برگزیده های پرشین تولز

net_tours2017

Registered User
تاریخ عضویت
17 آپریل 2017
نوشته‌ها
88
لایک‌ها
0
تور ترکیه از شیراز

کشور ترکیه که در غرب آسیا و شرق اروپا واقع شده است شهری تاریخی و بسیار زیبا است. به طوری که تور ترکیه همواره از پر طرفدار ترین تورهای تابستان 96 محسوب می شود که بیشتر این جذابیت به خاطر آثار باستانی، تفریحات و جاذبه های بسیار زیاد شهرهای مختلف این کشور است. 13 اثر تاریخی آن در یونسکو ثبت جهانی شده است. از طرف دیگر نیز سواحل زیبا و آرام در کنار امکانات تفریحی و ورزشهای آبی متنوع نیز عامل دیگری برای انتخاب این کشور به عنوان مقصد گردشگری است. به خاطر قدمت بالای آن بسیاری از اولین های جهان در این کشور رخ داده اند. اولین گل های لاله از این کشور شناخته شدند و همینطور بذر گل لاله از این کشور به هلند برده شد. اولین قهوه و گیلاس نیز از ترکیه روانه بازار های جهانی شدند. همچنین این کشور دارای یکی از قدیمی ترین بازارهای جهان است. متاسفانه هنوز از شهر شیراز به سمت ترکیه پرواز مستقیمی وجود ندارد بنابراین شما باید ابتدا به تهران سفر کنید. در ادامه برخی از جاذبه های گردشگری ترکیه را معرفی خواهیم کرد.

%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%8710.jpg


شاخ طلایی
این شاخ طلایی در حقیقت مدخلی بین دو دریاست که قسمت آسیایی و اروپایی شهر استانبول را از یکدیگر جدا می کند. یکی از زیباترین و بهترین اسکله های طبیعی جهان محسوب می شود. در کنار این خلیج کوچک رستوران ها, کافه ها و مراکز تفریحی بسیاری محیا شده است تا بتوانید از مناظر و چشم اندازهای زیبای شاخ طلایی در تور استانبول نهایت لذت را ببرید. هزاران سال متوالی است که از این خلیج و اسکله برای تجارت های بین المللی و داد و ستدهای مختلف استفاده می شود. این تنگه قسمت قدیمی و سنتی استانبول را از دیگر بخش های آن جدا می کند که این امر می تواند جالب توجه باشد.

%D8%B4%D8%A7%D8%AE-%D8%B7%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87.jpg

کاخ توپکاپی
این کاخ بین دریای مرمره و شاخ طلایی و در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است. این بنا در کنار مسجد سلطان احمد قرار دارد که یکی از جذابیت های ترکیه است. اولین کاخی است که توسط پادشاهان عثمانی مورد استفاده قرار می گرفته است. سلاطین عثمانی حدود 400 سال در این کاخ زندگی می کرده اند. معماری اصلی این عمارت به دو شکل باروک و عثمانی است. امروزه از این کاخ به عنوان موزه استفاده می شود. باغ های باشکوهی که این کاخ را فراگرفته اند از جذاب ترین و زیباترین باغ های ترکیه هستند که به تنهایی گردشگران بسیاری را به کاخ توپکاپی می کشانند. منظره تنگه بسفر یا شاخ طلایی از این کاخ بسیار دیدنی و جذاب است.

%DA%A9%D8%A7%D8%AE-%D8%AA%D9%88%D9%BE%DA%A9%D8%A7%D9%BE%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87.jpg

برای مشاهده سایر مقاله ها درباره استانبول به دیگر قسمت های سایت مراجعه نمایید و از لیست تورهای ما تور مورد علاقه خود را ثبت نمایید.
 
بالا