيا فكر ميكنين بايد case را عوض كنم؟
2- حداكثر دماي قابل قبول براي cpu چند است؟
3- آيا اگر دماي cpu به حد سوختن نرسه ممكنه كه براي هميشه آسيب ببينه و بطور ناقص كار كنه؟
مرسي

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از ariansman :
سلام به همه
من تازگي از يكي از دوستام يه سيستم گرفتم. ظاهران خيلي خوبه اما يه مشگلي داره كه واقعا نميدونم چه كنم. صداي فان CPU خيلي زياده. وقتي تو system setap/ hardware monitor نگاه ميكنم دماي cpu بين 39 تا 45 است و گاهي به 48 ميرسه. خودم فكر ميكنم شايد از case مناسب استفاده نشده. اما دوستم ميگه طبيعي است. اينم از دوست :( , راستش الان من چند سوال دلرم:
1- آيا فكر ميكنين بايد case را عوض كنم؟
2- حداكثر دماي قابل قبول براي cpu چند است؟
3- آيا اگر دماي cpu به حد سوختن نرسه ممكنه كه براي هميشه آسيب ببينه و بطور ناقص كار كنه؟
مرسي

سلام
نوع cpu و سرعت انرا را بگيد بهتر ميشه قضاوت كرد.
ولي دماي بالايي نيست!
ولي در حالت كلي فقط دماي حد بالايي كه در آن pc شما خاموش شود را در setup مثلا 65 نتظيم كنيد دكه هيچ جاي نگراني نيست
البته طبيعتا اگه دما را پايين تر بياوريد از لحاظ كاركرد cpu بهتره
نوع CPU خود را حتما ذكر كنيد

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
مال من كامپيوتر قبلي ام پس از يكس ال فنش شروع كرد به صدا كردن صدايش هم اون قدر بلند بود همه معترض مي شدند.
كامپيوتر الانم هم 6 ماه بعد گاهي اوقات غنش موقع روشن شدن صدا ميده اما تا حالا با اين حال كامپيوترم مشكلي نداشته (البته به خاظر نوسانات برق يك بار CPU اش را عوض كردم.)

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسي بچه ها: يكم خيالم راحت شد
خوب من فقط ميدونم كه cpu ام 2.4 گيگ است. اول كه سيستم روشن ميشه دماش حدود 34 است و بسيار كم صدا. اما بعد كه نيم ساعت كار ميكنه صداش زياد ميشه. البته تا حالا دماش از 48 بيشتر نشده و اينطور كه شما ميگين دماي بالايي نيست. اما نميدونم چرا اينقدرصداش زياد ميشه! يعني به نظر شما لازم نيست يه فكري به براي خنك كردنش بكنم؟ راستش تو اين فكر بودم كه به هر قيمتي شده دماش را پايين بيارم: مثلا case را عوض كنم يا heat sink اضافي براش بزارم. راستي case كه براي pentium4 باشه بايد خودشم حتما fan داشته باشه؟ اخه مال من خودش fan نداره.
مرسي

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
ممكنه مواقعي كه برنامه هاي سنگين مسه بازي اجرا مي كني نويز فنت ميره بالا كه چيز عجيبي نيست چون معمولا فشار كه رو سي پي يو زياد ميشه نتيجش توليد گرماي زياده و فناي اينتل هم در نتيجه دورشون ميره بالا كه توليد صداي بيشتر ميكنن برا من موقعي كه سيستمو روشن ميكنم دماي سي پي يو(2.4 p4)
45 هست البته الان كه هوا و بخصوص اطاقم هم گرمه اينطوريه و با اجراي يه بازي حتي به نزديك 60 هم ميرسه!

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اينطور كه شما ها ميگين ظاهران case مشگل نداره و تهويه cpu بد نيست : چون دماش بالا نميره. درست فهميدم؟ فكر كنم بهتر باشه كه فن cpu را عوض كنم ببينم چي ميشه. البته الان مسافرتم. اما حتما نتيجه را بهتون ميگم.
راستي كسي تا حالا استفاده از heat sink اضافي را امتحان كرده؟

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
فكر كنم بهتر باشه كه فن cpu را عوض كنم ببينم چي ميشه
تنها راه حل شماس البته قبلش فن رو نگاه كن ببين گردو خاك نداشته باشه بعضي مواقع گردو خاك زيادي باعث ايجاد صدا ميشه
راستي كسي تا حالا استفاده از heat sink اضافي را امتحان كرده؟
در حالت عادي به هيچ عنوان لازم نيست اگه ميخواي دما پايينتر بياد بايد فن خوب بگيري نه خود فن اينتل رو

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستش من تازه اين cpu و فن را گرفته ام: يعني كمتر از يك هفته. فكر نكنم الان گرد و غبار داشته باشه. اما بنظرم براي تست فنو عوض كنم. راستي چه فني خوبه؟

sharifgame

Registered User
لایک‌ها
2
راستش من تازه اين cpu و فن را گرفته ام: يعني كمتر از يك هفته. فكر نكنم الان گرد و غبار داشته باشه. اما بنظرم براي تست فنو عوض كنم. راستي چه فني خوبه؟
اگه فن و heat zink خوب مي خواي يه چيزي جز مارك zalman فكر نكن

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از sharifgame :
اگه فن و heat zink خوب مي خواي يه چيزي جز مارك zalman فكر نكن

zalman تو بازار ما خيلي كمه به نظر من فن جديد گيا(Gigabyte 3D Cooler-Ultra GT) كه عملكردش بالا و نويز كميم داره و در دسترس تر هم هست
انتخاب بهتريه با تمام پلتفورم ها هم ساز گاره:
Opteron
Athlon 64
Pentium 4
Socket-462 (Athlon / Duron)
120x160.jpg

بررسي 3D Cooler-Ultra GT

بالا